> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Festival dřeva 2015 v Ostravě

vloženo: 11.08.2015           komentářů: 0

Na Slezskoostravském hradě v Ostravě proběhne v sobotu 12. září 2015 (11.30 – 18.00hod.) již XI. ročník Festivalu dřeva.

Bude to výjimečná příležitost vidět v Moravskoslezském kraji jediný kvalifikační závod sportovních dřevorubců světoznámé série STIHL®TIMBERSPORTS® CZECH SERIES. Do Ostravy přijedou nejlepší závodníci z České republiky, a chybět nebude úřadující vicemistr světa Martin Komárek.

Ve STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES se soutěží v těchto šesti disciplínách v pořadí:

Springboard, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop a Hot Saw.

Návštěvníky Festivalu dřeva v Ostravě čekají také zvěřinové hody, odpoledne se na hradě představí legendární rocková skupina Katapult, Václav Fajfr a acustrio a cimbálová muzika Friš.

Vše doprovodí ukázka klubu sběratelů řetězových pil, jarmark řemesel, Valašské muzeum v přírodě předvede – vrtání potrubí, strouhání šindelů, sekernické zpracování dřeva, výrobu žebříků a výrobu rýn.

Nejen pro děti bude připravena naučná expozice Lesů ČR „Lesní pedagogika“. Klade si za cíl představit všechny činnosti člověka v lese, přiblížit je k přírodě a představit les jako životní prostor.

Pro děti budou připraveny zábavné atrakce a soutěže. Kromě klasických hmatových poznávaček a skládaček či obrázků základních dřevin bude na děti čekat i malování listů na plátno.

Vstup na Festival dřeva v Ostravě je ZDARMA.

Pro sezónu 2015 byl připraven rekordní počet kvalifikačních závodů STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES:

* neděle 26. dubna od 12:00, Písek, Velké náměstí

* neděle 3. května od 12:00, Sušice, náměstí Svobody

* sobota 9. května od 11:00, Milevsko, Park Bažantnice

* neděle 21. června od 12:00, Dobřany, náměstí Tomáše Garrigue Masaryka

* neděle 6. září od 12:00, Žďár nad Sázavou, náměstí Republiky

* sobota 12. září od 12:30, Ostrava, Slezskoostravský hrad

* sobota 26. září od 13.00, Ústí nad Labem, Letní kino

Více na www.festivaldreva.cz.


autor: Milan Sek

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.