> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

SK RG Prostějov - KK Brno

vloženo: 03.03.2016           komentářů: 0


V sobotu 5.3. odehraje náš tým 8.kolo ČKE, soupeřem nám bude obhájce titulu tým KK Brno. Start zápasu ve 14:30 tradičně v hale RG a ZŠ Prostějov. Přijděte fandit.

autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.08.2016

Řídil se zákazem řízení a opilý
PROSTĚJOV - Při kontrole policisté změřili 3,36 ‰ alkoholu v dechu. Ve čtvrtek 18. srpna 2016, krátce po dvacáté hodině, kontrolovali policisté v ulici U Stadionu v Prostějově řidiče osobního automobilu značky Seat. Provedenou dechovou zkouškou u dvaatřicetiletého muže z Olomouce změřili hodnotu 3,36 ‰ alkoholu v dechu. Při dalších úkonech policisté zjistili, že muž má rozsudkem Okresního soudu v Olomouci vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Nyní je tedy pro své jednání podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

18.08.2016

Vytloukal klín klínem.
Z trestného činu úvěrový podvod obvinili prostějovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality sedmatřicetiletého muže z Prostějovska. Tohoto činu se měl obviněný dopustit celkem sedmi skutky, kdy si s různými bankovními a úvěrovými společnostmi sjednával půjčky a úvěry, přestože věděl, že vzhledem ke své finanční situaci a výši příjmu nebude schopen takto vzniklým závazkům dostát. Celkem si v období od června 2008 do května 2009 vypůjčil více než 1,4 milionu korun. Obviněný některé své půjčky zpočátku splácel, přesto zůstal dlužit přes milion korun. Nejvyšší částku 1,1 milionu korun si vypůjčil jako meziúvěr a úvěr ze stavebního spoření. Protože však úvěry řádně nesplácel, odstoupila stavební spořitelna od smlouvy a vyzvala k plnění závazku ručitele úvěrů. Ten musel ve prospěch společnosti uhradit částku 560 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení obviněnému muži za uvedený trestný čin hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let

17.08.2016

Peníze půjčené na léky skončily v automa
Z trestného činu podvod je podezřelá dvaašedesátiletá žena z Prostějova. Tohoto skutku se měla dopustit tím, že v době od prosince 2015 do května 2016 podvodně vylákala od osmatřicetileté ženy z Konicka částku 10 300 korun na nákup potřebných léků. Potřebu půjčit si tyto peníze podložila podezřelá tvrzením, že jí bylo pozastaveno vyplácení důchodu. Tvrzení se však nezakládalo na pravdě a půjčené peníze použila ke hře na výherních automatech. Do dnešního dne věřitelce vrátila pouze částku 4 600 korun a ke vrácení zbytku se nemá. V současnosti je ve věci vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení ženě hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

11.08.2016

Nedorozumění zapříčinila jazyková bariér
Občan polské národnosti se snažil vstoupit do prostor ubytovny a nemínil pochopit, že toto nelze, pokud zde není ubytovaný. Po delším vysvětlování se vrátná obrátila na linku 156 s prosbou o příjezd hlídky. Než strážníci dorazili, muž odešel. Mezi oběma celý incident vznikl v důsledku neznalosti jazyka. K protiprávnímu jednání nedošlo.

10.08.2016

Nepříjemné chvíle.
O pomoc strážníků žádala žena prostřednictvím linky 156 a to z důvodu, že přítel upadl z postele a ona ho sama nezvládne dát zpět. Strážníci sedmaosmdesátiletého seniora uložili do lůžka. Jiného opatření nebylo zapotřebí.