> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Blahopřejeme hráčům SK RG Prostějov

vloženo: 20.03.2016           komentářů: 0Blahopřejeme 3 hráčům SK RG Prostějov kteří se podivají s reprezentací U -17 v Korfbalu už tuto středu do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy.

O tomto víkendu právě proběhlo v pořadí druhé reprezentační soustředění lvíčat mladších 17 let. Celkem 35 hráčů z nejrůznějších klubů se sešlo na Olomoucku ve Velké Bystřici.

Současně s nimi sem zavítali i trenéři školící se na trenérskou licenci pod vedením trenérského dua Edwin Bauman a Ivo Kracík.

Soustředění hráčů, ale i trenérů započalo již v pátek večer. V průběhu víkendu hráči zlepšovali střeleckou techniku, zvvyšovali svou procentuální úspěšnost zakončení, učili se, jak správně bránit a jak klamat pohybem z pod košové pozice a získat tím výhodný prostor pro vstřelení koše. V sobotu večer si všichni zahráli miniturnaj osmi týmů. Neděle pak byla věnována zejména konstruované hře.Na závěr celého soustředění bylo vybráno celkem 12 hráček a 12 hráčů, kteří už tuto středu ráno pojedou do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy. Poznají tak korfbal i z jiné stránky a získají obrovské zkušenosti.

Výběr této čtyřiadvacítky byl mnohem složitější, než trenéři očekávali. Nakonec pro odjezd 23. 3. v 9.00 z Hlavního nádraží v Praze nominovali tyto hráče:

Škrobová Tereza, Holubčíková Kristýna, Sedláková Denisa, Kočí Veronika, Macek Lukáš (KC ZŠ Šenov)

Sahatciu Sára, Kovář Filip, Dlapa Marek, Lorenz Adam (KK Brno)

Pospíšilová Lenka, Kubů Nela, Leznar Adam, Tolar Aleš (KK Brno Nový Lískovec)

Součková Sára, Jiřička Martin, Štěpánek Marek (KCC Sokol České Budějovice)

Lorencová Nikola, Foretová Kateřina, Bartoš John (SK RG Prostějov)

Nováková Klára, Šmíd Filip, Novotný Jakub (KC Plhov Náchod)

Literová Anna (VKC Kolín)

Toufar Jan (MS Znojmo)

autor: www.korfbal.cz

autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

16.02.2017

Močil do květináče.
Přivolané hlídce, muž bez domova, své jednání hájil tím, že je nemocný a na toaletu by již nedošel. Protentokrát řešeno domluvou, s upozorněním na nevhodnost takového počínání. Událost se odehrála v centru města.

16.02.2017

Psa venčil bez vodítka.
Psa venčil bez vodítka. Muž oznámil na linku 156 pokousání svého psa, psem, který sice měl v dohledu páníčka, ale ten nestihl zabránit v napadení. Neměl psa na vodítku. Jelikož při útoku nedošlo ke zranění zvířete ani k jiné škodě na majetku, událost vyřešena na místě s přestupcem blokovou pokutou. Ta, za porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání, a to nedodržením povinností obsažených v obecně závazné vyhlášce města, která zakazuje volné pobíhání psa na veřejných prostranstvích, mimo určená místa, může dosáhnout částky až 5000 Kč.

16.02.2017

Hořící vozidlo.
Po patnácté hodině došlo k požáru stojícího vozidla zn. Mercedes, před Poliklinikou na ulici Mathonova. Strážníci se v tomto čase pohybovali v nedalekém okolí, a proto byli na místě první. Zmíněný vůz ale při jejich příjezdu již natolik hořel, že použít své hasící přístroje, by bylo neúčinné. Hlídka zabezpečila místo proti vstupu nepovolaných osob. O požár se postarali hasiči. Celou událost si převzali na místě policisté.

15.02.2017

Časté výjezdy k seniorům.
Dvakrát, během hodiny se na strážníky obrátili občané s žádostí o pomoc pro své blízké. V prvním případě se jednalo o ženu (83), která upadla v bytě na podlahu. Její manžel vzhledem k vysokému věku, ji nebyl schopen sám uložit zpět do postele. Druhý případ byl obdobný. Opět se jednalo o ženu (93), která po pádu na zem nezvládla sama vstát a ani přítomná osoba nemohla vlastními silami tuto nepříjemnost zvládnout. Hlídka seniorkám pomohla zpět do lůžka. Ke zranění u žádné nedošlo, tudíž nebylo zapotřebí přivolání lékaře.

12.02.2017

Odcizit ozdobné poklice se nepodařilo.
Lup zůstal na místě. O půl čtvrté ráno vyrušil oznamovatel skupinu mladíků při krádeži poklic ze zaparkovaných automobilů. Ihned svůj poznatek telefonicky předal strážníkům. Ti i přes veškeré úsilí pachatele nenalezli. Celá událost předána policistům k dalšímu šetření. Zlodějům se podařilo sundat z vozidel 8 ks originál poklic Škoda, z nichž 3 ks byly poškozené.