> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zastupitelstvo města Prostějova

vloženo: 27.02.2016           komentářů: 0

V dotacích na sport se rozdělilo přes 13 milionů


Zastupitelstvo města Prostějova na svém posledním jednání schválilo rozdělení dotačních financí do oblasti sportu. Podpořilo 21 sportovních organizací.Nemalé peníze 13,1 milionů korun, které zastupitelé posílají na účty sportovních klubů a svazů mohou být využity pouze v souladu se sjednaným účelem a to do konce letošního roku.

„Letos jsme pokryli ve sto procentech požadované náklady na nájemné, částečně dopravu a energie,“ uvedla náměstkyně Ivana Hemerková, která zdůraznila, že je třeba přesně dodržet odsouhlasené a kluby deklarované použití poskytnutých peněz. Jejich využití následně prochází kontrolou.

„Město zatím takto podpořilo jedenadvacet organizací. O dalších žádostech ještě jednáme,“ doplnila náměstkyně Hemerková s tím, že při rozdělování bylo přihlédnuto k počtu sportovců a výši nákladů na jednotlivé kluby.

Poskytnuté dotace:

- ve výši 180.000,- Kč Atletickému klubu Prostějov, z. s.

- ve výši 400.000,- Kč KRASO-bruslení PROSTĚJOV

- ve výši 300.000,- Kč SKC Prostějov z. s.

- ve výši 100.000,- Kč SVAZU VODÁKŮ ČESKÉ REPUBLIKY KLUB PROSTĚJOV

- ve výši 230.000,- Kč TJ Haná Prostějov

- ve výši 900.000,- Kč Tělovýchovné jednotě Prostějov, z. s.

- ve výši 550.000,- Kč TJ OP Prostějov

- ve výši 400.000,- Kč Tělovýchovné jednotě Sokol Čechovice, z. s.

- ve výši 300.000,- Kč Tělocvičné jednotě SOKOL I Prostějov

- ve výši 300.000,- Kč Tělocvičné jednotě SOKOL II Prostějov

- ve výši 350.000,- Kč TĚLOCVIČNÉ JEDNOTĚ SOKOL PROSTĚJOV – VRAHOVICE

- ve výši 120.000,- Kč Tělocvičné jednotě Sokol Centrum Haná

- ve výši 100.000,- Kč ČESKÉ PARAŠUTISTICKÉ ASOCIACI z. s.

- ve výši 700.000,- Kč LHK Jestřábi Prostějov A - team s. r. o.

- ve výši 250.000,- Kč DTJ Prostějov

- ve výši 800.000,- Kč VK Prostějov

- ve výši 1.100.000,- Kč Prostějovskému volejbalu s. r. o.

- ve výši 1.600.000,- Kč Tenisovému klubu Prostějov, spolku

- ve výši 1.400.000,- Kč 1. SK PROSTĚJOV

- ve výši 2.800.000,- Kč LHK Jestřábi Prostějov o. s.

- ve výši 248 442,- Kč Tělocvičné jednotě Sokol II Prostějov


Foto: MMPv

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.