> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Olomouc navštívil zástupce UEFA.

vloženo: 22.02.2015           komentářů: 0Olomouc navštívil zástupce UEFA. Fotbalový šampionát se blížíPlnou podporu blížícímu se evropskému šampionátu fotbalistů do jednadvaceti let, jehož část se odehraje i v Olomouci, dnes znovu potvrdili představitelé města. V Olomouci se setkali se zástupci Organizačního výboru šampionátu EURO U21 a projektovým manažerem UEFA Renato Angeluccim.

„Město je připraveno podílet se na prezentaci a propagaci šampionátu,“ uvedl primátor Olomouce Antonín Staněk s tím, že v rámci magistrátu funguje pracovní skupina, která se na přípravě šampionátu podílí a úzce spolupracuje s pražským organizačním výborem. „Mistrovství Evropy hráčů do jednadvaceti let považujeme za mimořádně prestižní sportovní akci, jsme rádi, že takový šampionát může Olomouc hostit. Věřím, že to bude svátek pro všechny fanoušky fotbalu,“ dodal primátor Staněk.

„Pro nás je důležité, že nové vedení Olomouce deklarovalo kontinuitu podpory města šampionátu,“ konstatoval za organizační výbor jeho předseda Petr Fousek. Kromě jednání na radnici se byli v Olomouci podívat také na průběh rekonstrukce Androva stadionu a tréninkového stadionu v Řepčíně. „Vše probíhá dobře, rekonstrukce obou areálů by se určitě měly stihnout v termínu,“ dodal Petr Fousek.

Při následném setkání s pracovní skupinou projednali zástupci organizačního výboru a UEFA plány na propagaci šampionátu a různé doprovodné akce, které se s touto špičkovou fotbalovou akcí budou pojit. Jednalo se například o umístění a podobě fanzóny, o otevření speciálního informačního centra na radnici, o fotbalovém turnaji olomouckých škol či o propagaci šampionátu na různých dalších sportovních a společenských akcích. Zástupci Fotbalové asociace ČR a UEFA přijedou v březnu také na jednání městského zastupitelstva představit šampionát.

Když ambasador turnaje Pavel Nedvěd spustil 11. února první vlnu prodeje vstupenek, byly uvolněné lístky takřka okamžitě vyprodány. Jednalo se o dva tisíce vstupenek na každý stadion. Druhá vlna prodeje je naplánována na 25. února. Zatím je fanoušci koupí pouze na webových stránkách šampionátu www.u21euro2015.cz nebo v síti Ticketportal, se začátkem jarní druholigové sezony by měly být v prodeji i ve fanshopu na Andrově stadionu.autor: Mgr. Michal Folta

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.