> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Proti Prostějovu dotáhl AZ

vloženo: 21.08.2015           komentářů: 0Proti Prostějovu dotáhl AZ dvoubrankovou ztrátu a nakonec vyhrál na nájezdy


V havířovské K&K PNEU Aréně se v dalším přátelském utkání diváci rozhodně nenudili. V zápase mezi AZetem a Prostějovem padlo celkem osm branek. Přestože AZet dlouho dotahoval náskok Prostějova, tak se nakonec dočkal vítězství po samostatných nájezdech. To je celkově jeho třetím v letošní přípravě. Další utkání sehaje AZ v úterý na ledě Šumperka.

včera | Jozef Valenčík

Příprava, čtvrtek 20.8.2015
AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov
5:4sn (1:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Ostrčil (Pechanec), 39. Sztefek, 44. Maruna (Pechanec, Kanko), 56. Sztefek (Pechanec), rozh. náj. Bednář – 12. Illeš (Čuřík), 13. Kaluža (Rod, Gřeš), 23. Gřes (Illeš, Rod), 50. Luňák (Venkrbec). Rozhodčí: Mikula – Vegřín, Stonavský. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4.

AZ Havířov: Matoušek – Lenďák, Korim, Krisl, Ostrčil, Graca, Bail, Chroboček – Staněk, Maliník, Bednář – Maruna, Rimmel, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kurovský – Bárta, Sedláček, Matějek
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Rudl, Vokurka, Kaluža, Mojžíš, Husák, Sirota, Liška – Rod, Moskal, Augustín, Luňák, Venkrbec, Kajaba, Čuřík, Kuncek, Šlahař, Illeš, Česlík, Gřeš

Komentář k zápasu

Přestože Jestřábi byli v roli hostů, patřil právě jim lepší vstup do utkání. Již ve 2. minutě ohrozil šikovně se otáčející Illeš branku Havířova, ale kotouč nakonec mířil pouze přes brankoviště. Jako první ale přesto udeřili domácí. Ti se ve 4. minutě prosadili zásluhou Radima Ostrčila, který svou střelou z kruhu vymetl šibenici branky za zády brankáře Horčičky.

Prostějov se ale inkasovanou brankou nezalekl a rychle srovnal. Po Luňákově nepřesné střele mířil už do černého ve 12. minutě Jakub Illeš, který se dostal k volnému puku a při se svém povedené pokusu si dokázal brankáře Matouška i položit. Ve 13. minutě už Jestřábi dokonce vedli, když akci naslepo chladnokrevně zakončoval Marek Kaluža. Hosté byli až do konce první třetiny aktivnější, ale další branky již na své konto nepřidali.

Co se jim ale nepovedlo v závěru první části, vylepšili na začátku té druhé. Ve 23. minutě totiž Jestřábi vyprodukovali akci, která by směle mohla kandidovat do zlaté helmy. Na konci série přesných přihrávek stál Tomáš Gřeš, který přes naprosto rozebranou havířovskou obranu už puk pouze usměrňoval do prázdné branky. Prostějov tak využil svou přesilovku.

Havířov se z další inkasované branky těžce vzpamatovával, ale poměrně nenápadná střela Bednáře mohla misky vah velmi rychle přeskupit. Havířovský útočník však nakonec trefil pouze tyč. Ve 36. minutě ale bylo opět zle před domácí brankou, přestože však Čuřík pálil takřka do prázdné branky, ležící Matoušek proti němu vytasil na poslední chvíli svou lapačku, čímž získal velké ovace přítomného publika.

Téměř minutu před koncem druhé třetiny pak AZ dokázal brankový deficit snížit, ačkoliv to nebylo po žádné pohledné hokejové akci. Šťastný odraz puku totiž zařídil, že se Michal Sztefek dostal k volnému kotouči, který procedil za záda brankáře Horčičky. Nepříliš povedená přesilová hra Havířova tak byla nakonec využita.

Vstup do třetí části znamenal pro Havířov jasný signál k obratu. Ve 44. minutě totiž zužitkovával aktivní hru Pechance přesně pálící Jan Maruna. Velký nádech domácích však byl posléze zchlazen čtvrtou brankou Jestřábů. Ta přistála na konto Prostějova v 50. minutě, když další hrubku v havířovské obraně využil Lukáš Luňák.

Co však následovalo pak, se dá označit za malé "představení" rozhodčího Mikuly. Ten domácímu celku uškodil dvěma velmi spornými situacemi, při kterých ponechal svou píšťalku vklidu. Prostějov si určité náklonnosti sudího všiml a zavelel k útoku. V 51. minutě by se nemohl nikdo divit, kdyby Jestřábi vedli již o dvě branky, ale famózní semafor Matouška zchladil střílejícího Moskala i celou střídačku hostů.

V 56. minutě však K&K PNEU Aréna opět sledovala na světelné tabuli vyrovnaný stav, jelikož svou druhou branku v zápase zaznamenal přesnou ranou z mezikruží Michal Sztefek. Ten samý hráč dokonce útočil na hattrick, ale v jeho palebné pozici mu v kýžené třetí trefě zamezil prostějovský hráč. Necelou minutu před koncem pak utvrzoval velký nápor AZetu střílející Bednář, jeho rána ale mířila těsně nad břevno.

Utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se jako hlavní aktéři prokázali právě Michal Sztefek s Lukášem Bednářem. Oba dva hráči své nájezdy proměnili, přičemž pokus Bednáře byl dokonce vítězný. Jediný přesný zásun za Prostějovské si připsal René Kajaba, což však na vítězství nestačilo. AZ tak zvítězil poměrem 5:4 po samostatných nájezdech.
Ohlasy trenérů

Štefan Mikeš (AZ Havířov): Na to, že jsme byli dva góly pozadu, je cenné, že jsme dokázali utkání otočit a vyhrát byť po nájezdech, které následovaly hned po konci utkání. Vážím si toho, že kluci ukázali charakter, zabojovali a to přineslo vítězství. Výkon nebyl ideální, udělali jsme hodně hrubých, individuálních chyb, takže některé góly jsme si dali skoro sami. Je na čem pracovat, zápas nám ukázal naše slabší i silnější stránky. Nezačali jsme dobře, ale náš výkon šel postupně nahoru.
Kamil Přecechtěl (Jestřábi Prostějov): Myslím, že jsme viděli oboustranně kvalitní utkání. V první polovině jsme byli lepší my, ve druhé Havířov, takže remíza je naprosto zasloužená. Utkání mělo vysokou kvalitu a s výkonem svého týmu jsem velice spokojen.autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.