> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Blahopřejeme hráčům SK RG Prostějov

vloženo: 20.03.2016           komentářů: 0Blahopřejeme 3 hráčům SK RG Prostějov kteří se podivají s reprezentací U -17 v Korfbalu už tuto středu do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy.

O tomto víkendu právě proběhlo v pořadí druhé reprezentační soustředění lvíčat mladších 17 let. Celkem 35 hráčů z nejrůznějších klubů se sešlo na Olomoucku ve Velké Bystřici.

Současně s nimi sem zavítali i trenéři školící se na trenérskou licenci pod vedením trenérského dua Edwin Bauman a Ivo Kracík.

Soustředění hráčů, ale i trenérů započalo již v pátek večer. V průběhu víkendu hráči zlepšovali střeleckou techniku, zvvyšovali svou procentuální úspěšnost zakončení, učili se, jak správně bránit a jak klamat pohybem z pod košové pozice a získat tím výhodný prostor pro vstřelení koše. V sobotu večer si všichni zahráli miniturnaj osmi týmů. Neděle pak byla věnována zejména konstruované hře.Na závěr celého soustředění bylo vybráno celkem 12 hráček a 12 hráčů, kteří už tuto středu ráno pojedou do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy. Poznají tak korfbal i z jiné stránky a získají obrovské zkušenosti.

Výběr této čtyřiadvacítky byl mnohem složitější, než trenéři očekávali. Nakonec pro odjezd 23. 3. v 9.00 z Hlavního nádraží v Praze nominovali tyto hráče:

Škrobová Tereza, Holubčíková Kristýna, Sedláková Denisa, Kočí Veronika, Macek Lukáš (KC ZŠ Šenov)

Sahatciu Sára, Kovář Filip, Dlapa Marek, Lorenz Adam (KK Brno)

Pospíšilová Lenka, Kubů Nela, Leznar Adam, Tolar Aleš (KK Brno Nový Lískovec)

Součková Sára, Jiřička Martin, Štěpánek Marek (KCC Sokol České Budějovice)

Lorencová Nikola, Foretová Kateřina, Bartoš John (SK RG Prostějov)

Nováková Klára, Šmíd Filip, Novotný Jakub (KC Plhov Náchod)

Literová Anna (VKC Kolín)

Toufar Jan (MS Znojmo)

autor: www.korfbal.cz

autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.05.2016

Nabídka levnější energie se nevyplatila.
Během hodiny řešili strážníci dvě oznámení od občanů o porušení Tržního řádu. Jednalo se o tutéž společnost. Poprvé vyjížděla hlídka na ulici Dolní, kde se pohybovali dva muži, zvonili na zvonky a požadovali doklady o zaplacení energií. Po čtyřiceti minutách se událost opakovala na sídlišti A. Slavíčka, kde výhodnější energie nabízely dvě ženy. V obou případech přestupky vyřešeny blokovou pokutou ve výši 500 Kč.

26.05.2016

Děti v ohrožení.
Hodinu před polednem strážníci vyjížděli do lesoparku Hloučela, k občerstvení U Abrahámka, kde se měl přímo nad dětským hřištěm nacházet roj včel. Oznámení přijato od obsluhy. Na místě bylo přítomno větší množství dětí, proto hlídka zamezila vstup na hřiště. Přes dispečink MP přivoláni hasiči. Provedena odborná likvidace roje. Vše se obešlo bez zranění.

24.05.2016

Podnapilá řidička.
V podvečer přijato na lince 156 oznámení o neznámé ženě, která popíjí v baru alkoholické nápoje a již v minulosti několikrát odjela autem opilá. Vyslaná hlídka na místě nalezla uvedené vozidlo, zaparkované před barem. Prostor monitorován MKDS. Po půlhodině žena opustila provozovnu, nasedla do vozu a odjela. Nedaleko byla strážníky zastavena a vyzvána k provedení dechové zkoušky. Tu odmítla. Později dechová zkouška provedena s výsledkem 2,79 ‰. Na to pětačtyřicetiletá žena odvětila „to mám furt“ a přiznala se k požití dvou piv a nějakého vína. Pro podezření z trestného činu přivolána hlídka PČR.

22.05.2016

Při bruslení, poškrábán psem.
Na základě přijatého sdělení na tísňové lince, vyjížděla hlídka na Plumlovskou ulici, kde měl pes napadnout bruslaře. Nepříjemná situace se stala v okamžiku, kdy oznamovatel projížděl na bruslích kolem vlčáka, který byl na vodítku. I přes to po bruslaři vyběhl a škrábl jej do nohy. V tom okamžiku si majitel psa strhl zpět a k dalšímu napadení již nedošlo. Dle vyhlášky č. 8/2012 by měla mít fyzická osoba svého psa na veřejném prostranství, pod kontrolou či dohledem. A to i v případě, kdy se pohybuje na vodítku. Porušením vyhlášky je majitel psa podezřelý ze spáchání přestupku dle § 27/1q) Zákona na ochranu zvířat proti týrání.

21.05.2016

Krádeží na sebe upozornil.
V podvečer vyjížděli strážníci na telefonické oznámení drobné krádeže, do obchodního domu na Vrahovické ulici. V zadrženém pachateli zjištěn patnáctiletý hoch, který odcizil tři čokolády Studentská pečeť. Při ověřování totožnosti vyšlo najevo, že je hledanou osobou, jelikož utekl z dětského domova. Následně převezen na služebnu Policie ČR.