> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Proti Prostějovu dotáhl AZ

vloženo: 21.08.2015           komentářů: 0Proti Prostějovu dotáhl AZ dvoubrankovou ztrátu a nakonec vyhrál na nájezdy


V havířovské K&K PNEU Aréně se v dalším přátelském utkání diváci rozhodně nenudili. V zápase mezi AZetem a Prostějovem padlo celkem osm branek. Přestože AZet dlouho dotahoval náskok Prostějova, tak se nakonec dočkal vítězství po samostatných nájezdech. To je celkově jeho třetím v letošní přípravě. Další utkání sehaje AZ v úterý na ledě Šumperka.

včera | Jozef Valenčík

Příprava, čtvrtek 20.8.2015
AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov
5:4sn (1:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Ostrčil (Pechanec), 39. Sztefek, 44. Maruna (Pechanec, Kanko), 56. Sztefek (Pechanec), rozh. náj. Bednář – 12. Illeš (Čuřík), 13. Kaluža (Rod, Gřeš), 23. Gřes (Illeš, Rod), 50. Luňák (Venkrbec). Rozhodčí: Mikula – Vegřín, Stonavský. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4.

AZ Havířov: Matoušek – Lenďák, Korim, Krisl, Ostrčil, Graca, Bail, Chroboček – Staněk, Maliník, Bednář – Maruna, Rimmel, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kurovský – Bárta, Sedláček, Matějek
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Rudl, Vokurka, Kaluža, Mojžíš, Husák, Sirota, Liška – Rod, Moskal, Augustín, Luňák, Venkrbec, Kajaba, Čuřík, Kuncek, Šlahař, Illeš, Česlík, Gřeš

Komentář k zápasu

Přestože Jestřábi byli v roli hostů, patřil právě jim lepší vstup do utkání. Již ve 2. minutě ohrozil šikovně se otáčející Illeš branku Havířova, ale kotouč nakonec mířil pouze přes brankoviště. Jako první ale přesto udeřili domácí. Ti se ve 4. minutě prosadili zásluhou Radima Ostrčila, který svou střelou z kruhu vymetl šibenici branky za zády brankáře Horčičky.

Prostějov se ale inkasovanou brankou nezalekl a rychle srovnal. Po Luňákově nepřesné střele mířil už do černého ve 12. minutě Jakub Illeš, který se dostal k volnému puku a při se svém povedené pokusu si dokázal brankáře Matouška i položit. Ve 13. minutě už Jestřábi dokonce vedli, když akci naslepo chladnokrevně zakončoval Marek Kaluža. Hosté byli až do konce první třetiny aktivnější, ale další branky již na své konto nepřidali.

Co se jim ale nepovedlo v závěru první části, vylepšili na začátku té druhé. Ve 23. minutě totiž Jestřábi vyprodukovali akci, která by směle mohla kandidovat do zlaté helmy. Na konci série přesných přihrávek stál Tomáš Gřeš, který přes naprosto rozebranou havířovskou obranu už puk pouze usměrňoval do prázdné branky. Prostějov tak využil svou přesilovku.

Havířov se z další inkasované branky těžce vzpamatovával, ale poměrně nenápadná střela Bednáře mohla misky vah velmi rychle přeskupit. Havířovský útočník však nakonec trefil pouze tyč. Ve 36. minutě ale bylo opět zle před domácí brankou, přestože však Čuřík pálil takřka do prázdné branky, ležící Matoušek proti němu vytasil na poslední chvíli svou lapačku, čímž získal velké ovace přítomného publika.

Téměř minutu před koncem druhé třetiny pak AZ dokázal brankový deficit snížit, ačkoliv to nebylo po žádné pohledné hokejové akci. Šťastný odraz puku totiž zařídil, že se Michal Sztefek dostal k volnému kotouči, který procedil za záda brankáře Horčičky. Nepříliš povedená přesilová hra Havířova tak byla nakonec využita.

Vstup do třetí části znamenal pro Havířov jasný signál k obratu. Ve 44. minutě totiž zužitkovával aktivní hru Pechance přesně pálící Jan Maruna. Velký nádech domácích však byl posléze zchlazen čtvrtou brankou Jestřábů. Ta přistála na konto Prostějova v 50. minutě, když další hrubku v havířovské obraně využil Lukáš Luňák.

Co však následovalo pak, se dá označit za malé "představení" rozhodčího Mikuly. Ten domácímu celku uškodil dvěma velmi spornými situacemi, při kterých ponechal svou píšťalku vklidu. Prostějov si určité náklonnosti sudího všiml a zavelel k útoku. V 51. minutě by se nemohl nikdo divit, kdyby Jestřábi vedli již o dvě branky, ale famózní semafor Matouška zchladil střílejícího Moskala i celou střídačku hostů.

V 56. minutě však K&K PNEU Aréna opět sledovala na světelné tabuli vyrovnaný stav, jelikož svou druhou branku v zápase zaznamenal přesnou ranou z mezikruží Michal Sztefek. Ten samý hráč dokonce útočil na hattrick, ale v jeho palebné pozici mu v kýžené třetí trefě zamezil prostějovský hráč. Necelou minutu před koncem pak utvrzoval velký nápor AZetu střílející Bednář, jeho rána ale mířila těsně nad břevno.

Utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se jako hlavní aktéři prokázali právě Michal Sztefek s Lukášem Bednářem. Oba dva hráči své nájezdy proměnili, přičemž pokus Bednáře byl dokonce vítězný. Jediný přesný zásun za Prostějovské si připsal René Kajaba, což však na vítězství nestačilo. AZ tak zvítězil poměrem 5:4 po samostatných nájezdech.
Ohlasy trenérů

Štefan Mikeš (AZ Havířov): Na to, že jsme byli dva góly pozadu, je cenné, že jsme dokázali utkání otočit a vyhrát byť po nájezdech, které následovaly hned po konci utkání. Vážím si toho, že kluci ukázali charakter, zabojovali a to přineslo vítězství. Výkon nebyl ideální, udělali jsme hodně hrubých, individuálních chyb, takže některé góly jsme si dali skoro sami. Je na čem pracovat, zápas nám ukázal naše slabší i silnější stránky. Nezačali jsme dobře, ale náš výkon šel postupně nahoru.
Kamil Přecechtěl (Jestřábi Prostějov): Myslím, že jsme viděli oboustranně kvalitní utkání. V první polovině jsme byli lepší my, ve druhé Havířov, takže remíza je naprosto zasloužená. Utkání mělo vysokou kvalitu a s výkonem svého týmu jsem velice spokojen.autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.