> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ariete Prostějov - BC GEOSAN KOLÍN

vloženo: 29.03.2016           komentářů: 0

Ariete Prostějov - BC GEOSAN KOLÍN 105:65

BODY Prostějov:
Marko Roman 23, Tomanec Jan 18, Palyza Lukáš 15, Roseboro Brett Evan 11, Šteffel David 9, Norwa Michal 7, Sehnal Marek 7, Slezák Pavel 7, Peterka Ondřej 5, Dokoupil Petr 3, Novák Martin 0

BODY Kolín:
Horák Ladislav 15, Skinner Lee Edward 14, Bakić Bojan 12, McEachin Christopher Edward 10, Hunt Jimmie 6, Glover Showron 5, Ličartovský Štefan 2, Harčár Pavel 1, Aušprunk Karel 0, Machač David 0, Vocetka Michal 0

STŘELBA 3B. 28/15:10/1
STŘELBA 2B. 40/24:49/25
TH 16/12:21/12
doskoky 46:23
CHYBY 21:19
ROZHODČÍ Matějek Ivor, Vondráček Marek, Kapaňa Lukáš
KOMISAŘ Andrle Petr
POČET DIVÁKŮ 711

Mohli hrát v klidu, play off už mají jisté. Basketbalisté Kolína ale v Prostějově hráli až moc ve velkém klidu. Na palubovce Hanáků prohráli o čtyřicet bodů 65:105.

„Těch čtyřicet bodů rozdílu jasně ukazuje, že domácí byli lepší v útoku i obraně. Hráli s větší chutí,“ přiznal lodivod Kolína Predrag Benáček.

„V zápase jsme byli aktivnější než Kolín. Samozřejmě Kolín má již jistotu svého postavení před play-off, my ještě hrajeme o lepší pozici, chceme být třetí,“ vysvětloval trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

Oba týmy se v letošní sezoně utkaly již šestkrát, lepší bilanci měl Kolín (4:2). Sedmý zápas jim ale vůbec nevyšel. V úvodu sice vedl 6:2, pak však postupně nabíral ztrátu.

Hanáci nasázeli v úvodní desetiminutovce Kolínu sedmadvacet bodů oproti dvanácti soupeře a jasně ukázali, jakým směrem se bude duel ubírat. Dařilo se zejména Tomancovi s Markem.

Druhou čtvrtinu odehrál Kolín lépe, dosáhl na dvaadvacet bodů, Tomanec však Kolínu dělal i nadále problémy a tak díky jeho skvěle střelbě vedli Hanáci v poločase 55:34.

Třetí část patřila palubovka prostějovskému kapitánovi Romanu Markovi, který postupně navyšoval vedení Orlů. To se vyšplhalo do výše 80:53 a o vítězi bylo rozhodnuto.

Závěrečná desetiminutovka se dohrávala už jenom z povinnosti.

„Gratuluji Prostějovu, dnes zaslouženě vyhrál. Zdá se mi, že moji hráči si myslí, že sezona skončila, přes varování, že takový přístup by neměli mít,“ zlobil se Predrag Benáček.

„Naše aktivita se samozřejmě zúročila, jestli to jsou doskoky, protiútoky či střelba, tak za ten výkon jsem rád. Taky jsme zápas rozložili na všechny hráče, už na začátku jsme dali spoustu bodů, kéž by to tak bylo dál každý zápas,“ přál si Zbyněk Choleva.

Kolín podruhé v řadě dostal víc jak stobodový příděl. Po Pardubicích i v Prostějově. Snad se to nebude opakovat ve středu v Brně...

autor: Ariete Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře





  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.