> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Blahopřejeme hráčům SK RG Prostějov

vloženo: 20.03.2016           komentářů: 0Blahopřejeme 3 hráčům SK RG Prostějov kteří se podivají s reprezentací U -17 v Korfbalu už tuto středu do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy.

O tomto víkendu právě proběhlo v pořadí druhé reprezentační soustředění lvíčat mladších 17 let. Celkem 35 hráčů z nejrůznějších klubů se sešlo na Olomoucku ve Velké Bystřici.

Současně s nimi sem zavítali i trenéři školící se na trenérskou licenci pod vedením trenérského dua Edwin Bauman a Ivo Kracík.

Soustředění hráčů, ale i trenérů započalo již v pátek večer. V průběhu víkendu hráči zlepšovali střeleckou techniku, zvvyšovali svou procentuální úspěšnost zakončení, učili se, jak správně bránit a jak klamat pohybem z pod košové pozice a získat tím výhodný prostor pro vstřelení koše. V sobotu večer si všichni zahráli miniturnaj osmi týmů. Neděle pak byla věnována zejména konstruované hře.Na závěr celého soustředění bylo vybráno celkem 12 hráček a 12 hráčů, kteří už tuto středu ráno pojedou do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy. Poznají tak korfbal i z jiné stránky a získají obrovské zkušenosti.

Výběr této čtyřiadvacítky byl mnohem složitější, než trenéři očekávali. Nakonec pro odjezd 23. 3. v 9.00 z Hlavního nádraží v Praze nominovali tyto hráče:

Škrobová Tereza, Holubčíková Kristýna, Sedláková Denisa, Kočí Veronika, Macek Lukáš (KC ZŠ Šenov)

Sahatciu Sára, Kovář Filip, Dlapa Marek, Lorenz Adam (KK Brno)

Pospíšilová Lenka, Kubů Nela, Leznar Adam, Tolar Aleš (KK Brno Nový Lískovec)

Součková Sára, Jiřička Martin, Štěpánek Marek (KCC Sokol České Budějovice)

Lorencová Nikola, Foretová Kateřina, Bartoš John (SK RG Prostějov)

Nováková Klára, Šmíd Filip, Novotný Jakub (KC Plhov Náchod)

Literová Anna (VKC Kolín)

Toufar Jan (MS Znojmo)

autor: www.korfbal.cz

autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.08.2016

Řídil se zákazem řízení a opilý
PROSTĚJOV - Při kontrole policisté změřili 3,36 ‰ alkoholu v dechu. Ve čtvrtek 18. srpna 2016, krátce po dvacáté hodině, kontrolovali policisté v ulici U Stadionu v Prostějově řidiče osobního automobilu značky Seat. Provedenou dechovou zkouškou u dvaatřicetiletého muže z Olomouce změřili hodnotu 3,36 ‰ alkoholu v dechu. Při dalších úkonech policisté zjistili, že muž má rozsudkem Okresního soudu v Olomouci vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel. Nyní je tedy pro své jednání podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které mu v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

18.08.2016

Vytloukal klín klínem.
Z trestného činu úvěrový podvod obvinili prostějovští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality sedmatřicetiletého muže z Prostějovska. Tohoto činu se měl obviněný dopustit celkem sedmi skutky, kdy si s různými bankovními a úvěrovými společnostmi sjednával půjčky a úvěry, přestože věděl, že vzhledem ke své finanční situaci a výši příjmu nebude schopen takto vzniklým závazkům dostát. Celkem si v období od června 2008 do května 2009 vypůjčil více než 1,4 milionu korun. Obviněný některé své půjčky zpočátku splácel, přesto zůstal dlužit přes milion korun. Nejvyšší částku 1,1 milionu korun si vypůjčil jako meziúvěr a úvěr ze stavebního spoření. Protože však úvěry řádně nesplácel, odstoupila stavební spořitelna od smlouvy a vyzvala k plnění závazku ručitele úvěrů. Ten musel ve prospěch společnosti uhradit částku 560 tisíc korun. V případě prokázání viny a odsouzení obviněnému muži za uvedený trestný čin hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let

17.08.2016

Peníze půjčené na léky skončily v automa
Z trestného činu podvod je podezřelá dvaašedesátiletá žena z Prostějova. Tohoto skutku se měla dopustit tím, že v době od prosince 2015 do května 2016 podvodně vylákala od osmatřicetileté ženy z Konicka částku 10 300 korun na nákup potřebných léků. Potřebu půjčit si tyto peníze podložila podezřelá tvrzením, že jí bylo pozastaveno vyplácení důchodu. Tvrzení se však nezakládalo na pravdě a půjčené peníze použila ke hře na výherních automatech. Do dnešního dne věřitelce vrátila pouze částku 4 600 korun a ke vrácení zbytku se nemá. V současnosti je ve věci vedeno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení ženě hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

11.08.2016

Nedorozumění zapříčinila jazyková bariér
Občan polské národnosti se snažil vstoupit do prostor ubytovny a nemínil pochopit, že toto nelze, pokud zde není ubytovaný. Po delším vysvětlování se vrátná obrátila na linku 156 s prosbou o příjezd hlídky. Než strážníci dorazili, muž odešel. Mezi oběma celý incident vznikl v důsledku neznalosti jazyka. K protiprávnímu jednání nedošlo.

10.08.2016

Nepříjemné chvíle.
O pomoc strážníků žádala žena prostřednictvím linky 156 a to z důvodu, že přítel upadl z postele a ona ho sama nezvládne dát zpět. Strážníci sedmaosmdesátiletého seniora uložili do lůžka. Jiného opatření nebylo zapotřebí.