> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Korfbal na Hané.

vloženo: 07.07.2015           komentářů: 0

Uplynulý prodloužený víkend využil národní tým k další části přípravy na podzimní MS v Belgii. Tentokrát se konala v Kostelci na Hané, kde Češi přivítali mladý výběr východu Holandska. Převážně ze slavných klubů PKC Papendrecht a Deetos. Na programu byly celkem 3 přípravné zápasy, jeden společný a další čtyři samostatné tréninky. Takto náročný plán ještě ztížilo tropické počasí, které v Čechách panovalo.

Trenérské duo Honzíček – Kracík mělo k dispozici omezený počet hráčů z důvodu zranění nebo pracovních povinností a tak pro zbytek kádru bylo soustředění hodně intensivní. Trenéři chtěli zapracovat hlavně na obraně, aby hráči zjistili svoje limity, jaké v obraně mají. V útoku bylo potřeba začít se sehrávat a navázat na poslední dobrý zápas proti Rusku na minulém ME.

Všechny zápasy skončily podobným skóre … 21:22, 20:22 a 20:23. Češi bohužel vždy tahali za kratší konec, ale výsledek nebyl tento víkend až tak důležitý. Naopak těsnou obranu, kterou se čeští hráči prezentovali, není obvyklé v Čechách vídat. Bylo to jen potvrzením toho, že se chtějí poučit z chyb z minulého šampionátu a zamezit laciným chybám v obraně, které se přenášejí i do sebevědomí v útoku. I přes tropické teploty v hale bylo nasazení všech aktérů na hřišti vysoké. Mladí Holanďané ukázali větší sehranost a samozřejmě přesnost v zakončení, někteří mají i 4-krát týdně trénink, a byli v závěru o něco lepší. Nicméně korfbal, kterým se Češi prezentovali, kvitovali s obdivem a o to víc, když zjistili, že to byl první zápas tohoto nově složeného týmu vůbec.

Byl to kvalitně strávený víkend, který je pro český tým povzbuzením do další práce, aby na konci října mohli s ctí hájit barvy českého korfbalu při MS v Belgii. Další akci mají reprezentanti na konci srpna.

autor: Ing.Lukáš Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.