> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nervy drásající neděli

vloženo: 02.12.2015           komentářů: 0


Prostějovští korfbalisté jsou zatim neporaženi

Prostějov – Nervy drásající neděli mají za sebou čtyři účastníci nejvyšší české korfbalové soutěže. Sledovaný šlágr třetího kola mezi Brnem a Českými Budějovicemi vítěze nepoznal. První a druhý tým loňského pořadí sehrály vyrovnaný duel, který vyústil v remízu 23:23. Ve druhém zápase mezi Prostějovem a Znojmem nebyla o zápletku také nouze. Domácí vyhráli jen o jeden koš a po výsledku 25:24 nepoznali ani ve svém druhém představení hořkost porážky.

Ilustrační foto Autor: DENÍK/Attila Racek

V Prostějově se bojovalo až do poslední vteřiny utkání. Domácí celý zápas tahali za delší konec provazu a duel nakonec dovedli do vítězného konce.

„Trochu jsme překvapili i sami sebe. Do extraligy jsme šli s nepříliš velkými nadějemi a zatím se nám nadmíru daří," připomněla prostějovská Renata Havlová stoprocentní bilanci svého družstva. Prostějov ze dvou utkání vytěžil maximální počet bodů. „V neděli jsme byli celou první půli nahoře, pak se to však vyrovnalo a se Znojmem jsme se tahali. Rozhodli jsme košem asi dvě minuty před koncem. Byly to nervy," popsala Havlová.

Modří sloni tak po minulém úspěchu s Brnem opět padli. „Neřekl bych, že jsme byli s Prostějovem horší a zasloužili si prohrát. Soupeři to tam bohužel víc padalo," uvedl znojemský hrající kouč Jiří Podzemský a soupeře pochválil.

„Prostějov má mladé šikovné hráče. Čekal jsem, že bude lepší než minulý rok, kdy skončil poslední. Jeho hráči jsou perspektivní," dodal Podzemský.
Prostějov, SK RG : Znojmo Modří Sloni – 25:24 (15:12)

Rozhodčí: Zuzana Maňáková + Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Havlová Renata 5, Lorencová Kateřina 4, Zelinková Kateřina 3 – Podzemský Jiří 7, Zábojová Klára 5, Veselý Tomáš 4.
Tabulka

Tabulka

Ve čtvrtém dějství extraligy změří síly 13. prosince tým Brna s Prostějovem a Znojmo hostí Kolín.
30.11.2015

Autor: Jan Pařík
Zdroj: http://prostejovsky.denik.cz/ostatni_region/prostejovsti-korfbaliste-jsou-zatim-neporazeni-20151130.html

autor: Jan Pařík

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.