> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Silniční pirát

vloženo: 15.07.2009           komentářů: 0

V rámci přestupkového řízení č.j. OOZ3 427/2008 podávám toto vysvětlení:

Ano, jsem Pirátem silnic a to už od roku 1990, kdy jsem se svým Trabantem 601 de luxe Combi nedobrzdil za křižovatkou za zastavujícím autem Dacia a způsobil tak škodu ve výši 300,- Kčs (dnes cca 3000,- Kč) a to 150,- Kčs na krytu zadního světla Dacie, 50,- Kčs na přední masce Trabanta a 100,- Kčs na kolenu výfuku. To, že jsem Pirátem silnic se potvrdilo opět v pátek 18.7.2008, kdy jsem se řítil liduprázdnými ulicemi Prostějova rychlostí cca 52 km/h, tedy na hraně zákona. Dvě křižovatky ve směru od Přerova jsem projel na zelenou a dostal se až ke křižovatce ulic Vápenice a Kostelecká směr Plumlovská. Zde jsem udělal největší a neodpustitelnou chybu, kdy jsem po naskočení žlutého světla na semaforu namísto brzdy použil plyn a zrychlil tak, abych do křižovatky ještě vjel ještě na žluté světlo.
Přiznávám se k prvnímu zločinu, kdy jsem projel křižovatku rychlostí nejméně 54 km/h, tedy po odpočtu tolerance radaru jsem překročil o 1 km/h povolenou rychlost podle § 22 odst. 1 písm f) bod 5 zákona č.200/1990 Sb, o přestupcích. Tím jsem se zařadil do kategorie pirátů silnic, kteří se prohánejí ulicemi Prostějova rychlostí až 73 km/h a tím ohrožují v úzkých uličkách nejen sebe, ale zejména chodce, maminky s dětmi a důchodce na přechodech. Uznávám, že rychlost 73 km/h je příliš vysoká a může nejen omezit, ale dokonce i připravit o život občany, jak vidíme na pomníčcích například ve Vrahovicích (jak příznačné jméno této části Prostějova). Uznávám, že jsem v liduprázdných uličkách Prostějova (viz dokumentační foto č.209A, 209B) tedy ohrozil všechny (= nikoho), kdo byli v dotyčnou dobu na předmětné křižovatce ulic Vápenice a Kostelecká.

Ještě většího přestupku jsem se dopustil tím, že jsem správně neodhadl svou rychlost a včas nezastavil na stopčáře před křižovatkou. Přiznávám se k tomu, že v čase 1,19 s po naskočení červeného světla jsem byl cca 10 m v křižovatce, jak je patrné z dokumentární fotografie č. 209A. Při rychlosti 54 km/h za tuto dobu mé auto schopno ujelo vzdálenost 17,85 m a tedy v době, kdy naskočila červená, jsem byl přibližně ve vzdálenosti 7 m před hranicí křižovatky. Přiznávám se k tomu, že jsem koutky obou očí zahlédl naskočení červeného světla v době, kdy jsem byl ve výše uvedené vzdálenosti před křižovatkou. Při mé reakční době cca 0,3 s, jak mohu doložit psychotesty ne staršími 15 let, bych byl schopen začít brzdit až po cca 4 m, tedy na hranici křižovatky. Přestože jsem v době přestupku měl nasazeny nové zimní pneumatiky s maximálním dezénem (kupovat zimní pneumatiky v létě se vyplatí a jsou za poloviční cenu) a cesta byla suchá, i tak by brzdná dráha mého vozidla Renault Megane o hmotnosti 1353 kg byla jistě větší než 8 m a zůstal bych tedy stát uprostřed křižovatky a začal bránit provozu. Navíc bych jednak pogumoval asfalt a jednak bych více znečistil ovzduší Prostějova tím, že bych musel spotřebovat další pohonné hmoty na rozjezd auta na rychlost cca 52 km/h, což se dá vyčíslit energií E= ½ m v2 a přepočítat na množství paliva a množství výfukových splodin.
Protože oba těžké přestupky (až téměř trestné činy) byly spolehlivě zdokumentovány a zaprotokolovány, prosím, abych byl co nejpřísněji potrestán tak, abych již nikdy nemohl spáchat tak ohavné věci. Prosím, abych byl také dán pro výstrahu všem ostatním pirátům silnic a toto Vysvětlení bylo předáno spolu s dokumentačními fotografiemi do místního prostějovského plátku. Doufám, že za honorář budu moci splatit alespoň část nákladů na výkon trestu, dále platbu v rámci přestupkového řízení, honoráře Přestupkové komise a náklady soudního líčení. Další peníze si budu muset jistě připravit na přezkušovací testy v rámci žádosti o nový řidičský průkaz a smazávání trestních bodů na Dopravním inspektorátu.

S pozdravem za Prostějov bezpečnější

P.S. Tato sranda stála 2500,- Kč, jak je doloženo v Příkaze MuP č.j. PVMU 77347/2009 16b.


autor: Došlo redakční poštou

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.