> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi o body v Edenu

vloženo: 19.01.2016           komentářů: 0
V minulém kole zvládli Hanáci urvat bod s druhými Českými Budějovicemi a nyní je čeká další soupeř z horních pater tabulky, čtvrtá Slavia Praha. Ta zatím v Prostějově patří k oblíbeným soupeřům, ze vzájemných soubojů zvládli Jestřábi letos uhrát sedm bodů, zda-li přidají další se dozvíme ve středu od 18:00.

dnes | Radim Nemela
Jestřábi se proti Slavii letos dvakrát radovali ze tří bodů.

Slavia Praha se s Prostějovskými letos střetla už třikrát a nutno říct, že spokojenější s těmito mači mohou být hráči s jestřábem na hrudi. Ti sice v prvním vzájemném měření sil padli na domácí půde 2:3 po nájezdech, následně však zvládli vyloupit Eden těsnou výhrou 2:1 a doma se jim povedlo Pražany skolit taktéž jednobrankovým rozdílem 3:2. Jestřábi tedy mohou potvrdit, že na Sešívané letos umí, nebo naopak si naopak pražský tým může napravit reputaci.

Hanáci potřebují body jako sůl, v kalendářním roce zatím vyhráli pouze jednou proti Benátkám, což zapříčinilo, že se na ně dotáhli soupeři v boji o přímý postup do play-off či lepší pozici v předkole. Právě situace na pátém až devátém místě je nyní velmi vyrovnaná, pátý Přerov a deváté Litoměřice dělí pouhých pět bodů, Jestřábi se nyní nachází na osmé příčce.
Alexander Hylák patří k nejlepším brankářům soutěže.

Lídrem produktivity Sešívaných je Miloslav Čermák, který v dosavadním průběhu letošního ročníku WSM ligy nasbíral 39 kanadských bodů (18+21). V brance se mohou Pražané spolehnout na Alexandra Hyláka, který je s procenutální 93,07% čtvrtým nejlepším brankářem ligy v této kategorii. Na špici se pohybuje také co se týče počtu vítězství, která vychytal svému týmu, těch je 23 a lépe je na tom pouze kladenský Mensator. Bronzovou příčku Hylák pak drží v počtu zásahů, těch už v probíhajícím ročníku měl 1048, perličkou pak je, že nejlepším gólmanem ligy v této disciplíně je prostějovský Luboš Horčička, který zvládl zlikvidovat už 1224 střel soupeře!

Body ze středečního zápasu budou pro oba týmy nesmírně důležité, Slavia potřebuje vyhrát, aby se dotáhla na třetí Jihlavu, nebo s ní alespoň nadále držela krok a Jestřábi potřebují každý bodový zisk do bojů o přímý postup do play-off. Vzájemné zápasy z dosavadního průběhu sezóny hovoří ve prospěch Hanáků, zda-li potvrdí, že na Pražany letos umí, nebo si Slavia připíše druhou výhru proti Prostějovu se dozvíme ve středu od 18:00.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.