> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jeho kariéra byla pořádně bohatá.

vloženo: 27.12.2015           komentářů: 0


Michal Černý se slavnostně rozloučí s kariérou, před pondělním duelem s Litoměřicemi

Jeho kariéra byla pořádně bohatá. Vyhrál během ní extraligu, v šesti klubech odehrál na 221 extraligových zápasů a přes 600 startů si připsal o soutěž níž v první lize. Jméno Michala Černého, dnes už bývalého vynikajícího útočníka, je ale především spjato s rodným Prostějovem. Za něj znamenitý technik nastoupil do více než čtyř set duelů, přitom zaznamenal 186 gólů a pomohl Hanákům k návratu na prvoligová kluziště. Nyní dostane Černého hráčský maraton, který fakticky skončil loni v listopadu, symbolickou tečku. Před pondělním domácím utkáním Jestřábů s Litoměřicemi (18.00) se současný kustod a masér prostějovského A-mužstva slavnostně rozloučí s kariérou. Přijďte se na tento slavnostní moment podívat i Vy, Michal Černý si to za vše, co pro Prostějov odvedl, určitě zaslouží!

včera | Petr Komárek

Michal Černý, známý též pod přezdívkou „Ben" či „Benzin", se v Prostějově roku 1973 narodil a v sezóně 1994/1995 se poprvé objevil v jeho seniorském výběru.
Michal Černý předváděl v prostějovském trikotu vyvedené nájezdy, které mnohokrát rozhodly zápas.
Už tehdy měl na kontě jeden velmi výrazný a cenný počin, jako dvacetiletému mladíkovi se mu povedlo dosáhnout na extraligový primát.

Za Jestřáby hrál útočník s přestávkou až do roku 2004. Posléze „rodnou hroudu" opustil a vrátil se o sedm let později, kdy Hanáci působili ve druhé lize. Michal Černý jim však v sezóně 2013/2014 pomohl k návratu do té první. Vynikal především svými skvěle prováděnými samostatnými nájezdy, které byly postrachem soupeřových brankářů.

Brusle a helmu pověsil Černý na hřebík ve 41 letech loni na konci listopadu. Celkově za Prostějov dle klubových statistik odehrál 470 utkání, ve kterých nastřílel 186 gólů a přidal 220 asistencí. Aktuálně u prvního týmu Jestřábů působí jako kustod a masér. A pokud mu to čas dovolí, objeví se ještě v krajské hokejové lize coby hráč Moravské Třebové.

Přijďte s Michalem Černým udělat symbolickou tečku za jeho bohatou kariérou. „Ben" ji slavnostně ukončí před pondělním domácím zápasem s Litoměřicemi a určitě si Vaši přítomnost zaslouží!

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.