> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Přímý přenos jsme předem avizovali

vloženo: 04.04.2016           komentářů: 1


Náš zastupitel p. Kapounek byl požádán redaktorem PV p. Kadlecem o vyjádření k přímým přenosům

Vzhledem ke špatným zkušenostem s objektivitou ze strany Večerníku zveřejňujeme zde jak otázky, tak odpovědi:

Dobrý den pane Kapounku, dovoluji si Vás požádat o vyjádření k pořizování přímého přenosu z jednání Zastupitelstva města Prostějova, který podle našich informací zajišťujete či organizujete právě vy prostřednictvím tajného natáčení panem Vejmolou z galerie obřadní síně prostějovské radnice.

OTÁZKY
1. Pane Kapounku, přiznáváte, že tajné natáčení jednání zastupitelstva organizujete vy a zveřejňujete ho na internetu?
2. Proč jste se k těmto přímým přenosům rozhodl?
3. Proč tak činíte tajně a neoznámil jste to zastupitelům?
4. Neobáváte se případného trestního postihu, nebo máte živé přenosy právně ošetřené?
5. Pan Vejmola souhlasil s tím, že to bude právě on, kdo bude zastupitelstvo natáčet?


Děkuji za odpovědi, Michal Kadlec, Prostějovský Večerník


Dobrý den,

samozřejmě odpovím.

1. Nejedná se o žádné tajné natáčení. Přímý přenos jsme předem avizovali na facebooku Změny pro Prostějov a odkaz byl ihned po zahájení zveřejněn tamtéž.
2. Návrh na realizaci přímých přenosů jsme předložili ihned na prvním jedání zastupitelstva, nebyl však zastupiteli koalice připuštěn k projednání. Nyní máme informace, že rada bude předkládat návrh na přímé přenosy na únorovém zastupitelstvu, což vítáme. Nemáme však zatím žádné podrobnější informace o zvoleném technickém řešení a jeho finanční náročnosti. Vzhledem k tomu, že zasedání zastupitelstva je veřejné, považujeme přímý přenos za naprosté minimum pro zprůhlednění politického rozhodování. V moderní demokratické společnosti by to měla být samozřejmost, stejně jako zveřejňování smulv města a městských organizací na internetu, což také prosazujeme.
3. Opakuji, že natáčeí není tajné. Zasedání zastupitelstva je veřejné, není tedy důvod přenos předem oznamovat.
4. Přímé přenosy jsou v souladu se zákonem, postihu se neobávám.
5. S panem Vejmolou domluveno nic nebylo, ani s ním nic neorganizuji. Znám ho pouze od vidění. Notebook jsem na galerii umístil já a já jsem také spustil přímý přenos a zvěřejnil odkaz na facebooku. Poždádal jsem pár lidí, o kterých jsem věděl, že na galerii budou, aby notebook ohlídali. Pan Vejmola mezi oslovenými nebyl.

Děkuji za to, že alespoň tentokrát zveřejníte mé odpovědi tak jak vám byly zaslány, tedy nezměněné a v bodech, jak jdou za sebou, vč. nepozměněných vámi položených otázek. Dále upozorňuji, že vaše otázky i s mýmy odpověďmi okamžikem odeslání tohoto emailu publikuji na facebooku Změny pro Prostějov, aby bylo možné ověřit, zda publikujete odpovědi nejen nepozměněné ale také nevytržené z kontextu.

Děkuji za pochopení

S Pozdravem,

Petr Kapounek
Změna pro Prostějov

autor: Změna pro Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.