> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

2. ročník prostějovské voříškiády.

vloženo: 01.09.2015           komentářů: 0

Poslední prázdninovou sobotu proběhl v areálu Kynologického klubu Prostějov 2. ročník prostějovské voříškiády. Podle pořadatelek Barbory Zelinkové a Evi Sloupské byl letošní ročník velmi vydařený. Loňská účast byla pokořena a na letošním ročníku se sešlo téměř 120 soutěžících pejsků se svými majiteli a mnoho dalších návštěvníků se přišlo na výstavu jen podívat či navštívit Fitmin psí restauraci, která měla mezi návštěvníky velký úspěch.
I přes velkou účast téměř 200 lidí a psů panovala po celý den klidná a přátelská atmosféra, ke které velice přispělo i skvělé občerstvení „Mekáč u Vočka“ pana Vopelky. Pro návštěvníky byla připravena kavárna, široká nabídka nejen hamburgerů a obrovský úspěch sklidila výborná točená zmrzlina. Na své si přišly i děti, pro které byl připraven skákací hrad a cukrová vata.
Co se týká výstavy samotné, celá akce měla hladký průběh. Všichni soutěžící si odnesli pamětní medaili a tašku s krmivem a pamlsky, a tak nikdo neodešel s prázdnou. Jako rozhodčí přijely Adéla Seidlová a Jindřiška Nohelová, které měly nezáviděníhodný úkol – vybrat ty nejlepší. Svého úkolu se zhostily opravdu svědomitě, rozhodnout o pořadí nebylo vůbec jednoduché. Nakonec se nejlepším štěňátkem stala kříženka Crazy, nejlepším voříškem byl Falco (vítěz loňského ročníku), nejlepším psem bez PP zlatý retrívr Sid, nejlepším psem s PP se stala fenka zlatého retrívra Hillary a nejlepším veteránem (pejsci od osmi let) výstavy se stal desetiletý voříšek Jipík, který se nakonec stal i absolutním vítězem voříškiády. Kromě výstavy byly připraveny i další doplňkové soutěže, jako největší či nejmenší pes voříškiády, psí duo nebo přivolání na čas, kdy byl pejsek přivoláván přes dráhu posypanou hračkami a různými pamlsky.
Na závěr bychom chtěly poděkovat hlavnímu sponzorovi voříškiády obchodu KRMIVA KOMÍNEK MOSTKOVICE, který připravil pro vítěze krásné a hodnotné ceny. Poděkování patří samozřejmě i dalším sponzorům akce a v neposlední řadě i statutárnímu městu Prostějov, které nemalou měrou podporuje Kynologický klub a jeho členy. Děkujeme!
Výtěžek z akce poputuje do útulku v Čechách pod Kosířem. Více informací o akci najdete na stránkách www.voriskiadapv.cz

autor: www.voriskiadapv.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.