> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Velice vyrovnané utkání

vloženo: 18.08.2015           komentářů: 0


Jestřábi Havířovským skórovat nedovolili

Velice vyrovnané utkání bylo k vidění v přípravném zápase mezi hráči Prostějova a Havířova. Hosté byli z počátku utkání trošku jistější na puku, avšak s přibývajícím časem se více do hry dostávali Jestřábi, kteří utkání rozhodli v rozmezí 50 vteřin, kdy se ve hře 4 na 4 nejprve ujali vedení brankou Tomáše Roda a poté využili i následnou přesilovku 4 proti 3 Lukášem Luňákem. Do prázdné branky nakonec pečetil výsledek na konečných 3:0 René Kajaba. Jakub Neužil udržel čisté konto a stále tak platí, že v přípravných zápasech inkasoval pouze jednou.

dnes | Miroslav Klimeš
přát6, úterý 18.8.2015
LHK Jestřábi Prostějov
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
AZ Havířov

Branky a nahrávky: 23. Rod (Šlahař), 24. Luňák (Kaluža, Mojžíš), 59. Kajaba (Venkrbec, Kaluža).. Rozhodčí: . Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Vokurka, Kuncek, Kaluža, Mojžíš, Rudl, Husák, Protivný, Liška – Rod, Moskal, Augustin, Luňák, Venkrbec, Kajaba, Čuřík, Stejskal, Šlahař, Česlík, Medek. Trenér: K. Přecechtěl.
AZ Havířov: Svoboda – Chroboček, Ostrčil, Lenďák, Krisl, Graca, Bail, Jonáš – Staněk, Maliník, Sztefek, Pechanec, Matějek, Maruna, Rimmel, Kanko, Bednář, Bárta, Kurovský. Trenér: M. Štefan.
Komentář k zápasu

Jestřábi byli od začátku aktivnějším týmem a jejich první šance na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 2. minutě předal Čuřík z levé strany před branku Jakubu Šlahařovi, který však nedokázal usměrnit puk do sítě. Havířovští poprvé zahrozili Martinem Lenďákem od mantinelu. Ani on, ani v následné možnosti Aleš Staněk si ale na Jakuba Neužila mezi prostějovskými tyčemi nepřišli.

Stejně později se svým bekhendovým pokusem dopadl i Mikuláš Rimmel. Několik chvil nato se strážce jestřábí svatyně pro změnu vyznamenal proti Danielu Kurovskému, který svou střelu vyslal z těsné blízkosti po chytré Bednářově zadovce.

Jestřábi v hostujícím brankovišti opět výrazně zatopili po ráně beka Jiřího Vokurky. Tu gólman Svoboda vyrazil jen k vrcholku levého kruhu, odkud poslal černou gumu zpět do ohně Šlahař. A Renému Kajabovi s Jakubem Čuříkem nechybělo mnoho, aby ji dorazili za brankovou čáru. Tento počin se nepodařil ani na přelomu 16. a 17. minuty Dominiku Rudlovi, jemuž v přesilové hře zkazila radost tyč. Krátce před sirénou pak vyjel spoza havířovské klece Kaluža a Kajaba v obrovské šanci nepřekonal ležícího Svobodu.

Skórovat se Jestřábům povedlo až na začátku druhé periody. Při hře 4 na 4 našel Patrik Moskal křížnou přihrávkou od hrazení Tomáše Roda, který si po prostřelení brankářových betonů připsal svou premiérovou trefu v prostějovském dresu. Minutu poté udeřili Hanáci podruhé. To již hráli v početní výhodě 4 proti 3 a prakticky z identické situace se tentokrát po vybídnutí Kaluži prosadil Lukáš Luňák.

Pak opět přišly zářné okamžiky Jakuba Neužila. Dvacetiletý muž s maskou nejprve zlikvidoval pokusy Lenďáka a Krisla. Ve 28. minutě se pak v modrém půlkruhu výborně roztáhl vstříc bekhendové lsti Antonína Pechance a vyrazil ji do rohu.

Třetí gól Jestřábů mohl v minutě dvaatřicáté přidat Matouš Venkrbec, leč jeho přízemní střelu po přihrávce Luňáka doslova v poslední možné chvíli betonem zastavil Miroslav Svoboda. Gólman se zkušenostmi z mládežnických reprezentací uspěl i ve vzájemném souboji se Šlahařem, který na něj jel zcela sám. Na druhé straně v podobné pozici Neužil také vychytal Kanka.

Nic platný nebyl Havířovu ani další únik už v době, kdy se odehrávala třetí část duelu. Na svědomí jej měl Daniel Kurovský, ovšem znovu ztroskotal na výborném Jakubu Neužilovi. Brankář, který je v Prostějově na zkoušce z pražské Sparty, si čisté konto pohlídal až do konce zápasu. Naopak na druhé straně upravil na konečných 3:0 pro Jestřáby v 59. minutě střelou do prázdné branky René Kajaba.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.