> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vyjádření k vystoupení téma hokej !

vloženo: 01.03.2016           komentářů: 0


Vyjádření k vystoupení na zastupitelstvu na téma hokej

V pondělí 15.2. proběhla na zastupitelstvu města Prostějova v souvislostí s přidělováním dotací hokejovému klubu diskuze na téma výtržností na hokejovém utkání. V tomto bodě neprezentovala Změna pro Prostějov jednotné stanovisko a ze Změny pro Prostějov vystoupil v diskuzi opakovaně zastupitel Petr Kapounek.

Hlasování o dotaci pro A-Tým, tedy profesionály proběhlo takto:

Ing. Jan Navrátil (Zelení) – zdržel se
Ing. arch. František Fröml (nezávislý) – pro
Ing. Petr lysek (Piráti) – pro
Petr Kapounek (Piráti) – zdržel se

Hlasování o dotaci pro LHK jestřábi o.s., tedy juniory

Ing. Jan Navrátil (Zelení) – zdržel se
Ing. arch. František Fröml (nezávislý) – pro
Ing. Petr lysek (Piráti) – pro
Petr Kapounek (Piráti) – pro

Na internetu se následně objevil komentovaný sestřih, z projednávání bodu, který obsahuje pouze vystoupení zastupitelů z ANO a Změny a to přesto, že výtržnosti a rasistické transparenty kritizovali i představitelé jiných stran. Na internetu se navíc objevily útržky z emailové komunikace mezi zastupiteli před zasedáním a výzvy k bojkotu firmy, kde zastupitel Kapounek pracuje jako manažer.

Petr Kapounek k tomu uvádí následující:

Ač nerad, jsem nucen reagovat na útoky na moji osobu, které se nyní množí na internetu. Budu reagovat v bodech.

1. Je mi účelově podsouváno, že jsem označil fanoušky hokeje za hovada. Za hovada jsem označil ty, kteří páchají výtržnosti na stadionu a uráží každého, kdo má jiný názor nebo jinou barvu pleti. Události na stadionu i vyhrocená a urážlivá diskuze na facebooku, ukazují, že tito lidé mezi fanoušky Prostějovského hokeje jsou. Těchto lidí jsou zjevně „jen“ desítky a nemyslím si, že jsou takový všichni hokejoví fanoušci. Je velká škoda, že právě tito jsou ze všech fanoušků nejvíce slyšet a stejně tak je škoda, že téměř nikdo z příznivců hokeje se nedistancoval od dění na stadionu. Místo toho se mnoho fanoušků na facebooku účastní honby za novým veřejným nepřítelem.
2. Netvrdím, že hokej nemá být podporován z veřejného rozpočtu. Je jistě lepší, aby se „temperamentní“ jedinci, použiju-li slova paní Primátorky, vybouřili na utkání než nějakým jiným, nebezpečnějším způsobem. Připadá mi ale absurdní, aby ti, kteří každoročně žádají o miliony z městské kasy se zdůvodněním, že dobrý hokej dělá městu dobrou reklamu, neměli dostatek pokory se omluvit, přiznat, že situaci nezvládli a slíbit nápravu. Místo toho je spuštěna kampaň proti těm, kteří si dovolili je kritizovat, která svými prostředky hraničí až s vydíráním.
3. Pokud jde o rasistické bannery, vadí mi úplně stejně banner „cikáni z Přerova“ jako „židi z Prostějova“. Ani jeden není omluvou pro ten druhý. Jsem přesvědčen, že bannery takovýchto rozměrů není možné pronést na stadion a vyvěsit, aniž by to pořadatel vědomě toleroval. A právě tímto směrem byla mířena má kritika. Na označení sluníčkář už jsem si zvykl, ač nemá s realitou nic společného a o mých postojích nic nevypovídá. Co mi ale opravdu vadí je, pokud se člověku z problematické sociální vrstvy, který měl vše v životě obtížnější, podaří dosáhnout nějakého úspěchu, např. v rámci hokejového týmu a rasisté místo aby řekli - „chlape seš dobrej, víc takových“ - na něj vytáhnou takovýto transparent. Je to ubohost. Ubohost od lidí, kteří potřebují shazovat ostatní, protože sami nic nedokázali. A opět upozorňuji, že nemluvím o všech fanoušcích, ale o těch, kteří se chovají tímto způsobem.
4. Že na utkání došlo ke zranění fanynky a ničení majetku města je nesporné. Překvapuje mě, že za kritiku tohoto jsou zastupitelé pranýřování. Jejich povinností je naopak o majetek města pečovat.


Ing. Petr Lysek z Pirátské strany, který dotaci naopak podpořil, k tomu uvádí následující:

Ačkoliv s obsahem banerů zásadně nesouhlasím, mám za to že by tyto projevy měla řešit, v případě že dojde k porušení zákona, primárně Policie ČR. Nepovažoval jsem za vhodné, aby se tento problém tak obšírně ventiloval v průběhu schvalování dotací pro klub. Jsem si vědom, že pořadatelé mají omezené možnosti, jak v takovéto situaci postupovat. Jsem přesvědčen, že vedení klubu udělá vše pro to, aby se v budoucnu podobné excesy neopakovaly. Ovšem útoky na ty, kteří si dovolili excesy v průběhu utkání kritizovat, jsou zcela nepřijatelné. I hokejoví fanoušci si musí uvědomit, že ne vše co dělají se bude líbit všem a že každý má právo veřejně sdělit svůj názor.

autor: http://www.zmenaproprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.