> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Velice vyrovnané utkání

vloženo: 18.08.2015           komentářů: 0


Jestřábi Havířovským skórovat nedovolili

Velice vyrovnané utkání bylo k vidění v přípravném zápase mezi hráči Prostějova a Havířova. Hosté byli z počátku utkání trošku jistější na puku, avšak s přibývajícím časem se více do hry dostávali Jestřábi, kteří utkání rozhodli v rozmezí 50 vteřin, kdy se ve hře 4 na 4 nejprve ujali vedení brankou Tomáše Roda a poté využili i následnou přesilovku 4 proti 3 Lukášem Luňákem. Do prázdné branky nakonec pečetil výsledek na konečných 3:0 René Kajaba. Jakub Neužil udržel čisté konto a stále tak platí, že v přípravných zápasech inkasoval pouze jednou.

dnes | Miroslav Klimeš
přát6, úterý 18.8.2015
LHK Jestřábi Prostějov
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
AZ Havířov

Branky a nahrávky: 23. Rod (Šlahař), 24. Luňák (Kaluža, Mojžíš), 59. Kajaba (Venkrbec, Kaluža).. Rozhodčí: . Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Vokurka, Kuncek, Kaluža, Mojžíš, Rudl, Husák, Protivný, Liška – Rod, Moskal, Augustin, Luňák, Venkrbec, Kajaba, Čuřík, Stejskal, Šlahař, Česlík, Medek. Trenér: K. Přecechtěl.
AZ Havířov: Svoboda – Chroboček, Ostrčil, Lenďák, Krisl, Graca, Bail, Jonáš – Staněk, Maliník, Sztefek, Pechanec, Matějek, Maruna, Rimmel, Kanko, Bednář, Bárta, Kurovský. Trenér: M. Štefan.
Komentář k zápasu

Jestřábi byli od začátku aktivnějším týmem a jejich první šance na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 2. minutě předal Čuřík z levé strany před branku Jakubu Šlahařovi, který však nedokázal usměrnit puk do sítě. Havířovští poprvé zahrozili Martinem Lenďákem od mantinelu. Ani on, ani v následné možnosti Aleš Staněk si ale na Jakuba Neužila mezi prostějovskými tyčemi nepřišli.

Stejně později se svým bekhendovým pokusem dopadl i Mikuláš Rimmel. Několik chvil nato se strážce jestřábí svatyně pro změnu vyznamenal proti Danielu Kurovskému, který svou střelu vyslal z těsné blízkosti po chytré Bednářově zadovce.

Jestřábi v hostujícím brankovišti opět výrazně zatopili po ráně beka Jiřího Vokurky. Tu gólman Svoboda vyrazil jen k vrcholku levého kruhu, odkud poslal černou gumu zpět do ohně Šlahař. A Renému Kajabovi s Jakubem Čuříkem nechybělo mnoho, aby ji dorazili za brankovou čáru. Tento počin se nepodařil ani na přelomu 16. a 17. minuty Dominiku Rudlovi, jemuž v přesilové hře zkazila radost tyč. Krátce před sirénou pak vyjel spoza havířovské klece Kaluža a Kajaba v obrovské šanci nepřekonal ležícího Svobodu.

Skórovat se Jestřábům povedlo až na začátku druhé periody. Při hře 4 na 4 našel Patrik Moskal křížnou přihrávkou od hrazení Tomáše Roda, který si po prostřelení brankářových betonů připsal svou premiérovou trefu v prostějovském dresu. Minutu poté udeřili Hanáci podruhé. To již hráli v početní výhodě 4 proti 3 a prakticky z identické situace se tentokrát po vybídnutí Kaluži prosadil Lukáš Luňák.

Pak opět přišly zářné okamžiky Jakuba Neužila. Dvacetiletý muž s maskou nejprve zlikvidoval pokusy Lenďáka a Krisla. Ve 28. minutě se pak v modrém půlkruhu výborně roztáhl vstříc bekhendové lsti Antonína Pechance a vyrazil ji do rohu.

Třetí gól Jestřábů mohl v minutě dvaatřicáté přidat Matouš Venkrbec, leč jeho přízemní střelu po přihrávce Luňáka doslova v poslední možné chvíli betonem zastavil Miroslav Svoboda. Gólman se zkušenostmi z mládežnických reprezentací uspěl i ve vzájemném souboji se Šlahařem, který na něj jel zcela sám. Na druhé straně v podobné pozici Neužil také vychytal Kanka.

Nic platný nebyl Havířovu ani další únik už v době, kdy se odehrávala třetí část duelu. Na svědomí jej měl Daniel Kurovský, ovšem znovu ztroskotal na výborném Jakubu Neužilovi. Brankář, který je v Prostějově na zkoušce z pražské Sparty, si čisté konto pohlídal až do konce zápasu. Naopak na druhé straně upravil na konečných 3:0 pro Jestřáby v 59. minutě střelou do prázdné branky René Kajaba.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.