> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

PROSTĚJOV - BC GEOSAN KOLÍN 109:103

vloženo: 20.12.2015           komentářů: 0

ARIETE PROSTĚJOV - BC GEOSAN KOLÍN 109:103 p.p.


Body Prostějova: Roseboro Brett Evan 27, Slezák Pavel 25, Palyza Lukáš 24, Šteffel David 17, Kouřil Radovan 7, Marko Roman 6, Peterka Ondřej 3, Dokoupil Petr 0, Choleva Adam 0, Novák Martin 0, Sehnal Marek 0

Body Kolína: McEachin Christopher Edward 17, Machač David 16, Glover Showron 14, Ličartovský Štefan 14, Skinner Lee Edward 14, Aušprunk Karel 11, Hunt Jimmie 8, Bakić Bojan 7, Vocetka Michal 2, Faifr Samuel 0, Harčár Pavel 0

STŘELBA 3B.: 25/11:26/8
STŘELBA 2B. 46/25:62/32
TH 34/26:18/15
doskoky 40:49
CHYBY 19:29
ROZHODČÍ Matějek Ivor, Nejezchleb Petr, Kapaňa Lukáš
KOMISAŘ Latík Zdeněk
POČET DIVÁKŮ 529

Podruhé v letošní sezoně Kooperativa NBL došel zápas kolínských basketbalistů do prodloužení. Bohužel ani v jednom případě v něm neuspěli. Po domácí prohře s Opavou nestačili nyní na Prostějov. Na jeho palubovce prohráli 103:109.

„Myslím si, že to byl pěkný zápas pro diváky plný úspěšných trojek, protiútoků a smečí, zajímavý a napínavý až do konce,“ pochvaloval si lodivod Kolína Predrag Benáček.

„Jsme hodně rádi za vítězství, protože utkání neprobíhalo vůbec podle našich představ. Na druhou stranu jsme nečekali bůhvíco, protože chyběl Honza Tomanec a Pavel Slezák nastoupil s podvrtnutým kotníkem, že to jen zkusí. Nakonec se dostal do takového rauše, že vydržel téměř celé utkání,“ uvedl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Od začátku to byla přetahovaná. Ani jeden z týmů se výrazněji bodově neutrhl. Větší rozdíl ve skóre byl v průběhu druhé čtvrtiny, kdy Prostějov vedl o deset bodů. Měl nakročeno k výhře. Kolín se však v posledních dnech dostal do herní pohody, což ukázal i na Moravě. Na konci třetí čtvrtiny ztráceli Kolíňáci už jenom čtyři body. Museli se ale vypořádat s absencí Aušprunka, který do té doby nasbíral pět faulů.

Závěr sliboval drama. A to také přišlo. Kolín zásluhou Ličartovského srovnal na 76:76. Od tohoto okamžiku viděli diváci střelecké hody a doslova přetahovanou o vedení. V závěru základní hrací doby dal Šteffel pouze jeden trestný hod a rozhodnout mohli hosté. Ličartovský však koš neproměnil a na řadu přišlo prodloužení.

V něm se poprvé střelecky probudil Roman Marko a jako správný kapitán dal hned dvě trojky. To napomohlo Orlům k celkovému vítězství, které se vyšplhalo do závratných čísel 109:103.

„Když jsme jeli do Prostějova, musím říct, že jsme přemýšleli o vítězství. Vývoj utkání byl přesně takový, jaký jsem předpokládal. V poslední čtvrtině hráli naši čerství hráči, prostějovští hráči už byli lehce unavení a my jsme získali na chvíli vedení a měli pak v konci i poslední střelu, kterou Ličartovský nedal. V prodloužení to vzal na sebe Roman Marko, vstřelil dvě trojky a tím dal vítr do zad domácím, kteří už si závěr zkušeně pohlídali,“ krčil rameny Predrag Benáček.

„Kolín hrál velmi dobře, hlavně v druhé půl, tam nám docházeli síly, protože jsme hráli v užší rotaci. Naštěstí pro nás nedali poslední střelu a v prodloužení úřadoval Roman Marko. Dnes jsme hlavně v obraně byli horší než obvykle,“ konstatoval Zbyněk Choleva.

V kolínském dresu si odbyl premiéru rozehrávač Showron Glover. A uvedl se parádně. Nastřílel 14 bodů.
autor: BK KOLIN

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.