> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ČTVRTFINÁLE ČESKÉHO POHÁRU

vloženo: 27.01.2016           komentářů: 0BC GEOSAN KOLÍN – ARIETE PROSTĚJOV 97:76


Do konce utkání zbývá necelá minuta. Fanoušci v hale Spojů vstávají a tleskají. Dávají tak najevo svoji spokojenost. Viděli totiž zápas, na který se bude vzpomínat ještě hodně dlouho. Basketbalisté Kolína před parádní kulisou zdolali ve čtvrtfinále Českého poháru silný Prostějov 97:76 a postoupili do letošního Final Four. To se uskuteční v polovině února v Pardubicích.

„Měli jsme spoustu důvodů, proč dnes vyhrát. Hlavní byl ten, že malý klub, jako Kolín, se dostane do Final Four Českého poháru, to je pro nás obrovský úspěch a dobrý výsledek. Doufám, že neskončíme jen ve Final Four, ale že můžeme jít ještě dál,“ řekl po utkání šťastný a hrdý trenér Kolína Predrag Benáček.

Ten sbíral jednu gratulaci za druhou. Oprávněně. Jeho svěřenci předvedli možná nejlepší kolektivní výkon v sezoně. A výsledek? Postup mezi čtyři nejlepší celky domácí pohárové scény.

„Řekli jsme si, že pokud chceme vyhrát zápas, musíme odehrát naše nejlepší utkání, a to se povedlo,“ podotkl Predrag Benáček.

„Chtěli jsme strašně moc vyhrát. Dnes byla vidět od každého hráče, který se objevil na hřišti, obrovská energie. Všichni jsme makali a nakonec je výsledkem výhra o 20 bodů. Doufám, že to bude takhle vypadat i ve Final Four,“ řekl po utkání autor 8 kolínských bodů Karel Aušprunk.

Kolín se od začátku do soupeře zakousl. Rychle vedl 9:0, pak dokonce i dvouciferným rozdílem. Za celý zápas o náskok dvakrát přišel, pouze ale na pár vteřin. Vedení si vzal okamžitě zpátky.

Vše gradovalo ve čtvrté čtvrtině. V té předváděli hráči Kolína jednu parádní akci za druhou. Vedení narůstalo do obřích rozměrů. Ve vzduchu visela i „stovka“. Té se diváci nedočkali, ale nelitovali. Viděli skvělé představení, které může mít sladkou tečku. Ano, v únoru v Pardubicích...

„Gratuluji Kolínu k postupu do Final Four,“ uvedl trenér Prostějova Zbyněk Choleva

„Domácí vyhráli zaslouženě. Vedli prakticky celý zápas, hráli velmi dobře, na rozdíl od nás. My jsme se nemohli opřít o naše podkošové hráče, kteří hodně chybovali, naopak Kolínští byli úspěšní jak zvenku, tak zpod koše. Dokázali se prosadit, vyhovět si, nám to bohužel vázlo. Do poslední čtvrtiny jsme byli ještě na dostřel, ale potom už jsme zkolabovali úplně. Bohužel letos pohár neobhájíme, ale třeba se povede vyhrát Kolínu. Držím mu palce,“ dodal Choleva.

Stejně jako se bavili fanoušci, bavili se i hráči Kolína. Důkazem toho je, že každý hráč, který nastoupil, skóroval. „Vítězství Kolína je zasloužené. Byla radost se dívat, jak hráli s chutí a dravě,“ poznamenal fanoušek říkající si Bača.

„A to jsem nechtěl jít. Ještě, že mě kamarád vytáhl. Viděl jsem nádherný basket v podání hráčů Kolína. Zato Prostějov byl marný. Ty by nedali koš, ani kdyby stříleli do fotbalové brány,“ přidal se jeho kamarád Jiří Tumpach. „Byl to koncert,“ dodal.

Koncert to byl. Snad nezůstane při jednom...

Body: Machač 19, McEachin 17, Skinner 15, Horák 14, Bakič 11, Ličartovský 9, Aušprunk 8, Glover 2, Hunt 2 – Slezák 20, Roseboro 16, Tomanec 12, Palyza 12, Marko 8, Štefel 6, Kouřil 2. Rozhodčí: Dolinek, Nejezchleb, Kapaňa. Střelba za 2 body: 28/47:17/37. Trojky: 7/21:11/29. TH: 20/23:9/11. Průběh: 26:19, 50:42, 68:64. Diváci: 450. Nejlepší hráč: Skinner.

autor: BK KOLIN

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.