> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Festival dřeva 2015 v Ostravě

vloženo: 11.08.2015           komentářů: 0

Na Slezskoostravském hradě v Ostravě proběhne v sobotu 12. září 2015 (11.30 – 18.00hod.) již XI. ročník Festivalu dřeva.

Bude to výjimečná příležitost vidět v Moravskoslezském kraji jediný kvalifikační závod sportovních dřevorubců světoznámé série STIHL®TIMBERSPORTS® CZECH SERIES. Do Ostravy přijedou nejlepší závodníci z České republiky, a chybět nebude úřadující vicemistr světa Martin Komárek.

Ve STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES se soutěží v těchto šesti disciplínách v pořadí:

Springboard, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop a Hot Saw.

Návštěvníky Festivalu dřeva v Ostravě čekají také zvěřinové hody, odpoledne se na hradě představí legendární rocková skupina Katapult, Václav Fajfr a acustrio a cimbálová muzika Friš.

Vše doprovodí ukázka klubu sběratelů řetězových pil, jarmark řemesel, Valašské muzeum v přírodě předvede – vrtání potrubí, strouhání šindelů, sekernické zpracování dřeva, výrobu žebříků a výrobu rýn.

Nejen pro děti bude připravena naučná expozice Lesů ČR „Lesní pedagogika“. Klade si za cíl představit všechny činnosti člověka v lese, přiblížit je k přírodě a představit les jako životní prostor.

Pro děti budou připraveny zábavné atrakce a soutěže. Kromě klasických hmatových poznávaček a skládaček či obrázků základních dřevin bude na děti čekat i malování listů na plátno.

Vstup na Festival dřeva v Ostravě je ZDARMA.

Pro sezónu 2015 byl připraven rekordní počet kvalifikačních závodů STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES:

* neděle 26. dubna od 12:00, Písek, Velké náměstí

* neděle 3. května od 12:00, Sušice, náměstí Svobody

* sobota 9. května od 11:00, Milevsko, Park Bažantnice

* neděle 21. června od 12:00, Dobřany, náměstí Tomáše Garrigue Masaryka

* neděle 6. září od 12:00, Žďár nad Sázavou, náměstí Republiky

* sobota 12. září od 12:30, Ostrava, Slezskoostravský hrad

* sobota 26. září od 13.00, Ústí nad Labem, Letní kino

Více na www.festivaldreva.cz.


autor: Milan Sek

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.