> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov, SK RG : U23 - 26:17

vloženo: 20.12.2015           komentářů: 0

Třiadvacítka vstoupila do extraligy prohrou s Prostějovem.

Prostějov, SK RG : U23 - 26:17 (15:5)

Rozhodčí: Zuzana Maňáková. Nejvíc košů: Vyroubal Alexandr 6, Zelinková Kateřina 5, Ambrosová Nikola 4 - Šimek Jan 4, Veselý Tomáš 2, Jemelíková Vendula 2.

Historický okamžik se odehrál v neděli v hale v Kostelci na Hané. Do prvního extraligového utkání tam poprvé nastoupila česká reprezentace do 23 let. Premiéra se jí výsledkově nevyvedla, prohrála 17:26. V dalších zápasech se však dá očekávat zlepšení. V dresu Prostějova totiž nastoupilo několik korfbalistů, kteří by jinak hráli s lvíčkem na prsou. Mládežnický národní tým se měl utkat už v sobotu s Kolínem, ten však k duelu nakonec neodcestoval.

Nedělní zápas v prvním poločase přinesl převahu Hanáků. Českým mladíkům vázla souhra a projevila se i únava z víkendového soustředění. Druhou půli už však reprezentanti o gól vyhráli. „Šlo o velmi specifický duel. Tři čtvrtiny prostějovských hráčů hraje za reprezentaci, teď nastoupili proti ní. Byli sehranější, my jsme nastoupili v jiném složení a trvalo nám, než jsme se dostali do zápasu. Víkendové soustředění však hodnotím velmi pozitivně. V sobotu jsme mezi sebou odehráli modelové utkání a dobře potrénovali. Nastartovali jsme přípravu na červencové mistrovství světa v Olomouci. Zajímavější budou další extraligová střetnutí, v jiných týmech není tolik členů třiadvacítky,“ povídal reprezentační kouč Ivo Kracík.

Zvláštní utkání to bylo i pro prostějovského trenéra Davida Konečného, který dělá zároveň Kracíkovi asistenta. „V první půli jsme si udělali velký náskok, který jsme udržovali. Jsem zvědavý, jak si reprezentace povede dál. Její nasazení do extraligy jen schvaluji, jsou to dobré zkušenosti. V neděli jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a bojovalo se normálně, přeci jen to však bylo trochu divné,“ popsal Konečný, který popřel, že nevěděl, koho koučovat. „Jsem patriot, tak jsem vedl Prostějov. V zápalu boje dokážu zařvat i na protihráče a pak přemýšlím, co jsem jim vlastně řekl,“ usmíval se.

autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.