> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Blahopřejeme hráčům SK RG Prostějov

vloženo: 20.03.2016           komentářů: 0Blahopřejeme 3 hráčům SK RG Prostějov kteří se podivají s reprezentací U -17 v Korfbalu už tuto středu do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy.

O tomto víkendu právě proběhlo v pořadí druhé reprezentační soustředění lvíčat mladších 17 let. Celkem 35 hráčů z nejrůznějších klubů se sešlo na Olomoucku ve Velké Bystřici.

Současně s nimi sem zavítali i trenéři školící se na trenérskou licenci pod vedením trenérského dua Edwin Bauman a Ivo Kracík.

Soustředění hráčů, ale i trenérů započalo již v pátek večer. V průběhu víkendu hráči zlepšovali střeleckou techniku, zvvyšovali svou procentuální úspěšnost zakončení, učili se, jak správně bránit a jak klamat pohybem z pod košové pozice a získat tím výhodný prostor pro vstřelení koše. V sobotu večer si všichni zahráli miniturnaj osmi týmů. Neděle pak byla věnována zejména konstruované hře.Na závěr celého soustředění bylo vybráno celkem 12 hráček a 12 hráčů, kteří už tuto středu ráno pojedou do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy. Poznají tak korfbal i z jiné stránky a získají obrovské zkušenosti.

Výběr této čtyřiadvacítky byl mnohem složitější, než trenéři očekávali. Nakonec pro odjezd 23. 3. v 9.00 z Hlavního nádraží v Praze nominovali tyto hráče:

Škrobová Tereza, Holubčíková Kristýna, Sedláková Denisa, Kočí Veronika, Macek Lukáš (KC ZŠ Šenov)

Sahatciu Sára, Kovář Filip, Dlapa Marek, Lorenz Adam (KK Brno)

Pospíšilová Lenka, Kubů Nela, Leznar Adam, Tolar Aleš (KK Brno Nový Lískovec)

Součková Sára, Jiřička Martin, Štěpánek Marek (KCC Sokol České Budějovice)

Lorencová Nikola, Foretová Kateřina, Bartoš John (SK RG Prostějov)

Nováková Klára, Šmíd Filip, Novotný Jakub (KC Plhov Náchod)

Literová Anna (VKC Kolín)

Toufar Jan (MS Znojmo)

autor: www.korfbal.cz

autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

06.10.2016

Nesli paletu.
Odkud ji vzali, nedokázali vysvětlit, proto jim byla odebrána. Tímto se stala dvojice mužů podezřelá z přestupku proti majetku. Strážníci je zastihli na ulici Říční. V okolí se nepodařilo zjistit, komu Euro paleta patří. Cena ve výkupně stanovena na částku 280 Kč. Událost postoupena správnímu orgánu.

05.10.2016

Stát neoprávněně
Během hodiny provedeny dva odtahy. Stát neoprávněně na vyhrazeném parkovišti, nebo zaparkovat vůz před vjezdem do garáže se nevyplácí. O tom se na vlastní kůži přesvědčili řidiči, kteří tato pravidla porušili. První odtah nařízen na základě oznámení, o stání vozidla na vyhrazeném parkovišti. Přibližně za hodinu, přijato další sdělení, tentokrát o znemožnění výjezdu oznamovatele z garáže neznámým vozem. I v tomto případě nařízen odtah. Obě vozidla převezeny odtahovou službou do prostor městské policie. Na služebně po vyřízení dopravního přestupku je vůz předán. Za zmíněné dopravní přestupky je možné udělit blokovou pokutu až do výše 2 000 Kč. Za odtah je účtován poplatek 2 000 Kč.

05.10.2016

Chránil cestující.
S kuriózním případem se setkali strážníci v podvečerních hodinách, kdy vyjížděli na žádost cestujícího, který telefonicky oznámil stížnost na řidiče autobusu, že ho nechce přepravit. Na místě zjištěn důvod. Řidič vše vysvětlil. Muž žije v nevyhovujících hygienických podmínkách a po minulé přepravě bylo jeho sedadlo a celý autobus zablešen. Tomuto chtěl řidič zabránit, a proto ho odmítnul, pustit do autobusu. S majitelem firmy ještě před příjezdem hlídky dohodnul náhradní řešení, s kterým oznamovatel souhlasil

01.10.2016

Poctivý nálezce.
Hotovost v částce téměř 2000 Kč nalezených v peněžence s doklady přinesl muž na služebnu Městské policie Prostějov. Veškeré věci se ještě téhož dne dostali ke svému majiteli. Ten ve večerních hodinách dorazil na služebnu, kde mu vše předáno.

29.09.2016

Poškození vozidla.
Hodinu po půlnoci zaslechla hlídka hluk řinoucí se od parkoviště na Mlýnské ulici. Následnou kontrolou zjištěno vozidlo s rozbitým bočním okénkem a se zřetelnými stopami po vloupání. Podezřelé osoby poté nalezeny u výherních automatů v herně v centru města. Událost si převzali pro podezření z trestného činu policisté.