> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ariete Prostějov - BC GEOSAN KOLÍN

vloženo: 29.03.2016           komentářů: 0

Ariete Prostějov - BC GEOSAN KOLÍN 105:65

BODY Prostějov:
Marko Roman 23, Tomanec Jan 18, Palyza Lukáš 15, Roseboro Brett Evan 11, Šteffel David 9, Norwa Michal 7, Sehnal Marek 7, Slezák Pavel 7, Peterka Ondřej 5, Dokoupil Petr 3, Novák Martin 0

BODY Kolín:
Horák Ladislav 15, Skinner Lee Edward 14, Bakić Bojan 12, McEachin Christopher Edward 10, Hunt Jimmie 6, Glover Showron 5, Ličartovský Štefan 2, Harčár Pavel 1, Aušprunk Karel 0, Machač David 0, Vocetka Michal 0

STŘELBA 3B. 28/15:10/1
STŘELBA 2B. 40/24:49/25
TH 16/12:21/12
doskoky 46:23
CHYBY 21:19
ROZHODČÍ Matějek Ivor, Vondráček Marek, Kapaňa Lukáš
KOMISAŘ Andrle Petr
POČET DIVÁKŮ 711

Mohli hrát v klidu, play off už mají jisté. Basketbalisté Kolína ale v Prostějově hráli až moc ve velkém klidu. Na palubovce Hanáků prohráli o čtyřicet bodů 65:105.

„Těch čtyřicet bodů rozdílu jasně ukazuje, že domácí byli lepší v útoku i obraně. Hráli s větší chutí,“ přiznal lodivod Kolína Predrag Benáček.

„V zápase jsme byli aktivnější než Kolín. Samozřejmě Kolín má již jistotu svého postavení před play-off, my ještě hrajeme o lepší pozici, chceme být třetí,“ vysvětloval trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Oba týmy se v letošní sezoně utkaly již šestkrát, lepší bilanci měl Kolín (4:2). Sedmý zápas jim ale vůbec nevyšel. V úvodu sice vedl 6:2, pak však postupně nabíral ztrátu.

Hanáci nasázeli v úvodní desetiminutovce Kolínu sedmadvacet bodů oproti dvanácti soupeře a jasně ukázali, jakým směrem se bude duel ubírat. Dařilo se zejména Tomancovi s Markem.

Druhou čtvrtinu odehrál Kolín lépe, dosáhl na dvaadvacet bodů, Tomanec však Kolínu dělal i nadále problémy a tak díky jeho skvěle střelbě vedli Hanáci v poločase 55:34.

Třetí část patřila palubovka prostějovskému kapitánovi Romanu Markovi, který postupně navyšoval vedení Orlů. To se vyšplhalo do výše 80:53 a o vítězi bylo rozhodnuto.

Závěrečná desetiminutovka se dohrávala už jenom z povinnosti.

„Gratuluji Prostějovu, dnes zaslouženě vyhrál. Zdá se mi, že moji hráči si myslí, že sezona skončila, přes varování, že takový přístup by neměli mít,“ zlobil se Predrag Benáček.

„Naše aktivita se samozřejmě zúročila, jestli to jsou doskoky, protiútoky či střelba, tak za ten výkon jsem rád. Taky jsme zápas rozložili na všechny hráče, už na začátku jsme dali spoustu bodů, kéž by to tak bylo dál každý zápas,“ přál si Zbyněk Choleva.

Kolín podruhé v řadě dostal víc jak stobodový příděl. Po Pardubicích i v Prostějově. Snad se to nebude opakovat ve středu v Brně...

autor: Ariete Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.