> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

„Prostějovské dny hudby“

vloženo: 04.04.2016           komentářů: 0

Hudební festival „Prostějovské dny hudby“ je za humny
skola

Každoročně druhá polovina dubna patří zahajovacímu koncertu hudebního festivalu Prostějovské dny hudby. Letos se uskuteční již 24. ročník.


„V širokém spektru 14ti koncertů si určitě posluchači vyberou svůj žánr, který rádi poslouchají. Naší snahou je široké propojení hudebních generací. Uslyšíme tedy malé muzikanty, kteří se učí hrát na nástroje, dále pak studenty, kteří si vybrali hru na nástroj jako své povolání. A v neposlední řadě uslyšíme renomované profesionály,“ uvedla ředitelka ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov Eliška Kunčíková. Na co se mohou posluchači těšit?

Zahajovací koncert bude ve znamení Dechového orchestru ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov, se kterým zazpívá Zuzka Kožnárková. Chybět nebudou ani tradiční koncerty jako jsou: Děti dětem, Jarní koncert prostějovských pěveckých sborů, Promenádní koncert, Chrámové koncerty, Koncert učitelů. Bicí kolem nás je název koncertu, na kterém se po delší době představí úspěšní žáci Olomouckého kraje ve hře na melodické i tradiční bicí nástroje. Žesťové sexteto ze Zlína připravilo koncert Od Bacha po Vlacha.

„Ráda bych posluchače pozvala na mimořádný koncert Sullivan Fortner Trio. Americký jazzový klavírista ověnčený řadou cen z jazzové americké scény zavítá k nám do Prostějova. Sullivan Fortner se narodil a vyrůstal v kolébce jazzu - New Orleansu. Jsem přesvědčena o tom, že i ty, kteří jazz neposlouchají, klavírní umění pana Fortnera určitě strhne. Společně s ním budou hrát čeští nadějní jazzmani – Václav Pála na bicí a Petr Forman na basovou kytaru,“ doplnila ředitelka Kunčíková.

Stejně jako v minulosti, tak i letos přebírá nad festivalem záštitu primátorka města Prostějova Alena Rašková a finančně festival podporuje město Prostějov.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.