> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi v hanáckém derby

vloženo: 13.02.2016           komentářů: 0


Jestřábi v hanáckém derby rozhodli třemi brankami ve třetí třetině. Nadále tak živí naději na pátou příčku

První těžký zápas z posledních dvou domácích bojů Jestřábi zvládli. Začátek zápasu tak ale nevypadal. Přerovští se brzy v dvojnásobné početní výhodě dostali do vedení a to si nesli až do poslední části hry. V té se ale nejprve prosadil Cetkovský a chvíli na to Krejčík. Do prázdné branky pak přidal již svou druhou trefu v zápase Jiří Cetkovský. Hosté ještě těsně před koncem zdramatizovali, na vyrovnání se však již nezmohli. Jestřábi tak berou z derby tři body!

dnes | Miroslav Klimeš
51.kolo, sobota 13.2.2016
LHK Jestřábi Prostějov
3:2(0:1, 0:0, 3:1)
HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 47. Cetkovský (Drtina, Dragoun), 48. Krejčík (Šlahař, Illéš), 59. Cetkovský (Moskal) – 5. Pala (Hořava), 60. Kovařík (Mrázek). Rozhodčí: L. Bejček, O. Hejduk – Kotlík, Špringl. Vyloučení: 7:8, navíc Sýkora (PRE) 10+10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4890. Střely na branku: 42:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Drtina, Kaluža, Mojžíš, Husák, Rudl, Protivný – Novák, Moskal, Dragoun – Luňák, Venkrbec, Cetkovský – Šlahař, Illéš, Krejčík – Augustin, Volek, Čuřík. Trenér: K. Přecechtěl.
HC ZUBR Přerov: Klimeš – Chmelíř, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Vágner – Procházka, Pšurný, Mrázek – Sikora, Sýkora, Šťastný – Goiš, Popelka, Dostálek – Stoklasa, Král, Kovařík. Trenér: P. Dočkal.
Komentář k zápasu

Čtvrté derby o Hanou začali lépe Zubři, ti už po čtyřech minutách šli do vedení, když jim byla nabídnuta přesilová hra 5 na 3, kterou nepohrdli a Radomír Pala tvrdou ránou nedal Horčičkovi šanci. Jestřábi mohli udeřit taktéř v přesilovce akorát klasické, velké šance měli při závaru před brankou Drtina s Cetkovským, ale síť za gólmanem se nerozvlnila. Největší příležitost první třetiny měl ve vlastním oslabení Sikora, ten dostal výbornou přihrávku a sám se hnal na Horčičku, kterého nezvládl ani nadvakrát překonat. Zbytek úvodní části nenabídl další výraznější vzrušení na ledové ploše, takže s první sirénou mohli odcházet do kabin spokojenější hosté, kteří vedli 1:0.

I úvod prostředního dějství patřil modrožlutým, na 0:2 mohl zvýšit Procházka, ale Horčička předvedl famózní zákrok a udržel svůj tým na dostřel soupeři. Hosté pak měli přesilovou hru, ale nezvládli v ní vymslet žádnou akci, která by vedla ke změně skóre. O slovo se pak přihlásil domácí tým, dobře pálil Martin Novák, ale Klimeš si s jeho střelou poradil. V šestatřicáté minutě rozhodčí hodně rozzlobil prostějovské fanoušky a střídačku, jeden z Přerovských totiž fauloval, ale hosté se k puku nedostali, Šlahař se hnal sám na hostujícího gólmana, ale sudí odpískal vyloučení a nenechal útočníka Jestřábů akci zakončit. Led byl pak zasypán různými předměty a čtveřice mužů v pruhovaných dresech se rozhodla předčasně druhou část ukončit a zbývající zhruba čtyři minuty dohrát zároveň s třetinou poslední.

Po úpravě ledu se tedy dohrál zbytek prostřední části a ještě v něm mohl vyrovnat Lukáš Luňák, po faulu na něj bylo nařízeno trestné střílení, jehož exekuce se sám ujal, nicméně puk mu v zakončení zřejmě trochu ujel, takže Klimeš nakonec nemusel předvést tak složitý zákrok. Jestřábi přebrali otěže zápasu a bylo to vidět i na začátku třetí třetiny, červenobílí svou aktivitou donutili hosty faulovat a při přesilovce v úvodu se právě začaly dít věci. Klimeš ještě zvládl Dragounovu ránu, ale pouze ji vyrazil k Jiřímu Cetkovskému a ten, ačkoliv byl zádami k brance, ji dokázal trefit a vyrovnat. Neuplynula ani minuta a prostějovský zimák bouřil znovu, Šlahař po levém křídle skvěle zavezl puk do pásma a výbornou přihrávkou našel Lukáše Krejčíka, který strhnul utkání na stranu domácích. Přerov se přirozeně s průběhem mače snažil něco udělat, do dobré šance se dostal Popelka, ale i když měl několik pokusů, Horčička je všechny zvládl zlikvidovat. Domácí se poté věnovali hlavně bránění svého náskoku, ale ke konci zápasu se Zubři nadechli k závěrečnému tlaku a powerplay. Tu však nesehráli dobře, Jestřábi se dostali z pásma a Moskal našel Jiřího Cetkovského, který svým druhým gólem zvýšil do prázdné branky na 3:1. Lubomír Kovařík však ještě zápas zdramatizoval a snížil na 3:2, Prostějovští však závěrečný nápor ustáli a urvali čtvrté derby pro sebe.
Ohlasy trenérů

Kamil Přecechtěl (trenér LHK Jestřábi Prostějov): Jsem rád, že jsme utkání zvládli, podle mě to byl parádní zápas. Přerov se dostal do vedení a my jsme potom po těžkých bojích vyrovnávali. Nedostali jsme penaltu, nedostali jsme přesilovku, neuznali nám gól a nakonec se nám to podařilo otočit. Pak jsme si to ještě v závěru naprosto zbytečně zkomplikovali. Myslím si, že utkání mělo náboj a mělo vůbec všechno, co derby mít má. A také to, že jsme vyhráli my, za což jsem rád.

Petr Dočkal (trenér HC Zubr Přerov): Bylo to vyrovnané utkání. V první třetině jsme se dostali do vedení, ale pak jsme neproměnili další gólové šance. Rozhodně nám nepomohlo chování domácích diváků, kteří zaházeli led. Delší přestávka vrátila soupeře do hry a pomohl si přesilovkami. V početní převaze srovnal a po naší nedisciplinovanosti vývoj zápasu otočil. My jsme se potom ještě vrátili do hry, ale už jsme neměli sílu ani štěstíčko na vyrovnání. Gratuluji soupeři k výhře.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.