> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

První přípravný zápas je tu

vloženo: 06.08.2015           komentářů: 0
První přípravný zápas je tu: Jestřábi se střetnou s druholigovou Porubou

Kolotoč přípravných utkání odstartují během čtvrtečního podvečera prostějovští hokejisté. Jejich prvním soupeřem, jenž je má prověřit před blížící se prvoligovou sezónou, bude druholigový celek Poruby. Proti ní dostanou příležitost ukázat se především hráči, kteří jsou v jestřábím kádru na zkoušku. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

včera | Petr Komárek
Utkání s hokejisty Poruby původně Jestřábi na programu neměli, doplněno bylo až posléze.

Souboj s Porubou přitom původně v programu prostějovských přípravných zápasů vůbec nefiguroval. Byl do něj přidán dodatečně až minulý týden, aby nahradil zrušený duel se slovenskou Skalicou. Ani o ten ale nakonec příznivci Jestřábů nepřijdou, pouze se místo začátku srpna bude hrát na jeho konci.

To už bude mít jestřábí trenér Kamil Přecechtěl jistě daleko reálnější představu o přesném složení mužstva pro prvoligový ročník. Zatím však o místo v kádru Hanáků bojuje vcelku slušný počet hráčů, které chce zkušený lodivod vidět v zápasové zátěži. Příležitost ukázat se dostanou tito hokejisté právě i v zápase s Porubou.
Trenér Kamil Přecechtěl dá v prvních dvou přípravných zápasech příležitost hráčům, kteří jsou v Prostějově na zkoušku. Šanci tedy dostanou i proti Porubě.

„Budeme hrát v sestavě, kdy budeme dávat šanci klukům, u kterých si nejsme jistí, zda jsou schopni soutěž hrát. Jenom minimálně se dostanou na led kluci, se kterými do sezóny počítáme. To platí pro oba dva první přípravné zápasy,“ uvedl prostějovský kouč Kamil Přecechtěl.

„Jde tedy o to, jakým způsobem se projeví hráči, kteří jsou tady na zkoušku,” dodal.

Poslední utkání Jestřábů s Porubou se datují do sezóny 2013/2014. Hanákům se sice tehdy na cestě zpět do první ligy se Slezany příliš nedařilo, když tři ze čtyř vzájemných střetnutí prohráli. Porážky 0:3, 2:3 po nájezdech a 2:3 po prodloužení ovšem ze současného jestřábího výběru pro přípravné zápasy pamatuje jen zlomek hráčů.
Lavičce Poruby šéfuje exprostějovský kouč

Řady porubského A-týmu opustili před nadcházející sezónou tři zkušení matadoři. Prvním z nich byla tamní ikona a historicky nejproduktivnější útočník Marek Pavlačka, který ovšem z klubu tak úplně neodešel. Zapojil se totiž do trenérské činnosti u mládeže. Vedle něj pověsila hokejovou výstroj „na hřebík“ také další ofenzivní zbraň, Luděk Krayzel, jenž kývnul na nabídku trénovat mládež ve Vítkovicích. O svou oporu přišly i obranné šiky, Miroslav Javín se bude naplno věnovat svému povolání.
Koučem Poruby je Tomáš Sršeň starší, který v loňské sezóně vedl i prvoligový tým Jestřábů.

Naopak obsazení postu hlavního trenéra se u druholigového týmu z ostravského předměstí nezměnilo. V Prostějově se tak jako hlavní porubský kormidelník představí Tomáš Sršeň starší. Ten ještě loni v první lize vedl právě Jestřáby, po sérii neuspokojivých výsledků byl však odvolán.

Přípravné utkání mezi Jestřáby a Porubou startuje ve čtvrtek v 18 hodin. Vstupné, stejně jako na všechny ostatní přátelské duely, bude 50 Korun.


autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.