> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1.SK Prostějov - HFK Třebíč 3:1

vloženo: 06.09.2015           komentářů: 0UFFF! Konec dobrý, všechno dobré, i když necelá pětistovka diváků měla o napětí postaráno. Po brankách Kroupy a Zelenky jsme opět vedli 2:0, soupeř povedenou střelou snížil, čtvrtý gól utkání jsme ale z penalty přidali my. A vedeme tabulku MSFL!

1.SK Prostějov – HFK Třebíč 3:1 (2:0)
Branky: 8. a 81. (p) Kroupa, 31. Zelenka – 55. Fall
Rozhodčí: Možíš – Dohnálek, Miklík; ŽK: 79. Pančochář – 27. Dobrovolný, 46. Dogui, 78. M. Chalupa, 80. P. Chalupa, 85. Chlup. Diváci: 470.

Sestavy:

1.SK Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Rus, Pančochář – Petržela (82. Langer), Fládr, Zelenka, Sečkář (62. Koudelka) – Nekuda (88. Machálek), Kroupa. Trenér: František Jura.
HFK Třebíč: Matiášek – Chlup, Komínek, Havránek, P. Chalupa (83. Oberreiter) – Ošmera, Fall, Dobrovolný, Kostelecký (72. M. Chalupa) – Kelbler (61. Dočekal), Dogui. Trenér: Libor Zelníček.

Utkání jsme začali hezky aktivně a chvíli po úvodním hvizdu poslal na Matiáškovu branku zdravici Fládr, byť netrefil prostor ohraničený třemi tyčemi. V závěru první desetiminutovky potáhl balón Petržela, přes Nekudu putoval k volnému Kroupovi na zadní tyči a ten zkušeně umístil balón do branky.

Po čtvrthodince se osmělili i hosté, vítr v domácí obraně způsobil dvakrát po sobě rychlík Dogui, jeho nabídky před brankou ale nikoho nenacházely. S Chlupovou střelou si poradil Kofroň, který si na přetížení rozhodně stěžovat nemohl. Po půlhodince hry Zelenka při tanečcích na hranici velkého vápna nemohl realizovat žádnou geniální přihrávku, tak se do míče opřel sám a ten zapadl přesně k tyči! „Ještěže jsem tu tyč nelízl z druhé strany, byla to náhoda,“ culil se příliš skromně po utkání, přestože jeho radost z téhle trefy byla vpravdě nelíčená.

Vzápětí si balón k exekuci přímého kopu postavil Fládr, mířil ale nad branku. Těsně před odchodem do šaten rozehrával Dogui přímý kop na hranici „šestnáctky“, jeho střelu Kofroň vyrazil zpět do pole.

Po změně stran hlavičkoval po Zelenkově rohu Kroupa těsně vedle tyče. V 54. minutě zcela nečekaně napřáhl z velké dálky Fall a jeho bomba skončila přesně u tyče domácí svatyně! „Bylo to perfektně umístěné, chytnout to nešlo,“ potvrdil po zápase „Kofi“.

Leckomu v tu chvíli zatrnulo a mělo být hůř. O deset minut později vyslal další dalekonosnou navštívenku Ošmera, Kofroň míč jen vyrazil před sebe a dobíhající Dočekal se naštěstí rozhodl zjistit, jak vysoká je síť za domácí brankou.

Dvacet minut před koncem sklepl Pančochářův centr Nekuda pro Kroupu, ten našel jen Matiáškovy rukavice. Dalším varováním byl závar po rohovém kopu, kdy to zkoušeli Komínek i Dočekal, přičemž jeho střelu vytlačil Kofroň na břevno.

Rozhodnutí padlo necelých deset minut před koncem. Koudelka zleva právě centroval před branku, když ho sestřelil Pavel Chalupa a nařízenou penaltu proměnil Kroupa v tříbodovou jistotu. Trefit se mohl i střídající Langer, z otočky mířil těsně vedle bližšího vinglu horácké branky.

Historie s Třebíčí se tedy neopakovala. Naštěstí.

Hlasy po utkání

Roman Popelka kroutil hlavou nad tím, jak jsme si to zase zkomplikovali. „Nervy ke konci utkání byly zbytečné, ale my to prostě tak děláme, asi kvůli divákům, jinak si to nedovedu vysvětlit. Vycházejí vstupy do zápasů, ale nedokážeme toho využít, dát dřív druhý gól, dohrát poločas a kontrolovat zbytek utkání. Začali jsme lehkomyslně hrát dozadu, soupeř mohl vyrovnat a v době, kdy jsme neměli takový tlak, jsme dali druhý gól. To mělo dát klid do druhé půle, ale po deseti minutách jsme si nechali dát laciný gól, což mohlo vyvolat vzpomínky na jarní zápas. Další pasáž byla proto hodně nevózní, naštěstí jsme tentokrát čtvrtý gól v pořadí dali my. Bylo to ale zbytečné trápení a rozhodnutí mělo přijít mnohem dřív,“ přičemž doplnil, že to nikterak nesnižuje skvělý vstup do sezóny.

Asistent trenéra Třebíče Miloslav Loucký viděl příčinu porážky v selhání vlastních svěřenců. „Dá se říci, že jsme domácím darovali body, protože zápas rozhodly naše individuální chyby a neproměňování vlastních šancí. Z mého pohledu jsme tady prohrát neměli. Penalta byla v podstatě zbytečná, faul nic neřešil. Předtím jsme nějaké šance měli, byť jsme si nevytvořili souvislejší tlak, a penalta deset minut před koncem vše zhatila. Byla to naše velká chyba,“ uzavřel sebekriticky.

autor: www.1skprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.