> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po prohře s Kadaní do Třebíče....

vloženo: 25.01.2016           komentářů: 0
Důležitý souboj s Kadaní Prostějov nezvládl, ztratil slibné vedení 3:1 a nakonec podlehl 3:5. Nyní je čeká jedenáctý celek tabulky, Horácká Slavia Třebíč. Zda-li dokážou Hanáci urvat další důležité body do bojů o play-off se dozvíme v pondělí od 17:30.

včera | Radim Nemela

Prostějov a Třebíč se letos zatím utkali třikrát a větší radost z těchto duelů mohou mít právě Horáci. Ti sice v prvním utkání padli v Prostějově 4:1, poté však doma zvítězili 4:2 a při třetím měření sil na Hané dokázali urvat dva body za výhru 3:2 v prodloužení. Ve svém dosud posledním utkání Třebíč prohrála v Benátkách nad Jizerou 4:1, předtím ale dokázaly Bílé hvězdy doma zaskočit lídra soutěže z Kladna a vyhrály 3:2!
Karel Vejmelka je jistotou v brance pro Třebíč.

Nejvíc bodů v dresu Třebíče dosud nasbíral David Dolníček. Ten si připsal 34 bodů za patnáct branek a devatenáct asistencí, sekundují mu Roman Erat (10+22), který má o dva body méně a Matěj Pekr, který jich nasbíral devětadvacet (14+15). Jak vidíme ze statistik, tak žádný hráč Horácké Slavie nedal více než patnáct branek, což je také jednou z příčin toho, že pondělní soupeř Jestřábů má spolu s Mostem nejslabší útok ligy, oba týmy vstřelily dosud 103 gólů. Na čem však můžou Třebíčtí stavět, to je prostor mezi třemi tyčemi, který nejčastěji hájí Karel Vejmelka s úspěšností 91,73% a průměrem obdržených branek na zápas 2,67.
Lukáš Krejčík se v posledních kolech prezentuje skvělými výkony.

V prostějovském týmu ze zdramatizoval souboj o krále střelců, Matouš Venkrbec (14+14) totiž dohnal Martina Nováka (14+11) a oba mají po čtrnácti gólech. V posledních duelech se ovšem v tom nejlepším světle ukazuje jiný hráč, který sice dosud moc bodů nenasbíral, nicméně s příchodem nejdůležitější části sezóny si to pomalu vynahrazuje, je jím Lukáš Krejčík, který podává skvělé výkony a ve třech z posledních čtyř zápasů dokázal vstřelit branku, celkově pak má na kontě třináct bodů (8+5).

Zápas Prostějov a Třebíče nabídne zcela jistě vyrovnanou podívanou, tato utkání málokdy končí výraznou výhrou jednoho či druhého týmu, pro oba týmy půjde o důležité body, Třebíč potřebuje dohnat ztrátu na desátou pozici zaručující předkolo play-off a Jestřábi stále bojují o přímý postup do vyřazovací části. Jak se body rozdělí se dozvíme v pondělí od 17:30.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.