> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov, SK RG : U23 - 26:17

vloženo: 20.12.2015           komentářů: 0

Třiadvacítka vstoupila do extraligy prohrou s Prostějovem.

Prostějov, SK RG : U23 - 26:17 (15:5)

Rozhodčí: Zuzana Maňáková. Nejvíc košů: Vyroubal Alexandr 6, Zelinková Kateřina 5, Ambrosová Nikola 4 - Šimek Jan 4, Veselý Tomáš 2, Jemelíková Vendula 2.

Historický okamžik se odehrál v neděli v hale v Kostelci na Hané. Do prvního extraligového utkání tam poprvé nastoupila česká reprezentace do 23 let. Premiéra se jí výsledkově nevyvedla, prohrála 17:26. V dalších zápasech se však dá očekávat zlepšení. V dresu Prostějova totiž nastoupilo několik korfbalistů, kteří by jinak hráli s lvíčkem na prsou. Mládežnický národní tým se měl utkat už v sobotu s Kolínem, ten však k duelu nakonec neodcestoval.

Nedělní zápas v prvním poločase přinesl převahu Hanáků. Českým mladíkům vázla souhra a projevila se i únava z víkendového soustředění. Druhou půli už však reprezentanti o gól vyhráli. „Šlo o velmi specifický duel. Tři čtvrtiny prostějovských hráčů hraje za reprezentaci, teď nastoupili proti ní. Byli sehranější, my jsme nastoupili v jiném složení a trvalo nám, než jsme se dostali do zápasu. Víkendové soustředění však hodnotím velmi pozitivně. V sobotu jsme mezi sebou odehráli modelové utkání a dobře potrénovali. Nastartovali jsme přípravu na červencové mistrovství světa v Olomouci. Zajímavější budou další extraligová střetnutí, v jiných týmech není tolik členů třiadvacítky,“ povídal reprezentační kouč Ivo Kracík.

Zvláštní utkání to bylo i pro prostějovského trenéra Davida Konečného, který dělá zároveň Kracíkovi asistenta. „V první půli jsme si udělali velký náskok, který jsme udržovali. Jsem zvědavý, jak si reprezentace povede dál. Její nasazení do extraligy jen schvaluji, jsou to dobré zkušenosti. V neděli jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a bojovalo se normálně, přeci jen to však bylo trochu divné,“ popsal Konečný, který popřel, že nevěděl, koho koučovat. „Jsem patriot, tak jsem vedl Prostějov. V zápalu boje dokážu zařvat i na protihráče a pak přemýšlím, co jsem jim vlastně řekl,“ usmíval se.

autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.