> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Proti Prostějovu dotáhl AZ

vloženo: 21.08.2015           komentářů: 0Proti Prostějovu dotáhl AZ dvoubrankovou ztrátu a nakonec vyhrál na nájezdy


V havířovské K&K PNEU Aréně se v dalším přátelském utkání diváci rozhodně nenudili. V zápase mezi AZetem a Prostějovem padlo celkem osm branek. Přestože AZet dlouho dotahoval náskok Prostějova, tak se nakonec dočkal vítězství po samostatných nájezdech. To je celkově jeho třetím v letošní přípravě. Další utkání sehaje AZ v úterý na ledě Šumperka.

včera | Jozef Valenčík

Příprava, čtvrtek 20.8.2015
AZ Havířov – LHK Jestřábi Prostějov
5:4sn (1:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 4. Ostrčil (Pechanec), 39. Sztefek, 44. Maruna (Pechanec, Kanko), 56. Sztefek (Pechanec), rozh. náj. Bednář – 12. Illeš (Čuřík), 13. Kaluža (Rod, Gřeš), 23. Gřes (Illeš, Rod), 50. Luňák (Venkrbec). Rozhodčí: Mikula – Vegřín, Stonavský. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0 . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4.

AZ Havířov: Matoušek – Lenďák, Korim, Krisl, Ostrčil, Graca, Bail, Chroboček – Staněk, Maliník, Bednář – Maruna, Rimmel, Kanko – Sztefek, Pechanec, Kurovský – Bárta, Sedláček, Matějek
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Rudl, Vokurka, Kaluža, Mojžíš, Husák, Sirota, Liška – Rod, Moskal, Augustín, Luňák, Venkrbec, Kajaba, Čuřík, Kuncek, Šlahař, Illeš, Česlík, Gřeš

Komentář k zápasu

Přestože Jestřábi byli v roli hostů, patřil právě jim lepší vstup do utkání. Již ve 2. minutě ohrozil šikovně se otáčející Illeš branku Havířova, ale kotouč nakonec mířil pouze přes brankoviště. Jako první ale přesto udeřili domácí. Ti se ve 4. minutě prosadili zásluhou Radima Ostrčila, který svou střelou z kruhu vymetl šibenici branky za zády brankáře Horčičky.

Prostějov se ale inkasovanou brankou nezalekl a rychle srovnal. Po Luňákově nepřesné střele mířil už do černého ve 12. minutě Jakub Illeš, který se dostal k volnému puku a při se svém povedené pokusu si dokázal brankáře Matouška i položit. Ve 13. minutě už Jestřábi dokonce vedli, když akci naslepo chladnokrevně zakončoval Marek Kaluža. Hosté byli až do konce první třetiny aktivnější, ale další branky již na své konto nepřidali.

Co se jim ale nepovedlo v závěru první části, vylepšili na začátku té druhé. Ve 23. minutě totiž Jestřábi vyprodukovali akci, která by směle mohla kandidovat do zlaté helmy. Na konci série přesných přihrávek stál Tomáš Gřeš, který přes naprosto rozebranou havířovskou obranu už puk pouze usměrňoval do prázdné branky. Prostějov tak využil svou přesilovku.

Havířov se z další inkasované branky těžce vzpamatovával, ale poměrně nenápadná střela Bednáře mohla misky vah velmi rychle přeskupit. Havířovský útočník však nakonec trefil pouze tyč. Ve 36. minutě ale bylo opět zle před domácí brankou, přestože však Čuřík pálil takřka do prázdné branky, ležící Matoušek proti němu vytasil na poslední chvíli svou lapačku, čímž získal velké ovace přítomného publika.

Téměř minutu před koncem druhé třetiny pak AZ dokázal brankový deficit snížit, ačkoliv to nebylo po žádné pohledné hokejové akci. Šťastný odraz puku totiž zařídil, že se Michal Sztefek dostal k volnému kotouči, který procedil za záda brankáře Horčičky. Nepříliš povedená přesilová hra Havířova tak byla nakonec využita.

Vstup do třetí části znamenal pro Havířov jasný signál k obratu. Ve 44. minutě totiž zužitkovával aktivní hru Pechance přesně pálící Jan Maruna. Velký nádech domácích však byl posléze zchlazen čtvrtou brankou Jestřábů. Ta přistála na konto Prostějova v 50. minutě, když další hrubku v havířovské obraně využil Lukáš Luňák.

Co však následovalo pak, se dá označit za malé "představení" rozhodčího Mikuly. Ten domácímu celku uškodil dvěma velmi spornými situacemi, při kterých ponechal svou píšťalku vklidu. Prostějov si určité náklonnosti sudího všiml a zavelel k útoku. V 51. minutě by se nemohl nikdo divit, kdyby Jestřábi vedli již o dvě branky, ale famózní semafor Matouška zchladil střílejícího Moskala i celou střídačku hostů.

V 56. minutě však K&K PNEU Aréna opět sledovala na světelné tabuli vyrovnaný stav, jelikož svou druhou branku v zápase zaznamenal přesnou ranou z mezikruží Michal Sztefek. Ten samý hráč dokonce útočil na hattrick, ale v jeho palebné pozici mu v kýžené třetí trefě zamezil prostějovský hráč. Necelou minutu před koncem pak utvrzoval velký nápor AZetu střílející Bednář, jeho rána ale mířila těsně nad břevno.

Utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se jako hlavní aktéři prokázali právě Michal Sztefek s Lukášem Bednářem. Oba dva hráči své nájezdy proměnili, přičemž pokus Bednáře byl dokonce vítězný. Jediný přesný zásun za Prostějovské si připsal René Kajaba, což však na vítězství nestačilo. AZ tak zvítězil poměrem 5:4 po samostatných nájezdech.
Ohlasy trenérů

Štefan Mikeš (AZ Havířov): Na to, že jsme byli dva góly pozadu, je cenné, že jsme dokázali utkání otočit a vyhrát byť po nájezdech, které následovaly hned po konci utkání. Vážím si toho, že kluci ukázali charakter, zabojovali a to přineslo vítězství. Výkon nebyl ideální, udělali jsme hodně hrubých, individuálních chyb, takže některé góly jsme si dali skoro sami. Je na čem pracovat, zápas nám ukázal naše slabší i silnější stránky. Nezačali jsme dobře, ale náš výkon šel postupně nahoru.
Kamil Přecechtěl (Jestřábi Prostějov): Myslím, že jsme viděli oboustranně kvalitní utkání. V první polovině jsme byli lepší my, ve druhé Havířov, takže remíza je naprosto zasloužená. Utkání mělo vysokou kvalitu a s výkonem svého týmu jsem velice spokojen.autor: AZ Havířov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.