> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

2. ročník prostějovské voříškiády.

vloženo: 01.09.2015           komentářů: 0

Poslední prázdninovou sobotu proběhl v areálu Kynologického klubu Prostějov 2. ročník prostějovské voříškiády. Podle pořadatelek Barbory Zelinkové a Evi Sloupské byl letošní ročník velmi vydařený. Loňská účast byla pokořena a na letošním ročníku se sešlo téměř 120 soutěžících pejsků se svými majiteli a mnoho dalších návštěvníků se přišlo na výstavu jen podívat či navštívit Fitmin psí restauraci, která měla mezi návštěvníky velký úspěch.
I přes velkou účast téměř 200 lidí a psů panovala po celý den klidná a přátelská atmosféra, ke které velice přispělo i skvělé občerstvení „Mekáč u Vočka“ pana Vopelky. Pro návštěvníky byla připravena kavárna, široká nabídka nejen hamburgerů a obrovský úspěch sklidila výborná točená zmrzlina. Na své si přišly i děti, pro které byl připraven skákací hrad a cukrová vata.
Co se týká výstavy samotné, celá akce měla hladký průběh. Všichni soutěžící si odnesli pamětní medaili a tašku s krmivem a pamlsky, a tak nikdo neodešel s prázdnou. Jako rozhodčí přijely Adéla Seidlová a Jindřiška Nohelová, které měly nezáviděníhodný úkol – vybrat ty nejlepší. Svého úkolu se zhostily opravdu svědomitě, rozhodnout o pořadí nebylo vůbec jednoduché. Nakonec se nejlepším štěňátkem stala kříženka Crazy, nejlepším voříškem byl Falco (vítěz loňského ročníku), nejlepším psem bez PP zlatý retrívr Sid, nejlepším psem s PP se stala fenka zlatého retrívra Hillary a nejlepším veteránem (pejsci od osmi let) výstavy se stal desetiletý voříšek Jipík, který se nakonec stal i absolutním vítězem voříškiády. Kromě výstavy byly připraveny i další doplňkové soutěže, jako největší či nejmenší pes voříškiády, psí duo nebo přivolání na čas, kdy byl pejsek přivoláván přes dráhu posypanou hračkami a různými pamlsky.
Na závěr bychom chtěly poděkovat hlavnímu sponzorovi voříškiády obchodu KRMIVA KOMÍNEK MOSTKOVICE, který připravil pro vítěze krásné a hodnotné ceny. Poděkování patří samozřejmě i dalším sponzorům akce a v neposlední řadě i statutárnímu městu Prostějov, které nemalou měrou podporuje Kynologický klub a jeho členy. Děkujeme!
Výtěžek z akce poputuje do útulku v Čechách pod Kosířem. Více informací o akci najdete na stránkách www.voriskiadapv.cz

autor: www.voriskiadapv.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.