> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Premiéra studentského filmu

vloženo: 13.08.2015           komentářů: 0

Plumlovský zámek na týden obsadili filmaři, zámek si zahrál ve filmu inspirovaném básní Máj
Studentský snímek s názvem Prvního Května je projekt studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jedná se o magisterský film režiséra Martina Marka a kameramana Jana Perouta.
Zámek Plumlov – Prostory plumlovského zámku se v týdnu od 4. do 8. května hemžily studenty filmu ze Zlína. Ti zde natáčeli svůj absolventský film, který byl inspirován básní Máj. Tragický osud milostného trojúhelníku Jarmily, Viléma a jeho otce je oproti literární předloze zasazen do současnosti, zachovává však i něco z poetiky Máchova díla.
Příběh netradičně spojuje hned tři filmové žánry. Mezi mladé milence Jarmilu a Viléma, kteří pracují na nedokončeném barokním zámku, monumentálně se tyčícím na skále nad jezerem, vstoupí nový kastelán Karel, jehož kouzlu Jarmila podlehne. Melodramatický příběh vášně a touhy tragickým okamžikem vraždy Karla otevírá prostor pro detektivní rovinu vyprávění. Vilém se dozvídá, že vraždou svého soka v lásce zabil svého otce a jeho pobyt ve vězení, trest za jeho vinu, se stává žánrovým hororem.
„Na zámku natáčel filmový mě proměnlivý počet členů, v průměru se ale na place pohybovalo asi dvacet filmařů plus herci, ti byli každý den na place minimálně čtyři, byly ale i dny, kdy bylo potřeba komparz a to nás rázem bylo čtyřicet“ vysvětluje produkční filmu, Veronika Machátová.
„To, co mě na adaptaci této básně zajímá, je destruktivní fatalita touhy a vášně, atmosféra a pocit, který ve čtenáři zanechá. To se budeme snažit přesunout do filmu.“ Popisuje režisér snímku, Martin Marek.
„Během natáčení na nás dohlíželi průvodci zámku. Jednou po skončení natáčení jsme tak měli možnost absolvovat noční prohlídku, což bylo úžasné. Plumlov je kouzelné místo a magická atmosféra májové noci tuhle atmosféru ještě podtrhávala“ dodává nadšená Veronika
Filmovému štábu se tak během týdne podařilo bez větších komplikací natočit absolventský film, jehož premiéra proběhne právě na zámku Plumlov a to 21. 8. 2015 v 17:00. K vidění bude ale také na nejrůznějších festivalech, či studentských projekcích.

autor: *Karel Studený*

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.