> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1.HFK Olomouc - 1.SK Prostějov

vloženo: 22.03.2015           komentářů: 0Na zaačátek jarní části MSFL prohra s regionálním rivalem

První jarní kolo Moravskoslezské fotbalové ligy je za námi. Dnes se střetli svěřenci domácího kouče Jiřího Derca s aktuálně třetím týmem tabulky třetí ligy. Trenér hostů pan František Jura už v týdnu předznamenal, že kádr nebude kompletní. Jeho tým trápí marodka. Ani trenér domácího týmu neměl k utkání kompletní kádr. Pro zranění chyběl Petr Soukup, nováček v dresu HFK, který přišel na hostování z druholigového Frýdku Místku. Zranění jsou také záložník Dalibor Dvořák a obránce Jan Hlavica.

A nyní už k samotnému utkání, které ovlivnila po zimní přestávce nerovnost hřiště. Kombinace na přírodní trávě, která ještě nestačila pořádně vyrůst, dělala problémy hlavně oběma defenzívám. A tak byla vidět spíše hra dlouhých míčů a hlavičkové souboje.

Hosté měli několik nebezpečných šancí, ale ty končili převážně nepřesnou koncovkou.

Na svěřencích trenéra Jiřího Derca byla vidět velká nervozita. Nedařila se jim vůbec kombinační hra s přechodem p stranách do útočné fáze. Nicméně i holičtí měli něolik příležitostí. Ve velké šanci se ocitl záložník Varaďa, ke kterému se dostal míč od Hornicha, ale střelu z levé strany vyrazil brankář Bureš. V další gólové šanci nesupěl Blažkovský, kterému z pravé strany nabídl zakončení Bača. Jeho střela skončila těsně nad brankovou konstrukcí. Poločas tak skončil bez branek.

Po změně stran se hra zlepšila hlavně na straně hostů, což potvrdili gólem v 71. minutě. Brance předcházel špatný odkop holického obránce k Langrovi, který z penalty poslal nekompromisně míč k tyči 0:1.

Holičtí mohli vyrovnat v 85. minutě po signálu ze standardky, ale Kostorek netrefil míč z malého vápna a tak holičtí v prvním jarním utkání prohráli smolně 0:1.

1.HFK Olomouc - 1.SK Prostějov 0:1 (0:0)

Branky: 71. Langer.

Rozhodčí: Valter Boček - Radek Dubravský, Petr Mrázek.

Delegát: Oldřich Racek

ŽK: 57. Bača (HFK) - 84. Sečkář (PRO)

ČK: --

Diváků: 278.

Sestavy obou mužstev

1.HFK Olomouc: Mucha - Drbal (84. Štěpánek), Lukášek “C”, Lysoněk, Můčka - Hornich, Buček (67. Šuba), Bača, Varaďa - Blažkovský (86. Krumpolc), Kostorek.

Náhradníci: Arbeit - Štěpánek, Šuba, Krumpolc, Bernard.

Realizační tým - trenér: Jiří Derco, vedoucí mužstva: Miroslav Derco, masér: Zdeněk Kozel, kustod: Jiří Slavíček, lékař: MUDr. Rudolf Ditmar.

1.SK Prostějov: Bureš “C” - Krejčíř, Pančochář (90. Sikora), Zatloukal, Zelenka, Fládr, Sečkář (88. Rus), Hirsch, Langer, Sus, Kroupa.

Náhradníci: Kofroň - Sikora, Prokop, Rus, Machálek, Šteigl.

Realizační tým - trenér: František Jura, asistenti: Roman Popelka, vedoucí: Martin Musil, masér: Marek Roba, lékař: MUDr.

Následující kolo

V dalším mistrovském utkání MSFL zavítáme na domácí půdu týmu FC Hlučín. Utkání se hraje v sobotu 28.3.2015 v 15.00 hodin.autor: 1. HFK Olomouc

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.