> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hanáckým derby !!!

vloženo: 14.08.2015           komentářů: 0

Přípravná fáze pokračuje hanáckým derby, v pátek Zubry otestuje rival z Prostějova
|

Přípravná fáze pokračuje hanáckým derby, v pátek Zubry otestuje rival z Prostějova P ř e r o v – Turnaj v Havířově už je minulostí, a tak může fáze přípravy před vstupem do soutěže směle pokračovat. Hanácká derby s Jestřáby budou dozajista ozdobou první ligy, avšak oba rivalové se střetnou už ve dvou přátelských zápasech během srpna. Ten první je na programu již v pátek od 18:30 na kolbišti dravců. Jak se Zubrům povede v duelu s Prostějovem, který se chce letos zvednout do vyšších pater tabulky?

Zatímco Přerov bude v první lize letos nováčkem, tak Prostějov už v ní po návratu jednu sezónu odehrál. Měl však velké záchranářské potíže, proto se u Jestřábů udála řada změn, které mají jediný cíl, dostat tým v tabulce do klidnější zóny. Hlavním koučem se po Zdeňku Čechovi stal Kamil Přecechtěl, jenž bude spolupracovat s Jiřím Vykoukalem. Bývalý vynikající obránce dál působí v klubu jako sportovní manažer.

Aby měla jestřábí letka větší šance dostat se nahoru, bylo ji třeba posílit. A v tom byl rival Zubrů opravdu velmi aktivní. Do Prostějova přišel obránce Pavel Mojžíš s bohatými zkušenostmi z extraligy a defenzívu navíc zpevní také Tomáš Protivný. Vpředu pak hru oživí dvojice forvardů Patrik Moskal a Tomáš Rod. První jmenovaný hrál vloni za Šumperk, kde nasbíral 60 kanadských bodů, druhý pak válel za Ústí nad Labem a s 55 body také patřil k tomu nejlepšímu. Zmínit je třeba i Jakuba Čuříka nebo Jakuba Šlahaře.

V posledních dnech navíc management Jestřábů „upekl“ posilu také do brankoviště, kam přichází na hostování ze Zlína Luboš Horčička. Ten nahradí Juraje Šimbocha, který zakotví zřejmě ve Frýdku-Místku.

Pro Přerov, který získal prvenství na turnaji v Havířově, bude páteční zápas čtvrtým v pořadí z celkových osmi. Čtyři hráče již trenéři ze širšího kádru vyřadili. Dál nepokračují obránci Michael Janota a Jakub Kužílek, z útočníků pak trenéry nepřesvědčili Lukáš Králík a Matyáš Hložek.

Další zužování kádru pro první ligu proběhne v příštím týdnu. “Potřebujeme se ještě podívat na některé hráče, kteří jsou na hraně a rozhodujeme se, jestli zůstanou nebo ne. Každý zápas je pro nás dobrou prověrkou, protože budeme v soutěži nováčkem a skládáme téměř celý nový tým. Co fungovalo ve druhé lize, to v té první určitě fungovat nebude. Pro nás je zápas v Prostějově dalším krůčkem k tomu, abychom byli připraveni na 9. září, kdy začínáme ligu doma s Kadaní,“ řekl trenér Vladimír Kočara.

Také Prostějov má za sebou tři zápasy. Všechny hrál doma a počínal si v nich úspěšně. Přehrál jak Porubu (5:1), tak i Frýdek-Místek (4:1) a Třebíč (3:2) Se soupeřem z Vysočiny mají Jestřábi naplánovánu čtvrteční venkovní odvetu.

Sestavy v posledních zápasech
LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel – Vokurka, Sobotka, Kaluža, Mojžíš, Malý, Husák, Protivný, Niko – Rod, Moskal, Kajaba, Luňák, Venkrbec, Stejskal, Čuřík, Meidl, Šlahař, Česlík, Augustin, Medek

HC ZUBR Přerov: Slovák – Novotný, Přindiš, Pala, Šnajnar, Zbořil, Běhal, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Popelka – Blinka, Šebek, Kratochvíl Š. – Stoklasa, Kovařík, Král – Kratochvíl M., Matula, Málek

Online přenos
Utkání můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com

autor: HC ZUBR Přerov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.