> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov, SK RG : U23 - 26:17

vloženo: 20.12.2015           komentářů: 0

Třiadvacítka vstoupila do extraligy prohrou s Prostějovem.

Prostějov, SK RG : U23 - 26:17 (15:5)

Rozhodčí: Zuzana Maňáková. Nejvíc košů: Vyroubal Alexandr 6, Zelinková Kateřina 5, Ambrosová Nikola 4 - Šimek Jan 4, Veselý Tomáš 2, Jemelíková Vendula 2.

Historický okamžik se odehrál v neděli v hale v Kostelci na Hané. Do prvního extraligového utkání tam poprvé nastoupila česká reprezentace do 23 let. Premiéra se jí výsledkově nevyvedla, prohrála 17:26. V dalších zápasech se však dá očekávat zlepšení. V dresu Prostějova totiž nastoupilo několik korfbalistů, kteří by jinak hráli s lvíčkem na prsou. Mládežnický národní tým se měl utkat už v sobotu s Kolínem, ten však k duelu nakonec neodcestoval.

Nedělní zápas v prvním poločase přinesl převahu Hanáků. Českým mladíkům vázla souhra a projevila se i únava z víkendového soustředění. Druhou půli už však reprezentanti o gól vyhráli. „Šlo o velmi specifický duel. Tři čtvrtiny prostějovských hráčů hraje za reprezentaci, teď nastoupili proti ní. Byli sehranější, my jsme nastoupili v jiném složení a trvalo nám, než jsme se dostali do zápasu. Víkendové soustředění však hodnotím velmi pozitivně. V sobotu jsme mezi sebou odehráli modelové utkání a dobře potrénovali. Nastartovali jsme přípravu na červencové mistrovství světa v Olomouci. Zajímavější budou další extraligová střetnutí, v jiných týmech není tolik členů třiadvacítky,“ povídal reprezentační kouč Ivo Kracík.

Zvláštní utkání to bylo i pro prostějovského trenéra Davida Konečného, který dělá zároveň Kracíkovi asistenta. „V první půli jsme si udělali velký náskok, který jsme udržovali. Jsem zvědavý, jak si reprezentace povede dál. Její nasazení do extraligy jen schvaluji, jsou to dobré zkušenosti. V neděli jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a bojovalo se normálně, přeci jen to však bylo trochu divné,“ popsal Konečný, který popřel, že nevěděl, koho koučovat. „Jsem patriot, tak jsem vedl Prostějov. V zápalu boje dokážu zařvat i na protihráče a pak přemýšlím, co jsem jim vlastně řekl,“ usmíval se.

autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.