> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Konečně se nám v zimní přípravě

vloženo: 31.01.2016           komentářů: 0

30.01.2016 16:30 Muži: FC Boskovice - 1.SK Prostějov 0:5
Konečně se nám v zimní přípravě povedl adekvátní výsledek. K třetímu přípravnému zápasu jsme si zajeli na svou "farmu", soupeřem tedy byly Boskovice, hrající jihomoravský krajský přebor. Rozdíl dvou úrovní byl patrný především ve druhém poločase, vítězství 5:0 bylo ještě docela milosrdné.

FC Boskovice – 1.SK Prostějov 0:5 (0:2)
Branky: 36. Petržela, 44. Kroupa, 60. vlastní, 80. Pančochář, 86. Machálek

1.SK Prostějov: Kofroň (46. Neoral) – Hirsch, Machynek, Rus, Sečkář – Machálek, Fládr, Petržela (70. Přikryl), Langer – Přikryl (46. Píchal), Kroupa (61. Pančochář). Trenér: František Jura

Obecnou kratochvílí fanoušků je skládat místo trenéra optimální sestavu. Tentokrát by se opravdu nemohli s Františkem Jurou neshodnout. Počet zdravých hráčů mnoho alternativ pro základní sestavu neskýtal. Stoperská dvojice se ustálila ve složení Machynek – Rus, místo nemocného Zelenky nastoupili uprostřed hřiště Fládr s Petrželou.

„Na které místo mě trenér postaví, tam budu hrát,“ komentoval své hráčské zařazení Lubomír Machynek. Na tomto postu se představil podruhé a zdá se, že v něm vyrůstá kýžená alternativa. „Zatím jsem střídal parťáky, takže je to pro mě stále docela nové, jsem si vědom nedostatků, na kterých musím zapracovat. Gól jsme dnes nedostali, takže mohu být vcelku spokojen,“ dodal Luboš.

Přestože dnes oba stopeři narazili asi na nejhratelnější ofenzivu, domácí přece jen v první půli několikrát zahrozili. Hrálo se ale většinou na opačné straně. Sečkářova hlavička na zadní tyči skončila těsně vedle, Fládrovu střelu vytlačil brankář naší "devatenáctky" Konečný na roh, zázračný zákrok vytáhl při Kroupově dorážce, kdy hlouček místních seniorů už viděl balón poprvé v síti. Do sítě nepustil ani následnou Langerovu výživnou pumelici.

Když už to vypadalo na další přehlídku neproměněných šancí, nenechal se Přikryl odradit neúspěšným střeleckým pokusem, přenesl míč na druhou stranu vápna a Petržela nikým nekrytý otevřel skóre. „Jsem za ten gól rád, protože několik situací jsem nevyřešil optimálně, už se mi zápasy povedly i lépe,“ nešetřil „Mrkva“ kritickým hodnocením svého výkonu.

Těsně před přestávkou předvedl ukázkový průnik u postranní čáry Hirsch, načechral míč Kroupovi a ten hlavičkou nezaváhal. Vzápětí nastřelil z dálky Sečkář břevno.

Do druhého poločasu vlétl tentýž hráč svým neopakovatelným způsobem, narazil si s Langerem, Konečného v boskovické brance ale „Sečky“ nepřelstil. Branková konstrukce odolávala při pokusech Machálka, Píchalův centr do druhé vlny si po hodině hry srazil do vlastní sítě jeden z domácích beků.

Na poslední desetiminutovku se u domácích vystřídali gólmani a ten nový neměl sílu odolávat exhibiční hře třetiligového týmu. Nejprve technickou střelou zvýšil na čtyřbrankový rozdíl Pančochář, který po naběhání množství kilometrů kvůli zraněnému rameni se konečně zapojil do hry a návrat příhodně oslavil. V závěru ještě Machálek nejprve nastřelil tyč, došel si pro míč a umístil jej napodruhé mnohem přesněji.

Hlasy po utkání

Roman Popelka vyjádřil opatrnou spokojenost. "Utkání bezezbytku splnilo svůj účel. Dobře jsme potrénovali, zaběhali si, konečně se střelecky uplatnili. Nejde samozřejmě o výsledek, který mohl být ještě výraznější, ale o ofenzivní prvky, které jsme v prvních dvou utkáních ve větší míře postrádali. Rozdíl obou soutěží byl zcela zřetelný ve druhém poločase, kdy už domácí nedokázali více vzdorovat,“ zhodnotil stručně třetí přípravné utkání.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.