> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

PROSTĚJOV - BC GEOSAN KOLÍN 109:103

vloženo: 20.12.2015           komentářů: 0

ARIETE PROSTĚJOV - BC GEOSAN KOLÍN 109:103 p.p.


Body Prostějova: Roseboro Brett Evan 27, Slezák Pavel 25, Palyza Lukáš 24, Šteffel David 17, Kouřil Radovan 7, Marko Roman 6, Peterka Ondřej 3, Dokoupil Petr 0, Choleva Adam 0, Novák Martin 0, Sehnal Marek 0

Body Kolína: McEachin Christopher Edward 17, Machač David 16, Glover Showron 14, Ličartovský Štefan 14, Skinner Lee Edward 14, Aušprunk Karel 11, Hunt Jimmie 8, Bakić Bojan 7, Vocetka Michal 2, Faifr Samuel 0, Harčár Pavel 0

STŘELBA 3B.: 25/11:26/8
STŘELBA 2B. 46/25:62/32
TH 34/26:18/15
doskoky 40:49
CHYBY 19:29
ROZHODČÍ Matějek Ivor, Nejezchleb Petr, Kapaňa Lukáš
KOMISAŘ Latík Zdeněk
POČET DIVÁKŮ 529

Podruhé v letošní sezoně Kooperativa NBL došel zápas kolínských basketbalistů do prodloužení. Bohužel ani v jednom případě v něm neuspěli. Po domácí prohře s Opavou nestačili nyní na Prostějov. Na jeho palubovce prohráli 103:109.

„Myslím si, že to byl pěkný zápas pro diváky plný úspěšných trojek, protiútoků a smečí, zajímavý a napínavý až do konce,“ pochvaloval si lodivod Kolína Predrag Benáček.

„Jsme hodně rádi za vítězství, protože utkání neprobíhalo vůbec podle našich představ. Na druhou stranu jsme nečekali bůhvíco, protože chyběl Honza Tomanec a Pavel Slezák nastoupil s podvrtnutým kotníkem, že to jen zkusí. Nakonec se dostal do takového rauše, že vydržel téměř celé utkání,“ uvedl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Od začátku to byla přetahovaná. Ani jeden z týmů se výrazněji bodově neutrhl. Větší rozdíl ve skóre byl v průběhu druhé čtvrtiny, kdy Prostějov vedl o deset bodů. Měl nakročeno k výhře. Kolín se však v posledních dnech dostal do herní pohody, což ukázal i na Moravě. Na konci třetí čtvrtiny ztráceli Kolíňáci už jenom čtyři body. Museli se ale vypořádat s absencí Aušprunka, který do té doby nasbíral pět faulů.

Závěr sliboval drama. A to také přišlo. Kolín zásluhou Ličartovského srovnal na 76:76. Od tohoto okamžiku viděli diváci střelecké hody a doslova přetahovanou o vedení. V závěru základní hrací doby dal Šteffel pouze jeden trestný hod a rozhodnout mohli hosté. Ličartovský však koš neproměnil a na řadu přišlo prodloužení.

V něm se poprvé střelecky probudil Roman Marko a jako správný kapitán dal hned dvě trojky. To napomohlo Orlům k celkovému vítězství, které se vyšplhalo do závratných čísel 109:103.

„Když jsme jeli do Prostějova, musím říct, že jsme přemýšleli o vítězství. Vývoj utkání byl přesně takový, jaký jsem předpokládal. V poslední čtvrtině hráli naši čerství hráči, prostějovští hráči už byli lehce unavení a my jsme získali na chvíli vedení a měli pak v konci i poslední střelu, kterou Ličartovský nedal. V prodloužení to vzal na sebe Roman Marko, vstřelil dvě trojky a tím dal vítr do zad domácím, kteří už si závěr zkušeně pohlídali,“ krčil rameny Predrag Benáček.

„Kolín hrál velmi dobře, hlavně v druhé půl, tam nám docházeli síly, protože jsme hráli v užší rotaci. Naštěstí pro nás nedali poslední střelu a v prodloužení úřadoval Roman Marko. Dnes jsme hlavně v obraně byli horší než obvykle,“ konstatoval Zbyněk Choleva.

V kolínském dresu si odbyl premiéru rozehrávač Showron Glover. A uvedl se parádně. Nastřílel 14 bodů.
autor: BK KOLIN

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.