> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ve Frýdku dva sety dominance

vloženo: 17.01.2016           komentářů: 2

Ve Frýdku dva sety dominance a pak trocha trápení, nakonec předpokládaná výhra 3:0

Další, již čtrnácté tříbodové vítězství zaknihovaly prostějovské volejbalistky v UNIQA extralize ČR 2015/16. Tentokrát dosáhly povinného triumfu v 16. kole soutěže na hřišti Frýdku-Místku, kde dvě sady doslova ničily papírově slabšího protivníka veskrze skvělou hrou. Tu sice neudržely do konce, ale set zbytečně neztratily a s předstihem si zajistily tradiční prvenství po základní části.

TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek – VK AGEL Prostějov 0:3 (-9, -10, -19)
Rozhodčí: Topolánek a Peloušek. Čas: 64 minut. Diváků: 200. Sestava Frýdku-Místku: Kavková, Štrbová, K. Vašinová, Pavelková, Holišová, Mitrega, libero Radivojevičová – Uhrová, Závodná. Trenéři: Leopold Tůma a Vojtěch Mukařovský. Sestava Prostějova: Gambová, Herelová, Vargas, Matienzo, Steenbergen, Tinklová, libero Kovářová - Soares. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Bodový vývoj – první set: 0:3, 2:3, 2:5, 3:10, 6:12, 6:15, 7:21, 8:23, 9:25. Druhý set: 2:2, 2:9, 5:12, 7:12, 7:18, 8:20, 10:20, 10:25. Třetí set: 1:0, 1:2, 4:3, 4:5, 5:7, 7:7, 9:8, 9:10, 13:11, 14:14, 16:14, 16:17, 17:19, 19:19, 19:25.

V hostující sestavě se objevily všechny hráčky, které nezasáhly do čtvrtečního pohárového duelu v Olomouci. Přesto neměl favorit ani bez některých opor od začátku žádné problémy, když koncentrovaným nástupem okamžitě získal výrazný náskok (0:3, 3:10). Jeho nápor přibrzdil až první oddechový čas kouče TJ Tůmy, po němž Sokolky chvíli držely krok (6:12). Vzápětí však vékáčko znovu naplno zabralo a precizním výkonem ve všech činnostech nemilosrdně zničilo jakýkoliv domácí odpor. Dokonce se zrodil jednociferný debakl – 9:25.
Zkraje druhé sady severomoravský tým ožil, jenže opět jen na pár okamžiků. Od stavu 2:2 totiž pohodově působící Hanačky zaznamenaly šňůru sedmi bodů za sebou na 2:9 a tím navázaly na předchozí dominanci. Něco podobného se opakovalo uprostřed setu (7:12 – 7:18), neboť prostějovské ženy kvalitně podávaly, většinou přesně přihrávaly, dobře bránily a především nezadržitelně útočily. Tím pádem zůstával rozdíl mezi oběma celky obrovský – 10:25.
Za takhle jednoznačného průběhu Agelky dokonce atakovaly výsledkový rekord co do výše extraligového vítězství v novodobé historii. Leč takovou možnost zhatil slabší start do třetí části, kdy se soupeřky dokonce dostaly opakovaně do vedení (1:0, 4:3, 9:8) a vývoj tak zůstával poměrně dlouho vyrovnaný. Jak už to nejen ve volejbalu bývá, do té doby jasně lepší mančaft polevil, zatímco ten horší se zvedl. Že ale outsider náhle způsobí lídrovi tabulky natolik závažné problémy, aby ještě po půlce sady měl navrch 16:14, to se vzhledem k předchozímu ději určitě nečekalo. Teprve v koncovce od skóre 19:19 Čadova parta zahnala vzrostlou utrápenost a závěrečnou sérií šesti bodů uzavřela celý zápas bez dalších komplikací – 19:25 a 0:3.

autor: VK AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.