> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

2. ročník prostějovské voříškiády.

vloženo: 01.09.2015           komentářů: 0

Poslední prázdninovou sobotu proběhl v areálu Kynologického klubu Prostějov 2. ročník prostějovské voříškiády. Podle pořadatelek Barbory Zelinkové a Evi Sloupské byl letošní ročník velmi vydařený. Loňská účast byla pokořena a na letošním ročníku se sešlo téměř 120 soutěžících pejsků se svými majiteli a mnoho dalších návštěvníků se přišlo na výstavu jen podívat či navštívit Fitmin psí restauraci, která měla mezi návštěvníky velký úspěch.
I přes velkou účast téměř 200 lidí a psů panovala po celý den klidná a přátelská atmosféra, ke které velice přispělo i skvělé občerstvení „Mekáč u Vočka“ pana Vopelky. Pro návštěvníky byla připravena kavárna, široká nabídka nejen hamburgerů a obrovský úspěch sklidila výborná točená zmrzlina. Na své si přišly i děti, pro které byl připraven skákací hrad a cukrová vata.
Co se týká výstavy samotné, celá akce měla hladký průběh. Všichni soutěžící si odnesli pamětní medaili a tašku s krmivem a pamlsky, a tak nikdo neodešel s prázdnou. Jako rozhodčí přijely Adéla Seidlová a Jindřiška Nohelová, které měly nezáviděníhodný úkol – vybrat ty nejlepší. Svého úkolu se zhostily opravdu svědomitě, rozhodnout o pořadí nebylo vůbec jednoduché. Nakonec se nejlepším štěňátkem stala kříženka Crazy, nejlepším voříškem byl Falco (vítěz loňského ročníku), nejlepším psem bez PP zlatý retrívr Sid, nejlepším psem s PP se stala fenka zlatého retrívra Hillary a nejlepším veteránem (pejsci od osmi let) výstavy se stal desetiletý voříšek Jipík, který se nakonec stal i absolutním vítězem voříškiády. Kromě výstavy byly připraveny i další doplňkové soutěže, jako největší či nejmenší pes voříškiády, psí duo nebo přivolání na čas, kdy byl pejsek přivoláván přes dráhu posypanou hračkami a různými pamlsky.
Na závěr bychom chtěly poděkovat hlavnímu sponzorovi voříškiády obchodu KRMIVA KOMÍNEK MOSTKOVICE, který připravil pro vítěze krásné a hodnotné ceny. Poděkování patří samozřejmě i dalším sponzorům akce a v neposlední řadě i statutárnímu městu Prostějov, které nemalou měrou podporuje Kynologický klub a jeho členy. Děkujeme!
Výtěžek z akce poputuje do útulku v Čechách pod Kosířem. Více informací o akci najdete na stránkách www.voriskiadapv.cz

autor: www.voriskiadapv.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.