> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nervy drásající neděli

vloženo: 02.12.2015           komentářů: 0


Prostějovští korfbalisté jsou zatim neporaženi

Prostějov – Nervy drásající neděli mají za sebou čtyři účastníci nejvyšší české korfbalové soutěže. Sledovaný šlágr třetího kola mezi Brnem a Českými Budějovicemi vítěze nepoznal. První a druhý tým loňského pořadí sehrály vyrovnaný duel, který vyústil v remízu 23:23. Ve druhém zápase mezi Prostějovem a Znojmem nebyla o zápletku také nouze. Domácí vyhráli jen o jeden koš a po výsledku 25:24 nepoznali ani ve svém druhém představení hořkost porážky.

Ilustrační foto Autor: DENÍK/Attila Racek

V Prostějově se bojovalo až do poslední vteřiny utkání. Domácí celý zápas tahali za delší konec provazu a duel nakonec dovedli do vítězného konce.

„Trochu jsme překvapili i sami sebe. Do extraligy jsme šli s nepříliš velkými nadějemi a zatím se nám nadmíru daří," připomněla prostějovská Renata Havlová stoprocentní bilanci svého družstva. Prostějov ze dvou utkání vytěžil maximální počet bodů. „V neděli jsme byli celou první půli nahoře, pak se to však vyrovnalo a se Znojmem jsme se tahali. Rozhodli jsme košem asi dvě minuty před koncem. Byly to nervy," popsala Havlová.

Modří sloni tak po minulém úspěchu s Brnem opět padli. „Neřekl bych, že jsme byli s Prostějovem horší a zasloužili si prohrát. Soupeři to tam bohužel víc padalo," uvedl znojemský hrající kouč Jiří Podzemský a soupeře pochválil.

„Prostějov má mladé šikovné hráče. Čekal jsem, že bude lepší než minulý rok, kdy skončil poslední. Jeho hráči jsou perspektivní," dodal Podzemský.
Prostějov, SK RG : Znojmo Modří Sloni – 25:24 (15:12)

Rozhodčí: Zuzana Maňáková + Pavel Minarčík. Nejlepší střelci: Havlová Renata 5, Lorencová Kateřina 4, Zelinková Kateřina 3 – Podzemský Jiří 7, Zábojová Klára 5, Veselý Tomáš 4.
Tabulka

Tabulka

Ve čtvrtém dějství extraligy změří síly 13. prosince tým Brna s Prostějovem a Znojmo hostí Kolín.
30.11.2015

Autor: Jan Pařík
Zdroj: http://prostejovsky.denik.cz/ostatni_region/prostejovsti-korfbaliste-jsou-zatim-neporazeni-20151130.html

autor: Jan Pařík

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.