> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vyjádření k vystoupení téma hokej !

vloženo: 01.03.2016           komentářů: 0


Vyjádření k vystoupení na zastupitelstvu na téma hokej

V pondělí 15.2. proběhla na zastupitelstvu města Prostějova v souvislostí s přidělováním dotací hokejovému klubu diskuze na téma výtržností na hokejovém utkání. V tomto bodě neprezentovala Změna pro Prostějov jednotné stanovisko a ze Změny pro Prostějov vystoupil v diskuzi opakovaně zastupitel Petr Kapounek.

Hlasování o dotaci pro A-Tým, tedy profesionály proběhlo takto:

Ing. Jan Navrátil (Zelení) – zdržel se
Ing. arch. František Fröml (nezávislý) – pro
Ing. Petr lysek (Piráti) – pro
Petr Kapounek (Piráti) – zdržel se

Hlasování o dotaci pro LHK jestřábi o.s., tedy juniory

Ing. Jan Navrátil (Zelení) – zdržel se
Ing. arch. František Fröml (nezávislý) – pro
Ing. Petr lysek (Piráti) – pro
Petr Kapounek (Piráti) – pro

Na internetu se následně objevil komentovaný sestřih, z projednávání bodu, který obsahuje pouze vystoupení zastupitelů z ANO a Změny a to přesto, že výtržnosti a rasistické transparenty kritizovali i představitelé jiných stran. Na internetu se navíc objevily útržky z emailové komunikace mezi zastupiteli před zasedáním a výzvy k bojkotu firmy, kde zastupitel Kapounek pracuje jako manažer.

Petr Kapounek k tomu uvádí následující:

Ač nerad, jsem nucen reagovat na útoky na moji osobu, které se nyní množí na internetu. Budu reagovat v bodech.

1. Je mi účelově podsouváno, že jsem označil fanoušky hokeje za hovada. Za hovada jsem označil ty, kteří páchají výtržnosti na stadionu a uráží každého, kdo má jiný názor nebo jinou barvu pleti. Události na stadionu i vyhrocená a urážlivá diskuze na facebooku, ukazují, že tito lidé mezi fanoušky Prostějovského hokeje jsou. Těchto lidí jsou zjevně „jen“ desítky a nemyslím si, že jsou takový všichni hokejoví fanoušci. Je velká škoda, že právě tito jsou ze všech fanoušků nejvíce slyšet a stejně tak je škoda, že téměř nikdo z příznivců hokeje se nedistancoval od dění na stadionu. Místo toho se mnoho fanoušků na facebooku účastní honby za novým veřejným nepřítelem.
2. Netvrdím, že hokej nemá být podporován z veřejného rozpočtu. Je jistě lepší, aby se „temperamentní“ jedinci, použiju-li slova paní Primátorky, vybouřili na utkání než nějakým jiným, nebezpečnějším způsobem. Připadá mi ale absurdní, aby ti, kteří každoročně žádají o miliony z městské kasy se zdůvodněním, že dobrý hokej dělá městu dobrou reklamu, neměli dostatek pokory se omluvit, přiznat, že situaci nezvládli a slíbit nápravu. Místo toho je spuštěna kampaň proti těm, kteří si dovolili je kritizovat, která svými prostředky hraničí až s vydíráním.
3. Pokud jde o rasistické bannery, vadí mi úplně stejně banner „cikáni z Přerova“ jako „židi z Prostějova“. Ani jeden není omluvou pro ten druhý. Jsem přesvědčen, že bannery takovýchto rozměrů není možné pronést na stadion a vyvěsit, aniž by to pořadatel vědomě toleroval. A právě tímto směrem byla mířena má kritika. Na označení sluníčkář už jsem si zvykl, ač nemá s realitou nic společného a o mých postojích nic nevypovídá. Co mi ale opravdu vadí je, pokud se člověku z problematické sociální vrstvy, který měl vše v životě obtížnější, podaří dosáhnout nějakého úspěchu, např. v rámci hokejového týmu a rasisté místo aby řekli - „chlape seš dobrej, víc takových“ - na něj vytáhnou takovýto transparent. Je to ubohost. Ubohost od lidí, kteří potřebují shazovat ostatní, protože sami nic nedokázali. A opět upozorňuji, že nemluvím o všech fanoušcích, ale o těch, kteří se chovají tímto způsobem.
4. Že na utkání došlo ke zranění fanynky a ničení majetku města je nesporné. Překvapuje mě, že za kritiku tohoto jsou zastupitelé pranýřování. Jejich povinností je naopak o majetek města pečovat.


Ing. Petr Lysek z Pirátské strany, který dotaci naopak podpořil, k tomu uvádí následující:

Ačkoliv s obsahem banerů zásadně nesouhlasím, mám za to že by tyto projevy měla řešit, v případě že dojde k porušení zákona, primárně Policie ČR. Nepovažoval jsem za vhodné, aby se tento problém tak obšírně ventiloval v průběhu schvalování dotací pro klub. Jsem si vědom, že pořadatelé mají omezené možnosti, jak v takovéto situaci postupovat. Jsem přesvědčen, že vedení klubu udělá vše pro to, aby se v budoucnu podobné excesy neopakovaly. Ovšem útoky na ty, kteří si dovolili excesy v průběhu utkání kritizovat, jsou zcela nepřijatelné. I hokejoví fanoušci si musí uvědomit, že ne vše co dělají se bude líbit všem a že každý má právo veřejně sdělit svůj názor.

autor: http://www.zmenaproprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.