> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ariete Prostějov - BC GEOSAN KOLÍN

vloženo: 29.03.2016           komentářů: 0

Ariete Prostějov - BC GEOSAN KOLÍN 105:65

BODY Prostějov:
Marko Roman 23, Tomanec Jan 18, Palyza Lukáš 15, Roseboro Brett Evan 11, Šteffel David 9, Norwa Michal 7, Sehnal Marek 7, Slezák Pavel 7, Peterka Ondřej 5, Dokoupil Petr 3, Novák Martin 0

BODY Kolín:
Horák Ladislav 15, Skinner Lee Edward 14, Bakić Bojan 12, McEachin Christopher Edward 10, Hunt Jimmie 6, Glover Showron 5, Ličartovský Štefan 2, Harčár Pavel 1, Aušprunk Karel 0, Machač David 0, Vocetka Michal 0

STŘELBA 3B. 28/15:10/1
STŘELBA 2B. 40/24:49/25
TH 16/12:21/12
doskoky 46:23
CHYBY 21:19
ROZHODČÍ Matějek Ivor, Vondráček Marek, Kapaňa Lukáš
KOMISAŘ Andrle Petr
POČET DIVÁKŮ 711

Mohli hrát v klidu, play off už mají jisté. Basketbalisté Kolína ale v Prostějově hráli až moc ve velkém klidu. Na palubovce Hanáků prohráli o čtyřicet bodů 65:105.

„Těch čtyřicet bodů rozdílu jasně ukazuje, že domácí byli lepší v útoku i obraně. Hráli s větší chutí,“ přiznal lodivod Kolína Predrag Benáček.

„V zápase jsme byli aktivnější než Kolín. Samozřejmě Kolín má již jistotu svého postavení před play-off, my ještě hrajeme o lepší pozici, chceme být třetí,“ vysvětloval trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Oba týmy se v letošní sezoně utkaly již šestkrát, lepší bilanci měl Kolín (4:2). Sedmý zápas jim ale vůbec nevyšel. V úvodu sice vedl 6:2, pak však postupně nabíral ztrátu.

Hanáci nasázeli v úvodní desetiminutovce Kolínu sedmadvacet bodů oproti dvanácti soupeře a jasně ukázali, jakým směrem se bude duel ubírat. Dařilo se zejména Tomancovi s Markem.

Druhou čtvrtinu odehrál Kolín lépe, dosáhl na dvaadvacet bodů, Tomanec však Kolínu dělal i nadále problémy a tak díky jeho skvěle střelbě vedli Hanáci v poločase 55:34.

Třetí část patřila palubovka prostějovskému kapitánovi Romanu Markovi, který postupně navyšoval vedení Orlů. To se vyšplhalo do výše 80:53 a o vítězi bylo rozhodnuto.

Závěrečná desetiminutovka se dohrávala už jenom z povinnosti.

„Gratuluji Prostějovu, dnes zaslouženě vyhrál. Zdá se mi, že moji hráči si myslí, že sezona skončila, přes varování, že takový přístup by neměli mít,“ zlobil se Predrag Benáček.

„Naše aktivita se samozřejmě zúročila, jestli to jsou doskoky, protiútoky či střelba, tak za ten výkon jsem rád. Taky jsme zápas rozložili na všechny hráče, už na začátku jsme dali spoustu bodů, kéž by to tak bylo dál každý zápas,“ přál si Zbyněk Choleva.

Kolín podruhé v řadě dostal víc jak stobodový příděl. Po Pardubicích i v Prostějově. Snad se to nebude opakovat ve středu v Brně...

autor: Ariete Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.