> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Po prohře s Kadaní do Třebíče....

vloženo: 25.01.2016           komentářů: 0
Důležitý souboj s Kadaní Prostějov nezvládl, ztratil slibné vedení 3:1 a nakonec podlehl 3:5. Nyní je čeká jedenáctý celek tabulky, Horácká Slavia Třebíč. Zda-li dokážou Hanáci urvat další důležité body do bojů o play-off se dozvíme v pondělí od 17:30.

včera | Radim Nemela

Prostějov a Třebíč se letos zatím utkali třikrát a větší radost z těchto duelů mohou mít právě Horáci. Ti sice v prvním utkání padli v Prostějově 4:1, poté však doma zvítězili 4:2 a při třetím měření sil na Hané dokázali urvat dva body za výhru 3:2 v prodloužení. Ve svém dosud posledním utkání Třebíč prohrála v Benátkách nad Jizerou 4:1, předtím ale dokázaly Bílé hvězdy doma zaskočit lídra soutěže z Kladna a vyhrály 3:2!
Karel Vejmelka je jistotou v brance pro Třebíč.

Nejvíc bodů v dresu Třebíče dosud nasbíral David Dolníček. Ten si připsal 34 bodů za patnáct branek a devatenáct asistencí, sekundují mu Roman Erat (10+22), který má o dva body méně a Matěj Pekr, který jich nasbíral devětadvacet (14+15). Jak vidíme ze statistik, tak žádný hráč Horácké Slavie nedal více než patnáct branek, což je také jednou z příčin toho, že pondělní soupeř Jestřábů má spolu s Mostem nejslabší útok ligy, oba týmy vstřelily dosud 103 gólů. Na čem však můžou Třebíčtí stavět, to je prostor mezi třemi tyčemi, který nejčastěji hájí Karel Vejmelka s úspěšností 91,73% a průměrem obdržených branek na zápas 2,67.
Lukáš Krejčík se v posledních kolech prezentuje skvělými výkony.

V prostějovském týmu ze zdramatizoval souboj o krále střelců, Matouš Venkrbec (14+14) totiž dohnal Martina Nováka (14+11) a oba mají po čtrnácti gólech. V posledních duelech se ovšem v tom nejlepším světle ukazuje jiný hráč, který sice dosud moc bodů nenasbíral, nicméně s příchodem nejdůležitější části sezóny si to pomalu vynahrazuje, je jím Lukáš Krejčík, který podává skvělé výkony a ve třech z posledních čtyř zápasů dokázal vstřelit branku, celkově pak má na kontě třináct bodů (8+5).

Zápas Prostějov a Třebíče nabídne zcela jistě vyrovnanou podívanou, tato utkání málokdy končí výraznou výhrou jednoho či druhého týmu, pro oba týmy půjde o důležité body, Třebíč potřebuje dohnat ztrátu na desátou pozici zaručující předkolo play-off a Jestřábi stále bojují o přímý postup do vyřazovací části. Jak se body rozdělí se dozvíme v pondělí od 17:30.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.