> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1.SK Prostějov - HFK Třebíč 3:1

vloženo: 06.09.2015           komentářů: 0UFFF! Konec dobrý, všechno dobré, i když necelá pětistovka diváků měla o napětí postaráno. Po brankách Kroupy a Zelenky jsme opět vedli 2:0, soupeř povedenou střelou snížil, čtvrtý gól utkání jsme ale z penalty přidali my. A vedeme tabulku MSFL!

1.SK Prostějov – HFK Třebíč 3:1 (2:0)
Branky: 8. a 81. (p) Kroupa, 31. Zelenka – 55. Fall
Rozhodčí: Možíš – Dohnálek, Miklík; ŽK: 79. Pančochář – 27. Dobrovolný, 46. Dogui, 78. M. Chalupa, 80. P. Chalupa, 85. Chlup. Diváci: 470.

Sestavy:

1.SK Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Rus, Pančochář – Petržela (82. Langer), Fládr, Zelenka, Sečkář (62. Koudelka) – Nekuda (88. Machálek), Kroupa. Trenér: František Jura.
HFK Třebíč: Matiášek – Chlup, Komínek, Havránek, P. Chalupa (83. Oberreiter) – Ošmera, Fall, Dobrovolný, Kostelecký (72. M. Chalupa) – Kelbler (61. Dočekal), Dogui. Trenér: Libor Zelníček.

Utkání jsme začali hezky aktivně a chvíli po úvodním hvizdu poslal na Matiáškovu branku zdravici Fládr, byť netrefil prostor ohraničený třemi tyčemi. V závěru první desetiminutovky potáhl balón Petržela, přes Nekudu putoval k volnému Kroupovi na zadní tyči a ten zkušeně umístil balón do branky.

Po čtvrthodince se osmělili i hosté, vítr v domácí obraně způsobil dvakrát po sobě rychlík Dogui, jeho nabídky před brankou ale nikoho nenacházely. S Chlupovou střelou si poradil Kofroň, který si na přetížení rozhodně stěžovat nemohl. Po půlhodince hry Zelenka při tanečcích na hranici velkého vápna nemohl realizovat žádnou geniální přihrávku, tak se do míče opřel sám a ten zapadl přesně k tyči! „Ještěže jsem tu tyč nelízl z druhé strany, byla to náhoda,“ culil se příliš skromně po utkání, přestože jeho radost z téhle trefy byla vpravdě nelíčená.

Vzápětí si balón k exekuci přímého kopu postavil Fládr, mířil ale nad branku. Těsně před odchodem do šaten rozehrával Dogui přímý kop na hranici „šestnáctky“, jeho střelu Kofroň vyrazil zpět do pole.

Po změně stran hlavičkoval po Zelenkově rohu Kroupa těsně vedle tyče. V 54. minutě zcela nečekaně napřáhl z velké dálky Fall a jeho bomba skončila přesně u tyče domácí svatyně! „Bylo to perfektně umístěné, chytnout to nešlo,“ potvrdil po zápase „Kofi“.

Leckomu v tu chvíli zatrnulo a mělo být hůř. O deset minut později vyslal další dalekonosnou navštívenku Ošmera, Kofroň míč jen vyrazil před sebe a dobíhající Dočekal se naštěstí rozhodl zjistit, jak vysoká je síť za domácí brankou.

Dvacet minut před koncem sklepl Pančochářův centr Nekuda pro Kroupu, ten našel jen Matiáškovy rukavice. Dalším varováním byl závar po rohovém kopu, kdy to zkoušeli Komínek i Dočekal, přičemž jeho střelu vytlačil Kofroň na břevno.

Rozhodnutí padlo necelých deset minut před koncem. Koudelka zleva právě centroval před branku, když ho sestřelil Pavel Chalupa a nařízenou penaltu proměnil Kroupa v tříbodovou jistotu. Trefit se mohl i střídající Langer, z otočky mířil těsně vedle bližšího vinglu horácké branky.

Historie s Třebíčí se tedy neopakovala. Naštěstí.

Hlasy po utkání

Roman Popelka kroutil hlavou nad tím, jak jsme si to zase zkomplikovali. „Nervy ke konci utkání byly zbytečné, ale my to prostě tak děláme, asi kvůli divákům, jinak si to nedovedu vysvětlit. Vycházejí vstupy do zápasů, ale nedokážeme toho využít, dát dřív druhý gól, dohrát poločas a kontrolovat zbytek utkání. Začali jsme lehkomyslně hrát dozadu, soupeř mohl vyrovnat a v době, kdy jsme neměli takový tlak, jsme dali druhý gól. To mělo dát klid do druhé půle, ale po deseti minutách jsme si nechali dát laciný gól, což mohlo vyvolat vzpomínky na jarní zápas. Další pasáž byla proto hodně nevózní, naštěstí jsme tentokrát čtvrtý gól v pořadí dali my. Bylo to ale zbytečné trápení a rozhodnutí mělo přijít mnohem dřív,“ přičemž doplnil, že to nikterak nesnižuje skvělý vstup do sezóny.

Asistent trenéra Třebíče Miloslav Loucký viděl příčinu porážky v selhání vlastních svěřenců. „Dá se říci, že jsme domácím darovali body, protože zápas rozhodly naše individuální chyby a neproměňování vlastních šancí. Z mého pohledu jsme tady prohrát neměli. Penalta byla v podstatě zbytečná, faul nic neřešil. Předtím jsme nějaké šance měli, byť jsme si nevytvořili souvislejší tlak, a penalta deset minut před koncem vše zhatila. Byla to naše velká chyba,“ uzavřel sebekriticky.

autor: www.1skprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.