> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

1.ČKL liga pokračovala .

vloženo: 10.01.2016           komentářů: 1

1.ČKL liga pokračovala pro náš tým v Brně


V sobotu 9.1.2015 odehrál náš rezervní tým dva zápasy v Brně proti týmu KK Brno B a Brnu Nový Lískovec. S rezervním týmem KK Brno jsme prohráli 13:18 (6:11) a naopak s Brnem Nový Lískovec jsme dosáhli rekordní výhry 51:5 (24:2). Více o zápasech najdete níže v podání naší hráčky Renaty Havlové.

KK Brno "B" - SK RG Prostějov "B" 18:13 (11:6)
Sestava a koše Prostějov:
Tichý 7, Lužný 2, Marek, Štefák, Drábková 1, Francová 1, Lorencová 1, Zelinková 1.

Do prvního zápasu jsme nevstoupili zrovna nejlépe. V útoku jsme měli plno střel, ale některé sotva trefily obroučku. V obraně jsme dostali hodně jednoduchých košů, zejména od děvčat z dvojtaktů, přitom jsme měli jasně stanoveno,co chceme bránit. Po poločase jsme dosáhli až k dvoubodovému rozdílu, ale ve střelbě se bohužel dařilo jen v jedné čtyřce. Sice jsme eliminovali chyby v obraně, ale zápas už jsme nedokázali otočit.

KK Brno Nový Lískovec - SK RG Prostějov "B" 5:51 (2:24)
Sestava a koše Prostějov:
Vyroubal 14, Šnajdr 8, Galíček 6, Marek 2 (Lužný 2), Francová 6, Havlová 5, Jenešová 5, Zelinková 2, Lorencová 1.

Do druhého zápasu jsme nastoupili sebevědomě. V obraně jsme chtěli soupeři co nejvíc znepříjemnit jeho hru, to se nám dařilo dobře po celý průběh zápasu. Sice jsme ze začátku měli pár nepovedených přihrávek a nepřesných zakončení, ale po chvilce jsme se do toho dostali a v celkem klidném tempu s vysokým skórem jsme zápas vyhrali.


autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

16.02.2017

Močil do květináče.
Přivolané hlídce, muž bez domova, své jednání hájil tím, že je nemocný a na toaletu by již nedošel. Protentokrát řešeno domluvou, s upozorněním na nevhodnost takového počínání. Událost se odehrála v centru města.

16.02.2017

Psa venčil bez vodítka.
Psa venčil bez vodítka. Muž oznámil na linku 156 pokousání svého psa, psem, který sice měl v dohledu páníčka, ale ten nestihl zabránit v napadení. Neměl psa na vodítku. Jelikož při útoku nedošlo ke zranění zvířete ani k jiné škodě na majetku, událost vyřešena na místě s přestupcem blokovou pokutou. Ta, za porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání, a to nedodržením povinností obsažených v obecně závazné vyhlášce města, která zakazuje volné pobíhání psa na veřejných prostranstvích, mimo určená místa, může dosáhnout částky až 5000 Kč.

16.02.2017

Hořící vozidlo.
Po patnácté hodině došlo k požáru stojícího vozidla zn. Mercedes, před Poliklinikou na ulici Mathonova. Strážníci se v tomto čase pohybovali v nedalekém okolí, a proto byli na místě první. Zmíněný vůz ale při jejich příjezdu již natolik hořel, že použít své hasící přístroje, by bylo neúčinné. Hlídka zabezpečila místo proti vstupu nepovolaných osob. O požár se postarali hasiči. Celou událost si převzali na místě policisté.

15.02.2017

Časté výjezdy k seniorům.
Dvakrát, během hodiny se na strážníky obrátili občané s žádostí o pomoc pro své blízké. V prvním případě se jednalo o ženu (83), která upadla v bytě na podlahu. Její manžel vzhledem k vysokému věku, ji nebyl schopen sám uložit zpět do postele. Druhý případ byl obdobný. Opět se jednalo o ženu (93), která po pádu na zem nezvládla sama vstát a ani přítomná osoba nemohla vlastními silami tuto nepříjemnost zvládnout. Hlídka seniorkám pomohla zpět do lůžka. Ke zranění u žádné nedošlo, tudíž nebylo zapotřebí přivolání lékaře.

12.02.2017

Odcizit ozdobné poklice se nepodařilo.
Lup zůstal na místě. O půl čtvrté ráno vyrušil oznamovatel skupinu mladíků při krádeži poklic ze zaparkovaných automobilů. Ihned svůj poznatek telefonicky předal strážníkům. Ti i přes veškeré úsilí pachatele nenalezli. Celá událost předána policistům k dalšímu šetření. Zlodějům se podařilo sundat z vozidel 8 ks originál poklic Škoda, z nichž 3 ks byly poškozené.