> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nově bude zápasy Jestřábů

vloženo: 14.07.2015           komentářů: 0


Nově bude zápasy Jestřábů snímat pětice kamer, říká kameraman Jaroslav Vinický

Opět jsme se zašli podívat do zákulisí prostějovských Jestřábů a tentokrát jsme si popovídali s mužem, který vidí všechny hokejové zápasy přes displej digitální kamery. Pan Vinický nám ve velmi zajímavém rozhovoru přiblížil, jak vznikaly záběry na velkoplošnou obrazovku v minulé sezoně, hlavně však prozradil jaké novinky na nás v tomto směru čekají v sezoně příští a věřte, že se bude opravdu na co těšit!

včera | Lubomír Tesař
Pane Vinický, na úvod bych se vás rád zeptal, jak jste se k natáčení zápasů prostějovských hokejistů vlastně dostal?
Před začátkem loňské sezony se mne zeptal pan Novotný ze společnosti Infos Art s.r.o, který věděl, že točím různé sporty, jestli bych neměl zájem točit i záznamy ze zápasů Jestřábů. A po zkontaktování pana Luňáka jseme se dohodli, že budu točit celou sezonu. Toto natáčení jsem celé zajišťoval sám, v dnešní době již celé natáčení realizuje společnost DV SCREEN SPORT s.r.o.

Čemu se věnujete mimo pořizování videozáběrů pro LHK?
Záber natáčení a živých přenosů je široký. Počínaje sporty jako ragby, fotbal, florbal, basketbal a motosport, přes kulturní, gurmánské a společenské akce až po krátká zpravodajství. Celý obrázek o vysílání najdete na našem kanálu http://livestream.com/live2net.cz

Co používáte za techniku?
Pro přímé přenosy i záznamy používám dvě kamery SONY a jednu JVC z třídy označované za poloprofesionální. Také využívám kameru GoPro Hero4 Silver a bezdrátové a drátové IP-kamery. Všechny kamery rozlišení Full-HD. Pro streamování videa používáme platformu Livestream, buď ve spojení s "krabičkou" Livestream Broadcaster ( pro použití na přenos z jedné kamery v terénu - viz. Pochod "Táhneme za hokej" ), nebo mobilní střižnu, díky které jsme schopni vysílat přenos z více než 15-ti kamer. Pro mobilní připojení používáme pět 4G modemů.

Považujete se i za fanouška Jestřábů, nebo úkol natáčet berete pouze jako svoji profesionální povinnost?
Po tom, kdy jsem s Jestřáby absolvoval všechny loňské zápasy, se ze mne stal "skalní" fanda Jestřábů. Ale samozřejmě, profesionální povinnost to je. Stačí, když se podíváte na soupis zápasů. Nesmím vynechat ani jeden :)

Popište nám prosím, jak probíhá příprava natáčení a samotné snímání zápasu.
Loňská sezona se lišila od nastávající. Pro zápasy na ledě Jestřábů jsem musel být na stadionu nejméně hodinu a půl před zápasem. Zapojit kamery a zprovoznit přenos na velkoplošnou obrazovku a HDD/DVD rekordér. I tehdy, ač se to nezdá, jsem natáčel na dvě kamery součastně. Jedna snímala celkový záběr pro trenéry a rozhodčí, druhá brala detaily na velkoplošnou obrazovku a pro střih HighLights ze zápasu.

Vím, že pro vás závěrečným hvizdem rozhodčího práce nekončí, jaké jsou po skončení zápasu vaše další povinnosti?
Hned po zápase musím vypálil 3 DVD a po cca hodině balení techniky vyrazit domů a udělat krátký sestřih zápasu, který v průměru zabere 3-4 hodiny práce. Ten pak odeslat na FTP Sport5 a redakci Jestřábů pro stažení.

V minulé sezoně se promítaly v restauraci Plzeňka i přenosy z venkovních zápasů, v čem bylo odlišné natáčení venkovních utkání než těch domácích?
Než jsem objel všechny stadiony, byla to vždy loterie, jestli bude k dispozici dostatečný signál GSM ( minimálně 3G ) pro realizaci přenosu, případně zda bude k dispozici wi-fi. A také to bylo časově trošku náročnější :) Obzvláště zápasy v Čechách. Také balení bylo trošku složitější. A přesto, že jsem vše kontroloval 3x, během sezony jsem musel přikoupit 2 prodlužky a 3 HDMI kabely :) Jinak, ve všech klubech mi vždy vyšli vstříc a tímto bych chtěl i manažerům ostatních klubů poděkovat za spolupráci.

Zažil jste na cestách s Jestřáby něco zajímavého?
Každá cesta byla zajímavá. Ale nejzajímavější byla ta, na které se jeden z hráčů "zapoměl" na benzince u motorestu "Naháč". Naštěstí díky mobilním telefonům a ochotnému řidiči, který právě dotankoval, jsme na něj počkali za cca 30 Km na odpočívadle. Jednou nás také pěkně vypekl majitel motorestu, kde byl objednán oběd. Nějak zapoměl kustodovi oznámit, že sjezd z dálnice k motorestu je uzavřený :) Tak se musela najít náhradní varianta.

Také jsem měl díky trenérům a kustodovi příležitost seznámit se s několika hokejovými legendami. A poznat zázemí hokeje i na jiných stadionech.

Plánují se na příští sezonu nějaké novinky, fanoušci se často ptají na opakované záběry gólů na velkoplošné obrazovce?
Jak jsem již řekl v úvodu, letošní sezonu realizuje společnos DV SCREEN SPORT s.r.o. Domácí zápasy budou snímány 5-ti kamerami, velkoplošná obrazovka bude sloužit převážně k vysílání detailů a také opakovaných záběrů. Testovat budeme také využití mobilní GoPro kamery, která se bude pohybovat po stadionu. Pokusíme se také zprostředkovat live-rozhovory s hráči v přestávkách. Místo jednoho člověka bude zápas realizovat tým 4 až 6-ti lidí. Specialitu máme pro majitele chytrých telefonů s LTE připojením (případně s wi-fi). Tito lidé můžou také vysílat na náš kanál a jejich vstupy bude možné vložit do přenosu na velkoplošnou obrazovku.

Novinek bude hodně, ale také počítám s tím, že můžou nastat drobné technické problémy :) Zápasy z "venku" budou stejně jako v loni vysílány jednou kamerou, ale díky nové technice a více 4G modemům by měly být přenosy stabilnější a ve vyšším rozlišení, než doposud.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.