> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Vyjádření k vystoupení téma hokej !

vloženo: 01.03.2016           komentářů: 0


Vyjádření k vystoupení na zastupitelstvu na téma hokej

V pondělí 15.2. proběhla na zastupitelstvu města Prostějova v souvislostí s přidělováním dotací hokejovému klubu diskuze na téma výtržností na hokejovém utkání. V tomto bodě neprezentovala Změna pro Prostějov jednotné stanovisko a ze Změny pro Prostějov vystoupil v diskuzi opakovaně zastupitel Petr Kapounek.

Hlasování o dotaci pro A-Tým, tedy profesionály proběhlo takto:

Ing. Jan Navrátil (Zelení) – zdržel se
Ing. arch. František Fröml (nezávislý) – pro
Ing. Petr lysek (Piráti) – pro
Petr Kapounek (Piráti) – zdržel se

Hlasování o dotaci pro LHK jestřábi o.s., tedy juniory

Ing. Jan Navrátil (Zelení) – zdržel se
Ing. arch. František Fröml (nezávislý) – pro
Ing. Petr lysek (Piráti) – pro
Petr Kapounek (Piráti) – pro

Na internetu se následně objevil komentovaný sestřih, z projednávání bodu, který obsahuje pouze vystoupení zastupitelů z ANO a Změny a to přesto, že výtržnosti a rasistické transparenty kritizovali i představitelé jiných stran. Na internetu se navíc objevily útržky z emailové komunikace mezi zastupiteli před zasedáním a výzvy k bojkotu firmy, kde zastupitel Kapounek pracuje jako manažer.

Petr Kapounek k tomu uvádí následující:

Ač nerad, jsem nucen reagovat na útoky na moji osobu, které se nyní množí na internetu. Budu reagovat v bodech.

1. Je mi účelově podsouváno, že jsem označil fanoušky hokeje za hovada. Za hovada jsem označil ty, kteří páchají výtržnosti na stadionu a uráží každého, kdo má jiný názor nebo jinou barvu pleti. Události na stadionu i vyhrocená a urážlivá diskuze na facebooku, ukazují, že tito lidé mezi fanoušky Prostějovského hokeje jsou. Těchto lidí jsou zjevně „jen“ desítky a nemyslím si, že jsou takový všichni hokejoví fanoušci. Je velká škoda, že právě tito jsou ze všech fanoušků nejvíce slyšet a stejně tak je škoda, že téměř nikdo z příznivců hokeje se nedistancoval od dění na stadionu. Místo toho se mnoho fanoušků na facebooku účastní honby za novým veřejným nepřítelem.
2. Netvrdím, že hokej nemá být podporován z veřejného rozpočtu. Je jistě lepší, aby se „temperamentní“ jedinci, použiju-li slova paní Primátorky, vybouřili na utkání než nějakým jiným, nebezpečnějším způsobem. Připadá mi ale absurdní, aby ti, kteří každoročně žádají o miliony z městské kasy se zdůvodněním, že dobrý hokej dělá městu dobrou reklamu, neměli dostatek pokory se omluvit, přiznat, že situaci nezvládli a slíbit nápravu. Místo toho je spuštěna kampaň proti těm, kteří si dovolili je kritizovat, která svými prostředky hraničí až s vydíráním.
3. Pokud jde o rasistické bannery, vadí mi úplně stejně banner „cikáni z Přerova“ jako „židi z Prostějova“. Ani jeden není omluvou pro ten druhý. Jsem přesvědčen, že bannery takovýchto rozměrů není možné pronést na stadion a vyvěsit, aniž by to pořadatel vědomě toleroval. A právě tímto směrem byla mířena má kritika. Na označení sluníčkář už jsem si zvykl, ač nemá s realitou nic společného a o mých postojích nic nevypovídá. Co mi ale opravdu vadí je, pokud se člověku z problematické sociální vrstvy, který měl vše v životě obtížnější, podaří dosáhnout nějakého úspěchu, např. v rámci hokejového týmu a rasisté místo aby řekli - „chlape seš dobrej, víc takových“ - na něj vytáhnou takovýto transparent. Je to ubohost. Ubohost od lidí, kteří potřebují shazovat ostatní, protože sami nic nedokázali. A opět upozorňuji, že nemluvím o všech fanoušcích, ale o těch, kteří se chovají tímto způsobem.
4. Že na utkání došlo ke zranění fanynky a ničení majetku města je nesporné. Překvapuje mě, že za kritiku tohoto jsou zastupitelé pranýřování. Jejich povinností je naopak o majetek města pečovat.


Ing. Petr Lysek z Pirátské strany, který dotaci naopak podpořil, k tomu uvádí následující:

Ačkoliv s obsahem banerů zásadně nesouhlasím, mám za to že by tyto projevy měla řešit, v případě že dojde k porušení zákona, primárně Policie ČR. Nepovažoval jsem za vhodné, aby se tento problém tak obšírně ventiloval v průběhu schvalování dotací pro klub. Jsem si vědom, že pořadatelé mají omezené možnosti, jak v takovéto situaci postupovat. Jsem přesvědčen, že vedení klubu udělá vše pro to, aby se v budoucnu podobné excesy neopakovaly. Ovšem útoky na ty, kteří si dovolili excesy v průběhu utkání kritizovat, jsou zcela nepřijatelné. I hokejoví fanoušci si musí uvědomit, že ne vše co dělají se bude líbit všem a že každý má právo veřejně sdělit svůj názor.

autor: http://www.zmenaproprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.