> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov – VK UP Olomouc 3:0

vloženo: 15.02.2016           komentářů: 1

Špičkový výkon celého našeho týmu = výsledková demolice UP

Sice hrálo vedoucí družstvo soutěže proti druhému, ale přesto šlo o naprosto jednoznačnou záležitost. Prostějovské volejbalistky totiž v utkání 20. kola UNIQA extraligy ČR 2015/16 odvedly vynikající práci, jíž olomoucké ženy nedokázaly vůbec čelit. Hanácké derby tak skončilo suverénním triumfem VK AGEL, který si díky tomu s velkým předstihem zajistil prvenství po nadstavbové části a tím nejvýhodnější nasazení pro play off.

VK Agel Prostějov – VK UP Olomouc 3:0 (15, 12, 16)
Rozhodčí: Bohačík a Vachutka. Čas: 61 minut. Diváků: 350. Sestava Prostějova: Weiss, Markevich, Herelová, Vargas, Matienzo, Steenbergen, libero Kovářová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš. Sestava Olomouce: Dudová, Michalíková, Dumančič, Kubová, Dedíková, Závodná, libero Hronová – Košická, Sochorcová, Nováková. Trenéři: Jiří Teplý a Pavel Háp.
Bodový vývoj – první set: 3:3, 5:3, 5:5, 10:5, 12:6, 12:8, 14:8, 15:11, 19:15, 25:15. Druhý set: 2:2, 7:2, 8:4, 10:4, 12:6, 12:9, 14:9, 15:11, 19:11, 25:12. Třetí set: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5, 14:5, 14:8, 17:9, 21:14, 23:14, 25:16.

Úvodní tři body domácích zaznamenala ranařka Vargas, ovšem celkově se hostům zpočátku dařilo očekávaný tlak favorita otupit (5:5). Zlom přišel vzápětí několika vítěznými bloky v rychlém sledu, čímž vékáčko uteklo na 10:5 a 12:6. Jeho hráčkám šlo podání a prosazovaly se útokem, naopak soupeřky častěji chybovaly. Průběh se pak trochu vyrovnal po dvou zbytečných hrubkách obhájkyň titulu při smečích, později následovaly dva zkažené servisy (15:11). Přesto měl lídr tabulky zahajovací sadu stále pod kontrolou a v jejím závěru stupňovaným výkonem přetaveným do šestibodové šňůry stanovil výrazné skóre – 25:15.
Další trhák si Agelky schovaly hned na počáteční fázi druhého setu. Za stavu 2:2 tam přišla na podání Vargas a řadou dělovek pomohla bleskově odskočit na 7:2. Olomouci pomohla střídání, například Sochorcová dvěma esy dotáhla na hratelnější rozdíl (12:6 – 12:9). Nicméně celá základní sestava Prostějova předváděla v součtu velmi kvalitní týmový výkon, kterému protivník nedokázal trvale čelit. Hlavně druhá polovina prostředního dějství byla ze strany Čadových svěřenek vynikající a z toho důvodu se zrodil dílčí debakl – 25:12.
Teprve zkraje třetí části se stalo, že sedminásobný mistr republiky prohrával (1:3, 3:5). Vysokoškolačky se chytily zlepšeným servisem, ale jejich naděje neměly dlouhého trvání. Vzápětí Vargas vyslala sérii podávacích bomb, její kubánská krajanka Matienzo zatloukla několik útoků do země a nebylo co řešit (14:5). Příliš chybující úpéčko se ocitalo pod stále větším tlakem, což zkrátka nezvládalo, ostatně jedenáct bodů hostitelek v řadě za sebou hovoří samo za sebe. Ke cti partě kouče Teplého slouží, že ani za extrémně nepříznivého vývoje nic předem nezabalila a do konce usilovala o slušný výsledek. Proti rozjeté mašině VK se jí to alespoň na sklonku střetnutí částečně povedlo – 25:16 a 3:0.

Miroslav Čada (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Olomouc je momentálně náš největší soupeř v českých soutěžích, tím víc jsme se na vzájemné utkání soustředili. Chtěli jsme zvítězit dobrým výkonem a to se stoprocentně podařilo, takže jsem spokojený. Největší rozdíl mezi oběma týmy tentokrát byl na servisu, kterým jsme hosty hodně tlačili a oni tak neměli vůbec šanci. Pochvalu zaslouží úplně celý mančaft za výbornou kolektivní práci.“
Solange Soares (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Tvrdě trénujeme a dnes jsme ukázaly proč. Všechno ovlivnily dvě klíčové činnosti: naše kvalitní podání i přihrávka. My když dobře podáváme a přijímáme, tak zápasy většinou vypadají takhle jasně. Tentokrát jsme navíc dělaly miminum chyb a Olomouc se nám povedlo po všech stránkách přehrát.“
Jiří Teplý (hlavní trenér VK UP Olomouc): „Není příliš co hodnotit, protože hrálo pouze jedno družstvo, což byl Prostějov. My jsme si počínali s moc velkým respektem a opatrně bez rizika, navíc jsme dělali mnoho chyb včetně takových, jaké bychom dělat neměli. To ovlivnilo celý zápas, do kterého jsme se vlastně vůbec nedostali. Kvalitativně lepší soupeř dominoval, nám chybělo nasazení i vše ostatní.“
Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Celé utkání se odvíjelo od servisu a přihrávky. Prostějov tlačil podáním, které jsme nebyly schopné přijmout, a to se pak těžko hraje. Navíc lépe přihrané balóny jsme málokdy složily útokem a bylo tam z naší strany hrozně moc chyb. Proto tak jasná porážka.“

autor: VK Agel Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.