> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výhru nakonec Orli urvali

vloženo: 26.01.2015           komentářů: 0

Výhru nakonec Orli urvali až v poslední čtvrtině


Tři čtvrtiny jsme byli domácím Orlům více než vyrovnaným soupeřem. V 31. minutě jsme v zápase naposledy vedli (55-52), ale pak dali domácí 10 bodů v řadě a těsný náskok si do konce zápasu nenechali vzít. Nám tentokrát chyběly body Zbránka, Jurečky nebo testovaného Američana Frasera, kteří v zápase neskórovali ani jednou.


Od úvodních minut to byla naprosto vyrovnaná bitva. Domácí rychle vedli 5-0, ale v 5. minutě už to bylo po Doughertyho koši 8-11. V druhé čtvrtině jsme se ve 13. minutě tentokrát dostali do šestibodového vedení, ale do konce poločasu jsme o něj zase přišli.


Po přestávce jsme dobře začali a stav 40-39 čtyřmi rychlými body otočili na 40-43. Ale skóre se i nadále přelévalo z jedné strany na druhou a po trojce Američana Talleyho a šňůře 10-0 byli mírně na koni domácí Orli (50-43). Pak jsme však zase my domácím nedovolili téměř 4 minuty ani koš a byli jsme rázem o bod vpředu (50-51).


Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali s nadějí, kterou ukončili domácí po necelých dvou minutách. Za stavu 52-55 nejprve Kouřil trefil trojku a vyrovnal a následně dalších 7 bodů znamenalo „orlí“ vedení 62-55. Nehodlali jsme se vzdát a po Doughertyho úspěšné střele z perimetru jsme byli 4,5 minuty před koncem pozadu jen o 3 body (67-64). Další body jsme ale přidali až minutu a půl před koncem za stavu 72-64. Na zvrat už jsme neměli a nic na tom nezměnila ani trojka Dedka 40 vteřin před koncem (76-69). Do sirény už se nic podstatného nestalo.


V dresu domácích byl ústřední postavou nejlepší střelec Pavel Slezák (21 b), kterému zdatně sekundovala trojice Radek Nečas (11 bodů a 10 doskoků), Američan Dylan Talley a Pavel Šteffel (9 bodů a 9 doskoků). Nám bodovala jen šestice hráčů a to bylo málo. Zcela bez bodu skončila jak dvojice Filip Zbránek a Luděk Jurečka (ten za 8 minut na hřišti ani jednou nevystřelil), tak i testovaný Američan Jermelle Fraser.


ARIETE Prostějov – NH Ostrava 78-69 (20-19, 40-39, 52-53)


Body: Slezák 21, Talley 13, Nečas 11, Marko a Štefel 9, Novák 7, Kouřil 5 – Rohde 17, Muirhead 16, Dougherty 13, Beaumont 8, Dedek 8, Číž 7.

Trojky 11-6, TH 24/19-12/9, Doskoky 35-28, Fauly 18-24

autor: NH OSTRAVA

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.