> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomouc navštívil zástupce UEFA.

vloženo: 22.02.2015           komentářů: 0Olomouc navštívil zástupce UEFA. Fotbalový šampionát se blížíPlnou podporu blížícímu se evropskému šampionátu fotbalistů do jednadvaceti let, jehož část se odehraje i v Olomouci, dnes znovu potvrdili představitelé města. V Olomouci se setkali se zástupci Organizačního výboru šampionátu EURO U21 a projektovým manažerem UEFA Renato Angeluccim.

„Město je připraveno podílet se na prezentaci a propagaci šampionátu,“ uvedl primátor Olomouce Antonín Staněk s tím, že v rámci magistrátu funguje pracovní skupina, která se na přípravě šampionátu podílí a úzce spolupracuje s pražským organizačním výborem. „Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let považujeme za mimořádně prestižní sportovní akci, jsme rádi, že takový šampionát může Olomouc hostit. Věřím, že to bude svátek pro všechny fanoušky fotbalu,“ dodal primátor Staněk.

„Pro nás je důležité, že nové vedení Olomouce deklarovalo kontinuitu podpory města šampionátu,“ konstatoval za organizační výbor jeho předseda Petr Fousek. Kromě jednání na radnici se byli v Olomouci podívat také na průběh rekonstrukce Androva stadionu a tréninkového stadionu v Řepčíně. „Vše probíhá dobře, rekonstrukce obou areálů by se určitě měly stihnout v termínu,“ dodal Petr Fousek.

Při následném setkání s pracovní skupinou projednali zástupci organizačního výboru a UEFA plány na propagaci šampionátu a různé doprovodné akce, které se s touto špičkovou fotbalovou akcí budou pojit. Jednalo se například o umístění a podobě fanzóny, o otevření speciálního informačního centra na radnici, o fotbalovém turnaji olomouckých škol či o propagaci šampionátu na různých dalších sportovních a společenských akcích. Zástupci Fotbalové asociace ČR a UEFA přijedou v březnu také na jednání městského zastupitelstva představit šampionát.

Když ambasador turnaje Pavel Nedvěd spustil 11. února první vlnu prodeje vstupenek, byly uvolněné lístky takřka okamžitě vyprodány. Jednalo se o dva tisíce vstupenek na každý stadion. Druhá vlna prodeje je naplánována na 25. února. Zatím je fanoušci koupí pouze na webových stránkách šampionátu www.u21euro2015.cz nebo v síti Ticketportal, se začátkem jarní druholigové sezony by měly být v prodeji i ve fanshopu na Andrově stadionu.autor: Mgr. Michal Folta

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.