> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po prohře s Kadaní do Třebíče....

vloženo: 25.01.2016           komentářů: 0
Důležitý souboj s Kadaní Prostějov nezvládl, ztratil slibné vedení 3:1 a nakonec podlehl 3:5. Nyní je čeká jedenáctý celek tabulky, Horácká Slavia Třebíč. Zda-li dokážou Hanáci urvat další důležité body do bojů o play-off se dozvíme v pondělí od 17:30.

včera | Radim Nemela

Prostějov a Třebíč se letos zatím utkali třikrát a větší radost z těchto duelů mohou mít právě Horáci. Ti sice v prvním utkání padli v Prostějově 4:1, poté však doma zvítězili 4:2 a při třetím měření sil na Hané dokázali urvat dva body za výhru 3:2 v prodloužení. Ve svém dosud posledním utkání Třebíč prohrála v Benátkách nad Jizerou 4:1, předtím ale dokázaly Bílé hvězdy doma zaskočit lídra soutěže z Kladna a vyhrály 3:2!
Karel Vejmelka je jistotou v brance pro Třebíč.

Nejvíc bodů v dresu Třebíče dosud nasbíral David Dolníček. Ten si připsal 34 bodů za patnáct branek a devatenáct asistencí, sekundují mu Roman Erat (10+22), který má o dva body méně a Matěj Pekr, který jich nasbíral devětadvacet (14+15). Jak vidíme ze statistik, tak žádný hráč Horácké Slavie nedal více než patnáct branek, což je také jednou z příčin toho, že pondělní soupeř Jestřábů má spolu s Mostem nejslabší útok ligy, oba týmy vstřelily dosud 103 gólů. Na čem však můžou Třebíčtí stavět, to je prostor mezi třemi tyčemi, který nejčastěji hájí Karel Vejmelka s úspěšností 91,73% a průměrem obdržených branek na zápas 2,67.
Lukáš Krejčík se v posledních kolech prezentuje skvělými výkony.

V prostějovském týmu ze zdramatizoval souboj o krále střelců, Matouš Venkrbec (14+14) totiž dohnal Martina Nováka (14+11) a oba mají po čtrnácti gólech. V posledních duelech se ovšem v tom nejlepším světle ukazuje jiný hráč, který sice dosud moc bodů nenasbíral, nicméně s příchodem nejdůležitější části sezóny si to pomalu vynahrazuje, je jím Lukáš Krejčík, který podává skvělé výkony a ve třech z posledních čtyř zápasů dokázal vstřelit branku, celkově pak má na kontě třináct bodů (8+5).

Zápas Prostějov a Třebíče nabídne zcela jistě vyrovnanou podívanou, tato utkání málokdy končí výraznou výhrou jednoho či druhého týmu, pro oba týmy půjde o důležité body, Třebíč potřebuje dohnat ztrátu na desátou pozici zaručující předkolo play-off a Jestřábi stále bojují o přímý postup do vyřazovací části. Jak se body rozdělí se dozvíme v pondělí od 17:30.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.