> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hanáckým derby !!!

vloženo: 14.08.2015           komentářů: 0

Přípravná fáze pokračuje hanáckým derby, v pátek Zubry otestuje rival z Prostějova
|

Přípravná fáze pokračuje hanáckým derby, v pátek Zubry otestuje rival z Prostějova P ř e r o v – Turnaj v Havířově už je minulostí, a tak může fáze přípravy před vstupem do soutěže směle pokračovat. Hanácká derby s Jestřáby budou dozajista ozdobou první ligy, avšak oba rivalové se střetnou už ve dvou přátelských zápasech během srpna. Ten první je na programu již v pátek od 18:30 na kolbišti dravců. Jak se Zubrům povede v duelu s Prostějovem, který se chce letos zvednout do vyšších pater tabulky?

Zatímco Přerov bude v první lize letos nováčkem, tak Prostějov už v ní po návratu jednu sezónu odehrál. Měl však velké záchranářské potíže, proto se u Jestřábů udála řada změn, které mají jediný cíl, dostat tým v tabulce do klidnější zóny. Hlavním koučem se po Zdeňku Čechovi stal Kamil Přecechtěl, jenž bude spolupracovat s Jiřím Vykoukalem. Bývalý vynikající obránce dál působí v klubu jako sportovní manažer.

Aby měla jestřábí letka větší šance dostat se nahoru, bylo ji třeba posílit. A v tom byl rival Zubrů opravdu velmi aktivní. Do Prostějova přišel obránce Pavel Mojžíš s bohatými zkušenostmi z extraligy a defenzívu navíc zpevní také Tomáš Protivný. Vpředu pak hru oživí dvojice forvardů Patrik Moskal a Tomáš Rod. První jmenovaný hrál vloni za Šumperk, kde nasbíral 60 kanadských bodů, druhý pak válel za Ústí nad Labem a s 55 body také patřil k tomu nejlepšímu. Zmínit je třeba i Jakuba Čuříka nebo Jakuba Šlahaře.

V posledních dnech navíc management Jestřábů „upekl“ posilu také do brankoviště, kam přichází na hostování ze Zlína Luboš Horčička. Ten nahradí Juraje Šimbocha, který zakotví zřejmě ve Frýdku-Místku.

Pro Přerov, který získal prvenství na turnaji v Havířově, bude páteční zápas čtvrtým v pořadí z celkových osmi. Čtyři hráče již trenéři ze širšího kádru vyřadili. Dál nepokračují obránci Michael Janota a Jakub Kužílek, z útočníků pak trenéry nepřesvědčili Lukáš Králík a Matyáš Hložek.

Další zužování kádru pro první ligu proběhne v příštím týdnu. “Potřebujeme se ještě podívat na některé hráče, kteří jsou na hraně a rozhodujeme se, jestli zůstanou nebo ne. Každý zápas je pro nás dobrou prověrkou, protože budeme v soutěži nováčkem a skládáme téměř celý nový tým. Co fungovalo ve druhé lize, to v té první určitě fungovat nebude. Pro nás je zápas v Prostějově dalším krůčkem k tomu, abychom byli připraveni na 9. září, kdy začínáme ligu doma s Kadaní,“ řekl trenér Vladimír Kočara.

Také Prostějov má za sebou tři zápasy. Všechny hrál doma a počínal si v nich úspěšně. Přehrál jak Porubu (5:1), tak i Frýdek-Místek (4:1) a Třebíč (3:2) Se soupeřem z Vysočiny mají Jestřábi naplánovánu čtvrteční venkovní odvetu.

Sestavy v posledních zápasech
LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel – Vokurka, Sobotka, Kaluža, Mojžíš, Malý, Husák, Protivný, Niko – Rod, Moskal, Kajaba, Luňák, Venkrbec, Stejskal, Čuřík, Meidl, Šlahař, Česlík, Augustin, Medek

HC ZUBR Přerov: Slovák – Novotný, Přindiš, Pala, Šnajnar, Zbořil, Běhal, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Popelka – Blinka, Šebek, Kratochvíl Š. – Stoklasa, Kovařík, Král – Kratochvíl M., Matula, Málek

Online přenos
Utkání můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com

autor: HC ZUBR Přerov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.