> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

PROSTĚJOV - BC GEOSAN KOLÍN 109:103

vloženo: 20.12.2015           komentářů: 0

ARIETE PROSTĚJOV - BC GEOSAN KOLÍN 109:103 p.p.


Body Prostějova: Roseboro Brett Evan 27, Slezák Pavel 25, Palyza Lukáš 24, Šteffel David 17, Kouřil Radovan 7, Marko Roman 6, Peterka Ondřej 3, Dokoupil Petr 0, Choleva Adam 0, Novák Martin 0, Sehnal Marek 0

Body Kolína: McEachin Christopher Edward 17, Machač David 16, Glover Showron 14, Ličartovský Štefan 14, Skinner Lee Edward 14, Aušprunk Karel 11, Hunt Jimmie 8, Bakić Bojan 7, Vocetka Michal 2, Faifr Samuel 0, Harčár Pavel 0

STŘELBA 3B.: 25/11:26/8
STŘELBA 2B. 46/25:62/32
TH 34/26:18/15
doskoky 40:49
CHYBY 19:29
ROZHODČÍ Matějek Ivor, Nejezchleb Petr, Kapaňa Lukáš
KOMISAŘ Latík Zdeněk
POČET DIVÁKŮ 529

Podruhé v letošní sezoně Kooperativa NBL došel zápas kolínských basketbalistů do prodloužení. Bohužel ani v jednom případě v něm neuspěli. Po domácí prohře s Opavou nestačili nyní na Prostějov. Na jeho palubovce prohráli 103:109.

„Myslím si, že to byl pěkný zápas pro diváky plný úspěšných trojek, protiútoků a smečí, zajímavý a napínavý až do konce,“ pochvaloval si lodivod Kolína Predrag Benáček.

„Jsme hodně rádi za vítězství, protože utkání neprobíhalo vůbec podle našich představ. Na druhou stranu jsme nečekali bůhvíco, protože chyběl Honza Tomanec a Pavel Slezák nastoupil s podvrtnutým kotníkem, že to jen zkusí. Nakonec se dostal do takového rauše, že vydržel téměř celé utkání,“ uvedl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Od začátku to byla přetahovaná. Ani jeden z týmů se výrazněji bodově neutrhl. Větší rozdíl ve skóre byl v průběhu druhé čtvrtiny, kdy Prostějov vedl o deset bodů. Měl nakročeno k výhře. Kolín se však v posledních dnech dostal do herní pohody, což ukázal i na Moravě. Na konci třetí čtvrtiny ztráceli Kolíňáci už jenom čtyři body. Museli se ale vypořádat s absencí Aušprunka, který do té doby nasbíral pět faulů.

Závěr sliboval drama. A to také přišlo. Kolín zásluhou Ličartovského srovnal na 76:76. Od tohoto okamžiku viděli diváci střelecké hody a doslova přetahovanou o vedení. V závěru základní hrací doby dal Šteffel pouze jeden trestný hod a rozhodnout mohli hosté. Ličartovský však koš neproměnil a na řadu přišlo prodloužení.

V něm se poprvé střelecky probudil Roman Marko a jako správný kapitán dal hned dvě trojky. To napomohlo Orlům k celkovému vítězství, které se vyšplhalo do závratných čísel 109:103.

„Když jsme jeli do Prostějova, musím říct, že jsme přemýšleli o vítězství. Vývoj utkání byl přesně takový, jaký jsem předpokládal. V poslední čtvrtině hráli naši čerství hráči, prostějovští hráči už byli lehce unavení a my jsme získali na chvíli vedení a měli pak v konci i poslední střelu, kterou Ličartovský nedal. V prodloužení to vzal na sebe Roman Marko, vstřelil dvě trojky a tím dal vítr do zad domácím, kteří už si závěr zkušeně pohlídali,“ krčil rameny Predrag Benáček.

„Kolín hrál velmi dobře, hlavně v druhé půl, tam nám docházeli síly, protože jsme hráli v užší rotaci. Naštěstí pro nás nedali poslední střelu a v prodloužení úřadoval Roman Marko. Dnes jsme hlavně v obraně byli horší než obvykle,“ konstatoval Zbyněk Choleva.

V kolínském dresu si odbyl premiéru rozehrávač Showron Glover. A uvedl se parádně. Nastřílel 14 bodů.
autor: BK KOLIN

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.