> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Našim ženám končí přestávka.

vloženo: 13.01.2016           komentářů: 0

Ve čtvrtek je čeká pohárová bitva v Olomouci a v sobotu extraligová ve Frýdku

Téměř měsíc trvající soutěžní pauzu vyplnily volejbalistky VK AGEL výhradně tvrdou přípravou a také jedním přátelským duelem proti Přerovu. Zpět do zápasového kolotoče mistrovských utkání naskočí prostějovské ženy až v nejbližších dnech, kdy je čekají dva venkovní souboje.

Nejprve to bude ve čtvrtek 14. ledna od 17.00 hodin úvodní semifinále Českého poháru 2015/16 na hřišti UP Olomouc. Dva papírově nejsilnější týmy ČR v aktuální sezóně se naposledy střetly poměrně nedávno, když bitvu 13. extraligového kola v hanácké metropoli přesvědčivě ovládly Agelky po sadách 18:25, 17:25, 24:26.
„Samozřejmě bychom rádi na tenhle vzájemný zápas navázali. Celkově se nám dost vydařil a kromě úplného začátku i konce jsme během něj dokázali svým kvalitním výkonem eliminovat nebezpečnost soupeře. Ten bude mít určitě velkou motivaci být nám tentokrát vyrovnanějším protivníkem, tím větší pozor si musíme dát,“ řekl hlavní trenér vékáčka Miroslav Čada.
Čtvrteční derby navíc ponese specifikum, že samotné ještě o ničem nerozhodne. Postupujícího do únorového finále právě v olomoucké hale (pod organizační taktovkou TK PLUS Prostějov) totiž definitivně určí až odveta, přičemž rozhoduje celkový součet setů z obou mačů. A v případě jejich rovnosti by přišel na řadu takzvaný zlatý set do patnácti bodů.
„Věřím, že překonáme určitou nervozitu, která obvykle provází první utkání po delší přestávce. V tomto ohledu by nám měl pomoci jak přátelák s Přerovem, tak intenzivní příprava po svátcích. Pochopitelně je nepříjemné, že reprezentantky Katy Weiss a Quinta Steenbergen se k družstvu připojily až krátce před střetnutím v Olomouci, ale s tím jsme dopředu počítali. Musíme to překonat a pro semifinálovou odvetu si vybudovat co nejlepší výchozí pozici,“ vyslovil Čada přání.
Hned o dva dny později – tedy v sobotu 16. ledna od 17.00 hodin – nastoupí jeho svěřenky v rámci 16. kola UNIQA extraligy 2015/16 na půdě TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek. Citelně omlazený mančaft ze severu Moravy v letošním ročníku zatím tápe, porazil jen SG Brno (dvakrát 3:1) a Šternberk (jednou také 3:1). To ho v tabulce nejvyšší národní soutěže řadí až na sedmou příčku, tím pádem je AGEL v sobotním duelu jasným favoritem. Zvlášť když v listopadu sokolský výběr smetl doma 25:9, 25:15, 25:17.
„Ve Frýdku často panuje bouřlivá atmosféra a není úplně snadné tam hrát, ovšem jeho současný kádr logicky nemá takovou sílu jako ten loňský s řadou zahraničních posil. Soupeř momentálně dává prostor převážně mladým hráčkám, proto bychom si měli jednoznačně poradit. Půjde především o to nic nepodcenit a odvést standardně dobrý výkon,“ zdůraznil Miroslav Čada.

autor: VK AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.