> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Korfbal na Hané.

vloženo: 07.07.2015           komentářů: 0

Uplynulý prodloužený víkend využil národní tým k další části přípravy na podzimní MS v Belgii. Tentokrát se konala v Kostelci na Hané, kde Češi přivítali mladý výběr východu Holandska. Převážně ze slavných klubů PKC Papendrecht a Deetos. Na programu byly celkem 3 přípravné zápasy, jeden společný a další čtyři samostatné tréninky. Takto náročný plán ještě ztížilo tropické počasí, které v Čechách panovalo.

Trenérské duo Honzíček – Kracík mělo k dispozici omezený počet hráčů z důvodu zranění nebo pracovních povinností a tak pro zbytek kádru bylo soustředění hodně intensivní. Trenéři chtěli zapracovat hlavně na obraně, aby hráči zjistili svoje limity, jaké v obraně mají. V útoku bylo potřeba začít se sehrávat a navázat na poslední dobrý zápas proti Rusku na minulém ME.

Všechny zápasy skončily podobným skóre … 21:22, 20:22 a 20:23. Češi bohužel vždy tahali za kratší konec, ale výsledek nebyl tento víkend až tak důležitý. Naopak těsnou obranu, kterou se čeští hráči prezentovali, není obvyklé v Čechách vídat. Bylo to jen potvrzením toho, že se chtějí poučit z chyb z minulého šampionátu a zamezit laciným chybám v obraně, které se přenášejí i do sebevědomí v útoku. I přes tropické teploty v hale bylo nasazení všech aktérů na hřišti vysoké. Mladí Holanďané ukázali větší sehranost a samozřejmě přesnost v zakončení, někteří mají i 4-krát týdně trénink, a byli v závěru o něco lepší. Nicméně korfbal, kterým se Češi prezentovali, kvitovali s obdivem a o to víc, když zjistili, že to byl první zápas tohoto nově složeného týmu vůbec.

Byl to kvalitně strávený víkend, který je pro český tým povzbuzením do další práce, aby na konci října mohli s ctí hájit barvy českého korfbalu při MS v Belgii. Další akci mají reprezentanti na konci srpna.

autor: Ing.Lukáš Filip

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.