> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Přímý přenos jsme předem avizovali

vloženo: 04.04.2016           komentářů: 1


Náš zastupitel p. Kapounek byl požádán redaktorem PV p. Kadlecem o vyjádření k přímým přenosům

Vzhledem ke špatným zkušenostem s objektivitou ze strany Večerníku zveřejňujeme zde jak otázky, tak odpovědi:

Dobrý den pane Kapounku, dovoluji si Vás požádat o vyjádření k pořizování přímého přenosu z jednání Zastupitelstva města Prostějova, který podle našich informací zajišťujete či organizujete právě vy prostřednictvím tajného natáčení panem Vejmolou z galerie obřadní síně prostějovské radnice.

OTÁZKY
1. Pane Kapounku, přiznáváte, že tajné natáčení jednání zastupitelstva organizujete vy a zveřejňujete ho na internetu?
2. Proč jste se k těmto přímým přenosům rozhodl?
3. Proč tak činíte tajně a neoznámil jste to zastupitelům?
4. Neobáváte se případného trestního postihu, nebo máte živé přenosy právně ošetřené?
5. Pan Vejmola souhlasil s tím, že to bude právě on, kdo bude zastupitelstvo natáčet?


Děkuji za odpovědi, Michal Kadlec, Prostějovský Večerník


Dobrý den,

samozřejmě odpovím.

1. Nejedná se o žádné tajné natáčení. Přímý přenos jsme předem avizovali na facebooku Změny pro Prostějov a odkaz byl ihned po zahájení zveřejněn tamtéž.
2. Návrh na realizaci přímých přenosů jsme předložili ihned na prvním jedání zastupitelstva, nebyl však zastupiteli koalice připuštěn k projednání. Nyní máme informace, že rada bude předkládat návrh na přímé přenosy na únorovém zastupitelstvu, což vítáme. Nemáme však zatím žádné podrobnější informace o zvoleném technickém řešení a jeho finanční náročnosti. Vzhledem k tomu, že zasedání zastupitelstva je veřejné, považujeme přímý přenos za naprosté minimum pro zprůhlednění politického rozhodování. V moderní demokratické společnosti by to měla být samozřejmost, stejně jako zveřejňování smulv města a městských organizací na internetu, což také prosazujeme.
3. Opakuji, že natáčeí není tajné. Zasedání zastupitelstva je veřejné, není tedy důvod přenos předem oznamovat.
4. Přímé přenosy jsou v souladu se zákonem, postihu se neobávám.
5. S panem Vejmolou domluveno nic nebylo, ani s ním nic neorganizuji. Znám ho pouze od vidění. Notebook jsem na galerii umístil já a já jsem také spustil přímý přenos a zvěřejnil odkaz na facebooku. Poždádal jsem pár lidí, o kterých jsem věděl, že na galerii budou, aby notebook ohlídali. Pan Vejmola mezi oslovenými nebyl.

Děkuji za to, že alespoň tentokrát zveřejníte mé odpovědi tak jak vám byly zaslány, tedy nezměněné a v bodech, jak jdou za sebou, vč. nepozměněných vámi položených otázek. Dále upozorňuji, že vaše otázky i s mýmy odpověďmi okamžikem odeslání tohoto emailu publikuji na facebooku Změny pro Prostějov, aby bylo možné ověřit, zda publikujete odpovědi nejen nepozměněné ale také nevytržené z kontextu.

Děkuji za pochopení

S Pozdravem,

Petr Kapounek
Změna pro Prostějov

autor: Změna pro Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.