> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Premiéra studentského filmu

vloženo: 13.08.2015           komentářů: 0

Plumlovský zámek na týden obsadili filmaři, zámek si zahrál ve filmu inspirovaném básní Máj
Studentský snímek s názvem Prvního Května je projekt studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jedná se o magisterský film režiséra Martina Marka a kameramana Jana Perouta.
Zámek Plumlov – Prostory plumlovského zámku se v týdnu od 4. do 8. května hemžily studenty filmu ze Zlína. Ti zde natáčeli svůj absolventský film, který byl inspirován básní Máj. Tragický osud milostného trojúhelníku Jarmily, Viléma a jeho otce je oproti literární předloze zasazen do současnosti, zachovává však i něco z poetiky Máchova díla.
Příběh netradičně spojuje hned tři filmové žánry. Mezi mladé milence Jarmilu a Viléma, kteří pracují na nedokončeném barokním zámku, monumentálně se tyčícím na skále nad jezerem, vstoupí nový kastelán Karel, jehož kouzlu Jarmila podlehne. Melodramatický příběh vášně a touhy tragickým okamžikem vraždy Karla otevírá prostor pro detektivní rovinu vyprávění. Vilém se dozvídá, že vraždou svého soka v lásce zabil svého otce a jeho pobyt ve vězení, trest za jeho vinu, se stává žánrovým hororem.
„Na zámku natáčel filmový mě proměnlivý počet členů, v průměru se ale na place pohybovalo asi dvacet filmařů plus herci, ti byli každý den na place minimálně čtyři, byly ale i dny, kdy bylo potřeba komparz a to nás rázem bylo čtyřicet“ vysvětluje produkční filmu, Veronika Machátová.
„To, co mě na adaptaci této básně zajímá, je destruktivní fatalita touhy a vášně, atmosféra a pocit, který ve čtenáři zanechá. To se budeme snažit přesunout do filmu.“ Popisuje režisér snímku, Martin Marek.
„Během natáčení na nás dohlíželi průvodci zámku. Jednou po skončení natáčení jsme tak měli možnost absolvovat noční prohlídku, což bylo úžasné. Plumlov je kouzelné místo a magická atmosféra májové noci tuhle atmosféru ještě podtrhávala“ dodává nadšená Veronika
Filmovému štábu se tak během týdne podařilo bez větších komplikací natočit absolventský film, jehož premiéra proběhne právě na zámku Plumlov a to 21. 8. 2015 v 17:00. K vidění bude ale také na nejrůznějších festivalech, či studentských projekcích.

autor: *Karel Studený*

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.