> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ve Frýdku dva sety dominance

vloženo: 17.01.2016           komentářů: 2

Ve Frýdku dva sety dominance a pak trocha trápení, nakonec předpokládaná výhra 3:0

Další, již čtrnácté tříbodové vítězství zaknihovaly prostějovské volejbalistky v UNIQA extralize ČR 2015/16. Tentokrát dosáhly povinného triumfu v 16. kole soutěže na hřišti Frýdku-Místku, kde dvě sady doslova ničily papírově slabšího protivníka veskrze skvělou hrou. Tu sice neudržely do konce, ale set zbytečně neztratily a s předstihem si zajistily tradiční prvenství po základní části.

TJ Sokol NIBE Frýdek-Místek – VK AGEL Prostějov 0:3 (-9, -10, -19)
Rozhodčí: Topolánek a Peloušek. Čas: 64 minut. Diváků: 200. Sestava Frýdku-Místku: Kavková, Štrbová, K. Vašinová, Pavelková, Holišová, Mitrega, libero Radivojevičová – Uhrová, Závodná. Trenéři: Leopold Tůma a Vojtěch Mukařovský. Sestava Prostějova: Gambová, Herelová, Vargas, Matienzo, Steenbergen, Tinklová, libero Kovářová - Soares. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš.
Bodový vývoj – první set: 0:3, 2:3, 2:5, 3:10, 6:12, 6:15, 7:21, 8:23, 9:25. Druhý set: 2:2, 2:9, 5:12, 7:12, 7:18, 8:20, 10:20, 10:25. Třetí set: 1:0, 1:2, 4:3, 4:5, 5:7, 7:7, 9:8, 9:10, 13:11, 14:14, 16:14, 16:17, 17:19, 19:19, 19:25.

V hostující sestavě se objevily všechny hráčky, které nezasáhly do čtvrtečního pohárového duelu v Olomouci. Přesto neměl favorit ani bez některých opor od začátku žádné problémy, když koncentrovaným nástupem okamžitě získal výrazný náskok (0:3, 3:10). Jeho nápor přibrzdil až první oddechový čas kouče TJ Tůmy, po němž Sokolky chvíli držely krok (6:12). Vzápětí však vékáčko znovu naplno zabralo a precizním výkonem ve všech činnostech nemilosrdně zničilo jakýkoliv domácí odpor. Dokonce se zrodil jednociferný debakl – 9:25.
Zkraje druhé sady severomoravský tým ožil, jenže opět jen na pár okamžiků. Od stavu 2:2 totiž pohodově působící Hanačky zaznamenaly šňůru sedmi bodů za sebou na 2:9 a tím navázaly na předchozí dominanci. Něco podobného se opakovalo uprostřed setu (7:12 – 7:18), neboť prostějovské ženy kvalitně podávaly, většinou přesně přihrávaly, dobře bránily a především nezadržitelně útočily. Tím pádem zůstával rozdíl mezi oběma celky obrovský – 10:25.
Za takhle jednoznačného průběhu Agelky dokonce atakovaly výsledkový rekord co do výše extraligového vítězství v novodobé historii. Leč takovou možnost zhatil slabší start do třetí části, kdy se soupeřky dokonce dostaly opakovaně do vedení (1:0, 4:3, 9:8) a vývoj tak zůstával poměrně dlouho vyrovnaný. Jak už to nejen ve volejbalu bývá, do té doby jasně lepší mančaft polevil, zatímco ten horší se zvedl. Že ale outsider náhle způsobí lídrovi tabulky natolik závažné problémy, aby ještě po půlce sady měl navrch 16:14, to se vzhledem k předchozímu ději určitě nečekalo. Teprve v koncovce od skóre 19:19 Čadova parta zahnala vzrostlou utrápenost a závěrečnou sérií šesti bodů uzavřela celý zápas bez dalších komplikací – 19:25 a 0:3.

autor: VK AGEL

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.