> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

SK RG Prostějov - KK Brno

vloženo: 03.03.2016           komentářů: 0


V sobotu 5.3. odehraje náš tým 8.kolo ČKE, soupeřem nám bude obhájce titulu tým KK Brno. Start zápasu ve 14:30 tradičně v hale RG a ZŠ Prostějov. Přijděte fandit.

autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

13.07.2017

Nakupoval, ale nezaplatil.
Ve čtvrtek 13 července po čtrnácté hodině došlo v jednom z prostějovských supermarketů ke krádeži. Hlídka na místě zjistila, že krádeže se dopustil 48 letý muž, který chodil po prodejně a uschoval si zboží do vnitřních kapes od vesty. Poté prošel pokladní zónou bez zaplacení a zde jej zastavila ostrahu supermarketu. Odcizené zboží muž dobrovolně vrátil. Jednalo se o zboží v celkové hodnotě 3699,-Kč, bylo nepoškozeno a vráceno zpět do prodeje. Ke krádeži se na místě přiznal.

12.07.2017

Hrozil pád stromu.
O půl šesté ráno bylo přijato telefonické oznámení, které se týkalo vyvráceného stromu na ulici J. B. Pecky. Hlídka na místě zjistila, že pádem stromu by mohlo dojít k poškození tří motorových vozidel a ohrožena je i bezpečnost chodců. Kontaktováni byli majitelé vozidel, kterým bylo doporučeno jejich přeparkování, což provedli. Byla přivolána jednotka Hasičského záchranného sboru a ta provedla pokácení stromu z důvodu ohrožení majetku a zdraví osob.

11.07.2017

Neuposlechnul výzvy, nadýchal 3, 77 ‰
Neuposlechnul výzvy, nadýchal 3, 77 ‰ a skončil na záchytce. V úterý 11 července před sedmou hodinou večer, prováděla pěší hlídka kontrolu v centru města. Zde si povšimla jí známého muže, jak popíjí z plastové láhve víno. Strážníci ho vyzvali, aby zanechal konzumace alkoholu, vzhledem k tomu, že je na tomto místě požívání alkoholických nápojů zakázáno vyhláškou města. Dále mu bylo sděleno, čeho se dopustil a jaký bude způsob řešení. Muž na výzvu reagoval slovy „já si budu pít, kde chci a vy s tím stejně nic nenaděláte“. Vůči hlídce se choval velmi arogantně, používal vulgární slova. Vzhledem ke stavu opilého muže a jeho chování, provedla hlídka orientační dechovou zkoušku s výsledkem 3,77 promile alkoholu v dechu. Na místo, byl vyžádán příjezd lékaře k posouzení zdravotního stavu. Po vyšetření bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní záchytnou stanici v Olomouci

10.07.2017

Dobýval se do Azylového centra.
V pondělí před pátou hodinou odpoledne vyjížděla hlídka k Azylovému centru, kde se dle oznámení dožadoval neznámý muž vstupu dovnitř. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o 43 letého muže a do azylového centra se dobývá, protože je tam ubytovaná jeho manželka. Rukou tloukl do oken bytu, vyhrožoval fyzickým napadením správci centra, pokud mu nebude umožněna návštěva manželky. Správce ho upozornil, aby svého jednání zanechal, neboť podle platných předpisů nemá na vstup nárok, jelikož tam není ubytován. Za přítomnosti hlídky na místě se situace uklidnila a dotyčný dále již v protiprávním jednání nepokračoval.

10.07.2017

Vloupali se do aut.
Dne 10 července v brzkých ranních hodinách bylo přijato telefonické oznámení, jak dva mladící rozbili okno u zaparkovaného vozidla. Vyslaná hlídka po příjezdu na místo viděla dva utíkající muže. Strážnici se je vydali pronásledovat a při tom vyrozuměli další hlídky o trase útěku. O dvě ulice dále se podařilo pachatele vypátrat, schovávali se mezi zaparkovanými vozidly. Druhou hlídkou bylo zjištěno, že tři vozidla mají rozbité okno a za vozidly ve křoví se nachází jízdní kolo, batoh, sada nářadí v kufříku. Po cestě kudy mladíci utíkali, se našly doklady od vozidel.