> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hudební divadlo dětem

vloženo: 13.04.2015           komentářů: 0

Klasické české pohádky plné hudby a tance v podání Hudebního divadla dětem z Hradce Králové v kině Metropol Olomouc.

Hudební divadlo dětem z Hradce Králové navštíví po roce kino Metropol v Olomouci, aby dětem z mateřských a prvních stupňů základních škol odehrálo své nejnovější představení „Hrátky na pohádky“. Olomoučtí pedagogové a děti tvorbu královéhradeckého divadla a její autorky Michaely Novozámské, velmi dobře znají. „ Do Olomouce jezdíme často a rádi,“ říká Michaela Novozámská, autorka představení. „ Za posledních pět let počtvrté a vždy je to návštěva radostná, inspirující. Tentokrát přijíždíme s novým představením tří klasických pohádek / O neposlušných kůzlátkách, O Červené Karkulce a Jak se Honza hádal s králem /, ve kterém malým divákům představíme naše mladé kolegy Ester Novozámskou a Davida Bendu. Ti dětem nejen budou hrát, ale také zpívat, muzicírovat a doprovázet se na flétnu a klarinet, tančit a žonglovat s barevnými šátky. Věřím, že se děti znovu rozezpíváte tak, jako vždy, když za Vámi přijedeme a těšíme se na Vás, protože jste nám vždy připravily milé uvítání a atmosféru při našich představeních.“ Dvě dopolední představení se konají 15. dubna v 8,30 a v 10,00 v kině Metropol. Hudební divadlo dětem by touto formou chtělo poděkovat firmě SENIOR FLEXONICS CZECH s.r.o., za významnou podporu našeho představení pro děti v Olomouci.

autor: /baja/

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.