> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov – VK UP Olomouc 3:0

vloženo: 15.02.2016           komentářů: 1

Špičkový výkon celého našeho týmu = výsledková demolice UP

Sice hrálo vedoucí družstvo soutěže proti druhému, ale přesto šlo o naprosto jednoznačnou záležitost. Prostějovské volejbalistky totiž v utkání 20. kola UNIQA extraligy ČR 2015/16 odvedly vynikající práci, jíž olomoucké ženy nedokázaly vůbec čelit. Hanácké derby tak skončilo suverénním triumfem VK AGEL, který si díky tomu s velkým předstihem zajistil prvenství po nadstavbové části a tím nejvýhodnější nasazení pro play off.

VK Agel Prostějov – VK UP Olomouc 3:0 (15, 12, 16)
Rozhodčí: Bohačík a Vachutka. Čas: 61 minut. Diváků: 350. Sestava Prostějova: Weiss, Markevich, Herelová, Vargas, Matienzo, Steenbergen, libero Kovářová. Trenéři: Miroslav Čada a Lubomír Petráš. Sestava Olomouce: Dudová, Michalíková, Dumančič, Kubová, Dedíková, Závodná, libero Hronová – Košická, Sochorcová, Nováková. Trenéři: Jiří Teplý a Pavel Háp.
Bodový vývoj – první set: 3:3, 5:3, 5:5, 10:5, 12:6, 12:8, 14:8, 15:11, 19:15, 25:15. Druhý set: 2:2, 7:2, 8:4, 10:4, 12:6, 12:9, 14:9, 15:11, 19:11, 25:12. Třetí set: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5, 14:5, 14:8, 17:9, 21:14, 23:14, 25:16.

Úvodní tři body domácích zaznamenala ranařka Vargas, ovšem celkově se hostům zpočátku dařilo očekávaný tlak favorita otupit (5:5). Zlom přišel vzápětí několika vítěznými bloky v rychlém sledu, čímž vékáčko uteklo na 10:5 a 12:6. Jeho hráčkám šlo podání a prosazovaly se útokem, naopak soupeřky častěji chybovaly. Průběh se pak trochu vyrovnal po dvou zbytečných hrubkách obhájkyň titulu při smečích, později následovaly dva zkažené servisy (15:11). Přesto měl lídr tabulky zahajovací sadu stále pod kontrolou a v jejím závěru stupňovaným výkonem přetaveným do šestibodové šňůry stanovil výrazné skóre – 25:15.
Další trhák si Agelky schovaly hned na počáteční fázi druhého setu. Za stavu 2:2 tam přišla na podání Vargas a řadou dělovek pomohla bleskově odskočit na 7:2. Olomouci pomohla střídání, například Sochorcová dvěma esy dotáhla na hratelnější rozdíl (12:6 – 12:9). Nicméně celá základní sestava Prostějova předváděla v součtu velmi kvalitní týmový výkon, kterému protivník nedokázal trvale čelit. Hlavně druhá polovina prostředního dějství byla ze strany Čadových svěřenek vynikající a z toho důvodu se zrodil dílčí debakl – 25:12.
Teprve zkraje třetí části se stalo, že sedminásobný mistr republiky prohrával (1:3, 3:5). Vysokoškolačky se chytily zlepšeným servisem, ale jejich naděje neměly dlouhého trvání. Vzápětí Vargas vyslala sérii podávacích bomb, její kubánská krajanka Matienzo zatloukla několik útoků do země a nebylo co řešit (14:5). Příliš chybující úpéčko se ocitalo pod stále větším tlakem, což zkrátka nezvládalo, ostatně jedenáct bodů hostitelek v řadě za sebou hovoří samo za sebe. Ke cti partě kouče Teplého slouží, že ani za extrémně nepříznivého vývoje nic předem nezabalila a do konce usilovala o slušný výsledek. Proti rozjeté mašině VK se jí to alespoň na sklonku střetnutí částečně povedlo – 25:16 a 3:0.

Miroslav Čada (hlavní trenér VK AGEL Prostějov): „Olomouc je momentálně náš největší soupeř v českých soutěžích, tím víc jsme se na vzájemné utkání soustředili. Chtěli jsme zvítězit dobrým výkonem a to se stoprocentně podařilo, takže jsem spokojený. Největší rozdíl mezi oběma týmy tentokrát byl na servisu, kterým jsme hosty hodně tlačili a oni tak neměli vůbec šanci. Pochvalu zaslouží úplně celý mančaft za výbornou kolektivní práci.“
Solange Soares (kapitánka VK AGEL Prostějov): „Tvrdě trénujeme a dnes jsme ukázaly proč. Všechno ovlivnily dvě klíčové činnosti: naše kvalitní podání i přihrávka. My když dobře podáváme a přijímáme, tak zápasy většinou vypadají takhle jasně. Tentokrát jsme navíc dělaly miminum chyb a Olomouc se nám povedlo po všech stránkách přehrát.“
Jiří Teplý (hlavní trenér VK UP Olomouc): „Není příliš co hodnotit, protože hrálo pouze jedno družstvo, což byl Prostějov. My jsme si počínali s moc velkým respektem a opatrně bez rizika, navíc jsme dělali mnoho chyb včetně takových, jaké bychom dělat neměli. To ovlivnilo celý zápas, do kterého jsme se vlastně vůbec nedostali. Kvalitativně lepší soupeř dominoval, nám chybělo nasazení i vše ostatní.“
Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Celé utkání se odvíjelo od servisu a přihrávky. Prostějov tlačil podáním, které jsme nebyly schopné přijmout, a to se pak těžko hraje. Navíc lépe přihrané balóny jsme málokdy složily útokem a bylo tam z naší strany hrozně moc chyb. Proto tak jasná porážka.“

autor: VK Agel Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.