> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Konečně se nám v zimní přípravě

vloženo: 31.01.2016           komentářů: 0

30.01.2016 16:30 Muži: FC Boskovice - 1.SK Prostějov 0:5
Konečně se nám v zimní přípravě povedl adekvátní výsledek. K třetímu přípravnému zápasu jsme si zajeli na svou "farmu", soupeřem tedy byly Boskovice, hrající jihomoravský krajský přebor. Rozdíl dvou úrovní byl patrný především ve druhém poločase, vítězství 5:0 bylo ještě docela milosrdné.

FC Boskovice – 1.SK Prostějov 0:5 (0:2)
Branky: 36. Petržela, 44. Kroupa, 60. vlastní, 80. Pančochář, 86. Machálek

1.SK Prostějov: Kofroň (46. Neoral) – Hirsch, Machynek, Rus, Sečkář – Machálek, Fládr, Petržela (70. Přikryl), Langer – Přikryl (46. Píchal), Kroupa (61. Pančochář). Trenér: František Jura

Obecnou kratochvílí fanoušků je skládat místo trenéra optimální sestavu. Tentokrát by se opravdu nemohli s Františkem Jurou neshodnout. Počet zdravých hráčů mnoho alternativ pro základní sestavu neskýtal. Stoperská dvojice se ustálila ve složení Machynek – Rus, místo nemocného Zelenky nastoupili uprostřed hřiště Fládr s Petrželou.

„Na které místo mě trenér postaví, tam budu hrát,“ komentoval své hráčské zařazení Lubomír Machynek. Na tomto postu se představil podruhé a zdá se, že v něm vyrůstá kýžená alternativa. „Zatím jsem střídal parťáky, takže je to pro mě stále docela nové, jsem si vědom nedostatků, na kterých musím zapracovat. Gól jsme dnes nedostali, takže mohu být vcelku spokojen,“ dodal Luboš.

Přestože dnes oba stopeři narazili asi na nejhratelnější ofenzivu, domácí přece jen v první půli několikrát zahrozili. Hrálo se ale většinou na opačné straně. Sečkářova hlavička na zadní tyči skončila těsně vedle, Fládrovu střelu vytlačil brankář naší "devatenáctky" Konečný na roh, zázračný zákrok vytáhl při Kroupově dorážce, kdy hlouček místních seniorů už viděl balón poprvé v síti. Do sítě nepustil ani následnou Langerovu výživnou pumelici.

Když už to vypadalo na další přehlídku neproměněných šancí, nenechal se Přikryl odradit neúspěšným střeleckým pokusem, přenesl míč na druhou stranu vápna a Petržela nikým nekrytý otevřel skóre. „Jsem za ten gól rád, protože několik situací jsem nevyřešil optimálně, už se mi zápasy povedly i lépe,“ nešetřil „Mrkva“ kritickým hodnocením svého výkonu.

Těsně před přestávkou předvedl ukázkový průnik u postranní čáry Hirsch, načechral míč Kroupovi a ten hlavičkou nezaváhal. Vzápětí nastřelil z dálky Sečkář břevno.

Do druhého poločasu vlétl tentýž hráč svým neopakovatelným způsobem, narazil si s Langerem, Konečného v boskovické brance ale „Sečky“ nepřelstil. Branková konstrukce odolávala při pokusech Machálka, Píchalův centr do druhé vlny si po hodině hry srazil do vlastní sítě jeden z domácích beků.

Na poslední desetiminutovku se u domácích vystřídali gólmani a ten nový neměl sílu odolávat exhibiční hře třetiligového týmu. Nejprve technickou střelou zvýšil na čtyřbrankový rozdíl Pančochář, který po naběhání množství kilometrů kvůli zraněnému rameni se konečně zapojil do hry a návrat příhodně oslavil. V závěru ještě Machálek nejprve nastřelil tyč, došel si pro míč a umístil jej napodruhé mnohem přesněji.

Hlasy po utkání

Roman Popelka vyjádřil opatrnou spokojenost. "Utkání bezezbytku splnilo svůj účel. Dobře jsme potrénovali, zaběhali si, konečně se střelecky uplatnili. Nejde samozřejmě o výsledek, který mohl být ještě výraznější, ale o ofenzivní prvky, které jsme v prvních dvou utkáních ve větší míře postrádali. Rozdíl obou soutěží byl zcela zřetelný ve druhém poločase, kdy už domácí nedokázali více vzdorovat,“ zhodnotil stručně třetí přípravné utkání.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.