> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov – VK UP Olomouc 3:0

vloženo: 15.02.2016           komentářů: 1

Špičkový výkon celého našeho týmu = výsledková demolice UP

Sice hrálo vedoucí družstvo soutěže proti druhému, ale přesto šlo o naprosto jednoznačnou záležitost. Prostějovské volejbalistky totiž v utkání 20. kola UNIQA extraligy ČR 2015/16 odvedly vynikající práci, jíž olomoucké ženy nedokázaly vůbec čelit. Hanácké derby tak skončilo suverénním triumfem VK AGEL, který si díky tomu s velkým předstihem zajistil prvenství po nadstavbové části a tím nejvýhodnější nasazení pro play off.

VK Agel Prostějov – VK UP Olomouc 3:0 (15, 12, 16)
Rozhodčí: Bohačík a Vachutka. Čas: 61 minut. Diváků: 350. Sestava Prostějova: Weiss, Markevich, Herelová, Vargas, Matienzo, Steenbergen, libero Kovářová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš. Sestava Olomouce: Dudová, Michalíková, Dumančič, Kubová, Dedíková, Závodná, libero Hronová – Košická, Sochorcová, Nováková. Trenéři: Jiří Teplý a Pavel Háp.
Bodový vývoj – první set: 3:3, 5:3, 5:5, 10:5, 12:6, 12:8, 14:8, 15:11, 19:15, 25:15. Druhý set: 2:2, 7:2, 8:4, 10:4, 12:6, 12:9, 14:9, 15:11, 19:11, 25:12. Třetí set: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5, 14:5, 14:8, 17:9, 21:14, 23:14, 25:16.

Úvodní tři body domácích zaznamenala ranařka Vargas, ovšem celkově se hostům zpočátku dařilo očekávaný tlak favorita otupit (5:5). Zlom přišel vzápětí několika vítěznými bloky v rychlém sledu, čímž vékáčko uteklo na 10:5 a 12:6. Jeho hráčkám šlo podání a prosazovaly se útokem, naopak soupeřky častěji chybovaly. Průběh se pak trochu vyrovnal po dvou zbytečných hrubkách obhájkyň titulu při smečích, později následovaly dva zkažené servisy (15:11). Přesto měl lídr tabulky zahajovací sadu stále pod kontrolou a v jejím závěru stupňovaným výkonem přetaveným do šestibodové šňůry stanovil výrazné skóre – 25:15.
Další trhák si Agelky schovaly hned na počáteční fázi druhého setu. Za stavu 2:2 tam přišla na podání Vargas a řadou dělovek pomohla bleskově odskočit na 7:2. Olomouci pomohla střídání, například Sochorcová dvěma esy dotáhla na hratelnější rozdíl (12:6 – 12:9). Nicméně celá základní sestava Prostějova předváděla v součtu velmi kvalitní týmový výkon, kterému protivník nedokázal trvale čelit. Hlavně druhá polovina prostředního dějství byla ze strany Čadových svěřenek vynikající a z toho důvodu se zrodil dílčí debakl – 25:12.
Teprve zkraje třetí části se stalo, že sedminásobný mistr republiky prohrával (1:3, 3:5). Vysokoškolačky se chytily zlepšeným servisem, ale jejich naděje neměly dlouhého trvání. Vzápětí Vargas vyslala sérii podávacích bomb, její kubánská krajanka Matienzo zatloukla několik útoků do země a nebylo co řešit (14:5). Příliš chybující úpéčko se ocitalo pod stále větším tlakem, což zkrátka nezvládalo, ostatně jedenáct bodů hostitelek v řadě za sebou hovoří samo za sebe. Ke cti partě kouče Teplého slouží, že ani za extrémně nepříznivého vývoje nic předem nezabalila a do konce usilovala o slušný výsledek. Proti rozjeté mašině VK se jí to alespoň na sklonku střetnutí částečně povedlo – 25:16 a 3:0.

Miroslav Čada (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Olomouc je momentálně náš největší soupeř v českých soutěžích, tím víc jsme se na vzájemné utkání soustředili. Chtěli jsme zvítězit dobrým výkonem a to se stoprocentně podařilo, takže jsem spokojený. Největší rozdíl mezi oběma týmy tentokrát byl na servisu, kterým jsme hosty hodně tlačili a oni tak neměli vůbec šanci. Pochvalu zaslouží úplně celý mančaft za výbornou kolektivní práci.“
Solange Soares (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Tvrdě trénujeme a dnes jsme ukázaly proč. Všechno ovlivnily dvě klíčové činnosti: naše kvalitní podání i přihrávka. My když dobře podáváme a přijímáme, tak zápasy většinou vypadají takhle jasně. Tentokrát jsme navíc dělaly miminum chyb a Olomouc se nám povedlo po všech stránkách přehrát.“
Jiří Teplý (hlavní trenér VK UP Olomouc): „Není příliš co hodnotit, protože hrálo pouze jedno družstvo, což byl Prostějov. My jsme si počínali s moc velkým respektem a opatrně bez rizika, navíc jsme dělali mnoho chyb včetně takových, jaké bychom dělat neměli. To ovlivnilo celý zápas, do kterého jsme se vlastně vůbec nedostali. Kvalitativně lepší soupeř dominoval, nám chybělo nasazení i vše ostatní.“
Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Celé utkání se odvíjelo od servisu a přihrávky. Prostějov tlačil podáním, které jsme nebyly schopné přijmout, a to se pak těžko hraje. Navíc lépe přihrané balóny jsme málokdy složily útokem a bylo tam z naší strany hrozně moc chyb. Proto tak jasná porážka.“

autor: VK Agel Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře





  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.