> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Street Workout v Prostějově.

vloženo: 06.02.2016           komentářů: 0

V Prostějově nezůstane jen u jedné posilovny Street Workout


Chystaná novinka, která podle reakcí na sociálních sítích potěšila veřejnost, nezůstane v počtu venkovních posiloven osamocena. Vedení města plánuje další tři.Jak už jsme informovali, Rada města Prostějova na svém posledním jednání odsouhlasila výstavbu první venkovní posilovny Street Workoutu v Prostějově. Vzniknout by měla v lokalitě sportovního areálu v ulici Kostelecká. Jak se ukazuje, rozhodně by nemělo zůstat jen u tohoto jednoho „centra“.

„Už čtyři roky o tom uvažujeme, bohužel záměr nebyl ani jednou dotačně podpořen, a proto nebyl realizován,“ uvedla na středeční tiskové konferenci s novináři náměstkyně primátorky Ivana Hemerková. Nezůstane ale jen u jedné posilovny. Pokud se osvědčí, stavět se budou další tři!

„Chceme co možná nejvíce podpořit nové, mladé sporty. Teď jde o pilotní projekt, který má návaznost v dalších třech posilovnách. Jedna by měla být ve Vrahovicích, druhá na sídlišti Svobody. O třetím místě zatím není rozhodnuto,“ doplnila Hemerková.

Popularita těchto sportů ve městech, kde již takové zázemí existuje, napovídá, že by se i v Prostějově při funkčním zázemí mohl počet jejich vyznavačů dále zvyšovat. Předpokládané náklady na první hřiště Street Workout by se měly pohybovat do půl milionu korun.


Foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.