> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výhru nakonec Orli urvali

vloženo: 26.01.2015           komentářů: 0

Výhru nakonec Orli urvali až v poslední čtvrtině


Tři čtvrtiny jsme byli domácím Orlům více než vyrovnaným soupeřem. V 31. minutě jsme v zápase naposledy vedli (55-52), ale pak dali domácí 10 bodů v řadě a těsný náskok si do konce zápasu nenechali vzít. Nám tentokrát chyběly body Zbránka, Jurečky nebo testovaného Američana Frasera, kteří v zápase neskórovali ani jednou.


Od úvodních minut to byla naprosto vyrovnaná bitva. Domácí rychle vedli 5-0, ale v 5. minutě už to bylo po Doughertyho koši 8-11. V druhé čtvrtině jsme se ve 13. minutě tentokrát dostali do šestibodového vedení, ale do konce poločasu jsme o něj zase přišli.


Po přestávce jsme dobře začali a stav 40-39 čtyřmi rychlými body otočili na 40-43. Ale skóre se i nadále přelévalo z jedné strany na druhou a po trojce Američana Talleyho a šňůře 10-0 byli mírně na koni domácí Orli (50-43). Pak jsme však zase my domácím nedovolili téměř 4 minuty ani koš a byli jsme rázem o bod vpředu (50-51).


Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali s nadějí, kterou ukončili domácí po necelých dvou minutách. Za stavu 52-55 nejprve Kouřil trefil trojku a vyrovnal a následně dalších 7 bodů znamenalo „orlí“ vedení 62-55. Nehodlali jsme se vzdát a po Doughertyho úspěšné střele z perimetru jsme byli 4,5 minuty před koncem pozadu jen o 3 body (67-64). Další body jsme ale přidali až minutu a půl před koncem za stavu 72-64. Na zvrat už jsme neměli a nic na tom nezměnila ani trojka Dedka 40 vteřin před koncem (76-69). Do sirény už se nic podstatného nestalo.


V dresu domácích byl ústřední postavou nejlepší střelec Pavel Slezák (21 b), kterému zdatně sekundovala trojice Radek Nečas (11 bodů a 10 doskoků), Američan Dylan Talley a Pavel Šteffel (9 bodů a 9 doskoků). Nám bodovala jen šestice hráčů a to bylo málo. Zcela bez bodu skončila jak dvojice Filip Zbránek a Luděk Jurečka (ten za 8 minut na hřišti ani jednou nevystřelil), tak i testovaný Američan Jermelle Fraser.


ARIETE Prostějov – NH Ostrava 78-69 (20-19, 40-39, 52-53)


Body: Slezák 21, Talley 13, Nečas 11, Marko a Štefel 9, Novák 7, Kouřil 5 – Rohde 17, Muirhead 16, Dougherty 13, Beaumont 8, Dedek 8, Číž 7.

Trojky 11-6, TH 24/19-12/9, Doskoky 35-28, Fauly 18-24

autor: NH OSTRAVA

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.