> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

ArtUm Centrum a Kavárna Déjàvu

vloženo: 15.02.2015           komentářů: 0ArtUm Centrum a Kavárna Déjàvu zahajují provoz!

Občanské sdružení Pro radost otevírá nové Kulturní a společenské centrum ArtUm.
Kulturní centrum se nachází v rekonstruovaných prostorách sálu v Sokolské ulici č.p. 7 v Olomouci a zahajuje svůj provoz již v pondělí 16. února 2015 v 15 hodin.
Ve stejný den otevírá své dveře i Kavárna Déjàvu, umístěná v předsálí, se svou nabídkou nápojů a pochutin. Součástí centra jsou rovněž galerijní prostory určené pro výstavy a venkovní Letní scéna Pod hradbami.
Oficiální slavnostní otevření se koná 10. března v 18.00 hodin za účasti smyčcového Kvarteta Moravského divadla Olomouc. Do té doby však ArtUm Centrum nabízí první únorové položky svého programu – koncert americké kapely Simeon Soul Charger s náloží psychedelic rocku, která v Olomouci vystoupí 23. února v rámci turné na podporu nového alba A Trick of Light (2015). Předprodej vstupenek probíhá v Infocentru Olomouc a v ArtUm Centru. Návštěvníci se mohou těšit také na after party konanou 24. února po projekci filmu Barbelo (promítaném v kině Metropol) za přítomnosti ukrajinského hudebního dua ZAPASKA. Další program naleznete na našich stránkách.
ArtUm Centrum svou první sezonu v roce 2015 koncipuje jako otevřenou platformu - prostor pro širokou kulturní činnost - kde se budou potkávat divadelní představení, koncertní vystoupení, výstavy, tematické workshopy a realizovat společná setkání.
Vizí je směřování k vytvoření moderní, přirozeně respektované a efektivně fungující organizaci, která se postupně stane centrem kultury města Olomouce.
Rádi uvítáme kulturní nadšence všech věkových kategorií - diváky ze široké i odborné veřejnosti.

Chtěli byste u nás vystoupit?
Máte vlastní projekt, věnujete se divadlu, hudbě, tvůrčímu psaní, mediální produkci či výtvarnému umění a chtěli byste s námi spolupracovat? Kontaktujte nás!

Navštivte naše webové stránky
http://www.artumcentrum.cz/
Najdete nás i na facebooku


Mgr. Petr Dvořák
zástupce ArtUm Centra pro
kontakt s Univerzitou Palackéhoautor: www.artumcentrum.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.