> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomouc navštívil zástupce UEFA.

vloženo: 22.02.2015           komentářů: 0Olomouc navštívil zástupce UEFA. Fotbalový šampionát se blížíPlnou podporu blížícímu se evropskému šampionátu fotbalistů do jednadvaceti let, jehož část se odehraje i v Olomouci, dnes znovu potvrdili představitelé města. V Olomouci se setkali se zástupci Organizačního výboru šampionátu EURO U21 a projektovým manažerem UEFA Renato Angeluccim.

„Město je připraveno podílet se na prezentaci a propagaci šampionátu,“ uvedl primátor Olomouce Antonín Staněk s tím, že v rámci magistrátu funguje pracovní skupina, která se na přípravě šampionátu podílí a úzce spolupracuje s pražským organizačním výborem. „Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let považujeme za mimořádně prestižní sportovní akci, jsme rádi, že takový šampionát může Olomouc hostit. Věřím, že to bude svátek pro všechny fanoušky fotbalu,“ dodal primátor Staněk.

„Pro nás je důležité, že nové vedení Olomouce deklarovalo kontinuitu podpory města šampionátu,“ konstatoval za organizační výbor jeho předseda Petr Fousek. Kromě jednání na radnici se byli v Olomouci podívat také na průběh rekonstrukce Androva stadionu a tréninkového stadionu v Řepčíně. „Vše probíhá dobře, rekonstrukce obou areálů by se určitě měly stihnout v termínu,“ dodal Petr Fousek.

Při následném setkání s pracovní skupinou projednali zástupci organizačního výboru a UEFA plány na propagaci šampionátu a různé doprovodné akce, které se s touto špičkovou fotbalovou akcí budou pojit. Jednalo se například o umístění a podobě fanzóny, o otevření speciálního informačního centra na radnici, o fotbalovém turnaji olomouckých škol či o propagaci šampionátu na různých dalších sportovních a společenských akcích. Zástupci Fotbalové asociace ČR a UEFA přijedou v březnu také na jednání městského zastupitelstva představit šampionát.

Když ambasador turnaje Pavel Nedvěd spustil 11. února první vlnu prodeje vstupenek, byly uvolněné lístky takřka okamžitě vyprodány. Jednalo se o dva tisíce vstupenek na každý stadion. Druhá vlna prodeje je naplánována na 25. února. Zatím je fanoušci koupí pouze na webových stránkách šampionátu www.u21euro2015.cz nebo v síti Ticketportal, se začátkem jarní druholigové sezony by měly být v prodeji i ve fanshopu na Andrově stadionu.autor: Mgr. Michal Folta

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.