> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nově bude zápasy Jestřábů

vloženo: 14.07.2015           komentářů: 0


Nově bude zápasy Jestřábů snímat pětice kamer, říká kameraman Jaroslav Vinický

Opět jsme se zašli podívat do zákulisí prostějovských Jestřábů a tentokrát jsme si popovídali s mužem, který vidí všechny hokejové zápasy přes displej digitální kamery. Pan Vinický nám ve velmi zajímavém rozhovoru přiblížil, jak vznikaly záběry na velkoplošnou obrazovku v minulé sezoně, hlavně však prozradil jaké novinky na nás v tomto směru čekají v sezoně příští a věřte, že se bude opravdu na co těšit!

včera | Lubomír Tesař
Pane Vinický, na úvod bych se vás rád zeptal, jak jste se k natáčení zápasů prostějovských hokejistů vlastně dostal?
Před začátkem loňské sezony se mne zeptal pan Novotný ze společnosti Infos Art s.r.o, který věděl, že točím různé sporty, jestli bych neměl zájem točit i záznamy ze zápasů Jestřábů. A po zkontaktování pana Luňáka jseme se dohodli, že budu točit celou sezonu. Toto natáčení jsem celé zajišťoval sám, v dnešní době již celé natáčení realizuje společnost DV SCREEN SPORT s.r.o.

Čemu se věnujete mimo pořizování videozáběrů pro LHK?
Záber natáčení a živých přenosů je široký. Počínaje sporty jako ragby, fotbal, florbal, basketbal a motosport, přes kulturní, gurmánské a společenské akce až po krátká zpravodajství. Celý obrázek o vysílání najdete na našem kanálu http://livestream.com/live2net.cz

Co používáte za techniku?
Pro přímé přenosy i záznamy používám dvě kamery SONY a jednu JVC z třídy označované za poloprofesionální. Také využívám kameru GoPro Hero4 Silver a bezdrátové a drátové IP-kamery. Všechny kamery rozlišení Full-HD. Pro streamování videa používáme platformu Livestream, buď ve spojení s "krabičkou" Livestream Broadcaster ( pro použití na přenos z jedné kamery v terénu - viz. Pochod "Táhneme za hokej" ), nebo mobilní střižnu, díky které jsme schopni vysílat přenos z více než 15-ti kamer. Pro mobilní připojení používáme pět 4G modemů.

Považujete se i za fanouška Jestřábů, nebo úkol natáčet berete pouze jako svoji profesionální povinnost?
Po tom, kdy jsem s Jestřáby absolvoval všechny loňské zápasy, se ze mne stal "skalní" fanda Jestřábů. Ale samozřejmě, profesionální povinnost to je. Stačí, když se podíváte na soupis zápasů. Nesmím vynechat ani jeden :)

Popište nám prosím, jak probíhá příprava natáčení a samotné snímání zápasu.
Loňská sezona se lišila od nastávající. Pro zápasy na ledě Jestřábů jsem musel být na stadionu nejméně hodinu a půl před zápasem. Zapojit kamery a zprovoznit přenos na velkoplošnou obrazovku a HDD/DVD rekordér. I tehdy, ač se to nezdá, jsem natáčel na dvě kamery součastně. Jedna snímala celkový záběr pro trenéry a rozhodčí, druhá brala detaily na velkoplošnou obrazovku a pro střih HighLights ze zápasu.

Vím, že pro vás závěrečným hvizdem rozhodčího práce nekončí, jaké jsou po skončení zápasu vaše další povinnosti?
Hned po zápase musím vypálil 3 DVD a po cca hodině balení techniky vyrazit domů a udělat krátký sestřih zápasu, který v průměru zabere 3-4 hodiny práce. Ten pak odeslat na FTP Sport5 a redakci Jestřábů pro stažení.

V minulé sezoně se promítaly v restauraci Plzeňka i přenosy z venkovních zápasů, v čem bylo odlišné natáčení venkovních utkání než těch domácích?
Než jsem objel všechny stadiony, byla to vždy loterie, jestli bude k dispozici dostatečný signál GSM ( minimálně 3G ) pro realizaci přenosu, případně zda bude k dispozici wi-fi. A také to bylo časově trošku náročnější :) Obzvláště zápasy v Čechách. Také balení bylo trošku složitější. A přesto, že jsem vše kontroloval 3x, během sezony jsem musel přikoupit 2 prodlužky a 3 HDMI kabely :) Jinak, ve všech klubech mi vždy vyšli vstříc a tímto bych chtěl i manažerům ostatních klubů poděkovat za spolupráci.

Zažil jste na cestách s Jestřáby něco zajímavého?
Každá cesta byla zajímavá. Ale nejzajímavější byla ta, na které se jeden z hráčů "zapoměl" na benzince u motorestu "Naháč". Naštěstí díky mobilním telefonům a ochotnému řidiči, který právě dotankoval, jsme na něj počkali za cca 30 Km na odpočívadle. Jednou nás také pěkně vypekl majitel motorestu, kde byl objednán oběd. Nějak zapoměl kustodovi oznámit, že sjezd z dálnice k motorestu je uzavřený :) Tak se musela najít náhradní varianta.

Také jsem měl díky trenérům a kustodovi příležitost seznámit se s několika hokejovými legendami. A poznat zázemí hokeje i na jiných stadionech.

Plánují se na příští sezonu nějaké novinky, fanoušci se často ptají na opakované záběry gólů na velkoplošné obrazovce?
Jak jsem již řekl v úvodu, letošní sezonu realizuje společnos DV SCREEN SPORT s.r.o. Domácí zápasy budou snímány 5-ti kamerami, velkoplošná obrazovka bude sloužit převážně k vysílání detailů a také opakovaných záběrů. Testovat budeme také využití mobilní GoPro kamery, která se bude pohybovat po stadionu. Pokusíme se také zprostředkovat live-rozhovory s hráči v přestávkách. Místo jednoho člověka bude zápas realizovat tým 4 až 6-ti lidí. Specialitu máme pro majitele chytrých telefonů s LTE připojením (případně s wi-fi). Tito lidé můžou také vysílat na náš kanál a jejich vstupy bude možné vložit do přenosu na velkoplošnou obrazovku.

Novinek bude hodně, ale také počítám s tím, že můžou nastat drobné technické problémy :) Zápasy z "venku" budou stejně jako v loni vysílány jednou kamerou, ale díky nové technice a více 4G modemům by měly být přenosy stabilnější a ve vyšším rozlišení, než doposud.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.