> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nervy drásající neděli

vloženo: 02.12.2015           komentářů: 0


Prostějovští korfbalisté jsou zatim neporaženi

Prostějov – Nervy drásající neděli mají za sebou čtyři účastníci nejvyšší české korfbalové soutěže. Sledovaný šlágr třetího kola mezi Brnem a Českými Budějovicemi vítěze nepoznal. První a druhý tým loňského pořadí sehrály vyrovnaný duel, který vyústil v remízu 23:23. Ve druhém zápase mezi Prostějovem a Znojmem nebyla o zápletku také nouze. Domácí vyhráli jen o jeden koš a po výsledku 25:24 nepoznali ani ve svém druhém představení hořkost porážky.

Ilustrační foto Autor: DENÍK/Attila Racek

V Prostějově se bojovalo až do poslední vteřiny utkání. Domácí celý zápas tahali za delší konec provazu a duel nakonec dovedli do vítězného konce.

„Trochu jsme překvapili i sami sebe. Do extraligy jsme šli s nepříliš velkými nadějemi a zatím se nám nadmíru daří," připomněla prostějovská Renata Havlová stoprocentní bilanci svého družstva. Prostějov ze dvou utkání vytěžil maximální počet bodů. „V neděli jsme byli celou první půli nahoře, pak se to však vyrovnalo a se Znojmem jsme se tahali. Rozhodli jsme košem asi dvě minuty před koncem. Byly to nervy," popsala Havlová.

Modří sloni tak po minulém úspěchu s Brnem opět padli. „Neřekl bych, že jsme byli s Prostějovem horší a zasloužili si prohrát. Soupeři to tam bohužel víc padalo," uvedl znojemský hrající kouč Jiří Podzemský a soupeře pochválil.

„Prostějov má mladé šikovné hráče. Čekal jsem, že bude lepší než minulý rok, kdy skončil poslední. Jeho hráči jsou perspektivní," dodal Podzemský.
Prostějov, SK RG : Znojmo Modří Sloni – 25:24 (15:12)

Rozhodčí: Zuzana Maňáková + Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Havlová Renata 5, Lorencová Kateřina 4, Zelinková Kateřina 3 – Podzemský Jiří 7, Zábojová Klára 5, Veselý Tomáš 4.
Tabulka

Tabulka

Ve čtvrtém dějství extraligy změří síly 13. prosince tým Brna s Prostějovem a Znojmo hostí Kolín.
30.11.2015

Autor: Jan Pařík
Zdroj: http://prostejovsky.denik.cz/ostatni_region/prostejovsti-korfbaliste-jsou-zatim-neporazeni-20151130.html

autor: Jan Pařík

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.