> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jarní sezónu začínáme na Slovácku

vloženo: 18.03.2016           komentářů: 0


Jak se nám podaří vstup do jarní sezóny, uvidíme až v neděli po poledni, kdy skončí naše úvodní utkání s rezervou Slovácka. S tou jsme na podzim doma uhráli solidní výsledek.

V létě sledoval první poločas domácího utkání předseda FAČR Miroslav Pelta. Ten skončil sice 1:1, po přestávce jsme ale rozhodli o jednoznačném vítězství 3:1, když se střelecky prosadili Kroupa s Nekudou.

Složení soupeřova týmu lze očekávat trochu jinak poskládané, než ve zmíněném zápase. Tehdy hrál paraleleně „A“ tým, který o víkednu naopak nastoupí už v sobotu, takže mladé hráče mohou doplnit některé posily.

„Každopádně se nebudeme pouštět do běžeckých soubojů. Základem bude hra v bloku a zásadní bude využít každou příležitost ke skórování, která se naskytne,“ nastínil vcelku očekávatelnou taktiku trenér František Jura.

Ten nechtěl blíže specifikovat zahajovací sestavu, i když leccos bylo možné vyčíst právě ze sobotní generálky. Přestože brankářská jednička není zřejmá, důvěru asi dostane přece jen zkušenější Kofroň. Velmi výrazně si o nominaci do základu řekl svým výkonem v druhém poločase Milan Machálek, naopak Pančochář proti stejnému soupeři neměl opět svůj optimální den.

Ze zdravotních důvodů nebude možné počítat s Petrželou a Sečkářem, k dispozici by měl naopak být Tomáš Machálek. S jakou sestavou se tedy může počítat?

Možná varianta vypadá následovně: Kofroň – Hirsch, Sus, Machynek, Rus – Koudelka, Zelenka, Fládr, M. Machálek – T. Machálek (Nekuda), Kroupa. Nakolik bude tento tip odpovídat realitě, budeme vědět v neděli v 10:15 hodin, kdy oba týmy vyběhnou na hřiště v Kunovicích.

autor: 1.SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.09.2018

Dobrá práce strážníků.
Před půlnocí zpozoroval strážník na operačním středisku MP, pomocí městského kamerového dohlížecího systému muže, jak se snaží vyvrátit dopravní značku v centru města. To se mu ovšem nepodařilo. Přesunul se k předvolebnímu poutači, který převrátil. Na místo vyslána hlídka. Muž ztotožněn. Vyzván k umístění poutače na původní místo. Což učinil.

18.09.2018

Upadla z postele.
Krátce před polednem se na linku 156 obrátila žena a uvedla, že má strach o svoji sousedku, která nereaguje na zvonění. Na místo vyslána hlídka. Zjištěno, že žena upadla z postele na podlahu a při tom se zranila. Na místo přivolána ZZS. Osmašedesátiletá seniorka odvezena do nemocnice na ošetření.

17.09.2018

Agresivní pacient skončil v poutech.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení o problémovém pacientovi v nemocnici na urgentním příjmu. Na místo vyslána hlídka. Před budovou strážníky zkontaktoval zdravotní personál, který označil agresivního muže. Muž je měl ohrožovat a demolovat nemocničního zařízení. Hlídkou vyzván ke zklidnění a vysvětlení situace. Na výzvy nereagoval a odcházel pryč. Strážníkem zastaven. Jeho agresivita se stupňovala. Po útoku na strážníka, byl sveden na zem, kde byl spoután.

17.09.2018

Krádeže.
Na linku 156 přijato oznámení o zadržení pachatele, který nemá peníze na zaplacení zboží v supermarketu na Olomoucké ulici. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn devětatřicetiletý muž, který na prodejní ploše zkonzumoval potraviny v celkové hodnotě 52 Kč. Další krádež nahlášena o tři dny později v OD v centru města. Zboží, které odcizil devětatřicetiletý muž, mělo hodnotu 1034 Kč. Ten si na prodejní ploše uschoval všechny vybrané věci pod tričko a následně se pokusil projít přes pokladní zónu bez zaplacení. Tam byl zadržen ostrahou, a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Odcizené zboží muž dobrovolně vydal. V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na oznámenou krádež do supermarketu na Plumlovské ulici. Zde byli při činu, ostrahou zadrženi dva hoši ve věku 14 let.

16.09.2018

Nakonec skončil na záchytce.
V odpoledních hodinách přijato oznámení o pohybu zřejmě opilého muže, který si mezi lidmi sundává oblečení a tím vzbuzuje pohoršení. Strážníkem, provádějícím dohled na veřejný pořádek při Hanáckých slavnostech, v centru města, dotyčný zkontaktován. Hlídkou doprovozen do nedalekého bydliště, kde byl předán příbuznému. Za nedlouho se příbuzný telefonicky obrátil na strážníky s tím, že se muž začal v bytě chovat agresivně. Na místo vyslána hlídka. Sedmadvacetiletý muž uvedl, že je uživatelem drog. Což potvrdil i test provedený přivolanou hlídkou PČR. Muž měl halucinace a byl agresivní. Nekontroloval své chování, ohrožoval sebe i ostatní.