> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi o body v Edenu

vloženo: 19.01.2016           komentářů: 0
V minulém kole zvládli Hanáci urvat bod s druhými Českými Budějovicemi a nyní je čeká další soupeř z horních pater tabulky, čtvrtá Slavia Praha. Ta zatím v Prostějově patří k oblíbeným soupeřům, ze vzájemných soubojů zvládli Jestřábi letos uhrát sedm bodů, zda-li přidají další se dozvíme ve středu od 18:00.

dnes | Radim Nemela
Jestřábi se proti Slavii letos dvakrát radovali ze tří bodů.

Slavia Praha se s Prostějovskými letos střetla už třikrát a nutno říct, že spokojenější s těmito mači mohou být hráči s jestřábem na hrudi. Ti sice v prvním vzájemném měření sil padli na domácí půde 2:3 po nájezdech, následně však zvládli vyloupit Eden těsnou výhrou 2:1 a doma se jim povedlo Pražany skolit taktéž jednobrankovým rozdílem 3:2. Jestřábi tedy mohou potvrdit, že na Sešívané letos umí, nebo naopak si naopak pražský tým může napravit reputaci.

Hanáci potřebují body jako sůl, v kalendářním roce zatím vyhráli pouze jednou proti Benátkám, což zapříčinilo, že se na ně dotáhli soupeři v boji o přímý postup do play-off či lepší pozici v předkole. Právě situace na pátém až devátém místě je nyní velmi vyrovnaná, pátý Přerov a deváté Litoměřice dělí pouhých pět bodů, Jestřábi se nyní nachází na osmé příčce.
Alexander Hylák patří k nejlepším brankářům soutěže.

Lídrem produktivity Sešívaných je Miloslav Čermák, který v dosavadním průběhu letošního ročníku WSM ligy nasbíral 39 kanadských bodů (18+21). V brance se mohou Pražané spolehnout na Alexandra Hyláka, který je s procenutální 93,07% čtvrtým nejlepším brankářem ligy v této kategorii. Na špici se pohybuje také co se týče počtu vítězství, která vychytal svému týmu, těch je 23 a lépe je na tom pouze kladenský Mensator. Bronzovou příčku Hylák pak drží v počtu zásahů, těch už v probíhajícím ročníku měl 1048, perličkou pak je, že nejlepším gólmanem ligy v této disciplíně je prostějovský Luboš Horčička, který zvládl zlikvidovat už 1224 střel soupeře!

Body ze středečního zápasu budou pro oba týmy nesmírně důležité, Slavia potřebuje vyhrát, aby se dotáhla na třetí Jihlavu, nebo s ní alespoň nadále držela krok a Jestřábi potřebují každý bodový zisk do bojů o přímý postup do play-off. Vzájemné zápasy z dosavadního průběhu sezóny hovoří ve prospěch Hanáků, zda-li potvrdí, že na Pražany letos umí, nebo si Slavia připíše druhou výhru proti Prostějovu se dozvíme ve středu od 18:00.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.