> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Konečně se nám v zimní přípravě

vloženo: 31.01.2016           komentářů: 0

30.01.2016 16:30 Muži: FC Boskovice - 1.SK Prostějov 0:5
Konečně se nám v zimní přípravě povedl adekvátní výsledek. K třetímu přípravnému zápasu jsme si zajeli na svou "farmu", soupeřem tedy byly Boskovice, hrající jihomoravský krajský přebor. Rozdíl dvou úrovní byl patrný především ve druhém poločase, vítězství 5:0 bylo ještě docela milosrdné.

FC Boskovice – 1.SK Prostějov 0:5 (0:2)
Branky: 36. Petržela, 44. Kroupa, 60. vlastní, 80. Pančochář, 86. Machálek

1.SK Prostějov: Kofroň (46. Neoral) – Hirsch, Machynek, Rus, Sečkář – Machálek, Fládr, Petržela (70. Přikryl), Langer – Přikryl (46. Píchal), Kroupa (61. Pančochář). Trenér: František Jura

Obecnou kratochvílí fanoušků je skládat místo trenéra optimální sestavu. Tentokrát by se opravdu nemohli s Františkem Jurou neshodnout. Počet zdravých hráčů mnoho alternativ pro základní sestavu neskýtal. Stoperská dvojice se ustálila ve složení Machynek – Rus, místo nemocného Zelenky nastoupili uprostřed hřiště Fládr s Petrželou.

„Na které místo mě trenér postaví, tam budu hrát,“ komentoval své hráčské zařazení Lubomír Machynek. Na tomto postu se představil podruhé a zdá se, že v něm vyrůstá kýžená alternativa. „Zatím jsem střídal parťáky, takže je to pro mě stále docela nové, jsem si vědom nedostatků, na kterých musím zapracovat. Gól jsme dnes nedostali, takže mohu být vcelku spokojen,“ dodal Luboš.

Přestože dnes oba stopeři narazili asi na nejhratelnější ofenzivu, domácí přece jen v první půli několikrát zahrozili. Hrálo se ale většinou na opačné straně. Sečkářova hlavička na zadní tyči skončila těsně vedle, Fládrovu střelu vytlačil brankář naší "devatenáctky" Konečný na roh, zázračný zákrok vytáhl při Kroupově dorážce, kdy hlouček místních seniorů už viděl balón poprvé v síti. Do sítě nepustil ani následnou Langerovu výživnou pumelici.

Když už to vypadalo na další přehlídku neproměněných šancí, nenechal se Přikryl odradit neúspěšným střeleckým pokusem, přenesl míč na druhou stranu vápna a Petržela nikým nekrytý otevřel skóre. „Jsem za ten gól rád, protože několik situací jsem nevyřešil optimálně, už se mi zápasy povedly i lépe,“ nešetřil „Mrkva“ kritickým hodnocením svého výkonu.

Těsně před přestávkou předvedl ukázkový průnik u postranní čáry Hirsch, načechral míč Kroupovi a ten hlavičkou nezaváhal. Vzápětí nastřelil z dálky Sečkář břevno.

Do druhého poločasu vlétl tentýž hráč svým neopakovatelným způsobem, narazil si s Langerem, Konečného v boskovické brance ale „Sečky“ nepřelstil. Branková konstrukce odolávala při pokusech Machálka, Píchalův centr do druhé vlny si po hodině hry srazil do vlastní sítě jeden z domácích beků.

Na poslední desetiminutovku se u domácích vystřídali gólmani a ten nový neměl sílu odolávat exhibiční hře třetiligového týmu. Nejprve technickou střelou zvýšil na čtyřbrankový rozdíl Pančochář, který po naběhání množství kilometrů kvůli zraněnému rameni se konečně zapojil do hry a návrat příhodně oslavil. V závěru ještě Machálek nejprve nastřelil tyč, došel si pro míč a umístil jej napodruhé mnohem přesněji.

Hlasy po utkání

Roman Popelka vyjádřil opatrnou spokojenost. "Utkání bezezbytku splnilo svůj účel. Dobře jsme potrénovali, zaběhali si, konečně se střelecky uplatnili. Nejde samozřejmě o výsledek, který mohl být ještě výraznější, ale o ofenzivní prvky, které jsme v prvních dvou utkáních ve větší míře postrádali. Rozdíl obou soutěží byl zcela zřetelný ve druhém poločase, kdy už domácí nedokázali více vzdorovat,“ zhodnotil stručně třetí přípravné utkání.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.