> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Korfbal na Hané.

vloženo: 07.07.2015           komentářů: 0

Uplynulý prodloužený víkend využil národní tým k další části přípravy na podzimní MS v Belgii. Tentokrát se konala v Kostelci na Hané, kde Češi přivítali mladý výběr východu Holandska. Převážně ze slavných klubů PKC Papendrecht a Deetos. Na programu byly celkem 3 přípravné zápasy, jeden společný a další čtyři samostatné tréninky. Takto náročný plán ještě ztížilo tropické počasí, které v Čechách panovalo.

Trenérské duo Honzíček – Kracík mělo k dispozici omezený počet hráčů z důvodu zranění nebo pracovních povinností a tak pro zbytek kádru bylo soustředění hodně intensivní. Trenéři chtěli zapracovat hlavně na obraně, aby hráči zjistili svoje limity, jaké v obraně mají. V útoku bylo potřeba začít se sehrávat a navázat na poslední dobrý zápas proti Rusku na minulém ME.

Všechny zápasy skončily podobným skóre … 21:22, 20:22 a 20:23. Češi bohužel vždy tahali za kratší konec, ale výsledek nebyl tento víkend až tak důležitý. Naopak těsnou obranu, kterou se čeští hráči prezentovali, není obvyklé v Čechách vídat. Bylo to jen potvrzením toho, že se chtějí poučit z chyb z minulého šampionátu a zamezit laciným chybám v obraně, které se přenášejí i do sebevědomí v útoku. I přes tropické teploty v hale bylo nasazení všech aktérů na hřišti vysoké. Mladí Holanďané ukázali větší sehranost a samozřejmě přesnost v zakončení, někteří mají i 4-krát týdně trénink, a byli v závěru o něco lepší. Nicméně korfbal, kterým se Češi prezentovali, kvitovali s obdivem a o to víc, když zjistili, že to byl první zápas tohoto nově složeného týmu vůbec.

Byl to kvalitně strávený víkend, který je pro český tým povzbuzením do další práce, aby na konci října mohli s ctí hájit barvy českého korfbalu při MS v Belgii. Další akci mají reprezentanti na konci srpna.

autor: Ing.Lukáš Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.