> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Blahopřejeme hráčům SK RG Prostějov

vloženo: 20.03.2016           komentářů: 0Blahopřejeme 3 hráčům SK RG Prostějov kteří se podivají s reprezentací U -17 v Korfbalu už tuto středu do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy.

O tomto víkendu právě proběhlo v pořadí druhé reprezentační soustředění lvíčat mladších 17 let. Celkem 35 hráčů z nejrůznějších klubů se sešlo na Olomoucku ve Velké Bystřici.

Současně s nimi sem zavítali i trenéři školící se na trenérskou licenci pod vedením trenérského dua Edwin Bauman a Ivo Kracík.

Soustředění hráčů, ale i trenérů započalo již v pátek večer. V průběhu víkendu hráči zlepšovali střeleckou techniku, zvvyšovali svou procentuální úspěšnost zakončení, učili se, jak správně bránit a jak klamat pohybem z pod košové pozice a získat tím výhodný prostor pro vstřelení koše. V sobotu večer si všichni zahráli miniturnaj osmi týmů. Neděle pak byla věnována zejména konstruované hře.Na závěr celého soustředění bylo vybráno celkem 12 hráček a 12 hráčů, kteří už tuto středu ráno pojedou do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy. Poznají tak korfbal i z jiné stránky a získají obrovské zkušenosti.

Výběr této čtyřiadvacítky byl mnohem složitější, než trenéři očekávali. Nakonec pro odjezd 23. 3. v 9.00 z Hlavního nádraží v Praze nominovali tyto hráče:

Škrobová Tereza, Holubčíková Kristýna, Sedláková Denisa, Kočí Veronika, Macek Lukáš (KC ZŠ Šenov)

Sahatciu Sára, Kovář Filip, Dlapa Marek, Lorenz Adam (KK Brno)

Pospíšilová Lenka, Kubů Nela, Leznar Adam, Tolar Aleš (KK Brno Nový Lískovec)

Součková Sára, Jiřička Martin, Štěpánek Marek (KCC Sokol České Budějovice)

Lorencová Nikola, Foretová Kateřina, Bartoš John (SK RG Prostějov)

Nováková Klára, Šmíd Filip, Novotný Jakub (KC Plhov Náchod)

Literová Anna (VKC Kolín)

Toufar Jan (MS Znojmo)

autor: www.korfbal.cz

autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

20.09.2016

Upozornili na sebe podezřelým chováním.
Oznamovatel sdělil na linku 156 podivné chování skupiny pracovníků neznámé firmy. Hlídka tedy vyrazila do uvedené lokality, kde zastihla muže s vozíkem. Po chvíli dorazili jeho kamarádi vlekoucí několik europalet. Tvrdili, že je nalezli v křoví v blízkosti ulice Kralická. Hlídce se nepodařilo zjistit, komu europalety patří, proto jim byly odebrány a převezeny na služebnu.

20.09.2016

Nejednalo se o krádež.
O půl sedmé ráno nahlášen chybějící poklop na silnici v ulici Fanderlíkova. Hlídkou zjištěno, že se nejedná o odcizení, ale víko spadlo do kanálové šachty hluboké okolo 5 m. Strážníci označili služebním vozidlem tuto překážku a vyčkali do příjezdu odpovědného pracovníka. Jednalo se totiž o nebezpečné místo, které mohlo zapříčinit nehodu, kde by byl ohrožen nejen majetek, ale i zdraví občanů.

19.09.2016

Nabízel parfémy.
Na parkovišti před obchodním domem v Okružní ulici oslovoval muž slovenské národnosti kolemjdoucí osoby. Snažil se jim prodat parfémy, dalekohled, pánské hodiny, a pánský holicí strojek.Jakmile spatřil strážníky, rychle věci uschoval do kapsy a rychlým krokem kráčel zcela jiným směrem, než měl původně v úmyslu. To mu ale nebylo nic platné. Hlídka ho vzápětí dostihla. Pro porušení Tržního řádu, mu byl celý sortiment zboží odebrán. Jelikož přestupek nebylo možné vyřešit na místě, událost postoupena správnímu orgánu, který má možnost udělit pokutu až 30 000 Kč.

17.09.2016

Kolo nad jeho síly.
Na základě oznámení vyjížděla hlídka na náměstí k zraněnému muži, ležícímu na zemi. Strážníci na daném místě zjistili šestapadesátiletého pána v podnapilém stavu. Měl poranění v obličeji. K nehodě došlo, kdy muž šel pěšky a vedl své kolo. Znenadání se mu zatočila hlava a on nešťastně upadl. Přivolána záchranná služba. Lékař rozhodl o převozu na ošetření. Jelikož se událost odehrála při chůzi, nejde o dopravní nehodu.

16.09.2016

„Ženu ani květinou neuhodíš“
„Ženu ani květinou neuhodíš“, je zřejmé, že toto pořekadlo mu bylo zcela cizí. Konflikt s bývalou přítelkyní řešil dosti hrubým způsobem. Udeřil ji pěstí přímo do obličeje, vzal ji mobilní telefon a mrštil s ním na zem. To vše se odehrálo v průjezdu domu přímo před zrakem ženiny dcery. Shodou okolností se tam v této době nacházel muž (60), který se napadené zastal a útočníkovi zabránil v dalším útoku na ženu. Před příjezdem strážníků agresor z místa utekl. Hlídka zjistila, že nejde z jeho strany o první napadení a celý případ již mají v rukou policisté. Ti i následně neurvalce zajistili a do vystřízlivění zavezli na záchytnou stanici do Olomouce. Poté budou následovat další kroky v šetření celé události.