> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1.HFK Olomouc - 1.SK Prostějov

vloženo: 22.03.2015           komentářů: 0Na zaačátek jarní části MSFL prohra s regionálním rivalem

První jarní kolo Moravskoslezské fotbalové ligy je za námi. Dnes se střetli svěřenci domácího kouče Jiřího Derca s aktuálně třetím týmem tabulky třetí ligy. Trenér hostů pan František Jura už v týdnu předznamenal, že kádr nebude kompletní. Jeho tým trápí marodka. Ani trenér domácího týmu neměl k utkání kompletní kádr. Pro zranění chyběl Petr Soukup, nováček v dresu HFK, který přišel na hostování z druholigového Frýdku Místku. Zranění jsou také záložník Dalibor Dvořák a obránce Jan Hlavica.

A nyní už k samotnému utkání, které ovlivnila po zimní přestávce nerovnost hřiště. Kombinace na přírodní trávě, která ještě nestačila pořádně vyrůst, dělala problémy hlavně oběma defenzívám. A tak byla vidět spíše hra dlouhých míčů a hlavičkové souboje.

Hosté měli několik nebezpečných šancí, ale ty končili převážně nepřesnou koncovkou.

Na svěřencích trenéra Jiřího Derca byla vidět velká nervozita. Nedařila se jim vůbec kombinační hra s přechodem p stranách do útočné fáze. Nicméně i holičtí měli něolik příležitostí. Ve velké šanci se ocitl záložník Varaďa, ke kterému se dostal míč od Hornicha, ale střelu z levé strany vyrazil brankář Bureš. V další gólové šanci nesupěl Blažkovský, kterému z pravé strany nabídl zakončení Bača. Jeho střela skončila těsně nad brankovou konstrukcí. Poločas tak skončil bez branek.

Po změně stran se hra zlepšila hlavně na straně hostů, což potvrdili gólem v 71. minutě. Brance předcházel špatný odkop holického obránce k Langrovi, který z penalty poslal nekompromisně míč k tyči 0:1.

Holičtí mohli vyrovnat v 85. minutě po signálu ze standardky, ale Kostorek netrefil míč z malého vápna a tak holičtí v prvním jarním utkání prohráli smolně 0:1.

1.HFK Olomouc - 1.SK Prostějov 0:1 (0:0)

Branky: 71. Langer.

Rozhodčí: Valter Boček - Radek Dubravský, Petr Mrázek.

Delegát: Oldřich Racek

ŽK: 57. Bača (HFK) - 84. Sečkář (PRO)

ČK: --

Diváků: 278.

Sestavy obou mužstev

1.HFK Olomouc: Mucha - Drbal (84. Štěpánek), Lukášek “C”, Lysoněk, Můčka - Hornich, Buček (67. Šuba), Bača, Varaďa - Blažkovský (86. Krumpolc), Kostorek.

Náhradníci: Arbeit - Štěpánek, Šuba, Krumpolc, Bernard.

Realizační tým - trenér: Jiří Derco, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, masér: Zdeněk Kozel, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Rudolf Ditmar.

1.SK Prostějov: Bureš “C” - Krejčíř, Pančochář (90. Sikora), Zatloukal, Zelenka, Fládr, Sečkář (88. Rus), Hirsch, Langer, Sus, Kroupa.

Náhradníci: Kofroň - Sikora, Prokop, Rus, Machálek, Šteigl.

Realizační tým - trenér: František Jura, asistenti: Roman Popelka, vedoucí: Martin Musil, masér: Marek Roba, lékař: MUDr.

Následující kolo

V dalším mistrovském utkání MSFL zavítáme na domácí půdu týmu FC Hlučín. Utkání se hraje v sobotu 28.3.2015 v 15.00 hodin.autor: 1. HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.