> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Festival dřeva 2015 v Ostravě

vloženo: 11.08.2015           komentářů: 0

Na Slezskoostravském hradě v Ostravě proběhne v sobotu 12. září 2015 (11.30 – 18.00hod.) již XI. ročník Festivalu dřeva.

Bude to výjimečná příležitost vidět v Moravskoslezském kraji jediný kvalifikační závod sportovních dřevorubců světoznámé série STIHL®TIMBERSPORTS® CZECH SERIES. Do Ostravy přijedou nejlepší závodníci z České republiky, a chybět nebude úřadující vicemistr světa Martin Komárek.

Ve STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES se soutěží v těchto šesti disciplínách v pořadí:

Springboard, STIHL Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck, Underhand Chop a Hot Saw.

Návštěvníky Festivalu dřeva v Ostravě čekají také zvěřinové hody, odpoledne se na hradě představí legendární rocková skupina Katapult, Václav Fajfr a acustrio a cimbálová muzika Friš.

Vše doprovodí ukázka klubu sběratelů řetězových pil, jarmark řemesel, Valašské muzeum v přírodě předvede – vrtání potrubí, strouhání šindelů, sekernické zpracování dřeva, výrobu žebříků a výrobu rýn.

Nejen pro děti bude připravena naučná expozice Lesů ČR „Lesní pedagogika“. Klade si za cíl představit všechny činnosti člověka v lese, přiblížit je k přírodě a představit les jako životní prostor.

Pro děti budou připraveny zábavné atrakce a soutěže. Kromě klasických hmatových poznávaček a skládaček či obrázků základních dřevin bude na děti čekat i malování listů na plátno.

Vstup na Festival dřeva v Ostravě je ZDARMA.

Pro sezónu 2015 byl připraven rekordní počet kvalifikačních závodů STIHL® TIMBERSPORTS® SERIES:

* neděle 26. dubna od 12:00, Písek, Velké náměstí

* neděle 3. května od 12:00, Sušice, náměstí Svobody

* sobota 9. května od 11:00, Milevsko, Park Bažantnice

* neděle 21. června od 12:00, Dobřany, náměstí Tomáše Garrigue Masaryka

* neděle 6. září od 12:00, Žďár nad Sázavou, náměstí Republiky

* sobota 12. září od 12:30, Ostrava, Slezskoostravský hrad

* sobota 26. září od 13.00, Ústí nad Labem, Letní kino

Více na www.festivaldreva.cz.


autor: Milan Sek

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.