> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomouc navštívil zástupce UEFA.

vloženo: 22.02.2015           komentářů: 0Olomouc navštívil zástupce UEFA. Fotbalový šampionát se blížíPlnou podporu blížícímu se evropskému šampionátu fotbalistů do jednadvaceti let, jehož část se odehraje i v Olomouci, dnes znovu potvrdili představitelé města. V Olomouci se setkali se zástupci Organizačního výboru šampionátu EURO U21 a projektovým manažerem UEFA Renato Angeluccim.

„Město je připraveno podílet se na prezentaci a propagaci šampionátu,“ uvedl primátor Olomouce Antonín Staněk s tím, že v rámci magistrátu funguje pracovní skupina, která se na přípravě šampionátu podílí a úzce spolupracuje s pražským organizačním výborem. „Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let považujeme za mimořádně prestižní sportovní akci, jsme rádi, že takový šampionát může Olomouc hostit. Věřím, že to bude svátek pro všechny fanoušky fotbalu,“ dodal primátor Staněk.

„Pro nás je důležité, že nové vedení Olomouce deklarovalo kontinuitu podpory města šampionátu,“ konstatoval za organizační výbor jeho předseda Petr Fousek. Kromě jednání na radnici se byli v Olomouci podívat také na průběh rekonstrukce Androva stadionu a tréninkového stadionu v Řepčíně. „Vše probíhá dobře, rekonstrukce obou areálů by se určitě měly stihnout v termínu,“ dodal Petr Fousek.

Při následném setkání s pracovní skupinou projednali zástupci organizačního výboru a UEFA plány na propagaci šampionátu a různé doprovodné akce, které se s touto špičkovou fotbalovou akcí budou pojit. Jednalo se například o umístění a podobě fanzóny, o otevření speciálního informačního centra na radnici, o fotbalovém turnaji olomouckých škol či o propagaci šampionátu na různých dalších sportovních a společenských akcích. Zástupci Fotbalové asociace ČR a UEFA přijedou v březnu také na jednání městského zastupitelstva představit šampionát.

Když ambasador turnaje Pavel Nedvěd spustil 11. února první vlnu prodeje vstupenek, byly uvolněné lístky takřka okamžitě vyprodány. Jednalo se o dva tisíce vstupenek na každý stadion. Druhá vlna prodeje je naplánována na 25. února. Zatím je fanoušci koupí pouze na webových stránkách šampionátu www.u21euro2015.cz nebo v síti Ticketportal, se začátkem jarní druholigové sezony by měly být v prodeji i ve fanshopu na Andrově stadionu.autor: Mgr. Michal Folta

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.