> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi o body v Edenu

vloženo: 19.01.2016           komentářů: 0
V minulém kole zvládli Hanáci urvat bod s druhými Českými Budějovicemi a nyní je čeká další soupeř z horních pater tabulky, čtvrtá Slavia Praha. Ta zatím v Prostějově patří k oblíbeným soupeřům, ze vzájemných soubojů zvládli Jestřábi letos uhrát sedm bodů, zda-li přidají další se dozvíme ve středu od 18:00.

dnes | Radim Nemela
Jestřábi se proti Slavii letos dvakrát radovali ze tří bodů.

Slavia Praha se s Prostějovskými letos střetla už třikrát a nutno říct, že spokojenější s těmito mači mohou být hráči s jestřábem na hrudi. Ti sice v prvním vzájemném měření sil padli na domácí půde 2:3 po nájezdech, následně však zvládli vyloupit Eden těsnou výhrou 2:1 a doma se jim povedlo Pražany skolit taktéž jednobrankovým rozdílem 3:2. Jestřábi tedy mohou potvrdit, že na Sešívané letos umí, nebo naopak si naopak pražský tým může napravit reputaci.

Hanáci potřebují body jako sůl, v kalendářním roce zatím vyhráli pouze jednou proti Benátkám, což zapříčinilo, že se na ně dotáhli soupeři v boji o přímý postup do play-off či lepší pozici v předkole. Právě situace na pátém až devátém místě je nyní velmi vyrovnaná, pátý Přerov a deváté Litoměřice dělí pouhých pět bodů, Jestřábi se nyní nachází na osmé příčce.
Alexander Hylák patří k nejlepším brankářům soutěže.

Lídrem produktivity Sešívaných je Miloslav Čermák, který v dosavadním průběhu letošního ročníku WSM ligy nasbíral 39 kanadských bodů (18+21). V brance se mohou Pražané spolehnout na Alexandra Hyláka, který je s procenutální 93,07% čtvrtým nejlepším brankářem ligy v této kategorii. Na špici se pohybuje také co se týče počtu vítězství, která vychytal svému týmu, těch je 23 a lépe je na tom pouze kladenský Mensator. Bronzovou příčku Hylák pak drží v počtu zásahů, těch už v probíhajícím ročníku měl 1048, perličkou pak je, že nejlepším gólmanem ligy v této disciplíně je prostějovský Luboš Horčička, který zvládl zlikvidovat už 1224 střel soupeře!

Body ze středečního zápasu budou pro oba týmy nesmírně důležité, Slavia potřebuje vyhrát, aby se dotáhla na třetí Jihlavu, nebo s ní alespoň nadále držela krok a Jestřábi potřebují každý bodový zisk do bojů o přímý postup do play-off. Vzájemné zápasy z dosavadního průběhu sezóny hovoří ve prospěch Hanáků, zda-li potvrdí, že na Pražany letos umí, nebo si Slavia připíše druhou výhru proti Prostějovu se dozvíme ve středu od 18:00.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.