> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ve třetím hanáckém derby padli

vloženo: 06.01.2016           komentářů: 0


Jestřábi v Přerově rychle vedli, nakonec ale ve třetím hanáckém derby padli

Prohru 3:5 si ze třetího derby s Přerovem v této sezóně odnášejí prostějovští hokejisté. Svěřenci trenéra Přecechtěla se přitom v zubřím doupěti bleskurychle ujali vedení. Matouš Venkrbec důraznou prací v těsné blízkosti domácí svatyně donutil gólmana Klimeše k chybě a již ve 21. sekundě duelu poslal puk do sítě. Rychlá trefa posadila Prostějov na koně a svého rivala během první třetiny jednoznačně přehrával. Přerovu se ale ve 31. minutě povedlo náhle srovnat a za chvíli skóre dokonce otočil ve svůj prospěch. Jestřábí družina ale přispěchala s bleskovou odpovědí, o kterou se šikovnou tečí postaral Martin Novák. O výsledku zápasu rozhodlo až poslední dějství, ve kterém Zubři skórovali hned třikrát, Jestřábi pouze jednou.

dnes | Petr Komárek
38.kolo, středa 6.1.2016
HC ZUBR Přerov
5:3(0:1, 2:1, 3:1)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 31. Sikora, 33. Stoklasa (Sýkora, Sikora), 42. Ferenc (Sýkora, Goiš), 52. Sýkora (Stoklasa, Vágner), 60. Procházka (Grof) - 1. Venkrbec (Cetkovský), 33. Novák (Drtina, Moskal), 53. Venkrbec (Luňák). Rozhodčí: Mikula - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2570. Střely na branku: 29:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3.
HC ZUBR Přerov: Klimeš (Řehoř) – Chmelíř, Grof, Pala, Vágner, Novotný, Ferenc, Přindiš, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Sýkora, Stoklasa – Goiš, Popelka, Kovařík – Král, Kratochvíl.
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička (Neužil) – Drtina, Vokurka, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl – Luňák, Cetkovský, Venkrbec – Novák, Moskal, Čuřík – Šlahař, Augustin, Volek – Zadražil, Illéš, Krejčík.
Komentář k zápasu
Oproti předešlému zápasu s Benátkami se v MEO Aréně na gól nečekalo dlouho. Prostějov šel totiž do vedení už po jednadvaceti vteřinách, když se po nedůsledné práci přerovské defenzívy prosadil z dorážky Matouš Venkrbec. Po pár minutách hry sudí Mikula poprvé vylučoval, a to prostějovského Mojžíše. Procházkovu dorážku dobře vytěsnil Horčička a hosté faulovali znovu.

V dvojnásobné převaze Přerov červenobílé sevřel, jenže chyběla střelba. Dobrý pokus Goiše brankou neskončil a taktéž Prostějovští neuspěli proti Klimešovi. Přerov se nemohl stabilně dostat do pásma a inkasovaná branka se na výkonu mužstva podepsala. Popelka poté přihrával v přečíslení opět Goišovi, který však nastřelil jen pokrytou tyč. Proti Illéšovi zasahoval Klimeš a hra stále postrádala koření. Další nepovedenou třetinu domácích pak uzavírala přesilovka Jestřábů.

Začátek druhé periody vnesl do hry styl „ze strany na stranu“. Tvrdou Chmelířovu střelu dorážel Dostálek bez úspěchu. Po šesti minutách vešlo Přerovu do cesty oslabení. Kaluža nepříjemně ohrozil domácí a po uplynutí přesilovky Jestřábů, následovalo oslabení i pro ně. Výhodu Přerov nesehrával dobře, ale osm sekund před koncem Marek Sikora nahodil od modré a Horčičkovi puk proklouzl mezi betony.

Za dvě minuty už bylo skóre příznivé pro Zubry. Sýkora dobře zapracoval a předložil puk do prázdné brány Filipu Stoklasovi, který se nemýlil. Nadšení z vedení však nepanovalo dlouho a už po tři čtvrtě minutě bylo opět srovnáno. Drtina nahodil puk, který tečoval Martin Novák a nedal brankáři šanci. Tempo hry bylo oproti uplynulým minutám opravdu rozdílné a diváci už mohli konečně sledovat dobrý vyrovnaný hokej.

Cetkovského formace pak zavařila domácí obraně a na druhé straně měl prostějovský muž s maskou co dělat s pokusem Stoklasy. I závěr druhé tercie dohrávali Jestřábi v přesilové hře.

Na začátku poslední třetiny mohl Pšurný prchnout, jenže při úniku upadl. Zubři se však radovali o pár vteřin později. Skvěle zabrali v útočném pásmu a k dorážce se dostal Jakub Ferenc, který svůj první letošní gól patřičně oslavil. První formace Přerova pak skvěle napadala a zastavovat ji musel až Horčička.

Branka Zubrům vlila do žil čerstvou krev a šlo to poznat také na atmosféře. Vzápětí měl dost práce Klimeš. Napřed zlikvidoval střelu Cetkovského a poté musel čelit i oslabení, ve kterém byl opět silným článkem, když pochytal i střely a Krejčíka a Kaluži.

V čase 51:34 příznivci Přerovanů slavili opět. Tomáš Sýkora si vypracoval pozici a přihrávku Stoklasy s přehledem zužitkoval. Za okamžik se skóre měnilo znovu. Tentokrát inkasoval Klimeš, když Matouš Venkrbec podruhé svým důrazem bodoval. Dobře bojoval i Čuřík, když po svém pokusu přihrával Venkrbcovi. Prostějov chtěl srovnat a v závěru zkusil hru bez brankáře, jenže ta byla potrestána Milanem Procházkou. Přerované tak zvítězili ve třetí bitvě o Hanou a v důležitém mači si připsali všechny tři body.

Ohlasy trenérů
David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, jakou hru můžeme od Prostějova očekávat a snažili jsme se na to připravit. V první třetině byla znát na nás nervozita, těch šancí v ní navíc nebylo mnoho, a když byly, tak to se to neslo ve stylu – co ještě udělat, aby to tam zkrátka už padlo. Jakmile se nám podařilo ve druhé dvacetiminutovce skórovat, tak kluci už získali zpátky potřebné sebevědomí a začali hrát tak, jak bylo potřeba. Po těch dvou domácích prohrách nás tohle vítězství postavilo zpátky na nohy. Velké díky a respekt před našimi borci, kteří to vzali za správný konec a vybojovali to.

Kamil Přecechtěl (LHK Jestřábi Prostějov): Ve druhé třetině jsme inkasovali gól z čistého nebe, to nás trošku srazilo. Potom už jsme rytmus, který jsme měli prvních třicet minut, zkrátka nechytli a začali jsme navíc dělat chyby. Dva góly jsme domácím přichystali sami. Celkově to bylo derby se vším všudy. Hrálo se stylem nahoru, dolů, ve hře nechyběl důraz a atmosféra byla skvělá, právě kvůli tomu by se hokej měl hrát.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.