> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Našim ženám končí přestávka.

vloženo: 13.01.2016           komentářů: 0

Ve čtvrtek je čeká pohárová bitva v Olomouci a v sobotu extraligová ve Frýdku

Téměř měsíc trvající soutěžní pauzu vyplnily volejbalistky VK AGEL výhradně tvrdou přípravou a také jedním přátelským duelem proti Přerovu. Zpět do zápasového kolotoče mistrovských utkání naskočí prostějovské ženy až v nejbližších dnech, kdy je čekají dva venkovní souboje.

Nejprve to bude ve čtvrtek 14. ledna od 17.00 hodin úvodní semifinále Českého poháru 2015/16 na hřišti UP Olomouc. Dva papírově nejsilnější týmy ČR v aktuální sezóně se naposledy střetly poměrně nedávno, když bitvu 13. extraligového kola v hanácké metropoli přesvědčivě ovládly Agelky po sadách 18:25, 17:25, 24:26.
„Samozřejmě bychom rádi na tenhle vzájemný zápas navázali. Celkově se nám dost vydařil a kromě úplného začátku i konce jsme během něj dokázali svým kvalitním výkonem eliminovat nebezpečnost soupeře. Ten bude mít určitě velkou motivaci být nám tentokrát vyrovnanějším protivníkem, tím větší pozor si musíme dát,“ řekl hlavní trenér vékáčka Miroslav Čada.
Čtvrteční derby navíc ponese specifikum, že samotné ještě o ničem nerozhodne. Postupujícího do únorového finále právě v olomoucké hale (pod organizační taktovkou TK PLUS Prostějov) totiž definitivně určí až odveta, přičemž rozhoduje celkový součet setů z obou mačů. A v případě jejich rovnosti by přišel na řadu takzvaný zlatý set do patnácti bodů.
„Věřím, že překonáme určitou nervozitu, která obvykle provází první utkání po delší přestávce. V tomto ohledu by nám měl pomoci jak přátelák s Přerovem, tak intenzivní příprava po svátcích. Pochopitelně je nepříjemné, že reprezentantky Katy Weiss a Quinta Steenbergen se k družstvu připojily až krátce před střetnutím v Olomouci, ale s tím jsme dopředu počítali. Musíme to překonat a pro semifinálovou odvetu si vybudovat co nejlepší výchozí pozici,“ vyslovil Čada přání.
Hned o dva dny později – tedy v sobotu 16. ledna od 17.00 hodin – nastoupí jeho svěřenky v rámci 16. kola UNIQA extraligy 2015/16 na půdě TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek. Citelně omlazený mančaft ze severu Moravy v letošním ročníku zatím tápe, porazil jen SG Brno (dvakrát 3:1) a Šternberk (jednou také 3:1). To ho v tabulce nejvyšší národní soutěže řadí až na sedmou příčku, tím pádem je AGEL v sobotním duelu jasným favoritem. Zvlášť když v listopadu sokolský výběr smetl doma 25:9, 25:15, 25:17.
„Ve Frýdku často panuje bouřlivá atmosféra a není úplně snadné tam hrát, ovšem jeho současný kádr logicky nemá takovou sílu jako ten loňský s řadou zahraničních posil. Soupeř momentálně dává prostor převážně mladým hráčkám, proto bychom si měli jednoznačně poradit. Půjde především o to nic nepodcenit a odvést standardně dobrý výkon,“ zdůraznil Miroslav Čada.

autor: VK AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.