> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Memorial Otmara Malečka

vloženo: 16.08.2009           komentářů: 0

Bratří Kaňkovský Alois i Josef oba dva rodáci z Bělkovic na Olomoucku se po letech společně postaví na start jednoho z největších dráhových závodů v ČR.

Josef který pojede za tým Bike Team Kola Kaňkovský který má sídlo v Olomouci tento závod v minulosti vyhrál třikrát. To naopak jeho mladší ale již uspěšnější bratr Alois který reprezentuje Pražskou Duklu, čtyřikrát. I když Josef ( bývalí Mistr Evropy na dráze) již s vrcholovou cyklistikou seknul, přesto se rozhodl se na start tohoto prestižního závodu postavit. Co ho k tomu vede?...Josef i když už dávno nejezdí na vrcholové akce má přesto cyklistiku moc rád a obzvláště má slabost k dráze, kde mu to moc v minulsti šlo. Navíc závod se jede kousek od Josefova rodiště na Olomoucku a k tomuto závodu má velký vstah. A v neposlední řadě ho láká, se svést v balíku s bráchou s kterým má velice blízký vstah. Alois je naopak pojem , veličina v dráhové a nejen v dráhové cyklistice. Je to prostě ikona České cyklistiky a jistě se bude chtít předvést před skoro domácím publikem že patří do absolutní České a Světové špičky. Každopádně účast obouch dvou bratrů Kaňkovských, bude velice příjemné oživení tohoto závodu.

Tak jako v loňském roce byl i letos tento závod zařazen do kategorie evropského poháru ve kterém mohou závodníci získat důležité body potřebné pro nominaci na ME a MS. Jedná se o největší cyklistické dráhové závody v ČR. Účast přislíbili cyklisté z Maďarska, Polska, Rakouska, Slovinska, jednání probíhají s německými cyklisty. Startovat bude samozřejmě kompletní česká špička včetně mistra světa Aloise Kaňkovského i čerstvých medailistů z letošního MS v závodě dvojic Bláhy s Hochmanem.
Vše nasvědčuje tomu, že se bude jednat o nejkvalitnější ročník v jeho historii.
Pořadatelé připravují zajímavý doprovodný program, např. seskok výsadkářů, vystoupení tanečních skupin, budou zde vystavovat své zboží výrobci cyklisticklého materiálu atd.
Svou účast přislíbili významní sportovci let minulých a nejen ze světa cyklistiky.
Programem bude jako každoročně provázet Robert Bakalář populární komentátor všech cyklistických akcí na Eurosportu.
O významu těchto závodů, svědčí rovněž fakt, že UCI na tuto akci delegovala jako hlavního rozhodčího pana Paula Wadsona ze Severního Irska a šestici nejlepších českých rozhodčí včele s JUDr. Janoutem /rozhodoval legendární Tour de France/, Richarda Kratochvíla atd.

Vstupné je dobrovolné a celý výtěžek z této akce bude jako každoročně věnován oddělení onkologie Fakultní nemocnice v Olomouci, kde se Ota Maleček léčil.

Srdečně zveme všechny příznivce špičkové cyklistiky na rekonstruovaný prostějovský velodrom.

autor: Michal Frantik

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.