> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Pozvánka na Korfbal !!!

vloženo: 30.01.2016           komentářů: 0

30.1.2016 Extraliga: Sportovní hala, Kostelec na Hané
15:30 Znojmo Modří Sloni : U23
31.1.2016 Extraliga: Sportovní hala, Kostelec na Hané
14:00 České Budějovice, KCC Sokol : U23

autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

02.12.2016

Při kontrole železničního depa zajištěna
V průběhu týdne zadrželi strážníci dvakrát hledanou osobu. V obou případech se jednalo o téhož mladistvého. Ten se pohyboval v prostorách za místním nádražím.

01.12.2016

Svědomitý zaměstnanec.
Host při žádosti o ubytování předložil na recepci občanský průkaz a netušil, co si tím způsobí. Recepční si jeho doklad ověřil na stránkách Ministerstva vnitra a zjistil jeho neplatnost. Přivolaní strážníci tuto skutečnost prověřili přes základní registr obyvatel, kde se tento údaj o neplatnosti potvrdil. Muž se v roce 2014 přestěhoval, ale změnu bydliště v občanském průkazu si nevyřídil, čímž si doklad totožnosti zneplatnil. Tímto je podezřelý z přestupku dle zákona č. 328/1999 Sb. o občanských průkazech. Ve správním řízení mu hrozí pokuta do výše až 15 000 Kč.

29.11.2016

Spoléhat na platební kartu
V podvečer se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil řidič autobusu pro potíže s jednou osobou. Na místě hlídka zjistila ženu (39), která nemá hotovost a jízdenku chce uhradit platební kartou. To ale nebylo v tuto chvíli možné, neboť platební terminál nefungoval. Nakonec se celá záležitost vyřešila. Jedna z cestujících v přítomnosti strážníků půjčila dotyčné hotovost. Hlídka poté prostor opustila.

28.11.2016

Vymlouval se na nevědomost.
Hodinu po poledni byl hlídkou přistižen muž, jak lepí plakáty na zídku autobusové zastávky. Následným šetřením zjištěno, že se u něj jedná o opakované jednání. Dotyčnému na místě odebráno 76 ks plakátů. Událost předána správnímu orgánu k dořešení. Za přestupek proti veřejnému pořádku, a to znečištěním veřejně prospěšného zařízení mu hrozí pokuta až 20 000 Kč při opakování, což je tento případ až 30 000 Kč.

28.11.2016

Uvězněná.
S žádostí o pomoc se telefonicky na strážníky obrátila řidička osobního vozidla, která při výjezdu z areálu, shledala uzamčenou bránu. Jiná cesta, kudy by vyjela ven, zde nebyla. Hlídka se sice pokusila zkontaktovat odpovědnou osobu, ale to se nepodařilo. Záchrana přišla od druhé hlídky, která znala majitele a telefonicky ho o vzniklé situaci vyrozuměla. Během chvíle žena vysvobozena.