> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Konečně se nám v zimní přípravě

vloženo: 31.01.2016           komentářů: 0

30.01.2016 16:30 Muži: FC Boskovice - 1.SK Prostějov 0:5
Konečně se nám v zimní přípravě povedl adekvátní výsledek. K třetímu přípravnému zápasu jsme si zajeli na svou "farmu", soupeřem tedy byly Boskovice, hrající jihomoravský krajský přebor. Rozdíl dvou úrovní byl patrný především ve druhém poločase, vítězství 5:0 bylo ještě docela milosrdné.

FC Boskovice – 1.SK Prostějov 0:5 (0:2)
Branky: 36. Petržela, 44. Kroupa, 60. vlastní, 80. Pančochář, 86. Machálek

1.SK Prostějov: Kofroň (46. Neoral) – Hirsch, Machynek, Rus, Sečkář – Machálek, Fládr, Petržela (70. Přikryl), Langer – Přikryl (46. Píchal), Kroupa (61. Pančochář). Trenér: František Jura

Obecnou kratochvílí fanoušků je skládat místo trenéra optimální sestavu. Tentokrát by se opravdu nemohli s Františkem Jurou neshodnout. Počet zdravých hráčů mnoho alternativ pro základní sestavu neskýtal. Stoperská dvojice se ustálila ve složení Machynek – Rus, místo nemocného Zelenky nastoupili uprostřed hřiště Fládr s Petrželou.

„Na které místo mě trenér postaví, tam budu hrát,“ komentoval své hráčské zařazení Lubomír Machynek. Na tomto postu se představil podruhé a zdá se, že v něm vyrůstá kýžená alternativa. „Zatím jsem střídal parťáky, takže je to pro mě stále docela nové, jsem si vědom nedostatků, na kterých musím zapracovat. Gól jsme dnes nedostali, takže mohu být vcelku spokojen,“ dodal Luboš.

Přestože dnes oba stopeři narazili asi na nejhratelnější ofenzivu, domácí přece jen v první půli několikrát zahrozili. Hrálo se ale většinou na opačné straně. Sečkářova hlavička na zadní tyči skončila těsně vedle, Fládrovu střelu vytlačil brankář naší "devatenáctky" Konečný na roh, zázračný zákrok vytáhl při Kroupově dorážce, kdy hlouček místních seniorů už viděl balón poprvé v síti. Do sítě nepustil ani následnou Langerovu výživnou pumelici.

Když už to vypadalo na další přehlídku neproměněných šancí, nenechal se Přikryl odradit neúspěšným střeleckým pokusem, přenesl míč na druhou stranu vápna a Petržela nikým nekrytý otevřel skóre. „Jsem za ten gól rád, protože několik situací jsem nevyřešil optimálně, už se mi zápasy povedly i lépe,“ nešetřil „Mrkva“ kritickým hodnocením svého výkonu.

Těsně před přestávkou předvedl ukázkový průnik u postranní čáry Hirsch, načechral míč Kroupovi a ten hlavičkou nezaváhal. Vzápětí nastřelil z dálky Sečkář břevno.

Do druhého poločasu vlétl tentýž hráč svým neopakovatelným způsobem, narazil si s Langerem, Konečného v boskovické brance ale „Sečky“ nepřelstil. Branková konstrukce odolávala při pokusech Machálka, Píchalův centr do druhé vlny si po hodině hry srazil do vlastní sítě jeden z domácích beků.

Na poslední desetiminutovku se u domácích vystřídali gólmani a ten nový neměl sílu odolávat exhibiční hře třetiligového týmu. Nejprve technickou střelou zvýšil na čtyřbrankový rozdíl Pančochář, který po naběhání množství kilometrů kvůli zraněnému rameni se konečně zapojil do hry a návrat příhodně oslavil. V závěru ještě Machálek nejprve nastřelil tyč, došel si pro míč a umístil jej napodruhé mnohem přesněji.

Hlasy po utkání

Roman Popelka vyjádřil opatrnou spokojenost. "Utkání bezezbytku splnilo svůj účel. Dobře jsme potrénovali, zaběhali si, konečně se střelecky uplatnili. Nejde samozřejmě o výsledek, který mohl být ještě výraznější, ale o ofenzivní prvky, které jsme v prvních dvou utkáních ve větší míře postrádali. Rozdíl obou soutěží byl zcela zřetelný ve druhém poločase, kdy už domácí nedokázali více vzdorovat,“ zhodnotil stručně třetí přípravné utkání.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.