> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

První přípravný zápas je tu

vloženo: 06.08.2015           komentářů: 0
První přípravný zápas je tu: Jestřábi se střetnou s druholigovou Porubou

Kolotoč přípravných utkání odstartují během čtvrtečního podvečera prostějovští hokejisté. Jejich prvním soupeřem, jenž je má prověřit před blížící se prvoligovou sezónou, bude druholigový celek Poruby. Proti ní dostanou příležitost ukázat se především hráči, kteří jsou v jestřábím kádru na zkoušku. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

včera | Petr Komárek
Utkání s hokejisty Poruby původně Jestřábi na programu neměli, doplněno bylo až posléze.

Souboj s Porubou přitom původně v programu prostějovských přípravných zápasů vůbec nefiguroval. Byl do něj přidán dodatečně až minulý týden, aby nahradil zrušený duel se slovenskou Skalicou. Ani o ten ale nakonec příznivci Jestřábů nepřijdou, pouze se místo začátku srpna bude hrát na jeho konci.

To už bude mít jestřábí trenér Kamil Přecechtěl jistě daleko reálnější představu o přesném složení mužstva pro prvoligový ročník. Zatím však o místo v kádru Hanáků bojuje vcelku slušný počet hráčů, které chce zkušený lodivod vidět v zápasové zátěži. Příležitost ukázat se dostanou tito hokejisté právě i v zápase s Porubou.
Trenér Kamil Přecechtěl dá v prvních dvou přípravných zápasech příležitost hráčům, kteří jsou v Prostějově na zkoušku. Šanci tedy dostanou i proti Porubě.

„Budeme hrát v sestavě, kdy budeme dávat šanci klukům, u kterých si nejsme jistí, zda jsou schopni soutěž hrát. Jenom minimálně se dostanou na led kluci, se kterými do sezóny počítáme. To platí pro oba dva první přípravné zápasy,“ uvedl prostějovský kouč Kamil Přecechtěl.

„Jde tedy o to, jakým způsobem se projeví hráči, kteří jsou tady na zkoušku,” dodal.

Poslední utkání Jestřábů s Porubou se datují do sezóny 2013/2014. Hanákům se sice tehdy na cestě zpět do první ligy se Slezany příliš nedařilo, když tři ze čtyř vzájemných střetnutí prohráli. Porážky 0:3, 2:3 po nájezdech a 2:3 po prodloužení ovšem ze současného jestřábího výběru pro přípravné zápasy pamatuje jen zlomek hráčů.
Lavičce Poruby šéfuje exprostějovský kouč

Řady porubského A-týmu opustili před nadcházející sezónou tři zkušení matadoři. Prvním z nich byla tamní ikona a historicky nejproduktivnější útočník Marek Pavlačka, který ovšem z klubu tak úplně neodešel. Zapojil se totiž do trenérské činnosti u mládeže. Vedle něj pověsila hokejovou výstroj „na hřebík“ také další ofenzivní zbraň, Luděk Krayzel, jenž kývnul na nabídku trénovat mládež ve Vítkovicích. O svou oporu přišly i obranné šiky, Miroslav Javín se bude naplno věnovat svému povolání.
Koučem Poruby je Tomáš Sršeň starší, který v loňské sezóně vedl i prvoligový tým Jestřábů.

Naopak obsazení postu hlavního trenéra se u druholigového týmu z ostravského předměstí nezměnilo. V Prostějově se tak jako hlavní porubský kormidelník představí Tomáš Sršeň starší. Ten ještě loni v první lize vedl právě Jestřáby, po sérii neuspokojivých výsledků byl však odvolán.

Přípravné utkání mezi Jestřáby a Porubou startuje ve čtvrtek v 18 hodin. Vstupné, stejně jako na všechny ostatní přátelské duely, bude 50 Korun.


autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.