> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1.ČKL liga pokračovala .

vloženo: 10.01.2016           komentářů: 0

1.ČKL liga pokračovala pro náš tým v Brně


V sobotu 9.1.2015 odehrál náš rezervní tým dva zápasy v Brně proti týmu KK Brno B a Brnu Nový Lískovec. S rezervním týmem KK Brno jsme prohráli 13:18 (6:11) a naopak s Brnem Nový Lískovec jsme dosáhli rekordní výhry 51:5 (24:2). Více o zápasech najdete níže v podání naší hráčky Renaty Havlové.

KK Brno "B" - SK RG Prostějov "B" 18:13 (11:6)
Sestava a koše Prostějov:
Tichý 7, Lužný 2, Marek, Štefák, Drábková 1, Francová 1, Lorencová 1, Zelinková 1.

Do prvního zápasu jsme nevstoupili zrovna nejlépe. V útoku jsme měli plno střel, ale některé sotva trefily obroučku. V obraně jsme dostali hodně jednoduchých košů, zejména od děvčat z dvojtaktů, přitom jsme měli jasně stanoveno,co chceme bránit. Po poločase jsme dosáhli až k dvoubodovému rozdílu, ale ve střelbě se bohužel dařilo jen v jedné čtyřce. Sice jsme eliminovali chyby v obraně, ale zápas už jsme nedokázali otočit.

KK Brno Nový Lískovec - SK RG Prostějov "B" 5:51 (2:24)
Sestava a koše Prostějov:
Vyroubal 14, Šnajdr 8, Galíček 6, Marek 2 (Lužný 2), Francová 6, Havlová 5, Jenešová 5, Zelinková 2, Lorencová 1.

Do druhého zápasu jsme nastoupili sebevědomě. V obraně jsme chtěli soupeři co nejvíc znepříjemnit jeho hru, to se nám dařilo dobře po celý průběh zápasu. Sice jsme ze začátku měli pár nepovedených přihrávek a nepřesných zakončení, ale po chvilce jsme se do toho dostali a v celkem klidném tempu s vysokým skórem jsme zápas vyhrali.


autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.05.2016

Nabídka levnější energie se nevyplatila.
Během hodiny řešili strážníci dvě oznámení od občanů o porušení Tržního řádu. Jednalo se o tutéž společnost. Poprvé vyjížděla hlídka na ulici Dolní, kde se pohybovali dva muži, zvonili na zvonky a požadovali doklady o zaplacení energií. Po čtyřiceti minutách se událost opakovala na sídlišti A. Slavíčka, kde výhodnější energie nabízely dvě ženy. V obou případech přestupky vyřešeny blokovou pokutou ve výši 500 Kč.

26.05.2016

Děti v ohrožení.
Hodinu před polednem strážníci vyjížděli do lesoparku Hloučela, k občerstvení U Abrahámka, kde se měl přímo nad dětským hřištěm nacházet roj včel. Oznámení přijato od obsluhy. Na místě bylo přítomno větší množství dětí, proto hlídka zamezila vstup na hřiště. Přes dispečink MP přivoláni hasiči. Provedena odborná likvidace roje. Vše se obešlo bez zranění.

24.05.2016

Podnapilá řidička.
V podvečer přijato na lince 156 oznámení o neznámé ženě, která popíjí v baru alkoholické nápoje a již v minulosti několikrát odjela autem opilá. Vyslaná hlídka na místě nalezla uvedené vozidlo, zaparkované před barem. Prostor monitorován MKDS. Po půlhodině žena opustila provozovnu, nasedla do vozu a odjela. Nedaleko byla strážníky zastavena a vyzvána k provedení dechové zkoušky. Tu odmítla. Později dechová zkouška provedena s výsledkem 2,79 ‰. Na to pětačtyřicetiletá žena odvětila „to mám furt“ a přiznala se k požití dvou piv a nějakého vína. Pro podezření z trestného činu přivolána hlídka PČR.

22.05.2016

Při bruslení, poškrábán psem.
Na základě přijatého sdělení na tísňové lince, vyjížděla hlídka na Plumlovskou ulici, kde měl pes napadnout bruslaře. Nepříjemná situace se stala v okamžiku, kdy oznamovatel projížděl na bruslích kolem vlčáka, který byl na vodítku. I přes to po bruslaři vyběhl a škrábl jej do nohy. V tom okamžiku si majitel psa strhl zpět a k dalšímu napadení již nedošlo. Dle vyhlášky č. 8/2012 by měla mít fyzická osoba svého psa na veřejném prostranství, pod kontrolou či dohledem. A to i v případě, kdy se pohybuje na vodítku. Porušením vyhlášky je majitel psa podezřelý ze spáchání přestupku dle § 27/1q) Zákona na ochranu zvířat proti týrání.

21.05.2016

Krádeží na sebe upozornil.
V podvečer vyjížděli strážníci na telefonické oznámení drobné krádeže, do obchodního domu na Vrahovické ulici. V zadrženém pachateli zjištěn patnáctiletý hoch, který odcizil tři čokolády Studentská pečeť. Při ověřování totožnosti vyšlo najevo, že je hledanou osobou, jelikož utekl z dětského domova. Následně převezen na služebnu Policie ČR.