> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Velice vyrovnané utkání

vloženo: 18.08.2015           komentářů: 0


Jestřábi Havířovským skórovat nedovolili

Velice vyrovnané utkání bylo k vidění v přípravném zápase mezi hráči Prostějova a Havířova. Hosté byli z počátku utkání trošku jistější na puku, avšak s přibývajícím časem se více do hry dostávali Jestřábi, kteří utkání rozhodli v rozmezí 50 vteřin, kdy se ve hře 4 na 4 nejprve ujali vedení brankou Tomáše Roda a poté využili i následnou přesilovku 4 proti 3 Lukášem Luňákem. Do prázdné branky nakonec pečetil výsledek na konečných 3:0 René Kajaba. Jakub Neužil udržel čisté konto a stále tak platí, že v přípravných zápasech inkasoval pouze jednou.

dnes | Miroslav Klimeš
přát6, úterý 18.8.2015
LHK Jestřábi Prostějov
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
AZ Havířov

Branky a nahrávky: 23. Rod (Šlahař), 24. Luňák (Kaluža, Mojžíš), 59. Kajaba (Venkrbec, Kaluža).. Rozhodčí: . Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Vokurka, Kuncek, Kaluža, Mojžíš, Rudl, Husák, Protivný, Liška – Rod, Moskal, Augustin, Luňák, Venkrbec, Kajaba, Čuřík, Stejskal, Šlahař, Česlík, Medek. Trenér: K. Přecechtěl.
AZ Havířov: Svoboda – Chroboček, Ostrčil, Lenďák, Krisl, Graca, Bail, Jonáš – Staněk, Maliník, Sztefek, Pechanec, Matějek, Maruna, Rimmel, Kanko, Bednář, Bárta, Kurovský. Trenér: M. Štefan.
Komentář k zápasu

Jestřábi byli od začátku aktivnějším týmem a jejich první šance na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 2. minutě předal Čuřík z levé strany před branku Jakubu Šlahařovi, který však nedokázal usměrnit puk do sítě. Havířovští poprvé zahrozili Martinem Lenďákem od mantinelu. Ani on, ani v následné možnosti Aleš Staněk si ale na Jakuba Neužila mezi prostějovskými tyčemi nepřišli.

Stejně později se svým bekhendovým pokusem dopadl i Mikuláš Rimmel. Několik chvil nato se strážce jestřábí svatyně pro změnu vyznamenal proti Danielu Kurovskému, který svou střelu vyslal z těsné blízkosti po chytré Bednářově zadovce.

Jestřábi v hostujícím brankovišti opět výrazně zatopili po ráně beka Jiřího Vokurky. Tu gólman Svoboda vyrazil jen k vrcholku levého kruhu, odkud poslal černou gumu zpět do ohně Šlahař. A Renému Kajabovi s Jakubem Čuříkem nechybělo mnoho, aby ji dorazili za brankovou čáru. Tento počin se nepodařil ani na přelomu 16. a 17. minuty Dominiku Rudlovi, jemuž v přesilové hře zkazila radost tyč. Krátce před sirénou pak vyjel spoza havířovské klece Kaluža a Kajaba v obrovské šanci nepřekonal ležícího Svobodu.

Skórovat se Jestřábům povedlo až na začátku druhé periody. Při hře 4 na 4 našel Patrik Moskal křížnou přihrávkou od hrazení Tomáše Roda, který si po prostřelení brankářových betonů připsal svou premiérovou trefu v prostějovském dresu. Minutu poté udeřili Hanáci podruhé. To již hráli v početní výhodě 4 proti 3 a prakticky z identické situace se tentokrát po vybídnutí Kaluži prosadil Lukáš Luňák.

Pak opět přišly zářné okamžiky Jakuba Neužila. Dvacetiletý muž s maskou nejprve zlikvidoval pokusy Lenďáka a Krisla. Ve 28. minutě se pak v modrém půlkruhu výborně roztáhl vstříc bekhendové lsti Antonína Pechance a vyrazil ji do rohu.

Třetí gól Jestřábů mohl v minutě dvaatřicáté přidat Matouš Venkrbec, leč jeho přízemní střelu po přihrávce Luňáka doslova v poslední možné chvíli betonem zastavil Miroslav Svoboda. Gólman se zkušenostmi z mládežnických reprezentací uspěl i ve vzájemném souboji se Šlahařem, který na něj jel zcela sám. Na druhé straně v podobné pozici Neužil také vychytal Kanka.

Nic platný nebyl Havířovu ani další únik už v době, kdy se odehrávala třetí část duelu. Na svědomí jej měl Daniel Kurovský, ovšem znovu ztroskotal na výborném Jakubu Neužilovi. Brankář, který je v Prostějově na zkoušce z pražské Sparty, si čisté konto pohlídal až do konce zápasu. Naopak na druhé straně upravil na konečných 3:0 pro Jestřáby v 59. minutě střelou do prázdné branky René Kajaba.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.