> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hanáckým derby !!!

vloženo: 14.08.2015           komentářů: 0

Přípravná fáze pokračuje hanáckým derby, v pátek Zubry otestuje rival z Prostějova
|

Přípravná fáze pokračuje hanáckým derby, v pátek Zubry otestuje rival z Prostějova P ř e r o v – Turnaj v Havířově už je minulostí, a tak může fáze přípravy před vstupem do soutěže směle pokračovat. Hanácká derby s Jestřáby budou dozajista ozdobou první ligy, avšak oba rivalové se střetnou už ve dvou přátelských zápasech během srpna. Ten první je na programu již v pátek od 18:30 na kolbišti dravců. Jak se Zubrům povede v duelu s Prostějovem, který se chce letos zvednout do vyšších pater tabulky?

Zatímco Přerov bude v první lize letos nováčkem, tak Prostějov už v ní po návratu jednu sezónu odehrál. Měl však velké záchranářské potíže, proto se u Jestřábů udála řada změn, které mají jediný cíl, dostat tým v tabulce do klidnější zóny. Hlavním koučem se po Zdeňku Čechovi stal Kamil Přecechtěl, jenž bude spolupracovat s Jiřím Vykoukalem. Bývalý vynikající obránce dál působí v klubu jako sportovní manažer.

Aby měla jestřábí letka větší šance dostat se nahoru, bylo ji třeba posílit. A v tom byl rival Zubrů opravdu velmi aktivní. Do Prostějova přišel obránce Pavel Mojžíš s bohatými zkušenostmi z extraligy a defenzívu navíc zpevní také Tomáš Protivný. Vpředu pak hru oživí dvojice forvardů Patrik Moskal a Tomáš Rod. První jmenovaný hrál vloni za Šumperk, kde nasbíral 60 kanadských bodů, druhý pak válel za Ústí nad Labem a s 55 body také patřil k tomu nejlepšímu. Zmínit je třeba i Jakuba Čuříka nebo Jakuba Šlahaře.

V posledních dnech navíc management Jestřábů „upekl“ posilu také do brankoviště, kam přichází na hostování ze Zlína Luboš Horčička. Ten nahradí Juraje Šimbocha, který zakotví zřejmě ve Frýdku-Místku.

Pro Přerov, který získal prvenství na turnaji v Havířově, bude páteční zápas čtvrtým v pořadí z celkových osmi. Čtyři hráče již trenéři ze širšího kádru vyřadili. Dál nepokračují obránci Michael Janota a Jakub Kužílek, z útočníků pak trenéry nepřesvědčili Lukáš Králík a Matyáš Hložek.

Další zužování kádru pro první ligu proběhne v příštím týdnu. “Potřebujeme se ještě podívat na některé hráče, kteří jsou na hraně a rozhodujeme se, jestli zůstanou nebo ne. Každý zápas je pro nás dobrou prověrkou, protože budeme v soutěži nováčkem a skládáme téměř celý nový tým. Co fungovalo ve druhé lize, to v té první určitě fungovat nebude. Pro nás je zápas v Prostějově dalším krůčkem k tomu, abychom byli připraveni na 9. září, kdy začínáme ligu doma s Kadaní,“ řekl trenér Vladimír Kočara.

Také Prostějov má za sebou tři zápasy. Všechny hrál doma a počínal si v nich úspěšně. Přehrál jak Porubu (5:1), tak i Frýdek-Místek (4:1) a Třebíč (3:2) Se soupeřem z Vysočiny mají Jestřábi naplánovánu čtvrteční venkovní odvetu.

Sestavy v posledních zápasech
LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel – Vokurka, Sobotka, Kaluža, Mojžíš, Malý, Husák, Protivný, Niko – Rod, Moskal, Kajaba, Luňák, Venkrbec, Stejskal, Čuřík, Meidl, Šlahař, Česlík, Augustin, Medek

HC ZUBR Přerov: Slovák – Novotný, Přindiš, Pala, Šnajnar, Zbořil, Běhal, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Popelka – Blinka, Šebek, Kratochvíl Š. – Stoklasa, Kovařík, Král – Kratochvíl M., Matula, Málek

Online přenos
Utkání můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com

autor: HC ZUBR Přerov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.