> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Premiéra studentského filmu

vloženo: 13.08.2015           komentářů: 0

Plumlovský zámek na týden obsadili filmaři, zámek si zahrál ve filmu inspirovaném básní Máj
Studentský snímek s názvem Prvního Května je projekt studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jedná se o magisterský film režiséra Martina Marka a kameramana Jana Perouta.
Zámek Plumlov – Prostory plumlovského zámku se v týdnu od 4. do 8. května hemžily studenty filmu ze Zlína. Ti zde natáčeli svůj absolventský film, který byl inspirován básní Máj. Tragický osud milostného trojúhelníku Jarmily, Viléma a jeho otce je oproti literární předloze zasazen do současnosti, zachovává však i něco z poetiky Máchova díla.
Příběh netradičně spojuje hned tři filmové žánry. Mezi mladé milence Jarmilu a Viléma, kteří pracují na nedokončeném barokním zámku, monumentálně se tyčícím na skále nad jezerem, vstoupí nový kastelán Karel, jehož kouzlu Jarmila podlehne. Melodramatický příběh vášně a touhy tragickým okamžikem vraždy Karla otevírá prostor pro detektivní rovinu vyprávění. Vilém se dozvídá, že vraždou svého soka v lásce zabil svého otce a jeho pobyt ve vězení, trest za jeho vinu, se stává žánrovým hororem.
„Na zámku natáčel filmový mě proměnlivý počet členů, v průměru se ale na place pohybovalo asi dvacet filmařů plus herci, ti byli každý den na place minimálně čtyři, byly ale i dny, kdy bylo potřeba komparz a to nás rázem bylo čtyřicet“ vysvětluje produkční filmu, Veronika Machátová.
„To, co mě na adaptaci této básně zajímá, je destruktivní fatalita touhy a vášně, atmosféra a pocit, který ve čtenáři zanechá. To se budeme snažit přesunout do filmu.“ Popisuje režisér snímku, Martin Marek.
„Během natáčení na nás dohlíželi průvodci zámku. Jednou po skončení natáčení jsme tak měli možnost absolvovat noční prohlídku, což bylo úžasné. Plumlov je kouzelné místo a magická atmosféra májové noci tuhle atmosféru ještě podtrhávala“ dodává nadšená Veronika
Filmovému štábu se tak během týdne podařilo bez větších komplikací natočit absolventský film, jehož premiéra proběhne právě na zámku Plumlov a to 21. 8. 2015 v 17:00. K vidění bude ale také na nejrůznějších festivalech, či studentských projekcích.

autor: *Karel Studený*

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.