> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Našim ženám končí přestávka.

vloženo: 13.01.2016           komentářů: 0

Ve čtvrtek je čeká pohárová bitva v Olomouci a v sobotu extraligová ve Frýdku

Téměř měsíc trvající soutěžní pauzu vyplnily volejbalistky VK AGEL výhradně tvrdou přípravou a také jedním přátelským duelem proti Přerovu. Zpět do zápasového kolotoče mistrovských utkání naskočí prostějovské ženy až v nejbližších dnech, kdy je čekají dva venkovní souboje.

Nejprve to bude ve čtvrtek 14. ledna od 17.00 hodin úvodní semifinále Českého poháru 2015/16 na hřišti UP Olomouc. Dva papírově nejsilnější týmy ČR v aktuální sezóně se naposledy střetly poměrně nedávno, když bitvu 13. extraligového kola v hanácké metropoli přesvědčivě ovládly Agelky po sadách 18:25, 17:25, 24:26.
„Samozřejmě bychom rádi na tenhle vzájemný zápas navázali. Celkově se nám dost vydařil a kromě úplného začátku i konce jsme během něj dokázali svým kvalitním výkonem eliminovat nebezpečnost soupeře. Ten bude mít určitě velkou motivaci být nám tentokrát vyrovnanějším protivníkem, tím větší pozor si musíme dát,“ řekl hlavní trenér vékáčka Miroslav Čada.
Čtvrteční derby navíc ponese specifikum, že samotné ještě o ničem nerozhodne. Postupujícího do únorového finále právě v olomoucké hale (pod organizační taktovkou TK PLUS Prostějov) totiž definitivně určí až odveta, přičemž rozhoduje celkový součet setů z obou mačů. A v případě jejich rovnosti by přišel na řadu takzvaný zlatý set do patnácti bodů.
„Věřím, že překonáme určitou nervozitu, která obvykle provází první utkání po delší přestávce. V tomto ohledu by nám měl pomoci jak přátelák s Přerovem, tak intenzivní příprava po svátcích. Pochopitelně je nepříjemné, že reprezentantky Katy Weiss a Quinta Steenbergen se k družstvu připojily až krátce před střetnutím v Olomouci, ale s tím jsme dopředu počítali. Musíme to překonat a pro semifinálovou odvetu si vybudovat co nejlepší výchozí pozici,“ vyslovil Čada přání.
Hned o dva dny později – tedy v sobotu 16. ledna od 17.00 hodin – nastoupí jeho svěřenky v rámci 16. kola UNIQA extraligy 2015/16 na půdě TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek. Citelně omlazený mančaft ze severu Moravy v letošním ročníku zatím tápe, porazil jen SG Brno (dvakrát 3:1) a Šternberk (jednou také 3:1). To ho v tabulce nejvyšší národní soutěže řadí až na sedmou příčku, tím pádem je AGEL v sobotním duelu jasným favoritem. Zvlášť když v listopadu sokolský výběr smetl doma 25:9, 25:15, 25:17.
„Ve Frýdku často panuje bouřlivá atmosféra a není úplně snadné tam hrát, ovšem jeho současný kádr logicky nemá takovou sílu jako ten loňský s řadou zahraničních posil. Soupeř momentálně dává prostor převážně mladým hráčkám, proto bychom si měli jednoznačně poradit. Půjde především o to nic nepodcenit a odvést standardně dobrý výkon,“ zdůraznil Miroslav Čada.

autor: VK AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.