> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

První přípravný zápas je tu

vloženo: 06.08.2015           komentářů: 0
První přípravný zápas je tu: Jestřábi se střetnou s druholigovou Porubou

Kolotoč přípravných utkání odstartují během čtvrtečního podvečera prostějovští hokejisté. Jejich prvním soupeřem, jenž je má prověřit před blížící se prvoligovou sezónou, bude druholigový celek Poruby. Proti ní dostanou příležitost ukázat se především hráči, kteří jsou v jestřábím kádru na zkoušku. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

včera | Petr Komárek
Utkání s hokejisty Poruby původně Jestřábi na programu neměli, doplněno bylo až posléze.

Souboj s Porubou přitom původně v programu prostějovských přípravných zápasů vůbec nefiguroval. Byl do něj přidán dodatečně až minulý týden, aby nahradil zrušený duel se slovenskou Skalicou. Ani o ten ale nakonec příznivci Jestřábů nepřijdou, pouze se místo začátku srpna bude hrát na jeho konci.

To už bude mít jestřábí trenér Kamil Přecechtěl jistě daleko reálnější představu o přesném složení mužstva pro prvoligový ročník. Zatím však o místo v kádru Hanáků bojuje vcelku slušný počet hráčů, které chce zkušený lodivod vidět v zápasové zátěži. Příležitost ukázat se dostanou tito hokejisté právě i v zápase s Porubou.
Trenér Kamil Přecechtěl dá v prvních dvou přípravných zápasech příležitost hráčům, kteří jsou v Prostějově na zkoušku. Šanci tedy dostanou i proti Porubě.

„Budeme hrát v sestavě, kdy budeme dávat šanci klukům, u kterých si nejsme jistí, zda jsou schopni soutěž hrát. Jenom minimálně se dostanou na led kluci, se kterými do sezóny počítáme. To platí pro oba dva první přípravné zápasy,“ uvedl prostějovský kouč Kamil Přecechtěl.

„Jde tedy o to, jakým způsobem se projeví hráči, kteří jsou tady na zkoušku,” dodal.

Poslední utkání Jestřábů s Porubou se datují do sezóny 2013/2014. Hanákům se sice tehdy na cestě zpět do první ligy se Slezany příliš nedařilo, když tři ze čtyř vzájemných střetnutí prohráli. Porážky 0:3, 2:3 po nájezdech a 2:3 po prodloužení ovšem ze současného jestřábího výběru pro přípravné zápasy pamatuje jen zlomek hráčů.
Lavičce Poruby šéfuje exprostějovský kouč

Řady porubského A-týmu opustili před nadcházející sezónou tři zkušení matadoři. Prvním z nich byla tamní ikona a historicky nejproduktivnější útočník Marek Pavlačka, který ovšem z klubu tak úplně neodešel. Zapojil se totiž do trenérské činnosti u mládeže. Vedle něj pověsila hokejovou výstroj „na hřebík“ také další ofenzivní zbraň, Luděk Krayzel, jenž kývnul na nabídku trénovat mládež ve Vítkovicích. O svou oporu přišly i obranné šiky, Miroslav Javín se bude naplno věnovat svému povolání.
Koučem Poruby je Tomáš Sršeň starší, který v loňské sezóně vedl i prvoligový tým Jestřábů.

Naopak obsazení postu hlavního trenéra se u druholigového týmu z ostravského předměstí nezměnilo. V Prostějově se tak jako hlavní porubský kormidelník představí Tomáš Sršeň starší. Ten ještě loni v první lize vedl právě Jestřáby, po sérii neuspokojivých výsledků byl však odvolán.

Přípravné utkání mezi Jestřáby a Porubou startuje ve čtvrtek v 18 hodin. Vstupné, stejně jako na všechny ostatní přátelské duely, bude 50 Korun.


autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.