> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1.SK Prostějov - HFK Třebíč 3:1

vloženo: 06.09.2015           komentářů: 0UFFF! Konec dobrý, všechno dobré, i když necelá pětistovka diváků měla o napětí postaráno. Po brankách Kroupy a Zelenky jsme opět vedli 2:0, soupeř povedenou střelou snížil, čtvrtý gól utkání jsme ale z penalty přidali my. A vedeme tabulku MSFL!

1.SK Prostějov – HFK Třebíč 3:1 (2:0)
Branky: 8. a 81. (p) Kroupa, 31. Zelenka – 55. Fall
Rozhodčí: Možíš – Dohnálek, Miklík; ŽK: 79. Pančochář – 27. Dobrovolný, 46. Dogui, 78. M. Chalupa, 80. P. Chalupa, 85. Chlup. Diváci: 470.

Sestavy:

1.SK Prostějov: Kofroň – Hirsch, Sus, Rus, Pančochář – Petržela (82. Langer), Fládr, Zelenka, Sečkář (62. Koudelka) – Nekuda (88. Machálek), Kroupa. Trenér: František Jura.
HFK Třebíč: Matiášek – Chlup, Komínek, Havránek, P. Chalupa (83. Oberreiter) – Ošmera, Fall, Dobrovolný, Kostelecký (72. M. Chalupa) – Kelbler (61. Dočekal), Dogui. Trenér: Libor Zelníček.

Utkání jsme začali hezky aktivně a chvíli po úvodním hvizdu poslal na Matiáškovu branku zdravici Fládr, byť netrefil prostor ohraničený třemi tyčemi. V závěru první desetiminutovky potáhl balón Petržela, přes Nekudu putoval k volnému Kroupovi na zadní tyči a ten zkušeně umístil balón do branky.

Po čtvrthodince se osmělili i hosté, vítr v domácí obraně způsobil dvakrát po sobě rychlík Dogui, jeho nabídky před brankou ale nikoho nenacházely. S Chlupovou střelou si poradil Kofroň, který si na přetížení rozhodně stěžovat nemohl. Po půlhodince hry Zelenka při tanečcích na hranici velkého vápna nemohl realizovat žádnou geniální přihrávku, tak se do míče opřel sám a ten zapadl přesně k tyči! „Ještěže jsem tu tyč nelízl z druhé strany, byla to náhoda,“ culil se příliš skromně po utkání, přestože jeho radost z téhle trefy byla vpravdě nelíčená.

Vzápětí si balón k exekuci přímého kopu postavil Fládr, mířil ale nad branku. Těsně před odchodem do šaten rozehrával Dogui přímý kop na hranici „šestnáctky“, jeho střelu Kofroň vyrazil zpět do pole.

Po změně stran hlavičkoval po Zelenkově rohu Kroupa těsně vedle tyče. V 54. minutě zcela nečekaně napřáhl z velké dálky Fall a jeho bomba skončila přesně u tyče domácí svatyně! „Bylo to perfektně umístěné, chytnout to nešlo,“ potvrdil po zápase „Kofi“.

Leckomu v tu chvíli zatrnulo a mělo být hůř. O deset minut později vyslal další dalekonosnou navštívenku Ošmera, Kofroň míč jen vyrazil před sebe a dobíhající Dočekal se naštěstí rozhodl zjistit, jak vysoká je síť za domácí brankou.

Dvacet minut před koncem sklepl Pančochářův centr Nekuda pro Kroupu, ten našel jen Matiáškovy rukavice. Dalším varováním byl závar po rohovém kopu, kdy to zkoušeli Komínek i Dočekal, přičemž jeho střelu vytlačil Kofroň na břevno.

Rozhodnutí padlo necelých deset minut před koncem. Koudelka zleva právě centroval před branku, když ho sestřelil Pavel Chalupa a nařízenou penaltu proměnil Kroupa v tříbodovou jistotu. Trefit se mohl i střídající Langer, z otočky mířil těsně vedle bližšího vinglu horácké branky.

Historie s Třebíčí se tedy neopakovala. Naštěstí.

Hlasy po utkání

Roman Popelka kroutil hlavou nad tím, jak jsme si to zase zkomplikovali. „Nervy ke konci utkání byly zbytečné, ale my to prostě tak děláme, asi kvůli divákům, jinak si to nedovedu vysvětlit. Vycházejí vstupy do zápasů, ale nedokážeme toho využít, dát dřív druhý gól, dohrát poločas a kontrolovat zbytek utkání. Začali jsme lehkomyslně hrát dozadu, soupeř mohl vyrovnat a v době, kdy jsme neměli takový tlak, jsme dali druhý gól. To mělo dát klid do druhé půle, ale po deseti minutách jsme si nechali dát laciný gól, což mohlo vyvolat vzpomínky na jarní zápas. Další pasáž byla proto hodně nevózní, naštěstí jsme tentokrát čtvrtý gól v pořadí dali my. Bylo to ale zbytečné trápení a rozhodnutí mělo přijít mnohem dřív,“ přičemž doplnil, že to nikterak nesnižuje skvělý vstup do sezóny.

Asistent trenéra Třebíče Miloslav Loucký viděl příčinu porážky v selhání vlastních svěřenců. „Dá se říci, že jsme domácím darovali body, protože zápas rozhodly naše individuální chyby a neproměňování vlastních šancí. Z mého pohledu jsme tady prohrát neměli. Penalta byla v podstatě zbytečná, faul nic neřešil. Předtím jsme nějaké šance měli, byť jsme si nevytvořili souvislejší tlak, a penalta deset minut před koncem vše zhatila. Byla to naše velká chyba,“ uzavřel sebekriticky.

autor: www.1skprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.