> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Podnikatele roku Olomouckého kraje

vloženo: 11.02.2016           komentářů: 0Titul desátého EY Podnikatele roku Olomouckého kraje získal Petr Gross, majitel společnosti Ing. Petr Gross s.r.o.

Společnost EY pod záštitou Jiřího Rozbořila, hejtmana Olomouckého kraje, vyhlásila vítěze soutěže EY Podnikatel roku 2015 Olomouckého kraje. Stal se jím Petr Gross, majitel a jednatel společnosti Ing. Petr Gross s.r.o. Soutěž organizuje společnost EY ve spolupráci s Olomouckým krajem a zájmovým sdružením OK4Inovace. Slavnostní vyhlášení proběhlo v prostorách Divadla na Šantovce. V Olomouckém kraji byl regionální vítěz vyhlášen již podesáté. Loni zvítězil David Dostál, majitel a generální ředitel společnosti PAPCEL, a.s.
„Nemám slov, je to krásná zpráva, kterou jsem nečekal. Děkuji svým skvělým spolupracovníkům, protože toto ocenění patří především jim,“ sdělil své bezprostřední dojmy vítěz Petr Gross.
O vítězství Petra Grosse rozhodla nezávislá porota, které předsedal Vlastislav Bříza, generální ředitel KOH-I-NOOR holding a držitel titulu EY Podnikatel roku 2014.
„Soutěž EY Podnikatel roku není jen o číslech, ale především o zajímavých příbězích. Již podesáté jsme v Olomouckém kraji hledali výjimečné podnikatelské osobnosti. Podnikatele, kterým se podařilo najít klíč k úspěchu a navzdory překážkám vybudovali stabilní a fungující firmy, které dávají práci stovkám lidí a obstojí i v zahraniční konkurenci. Vítěz Petr Gross je příkladem úspěšného podnikatele, který se nebojí inovací a nových výrobních procesů, a i díky tomu je jeho firma stále o krok před konkurencí. Jejich optické díly do světel dnes využívají automobilky z celého světa,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice.
„Soutěž EY Podnikatel roku slaví letos v Olomouckém kraji jubilejní desáté výročí. Shodou okolností se do finále tohoto ročníku probojovalo právě deset, nutno podotknout, velmi kvalitních podnikatelských osobností. Stejně jako v minulých ročnících jsou i letošní finalisté ukázkou toho, že v našem regionu existuje mnoho schopných, pracovitých a cílevědomých podnikatelů. Díky nim vznikají nová pracovní místa a oni tak významně pomáhají rozvoji našeho regionu. Rád bych pogratuloval dnešnímu vítězi, a do budoucna popřál nejenom jemu, ale všem dnešním finalistům mnoho pracovních i osobních úspěchů,“ říká hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

„Oceňuji, že soutěž EY Podnikatel roku pomáhá každoročně zviditelňovat takové podnikatele a manažery, kteří nejenže jsou úspěšní ve svém podnikání a profesi, ale navíc také svou odvahou, etickým přístupem a inovativností zlepšují své okolí. A přispívají tak k lepší společnosti a vyšší životní úrovni nás všech. Vítězům soutěže se navíc v podnikání daří dlouhodobě – jednak díky jejich pevným zásadám, ale také proto, že se nebojí inovovat své produkty a výrobní procesy. Soutěž veřejnosti ukazuje, že mnozí podnikatelé jsou hrdinové, kteří šli dobrovolně do první linie, vydrželi a uspěli nejen v boji za obchodní úspěch své firmy, ale i za pracovní místa svých zaměstnanců a partnerů,“ uvedl Kamil Krč, ředitel zájmového sdružení právnických osob OK4Inovace, které je partnerem krajského kola soutěže v Olomouckém kraji.

Jméno držitele titulu EY Podnikatel roku 2015 České republiky bude spolu s vítězi v dalších kategoriích vyhlášeno 1. března 2016 v Praze. Nejvíce „želízek v ohni“ na celostátní titul má letos Jihomoravský kraj, následují Praha a Moravskoslezský kraj.
Vítěz z České republiky se zúčastní celosvětového finále, které se uskuteční 7. – 12. června 2016 v Monte Carlu.
Partnery soutěže jsou společnosti Accredio a Raiffeisenbank. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a týdeník Euro. Soutěž podporují agentura CzechInvest a organizace Ashoka. Image partnerem projektu je společnost Marco Mirelli. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky a hejtmana Olomouckého kraje. Partnerem regionálního kola soutěže EY Podnikatel roku 2015 Olomouckého kraje je zájmové sdružení právnických osob OK4Inovace.
__________________________________________________________________________________
Profil vítěze:
Petr Gross
Ing. Petr Gross s.r.o.
„Klíčové je Carpe diem – využij aktuální příležitosti.“
Petr Gross pracuje v oblasti zpracování plastů již od roku 1974. Když v roce 1990 začal podnikat ve firmě Lisovny plastických hmot, brzy zjistil, že devět šéfů je na jeden podnik moc. Jeho společníci se nakonec rozhodli firmu prodat. V roce 2001, kdy dostal nabídku od ETA Hlinsko, založil v Milovicích společnost Ing. Petr Gross (IPG), koupil první tři vstřikovací stroje a zahájil s osmi lidmi výrobu. Dělali plastové výlisky, ze kterých montoval závod ETA (později E-Technik) malé spotřebiče – varné konvice, žehličky, fritézy apod. Obrat byl hned první rok 17,5 milionů.

Dnes je jeho firma IPG předním dodavatelem plastových výrobků a vyrábí vstřikovací formy a díly. Má 200 lidí, obrat kolem 320 mil. Kč, 35 vstřikovacích strojů a nástrojárnu ve Vrbně pod Pradědem, kde je Petr Gross nyní starostou. IPG vlastní také 76% podíl v E-Technik. Firma rostla i v době krize. V letech 2011-2012 vycítili příležitost a pustili se do nové oblasti v automobilovém průmyslu – optických dílů do světel, které dnes představují 90 % jejich obratu. Firma je nyní dodává do světlometů např. pro vozy Bentley, Jaguar, Land Rover, Range Rover, Mini Cooper i další automobilky v Evropě, Indii a Číně.
Největšími výzvami jsou podle Petra Grosse kvalitní lidé, které považuje za krevní oběh firmy a vývoj. Firma se snaží být vždy o krok před konkurencí a pečlivě si chrání své know-how. Teď se např. firma orientuje na silikonové čočky (byli první, kdo silikonovou čočku v ČR vyrobil) nebo unikátní stroj na trojstřik, který nikdo jiný v ČR nemá. Vyvíjejí také automatické sněhové řetězy z nejmodernějších progresivních technických plastů pro osobní či nákladní auta i autobusy. Podnikání je pro Petra Grosse zároveň jeho hobby, zajímají ho nové věci a technika. Každý správný chlap má podle Petra Grosse zkusit všechno, pokud to neudělá, mohl by toho prý jednou litovat.
___________________________________________________________________________________
Držitelé titulu EY Podnikatel roku Olomouckého kraje
2006: Miroslav Študent, SIWATEC
2007: Zdeněk Černý, BIOMAC
2008: Libor Suchánek, SULKO
2009: Josef Pavlík, HOPAX
2010: Pavel Holubář, SHM
2011: Jiří Mencl, SEV Litovel
2012: Josef Žáček, Česko-slezská výrobní
2013: Cyril Svozil, FENIX Trading, s.r.o.
2014: David Dostál, PAPCEL, a.s.

_____________________________________________________________________________________
Složení poroty soutěže EY Podnikatel roku 2015

Vlastislav Bříza, předseda poroty, KOH-I-NOOR holding, EY Podnikatel roku 2014
Jiří Hlavatý, JUTA, EY Podnikatel roku 2013
František Piškanin, HOPI, Podnikatel roku 2012
Jannis Samaras, Kofola, Podnikatel roku 2011
Valdemar Walach, WALMARK, Podnikatel roku 2010
Eduard Kučera, AVAST Software, Podnikatel roku 2009
Vladimír Kovář, Unicorn, Podnikatel roku 2008
Pavel Juříček, BRANO GROUP, Podnikatel roku 2006
Zbyněk Frolík, LINET, Podnikatel roku 2003
Petr Šmída, investor, ENERN
Tomáš Ventura, zástupce šéfredaktora, iDNES.cz
Michal Půr, šéfredaktor Euro
Petr Šimůnek, šéfredaktor ForbesO soutěži EY Podnikatel roku
EY Podnikatel roku je nejprestižnější světová soutěž podnikatelů, která vzdává hold výjimečným osobnostem.
Jejím cílem je ukázat veřejnosti vynikající osobní příklady na poli podnikání, které mohou být vzorem pro mladé, začínající podnikatele. Soutěž EY Podnikatel roku je koncipována jako mezinárodní, proto jsou kritéria, podle nichž jsou posuzováni jednotliví účastníci, v každé zemi srovnatelná. V současné době se jako jediná světově uznávaná soutěž svého druhu pravidelně vyhlašuje téměř v 60 zemích na šesti kontinentech. Podrobnější informace naleznete na www.podnikatelroku.cz
O EY
EY je předním celosvětovým poskytovatelem odborných poradenských služeb v oblasti auditu, daní, transakčního
a podnikového poradenství. Znalost problematiky a kvalita služeb, které poskytujeme, přispívají k posilování důvěry v kapitálové trhy i v ekonomiky celého světa. Výjimečný lidský a odborný potenciál nám umožňuje hrát významnou roli při vytváření lepšího prostředí pro naše zaměstnance, klienty i pro širší společnost.

Název EY zahrnuje celosvětovou organizaci a může zahrnovat jednu či více členských firem Ernst & Young Global Limited, z nichž každá je samostatnou právnickou osobou. Ernst & Young Global Limited, britská společnost s ručením omezeným garancí, služby klientům neposkytuje. Pro podrobnější informace o naší organizaci navštivte prosím naše webové stránky www. ey.com/CZ.autor: www. ey.com

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.