> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Blahopřejeme hráčům SK RG Prostějov

vloženo: 20.03.2016           komentářů: 0Blahopřejeme 3 hráčům SK RG Prostějov kteří se podivají s reprezentací U -17 v Korfbalu už tuto středu do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy.

O tomto víkendu právě proběhlo v pořadí druhé reprezentační soustředění lvíčat mladších 17 let. Celkem 35 hráčů z nejrůznějších klubů se sešlo na Olomoucku ve Velké Bystřici.

Současně s nimi sem zavítali i trenéři školící se na trenérskou licenci pod vedením trenérského dua Edwin Bauman a Ivo Kracík.

Soustředění hráčů, ale i trenérů započalo již v pátek večer. V průběhu víkendu hráči zlepšovali střeleckou techniku, zvvyšovali svou procentuální úspěšnost zakončení, učili se, jak správně bránit a jak klamat pohybem z pod košové pozice a získat tím výhodný prostor pro vstřelení koše. V sobotu večer si všichni zahráli miniturnaj osmi týmů. Neděle pak byla věnována zejména konstruované hře.Na závěr celého soustředění bylo vybráno celkem 12 hráček a 12 hráčů, kteří už tuto středu ráno pojedou do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy. Poznají tak korfbal i z jiné stránky a získají obrovské zkušenosti.

Výběr této čtyřiadvacítky byl mnohem složitější, než trenéři očekávali. Nakonec pro odjezd 23. 3. v 9.00 z Hlavního nádraží v Praze nominovali tyto hráče:

Škrobová Tereza, Holubčíková Kristýna, Sedláková Denisa, Kočí Veronika, Macek Lukáš (KC ZŠ Šenov)

Sahatciu Sára, Kovář Filip, Dlapa Marek, Lorenz Adam (KK Brno)

Pospíšilová Lenka, Kubů Nela, Leznar Adam, Tolar Aleš (KK Brno Nový Lískovec)

Součková Sára, Jiřička Martin, Štěpánek Marek (KCC Sokol České Budějovice)

Lorencová Nikola, Foretová Kateřina, Bartoš John (SK RG Prostějov)

Nováková Klára, Šmíd Filip, Novotný Jakub (KC Plhov Náchod)

Literová Anna (VKC Kolín)

Toufar Jan (MS Znojmo)

autor: www.korfbal.cz

autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

21.03.2017

Popíjel, ale zaplatit nehodlal.
Ve čtyři hodiny ráno přijato na linku 156 oznámení od servírky, z baru v centru města, o neplatícím zákazníkovi. Hlídku na místě kontaktovala barmanka. Ta sdělila, že muž do baru přišel večer, okolo půl jedenácté, se dvěma kamarády. Ti svou útratu, při odchodu domů zaplatili. Třetí muž v provozovně zůstal a zkonzumoval nebo si objednal alkoholické nápoje v celkové hodnotě bezmála 800 Kč. Poté odmítal zaplatit. Strážníci dvaačtyřicetiletého muže vyzvali k prokázání totožnosti. Ten tvrdil, že nic neprovedl a tudíž nebude svoji totožnost sdělovat. Věc odmítal se strážníky jakkoli řešit. Ke zjištění totožnosti byl předveden na služebnu Policie ČR.

19.03.2017

Popletla si sídliště.
V podvečer strážníci vyjížděli na sídl. Svobody, kde se dle telefonického sdělení ženy, měl nacházet její automobil, zablokovaný jiným vozidlem a ona nemůže vyjet. Hlídka v udané lokalitě zkontrolovala celé sídliště a blízké okolí, ovšem auto ani oznamovatelku se nalézt nepodařilo. Strážník z operačního střediska dotyčnou kontaktoval telefonicky. Žena si údajně spletla název sídliště. Za omyl se omluvila. Hlídka vyslána na novou adresu, a to na sídl. E. Beneše. Zde již ženě ve svízelné situaci pomáhal kolemjdoucí muž. S vozidlem jí vyjel. Pomoc strážníků nebyla zapotřebí.

17.03.2017

Alkohol za řídítka kola nepatří.
Při kontrolní činnosti a dohledu na veřejný pořádek ve Vrahovicích strážníci zastavili, ve večerních hodinách, neosvětleného cyklistu. Při projednávání přestupku, jevil pětadvacetiletý muž známky požití alkoholu. Hlídka přistoupila k provedení orientační dechové zkoušky. Zjištěno 1, 9‰ alkoholu v dechu. Dotyčný nebyl schopen na místě prokázat svoji totožnost, proto byl předveden na Policii ČR k jejímu zjištění.

17.03.2017

Majitel za svého psa zodpovídá.
V dopoledních hodinách oznámil muž, pokousání psem. Celý incident se odehrál na Dukelské bráně. Zde majitel psa přivázal ke stojanu na kola a ponechal ho bez dozoru. V momentě, kdy si oznamovatel chtěl odložit své jízdní kolo do stojanu, byl tímto psem napaden. Jelikož měl muž krvavé zranění na levé noze, bylo mu hlídkou doporučeno navštívit lékaře. Majitel psa poučen o nutnosti vyšetření svého svěřence u veterinárního lékaře a následném předání výsledků zraněnému muži. S tím šestadvacetiletý muž souhlasil. Navzájem si pánové vyměnili telefonní čísla, pro případnou komunikaci. Celá záležitost předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení, o čemž byli oba poučeni.

12.03.2017

Muž v autobusu manipuloval
V sobotu 12. března, jsme krátce po třinácté hodině na lince tísňového volání 158 obdrželi oznámení z linkového autobusu na trase Brno Jeseník, že ve voze jeden z pasažérů manipuluje s pistolí, ale nikoho přímo neohrožuje. Na následující zastávce autobusu v Janáčkově ulici v Prostějově v autobusu provedli policisté proti muži zákrok. Při tom zjistili, že se jednalo o plynovou pistoli a nikdo z pasažérů ohrožen nebyl. Třiapadesátiletý muž je pro své jednání podezřelý ze spáchání přestupku na úseku zbraní a střeliva. Za ten mu ve správním řízení hrozí pokuta až do výše 15 tisíc korun a propadnutí věci. Přesné okolnosti incidentu jsou nadále předmětem policejního šetření.