> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ariete Prostějov - BC GEOSAN KOLÍN

vloženo: 29.03.2016           komentářů: 0

Ariete Prostějov - BC GEOSAN KOLÍN 105:65

BODY Prostějov:
Marko Roman 23, Tomanec Jan 18, Palyza Lukáš 15, Roseboro Brett Evan 11, Šteffel David 9, Norwa Michal 7, Sehnal Marek 7, Slezák Pavel 7, Peterka Ondřej 5, Dokoupil Petr 3, Novák Martin 0

BODY Kolín:
Horák Ladislav 15, Skinner Lee Edward 14, Bakić Bojan 12, McEachin Christopher Edward 10, Hunt Jimmie 6, Glover Showron 5, Ličartovský Štefan 2, Harčár Pavel 1, Aušprunk Karel 0, Machač David 0, Vocetka Michal 0

STŘELBA 3B. 28/15:10/1
STŘELBA 2B. 40/24:49/25
TH 16/12:21/12
doskoky 46:23
CHYBY 21:19
ROZHODČÍ Matějek Ivor, Vondráček Marek, Kapaňa Lukáš
KOMISAŘ Andrle Petr
POČET DIVÁKŮ 711

Mohli hrát v klidu, play off už mají jisté. Basketbalisté Kolína ale v Prostějově hráli až moc ve velkém klidu. Na palubovce Hanáků prohráli o čtyřicet bodů 65:105.

„Těch čtyřicet bodů rozdílu jasně ukazuje, že domácí byli lepší v útoku i obraně. Hráli s větší chutí,“ přiznal lodivod Kolína Predrag Benáček.

„V zápase jsme byli aktivnější než Kolín. Samozřejmě Kolín má již jistotu svého postavení před play-off, my ještě hrajeme o lepší pozici, chceme být třetí,“ vysvětloval trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Oba týmy se v letošní sezoně utkaly již šestkrát, lepší bilanci měl Kolín (4:2). Sedmý zápas jim ale vůbec nevyšel. V úvodu sice vedl 6:2, pak však postupně nabíral ztrátu.

Hanáci nasázeli v úvodní desetiminutovce Kolínu sedmadvacet bodů oproti dvanácti soupeře a jasně ukázali, jakým směrem se bude duel ubírat. Dařilo se zejména Tomancovi s Markem.

Druhou čtvrtinu odehrál Kolín lépe, dosáhl na dvaadvacet bodů, Tomanec však Kolínu dělal i nadále problémy a tak díky jeho skvěle střelbě vedli Hanáci v poločase 55:34.

Třetí část patřila palubovka prostějovskému kapitánovi Romanu Markovi, který postupně navyšoval vedení Orlů. To se vyšplhalo do výše 80:53 a o vítězi bylo rozhodnuto.

Závěrečná desetiminutovka se dohrávala už jenom z povinnosti.

„Gratuluji Prostějovu, dnes zaslouženě vyhrál. Zdá se mi, že moji hráči si myslí, že sezona skončila, přes varování, že takový přístup by neměli mít,“ zlobil se Predrag Benáček.

„Naše aktivita se samozřejmě zúročila, jestli to jsou doskoky, protiútoky či střelba, tak za ten výkon jsem rád. Taky jsme zápas rozložili na všechny hráče, už na začátku jsme dali spoustu bodů, kéž by to tak bylo dál každý zápas,“ přál si Zbyněk Choleva.

Kolín podruhé v řadě dostal víc jak stobodový příděl. Po Pardubicích i v Prostějově. Snad se to nebude opakovat ve středu v Brně...

autor: Ariete Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.