> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

ArtUm Centrum a Kavárna Déjàvu

vloženo: 15.02.2015           komentářů: 0ArtUm Centrum a Kavárna Déjàvu zahajují provoz!

Občanské sdružení Pro radost otevírá nové Kulturní a společenské centrum ArtUm.
Kulturní centrum se nachází v rekonstruovaných prostorách sálu v Sokolské ulici č.p. 7 v Olomouci a zahajuje svůj provoz již v pondělí 16. února 2015 v 15 hodin.
Ve stejný den otevírá své dveře i Kavárna Déjàvu, umístěná v předsálí, se svou nabídkou nápojů a pochutin. Součástí centra jsou rovněž galerijní prostory určené pro výstavy a venkovní Letní scéna Pod hradbami.
Oficiální slavnostní otevření se koná 10. března v 18.00 hodin za účasti smyčcového Kvarteta Moravského divadla Olomouc. Do té doby však ArtUm Centrum nabízí první únorové položky svého programu – koncert americké kapely Simeon Soul Charger s náloží psychedelic rocku, která v Olomouci vystoupí 23. února v rámci turné na podporu nového alba A Trick of Light (2015). Předprodej vstupenek probíhá v Infocentru Olomouc a v ArtUm Centru. Návštěvníci se mohou těšit také na after party konanou 24. února po projekci filmu Barbelo (promítaném v kině Metropol) za přítomnosti ukrajinského hudebního dua ZAPASKA. Další program naleznete na našich stránkách.
ArtUm Centrum svou první sezonu v roce 2015 koncipuje jako otevřenou platformu - prostor pro širokou kulturní činnost - kde se budou potkávat divadelní představení, koncertní vystoupení, výstavy, tematické workshopy a realizovat společná setkání.
Vizí je směřování k vytvoření moderní, přirozeně respektované a efektivně fungující organizaci, která se postupně stane centrem kultury města Olomouce.
Rádi uvítáme kulturní nadšence všech věkových kategorií - diváky ze široké i odborné veřejnosti.

Chtěli byste u nás vystoupit?
Máte vlastní projekt, věnujete se divadlu, hudbě, tvůrčímu psaní, mediální produkci či výtvarnému umění a chtěli byste s námi spolupracovat? Kontaktujte nás!

Navštivte naše webové stránky
http://www.artumcentrum.cz/
Najdete nás i na facebooku


Mgr. Petr Dvořák
zástupce ArtUm Centra pro
kontakt s Univerzitou Palackéhoautor: www.artumcentrum.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.