> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi se z jihu Čech

vloženo: 30.11.2015           komentářů: 0

estřábi se z jihu Čech vracejí s prázdnou, závěr zápasu ale pořádně zdramatizovali

Do zápasu s Českými Budějovicemi vstoupili Jestřábi nadějně. Jednobrankové vedení však neudrželi. Motor zápas otočil a přestože Prostějované ještě dokázali tři minuty před koncem základní hrací doby snížit, body si nakonec z jihu Čech nevezou. Do prázdné brány se totiž půl minuty před koncem ještě trefil Žovinec a upravil konečné skóre na 4:2 z pohledu domácích. Jestřábi tak i tentokrát v jihočeské metropoli nebodovali, i když listopadový souboj pro ně oproti tomu zářijovému výsledkově dopadl mnohem lépe.

dnes | Michal Sobecký
28.kolo, pondělí 30.11.2015
ČEZ Motor České Budějovice
4:2(1:1, 1:0, 2:1)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 9. Suchánek (Nouza, Heřman), 22. Suchánek, 51. Květoň (Žovinec, Kolmann), 60. Žovinec (Bohunický) – 7. Venkrbec (Protivný, Dragoun), 57. Cetkovský (Krejčík, Drtina) . Rozhodčí: Škrobák – Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4352. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Kolmann, Kříž, Suchánek, Zíb, Bohunický, Žovinec, Klinecký – Květoň, Pajič, Chovan – Nouza, Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Škoda, Prokeš, Babka.
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Kaluža, Mojžíš, Sova, Špaček, Protivný, Husák, Rudl – Cetkovský, Venkrbec, Krejčík – Novák, Moskal, Kajaba – Volek, Dragoun, Luňák – Šlahař, Illéš.
Komentář k zápasu

Při vlažném vstupu do utkání se po hezké kombinaci dostal ke střele Martin Heřman, se kterou si brankář Luboš Horčička poradil. Do vedení se překvapivě dostali Jestřábi. Matouš Venkrbec si až moc lehce poradil sám s dvěma obránci Motoru a přesnou střelou našel dírku mezi Gábovými betony – 0:1. ČEZ Motoru se podařilo srovnat v první přesilové hře zápasu. Po dvou nepřesných finálních přihrávkách se puk dostal na modrou k Jakubu Suchánkovi, který výstavní střelou švihem do horního růžku vyrovnal – 1:1. Po zbytek třetiny se Motor dral za otočením vývoje stavu, avšak Prostějovští se dobře bránili a navrch chytal velice dobře brankář Horčička. Krásnou individuální akcí se prezentoval Michal Švihálek. Pronikl až před Horčičku, jenže ten si s jeho bekhendovým pokusem poradil. V závěru třetiny měl velkou možnost Zíb, ale s jeho dělovkou si prostějovský brankář poradil.

Druhá třetina se nesla pod taktovkou Jihočechů. Hostující celek si prakticky neškrtl. Ofenziva ČEZ Motoru zkraje druhé třetiny nesla ovoce v podobě druhé branky. Prostějovští pod tlakem špatně rozehráli přesně na hokejku Jakuba Suchánka a řízný obránce se přesnou střelou podruhé zapsal do listiny střelců – 2:1. Uklidňující třetí branku měl na holi obránce Žovinec, jenže jeho bekhendový blafák nebyl natolik rychlý, aby ho Horčička propustil za svá záda. Ojedinělý brejk Prostějova podnikl Patrik Moskal. Po jeho prudké střele nechal vyznamenat David Gába svou lapačku. Srovnat mohli Moravané ve své první přesilovce. Kaluža posílal puk před odkrytou klec, jenže tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

Do třetí třetiny pozměnil trenér Rosol útočné formace. Kuchejda se Švihálkem se přesunuli do první lajny k Pajičovi , třetí tvořil Květoň, Babka a Chovan. Velkou možnost přidat třetí branku měl Josef Straka. Martin Heřman mu naservíroval puk před branku, domácí kapitán puk jenom lehce lízl, jenže gumová pryž o pár centimetrů minula levou tyč Horčičkovy branky. Uklidňující třetí branku v síti Prostějova přidal skvěle hrající Lukáš Květoň. Navrátilec v dresu Motoru navázal na branku z minulého utkání v Prostějově a dodal Motoru klid na hokejky. Prosadil se v přesilovce po přihrávce od Dušana Žovince – 3:1. V závěru si ČEZ Motor hlídal vedení, Prostějov se do aktivity příliš nedostával. Jenže čtyři minuty před koncem utkání dostali Prostějovští možnost přesilové hry, ve které se po střele Krejčíka prosadil z dorážky Jiří Cetkovský - 3:2. Závěrečné power play Prostějovu branku nepřineslo. Naopak. Přes celé hřiště se přesnou střelou prosadil Dušan Žovinec - 4:2.
Ohlasy trenérů

Radek Bělohlav (ČEZ Motor): V úvodu se nedařilo vyplnit naše představy. Z prvních šancí jsme prakticky nevystřelili, za patnáct minut snad jenom třikrát. Pořád jsme chtěli vytvořit něco hezčího. Druhá třetina už se malinko zlepšila. Přesilovky rozhodly v náš prospěch, byli jsme v nich produktivní.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Předvedli jsme bojovný výkon. Zdá se mi, že po sérii prohraných zápasů se mužstvo začíná herně zvedat, stejně tak i sebevědomí hráčů. Věděli jsme o zbraních domácího týmu, přesilovky byly jednou z nich. Nedokázali jsme je ubránit a nakonec tato herní situace rozhodla o výsledku.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.