> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Blahopřejeme hráčům SK RG Prostějov

vloženo: 20.03.2016           komentářů: 0Blahopřejeme 3 hráčům SK RG Prostějov kteří se podivají s reprezentací U -17 v Korfbalu už tuto středu do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy.

O tomto víkendu právě proběhlo v pořadí druhé reprezentační soustředění lvíčat mladších 17 let. Celkem 35 hráčů z nejrůznějších klubů se sešlo na Olomoucku ve Velké Bystřici.

Současně s nimi sem zavítali i trenéři školící se na trenérskou licenci pod vedením trenérského dua Edwin Bauman a Ivo Kracík.

Soustředění hráčů, ale i trenérů započalo již v pátek večer. V průběhu víkendu hráči zlepšovali střeleckou techniku, zvvyšovali svou procentuální úspěšnost zakončení, učili se, jak správně bránit a jak klamat pohybem z pod košové pozice a získat tím výhodný prostor pro vstřelení koše. V sobotu večer si všichni zahráli miniturnaj osmi týmů. Neděle pak byla věnována zejména konstruované hře.Na závěr celého soustředění bylo vybráno celkem 12 hráček a 12 hráčů, kteří už tuto středu ráno pojedou do nizozemského Drachtenu změřit své síly s holandskými mládežnickými týmy. Poznají tak korfbal i z jiné stránky a získají obrovské zkušenosti.

Výběr této čtyřiadvacítky byl mnohem složitější, než trenéři očekávali. Nakonec pro odjezd 23. 3. v 9.00 z Hlavního nádraží v Praze nominovali tyto hráče:

Škrobová Tereza, Holubčíková Kristýna, Sedláková Denisa, Kočí Veronika, Macek Lukáš (KC ZŠ Šenov)

Sahatciu Sára, Kovář Filip, Dlapa Marek, Lorenz Adam (KK Brno)

Pospíšilová Lenka, Kubů Nela, Leznar Adam, Tolar Aleš (KK Brno Nový Lískovec)

Součková Sára, Jiřička Martin, Štěpánek Marek (KCC Sokol České Budějovice)

Lorencová Nikola, Foretová Kateřina, Bartoš John (SK RG Prostějov)

Nováková Klára, Šmíd Filip, Novotný Jakub (KC Plhov Náchod)

Literová Anna (VKC Kolín)

Toufar Jan (MS Znojmo)

autor: www.korfbal.cz

autor: SK RG Prostějov /David Konečný

přidat komentář            zobrazit komentáře  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

11.05.2016

Bydlícího nemínil respektovat.
Hodinu po půlnoci se muž obrátil s žádostí na linku 156 s tím, že jeho kamarád, který je u něho na návštěvě, nemíní odejít z bytu a on chce jít spát. Hlídka dorazila na uvedenou adresu, kde na ni oznamovatel čekal. Zmíněnou situaci již nechtěl řešit, neboť jeho kamarád byl právě na odchodu.

10.05.2016

Motorkář toto nečekal.
V odpoledních hodinách přijato anonymní oznámení o nebezpečné jízdě muže na motocyklu po ulici Wolkerova, který nejen, že jel vysokou rychlostí, ale i kličkoval přes vyznačené jízdní pruhy. Následně svoji cestu zakončil na benzinové stanici. Zde strážníci motorkáře zastihli. Svůj stroj měl odstavený v prostoru platnosti DZ B28, zákaz stání. Za tento přestupek mu byla udělena bloková pokuta. Ta se může vyšplhat až na částku 2000 Kč. Od hlídky nechybělo upozornění na dodržování způsobu jízdy po pozemní komunikaci.

09.05.2016

Pes na úřadu práce.
Před desátou hodinou vběhl přímo do budovy úřadu pes bez páníčka. Přivolaní strážníci provedli odchyt a čtyřnohého tuláka převezli na služebnu. Čip u něj nezjištěn a chovatel si psa nevyzvedl, tudíž nebylo jiného řešení, než převoz do olomouckého útulku.

07.05.2016

Oslavovali.
Na základě oznámení vyjížděla hlídka před polednem na sídliště, kde měli bydlící vyhazovat z okna lahve. Strážníci zjistili, že v jednom z bytů se slaví a nešťastnou náhodou, vypadla přítomným jedna sklenice. Střepy ležely přímo pod balkonem. Osoby z bytu provedly úklid rozbité lahve.

07.05.2016

Nezajištěná vozidla.
Téměř každý týden se strážníci setkávají s vozidly, která řidiči opomněli zabezpečit. V prvním případě se jednalo, o otevřené dveře u vozidla Superb, kdy si po dvacáté hodině tohoto nedostatku povšimla volající. Jelikož se nepodařilo majitele zkontaktovat, hlídka dveře uzamkla a ponechala vzkaz o tomto úkonu. O několik dní později, opět ve večerních hodinách nahlášen vůz, který měl u spolujezdce otevřené okénko. Majitelka o tomto nedopatření informována. Vůz si v přítomnosti hlídky zajistila.