> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

ArtUm Centrum a Kavárna Déjàvu

vloženo: 15.02.2015           komentářů: 0ArtUm Centrum a Kavárna Déjàvu zahajují provoz!

Občanské sdružení Pro radost otevírá nové Kulturní a společenské centrum ArtUm.
Kulturní centrum se nachází v rekonstruovaných prostorách sálu v Sokolské ulici č.p. 7 v Olomouci a zahajuje svůj provoz již v pondělí 16. února 2015 v 15 hodin.
Ve stejný den otevírá své dveře i Kavárna Déjàvu, umístěná v předsálí, se svou nabídkou nápojů a pochutin. Součástí centra jsou rovněž galerijní prostory určené pro výstavy a venkovní Letní scéna Pod hradbami.
Oficiální slavnostní otevření se koná 10. března v 18.00 hodin za účasti smyčcového Kvarteta Moravského divadla Olomouc. Do té doby však ArtUm Centrum nabízí první únorové položky svého programu – koncert americké kapely Simeon Soul Charger s náloží psychedelic rocku, která v Olomouci vystoupí 23. února v rámci turné na podporu nového alba A Trick of Light (2015). Předprodej vstupenek probíhá v Infocentru Olomouc a v ArtUm Centru. Návštěvníci se mohou těšit také na after party konanou 24. února po projekci filmu Barbelo (promítaném v kině Metropol) za přítomnosti ukrajinského hudebního dua ZAPASKA. Další program naleznete na našich stránkách.
ArtUm Centrum svou první sezonu v roce 2015 koncipuje jako otevřenou platformu - prostor pro širokou kulturní činnost - kde se budou potkávat divadelní představení, koncertní vystoupení, výstavy, tematické workshopy a realizovat společná setkání.
Vizí je směřování k vytvoření moderní, přirozeně respektované a efektivně fungující organizaci, která se postupně stane centrem kultury města Olomouce.
Rádi uvítáme kulturní nadšence všech věkových kategorií - diváky ze široké i odborné veřejnosti.

Chtěli byste u nás vystoupit?
Máte vlastní projekt, věnujete se divadlu, hudbě, tvůrčímu psaní, mediální produkci či výtvarnému umění a chtěli byste s námi spolupracovat? Kontaktujte nás!

Navštivte naše webové stránky
http://www.artumcentrum.cz/
Najdete nás i na facebooku


Mgr. Petr Dvořák
zástupce ArtUm Centra pro
kontakt s Univerzitou Palackéhoautor: www.artumcentrum.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.