> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Blahopřejeme hráčům SK RG Prostějov

vloženo: 20.03.2016           komentářů: 0Blahopřejeme 3 hráčům SK RG Prostějov kteří se podivají s reprezentací U -17 v Korfbalu už tuto středu do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy.

O tomto víkendu právě proběhlo v pořadí druhé reprezentační soustředění lvíčat mladších 17 let. Celkem 35 hráčů z nejrůznějších klubů se sešlo na Olomoucku ve Velké Bystřici.

Současně s nimi sem zavítali i trenéři školící se na trenérskou licenci pod vedením trenérského dua Edwin Bauman a Ivo Kracík.

Soustředění hráčů, ale i trenérů započalo již v pátek večer. V průběhu víkendu hráči zlepšovali střeleckou techniku, zvvyšovali svou procentuální úspěšnost zakončení, učili se, jak správně bránit a jak klamat pohybem z pod košové pozice a získat tím výhodný prostor pro vstřelení koše. V sobotu večer si všichni zahráli miniturnaj osmi týmů. Neděle pak byla věnována zejména konstruované hře.Na závěr celého soustředění bylo vybráno celkem 12 hráček a 12 hráčů, kteří už tuto středu ráno pojedou do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy. Poznají tak korfbal i z jiné stránky a získají obrovské zkušenosti.

Výběr této čtyřiadvacítky byl mnohem složitější, než trenéři očekávali. Nakonec pro odjezd 23. 3. v 9.00 z Hlavního nádraží v Praze nominovali tyto hráče:

Škrobová Tereza, Holubčíková Kristýna, Sedláková Denisa, Kočí Veronika, Macek Lukáš (KC ZŠ Šenov)

Sahatciu Sára, Kovář Filip, Dlapa Marek, Lorenz Adam (KK Brno)

Pospíšilová Lenka, Kubů Nela, Leznar Adam, Tolar Aleš (KK Brno Nový Lískovec)

Součková Sára, Jiřička Martin, Štěpánek Marek (KCC Sokol České Budějovice)

Lorencová Nikola, Foretová Kateřina, Bartoš John (SK RG Prostějov)

Nováková Klára, Šmíd Filip, Novotný Jakub (KC Plhov Náchod)

Literová Anna (VKC Kolín)

Toufar Jan (MS Znojmo)

autor: www.korfbal.cz

autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

02.12.2016

Při kontrole železničního depa zajištěna
V průběhu týdne zadrželi strážníci dvakrát hledanou osobu. V obou případech se jednalo o téhož mladistvého. Ten se pohyboval v prostorách za místním nádražím.

01.12.2016

Svědomitý zaměstnanec.
Host při žádosti o ubytování předložil na recepci občanský průkaz a netušil, co si tím způsobí. Recepční si jeho doklad ověřil na stránkách Ministerstva vnitra a zjistil jeho neplatnost. Přivolaní strážníci tuto skutečnost prověřili přes základní registr obyvatel, kde se tento údaj o neplatnosti potvrdil. Muž se v roce 2014 přestěhoval, ale změnu bydliště v občanském průkazu si nevyřídil, čímž si doklad totožnosti zneplatnil. Tímto je podezřelý z přestupku dle zákona č. 328/1999 Sb. o občanských průkazech. Ve správním řízení mu hrozí pokuta do výše až 15 000 Kč.

29.11.2016

Spoléhat na platební kartu
V podvečer se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil řidič autobusu pro potíže s jednou osobou. Na místě hlídka zjistila ženu (39), která nemá hotovost a jízdenku chce uhradit platební kartou. To ale nebylo v tuto chvíli možné, neboť platební terminál nefungoval. Nakonec se celá záležitost vyřešila. Jedna z cestujících v přítomnosti strážníků půjčila dotyčné hotovost. Hlídka poté prostor opustila.

28.11.2016

Vymlouval se na nevědomost.
Hodinu po poledni byl hlídkou přistižen muž, jak lepí plakáty na zídku autobusové zastávky. Následným šetřením zjištěno, že se u něj jedná o opakované jednání. Dotyčnému na místě odebráno 76 ks plakátů. Událost předána správnímu orgánu k dořešení. Za přestupek proti veřejnému pořádku, a to znečištěním veřejně prospěšného zařízení mu hrozí pokuta až 20 000 Kč při opakování, což je tento případ až 30 000 Kč.

28.11.2016

Uvězněná.
S žádostí o pomoc se telefonicky na strážníky obrátila řidička osobního vozidla, která při výjezdu z areálu, shledala uzamčenou bránu. Jiná cesta, kudy by vyjela ven, zde nebyla. Hlídka se sice pokusila zkontaktovat odpovědnou osobu, ale to se nepodařilo. Záchrana přišla od druhé hlídky, která znala majitele a telefonicky ho o vzniklé situaci vyrozuměla. Během chvíle žena vysvobozena.