> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Přímý přenos jsme předem avizovali

vloženo: 04.04.2016           komentářů: 1


Náš zastupitel p. Kapounek byl požádán redaktorem PV p. Kadlecem o vyjádření k přímým přenosům

Vzhledem ke špatným zkušenostem s objektivitou ze strany Večerníku zveřejňujeme zde jak otázky, tak odpovědi:

Dobrý den pane Kapounku, dovoluji si Vás požádat o vyjádření k pořizování přímého přenosu z jednání Zastupitelstva města Prostějova, který podle našich informací zajišťujete či organizujete právě vy prostřednictvím tajného natáčení panem Vejmolou z galerie obřadní síně prostějovské radnice.

OTÁZKY
1. Pane Kapounku, přiznáváte, že tajné natáčení jednání zastupitelstva organizujete vy a zveřejňujete ho na internetu?
2. Proč jste se k těmto přímým přenosům rozhodl?
3. Proč tak činíte tajně a neoznámil jste to zastupitelům?
4. Neobáváte se případného trestního postihu, nebo máte živé přenosy právně ošetřené?
5. Pan Vejmola souhlasil s tím, že to bude právě on, kdo bude zastupitelstvo natáčet?


Děkuji za odpovědi, Michal Kadlec, Prostějovský Večerník


Dobrý den,

samozřejmě odpovím.

1. Nejedná se o žádné tajné natáčení. Přímý přenos jsme předem avizovali na facebooku Změny pro Prostějov a odkaz byl ihned po zahájení zveřejněn tamtéž.
2. Návrh na realizaci přímých přenosů jsme předložili ihned na prvním jedání zastupitelstva, nebyl však zastupiteli koalice připuštěn k projednání. Nyní máme informace, že rada bude předkládat návrh na přímé přenosy na únorovém zastupitelstvu, což vítáme. Nemáme však zatím žádné podrobnější informace o zvoleném technickém řešení a jeho finanční náročnosti. Vzhledem k tomu, že zasedání zastupitelstva je veřejné, považujeme přímý přenos za naprosté minimum pro zprůhlednění politického rozhodování. V moderní demokratické společnosti by to měla být samozřejmost, stejně jako zveřejňování smulv města a městských organizací na internetu, což také prosazujeme.
3. Opakuji, že natáčeí není tajné. Zasedání zastupitelstva je veřejné, není tedy důvod přenos předem oznamovat.
4. Přímé přenosy jsou v souladu se zákonem, postihu se neobávám.
5. S panem Vejmolou domluveno nic nebylo, ani s ním nic neorganizuji. Znám ho pouze od vidění. Notebook jsem na galerii umístil já a já jsem také spustil přímý přenos a zvěřejnil odkaz na facebooku. Poždádal jsem pár lidí, o kterých jsem věděl, že na galerii budou, aby notebook ohlídali. Pan Vejmola mezi oslovenými nebyl.

Děkuji za to, že alespoň tentokrát zveřejníte mé odpovědi tak jak vám byly zaslány, tedy nezměněné a v bodech, jak jdou za sebou, vč. nepozměněných vámi položených otázek. Dále upozorňuji, že vaše otázky i s mýmy odpověďmi okamžikem odeslání tohoto emailu publikuji na facebooku Změny pro Prostějov, aby bylo možné ověřit, zda publikujete odpovědi nejen nepozměněné ale také nevytržené z kontextu.

Děkuji za pochopení

S Pozdravem,

Petr Kapounek
Změna pro Prostějov

autor: Změna pro Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.