> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

ArtUm Centrum a Kavárna Déjàvu

vloženo: 15.02.2015           komentářů: 0ArtUm Centrum a Kavárna Déjàvu zahajují provoz!

Občanské sdružení Pro radost otevírá nové Kulturní a společenské centrum ArtUm.
Kulturní centrum se nachází v rekonstruovaných prostorách sálu v Sokolské ulici č.p. 7 v Olomouci a zahajuje svůj provoz již v pondělí 16. února 2015 v 15 hodin.
Ve stejný den otevírá své dveře i Kavárna Déjàvu, umístěná v předsálí, se svou nabídkou nápojů a pochutin. Součástí centra jsou rovněž galerijní prostory určené pro výstavy a venkovní Letní scéna Pod hradbami.
Oficiální slavnostní otevření se koná 10. března v 18.00 hodin za účasti smyčcového Kvarteta Moravského divadla Olomouc. Do té doby však ArtUm Centrum nabízí první únorové položky svého programu – koncert americké kapely Simeon Soul Charger s náloží psychedelic rocku, která v Olomouci vystoupí 23. února v rámci turné na podporu nového alba A Trick of Light (2015). Předprodej vstupenek probíhá v Infocentru Olomouc a v ArtUm Centru. Návštěvníci se mohou těšit také na after party konanou 24. února po projekci filmu Barbelo (promítaném v kině Metropol) za přítomnosti ukrajinského hudebního dua ZAPASKA. Další program naleznete na našich stránkách.
ArtUm Centrum svou první sezonu v roce 2015 koncipuje jako otevřenou platformu - prostor pro širokou kulturní činnost - kde se budou potkávat divadelní představení, koncertní vystoupení, výstavy, tematické workshopy a realizovat společná setkání.
Vizí je směřování k vytvoření moderní, přirozeně respektované a efektivně fungující organizaci, která se postupně stane centrem kultury města Olomouce.
Rádi uvítáme kulturní nadšence všech věkových kategorií - diváky ze široké i odborné veřejnosti.

Chtěli byste u nás vystoupit?
Máte vlastní projekt, věnujete se divadlu, hudbě, tvůrčímu psaní, mediální produkci či výtvarnému umění a chtěli byste s námi spolupracovat? Kontaktujte nás!

Navštivte naše webové stránky
http://www.artumcentrum.cz/
Najdete nás i na facebooku


Mgr. Petr Dvořák
zástupce ArtUm Centra pro
kontakt s Univerzitou Palackéhoautor: www.artumcentrum.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.