> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Blahopřejeme hráčům SK RG Prostějov

vloženo: 20.03.2016           komentářů: 0Blahopřejeme 3 hráčům SK RG Prostějov kteří se podivají s reprezentací U -17 v Korfbalu už tuto středu do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy.

O tomto víkendu právě proběhlo v pořadí druhé reprezentační soustředění lvíčat mladších 17 let. Celkem 35 hráčů z nejrůznějších klubů se sešlo na Olomoucku ve Velké Bystřici.

Současně s nimi sem zavítali i trenéři školící se na trenérskou licenci pod vedením trenérského dua Edwin Bauman a Ivo Kracík.

Soustředění hráčů, ale i trenérů započalo již v pátek večer. V průběhu víkendu hráči zlepšovali střeleckou techniku, zvvyšovali svou procentuální úspěšnost zakončení, učili se, jak správně bránit a jak klamat pohybem z pod košové pozice a získat tím výhodný prostor pro vstřelení koše. V sobotu večer si všichni zahráli miniturnaj osmi týmů. Neděle pak byla věnována zejména konstruované hře.Na závěr celého soustředění bylo vybráno celkem 12 hráček a 12 hráčů, kteří už tuto středu ráno pojedou do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy. Poznají tak korfbal i z jiné stránky a získají obrovské zkušenosti.

Výběr této čtyřiadvacítky byl mnohem složitější, než trenéři očekávali. Nakonec pro odjezd 23. 3. v 9.00 z Hlavního nádraží v Praze nominovali tyto hráče:

Škrobová Tereza, Holubčíková Kristýna, Sedláková Denisa, Kočí Veronika, Macek Lukáš (KC ZŠ Šenov)

Sahatciu Sára, Kovář Filip, Dlapa Marek, Lorenz Adam (KK Brno)

Pospíšilová Lenka, Kubů Nela, Leznar Adam, Tolar Aleš (KK Brno Nový Lískovec)

Součková Sára, Jiřička Martin, Štěpánek Marek (KCC Sokol České Budějovice)

Lorencová Nikola, Foretová Kateřina, Bartoš John (SK RG Prostějov)

Nováková Klára, Šmíd Filip, Novotný Jakub (KC Plhov Náchod)

Literová Anna (VKC Kolín)

Toufar Jan (MS Znojmo)

autor: www.korfbal.cz

autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.05.2017

Vše dopadlo dobře.
V odpoledních hodinách vyjížděli strážníci na pomoc oznamovatelce. Ta se nemohla dostat do bytu za svojí matkou. Uvedla, že před hodinou z bytu odešla, klíče nemá a matka na zvonění nereaguje. Jelikož vzniklo důvodné podezření, že osoba v bytě může mít zdravotní komplikace, rozhodli strážníci o otevření bytu. K úkonu, na místo přivoláni hasiči. Po otevření bytu zjištěno, že čtyřiasedmdesátiletá paní je v pořádku. Pouze měla v bytě nově nainstalované interierové dveře, ve kterých ještě nebyly kliky.

17.05.2017

Nebezpečná situace na silnici.
Po deváté hodině ranní přijato oznámení od řidiče, že se po silnici od Seloutek směrem k Domamyslicím pohybuje osedlaný kůň bez jezdce. Na místo vyjela hlídka okrskářů. Koně se najít nepodařilo. Strážníci se pokusili v nedaleké prodejně jezdeckých potřeb zjistit informace, čí by mohlo zvíře být. V prodejně se nacházela i zákaznice, která ihned začala obvolávat známé chovatele koní v okolí a zjišťovat koho kůň shodil. Po půl hodině se na linku 156 obrátil muž z Mostkovic s tím, že odchytil koně bez jezdce. Informace předána okrskářům, kteří se přesunuli na zahradu oznamovatele. Rovněž tam přijela i žena, pátrající po majiteli. Koně poznala, patřil do stáje v Mostkovicích. Telefonicky zkontaktovala čtyřiadvacetiletou jezdkyni. Ta se zanedlouho na místo dostavila také. Viditelné zranění neměla, lékařské ošetření nebylo zapotřebí.

17.05.2017

Zemřel v parku.
V ranních hodinách si okrskář povšiml ležící osoby na lavičce ve Smetanových sadech. Z místní znalosti strážník věděl, že se jedná o dvaašedesátiletého bezdomovce. Při snaze o vzbuzení, muž nejevil žádné známky života. Informována zdravotní záchranná služba a přivolána Policie ČR. Místo zajištěno proti vstupu nepovolaných osob a předáno policistům k dalšímu opatření.

13.05.2017

Alkohol.
Během víkendu řešili strážníci sedm případů opilých osob. Pět z nich leželo na zemi v ulicích města. U dvou podnapilých osob zaznamenáno nevhodné chování v provozovnách. Ve dvou případech se jednalo o ženy. Další případ, kde sehrál hlavní roli alkohol, nahlášen 14. 5. 2017 ve večerních hodinách, z ubytovny, kde někdo rozbil vchodové dveře. Dva bratři (oba 26 let), při odchodu od kamaráda u vchodu potkali známého muže. Ten jednoho z nich napadl a prohodil ho skleněnou výplní vchodových dveří. Poté z místa utekl. Dění nahlásila oznamovatelka na linku 156. Před příjezdem strážníků, zraněný i s bratrem společně odešli domů, kde jejich matka přivolala na místo ZZS a PČR.

13.05.2017

Chtěl utéct bez zaplacení.
V odpoledních hodinách přijato telefonické oznámení z restaurace nedaleko centra, o neplatícím hostovi. Ten byl při úprku dostižen personálem a přiveden zpět do podniku. Na místo vyslána hlídka. Zjištěn třiadvacetiletý muž. Byl v podnapilém stavu a v přítomnosti strážníků se choval arogantně. Útratu ve výši 219 Kč zaplatit odmítal. Jeho přestupkové jednání předáno příslušnému správnímu orgánu k dořešení. O tom byli on i obsluha poučeni.