> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

„Prostějovské dny hudby“

vloženo: 04.04.2016           komentářů: 0

Hudební festival „Prostějovské dny hudby“ je za humny
skola

Každoročně druhá polovina dubna patří zahajovacímu koncertu hudebního festivalu Prostějovské dny hudby. Letos se uskuteční již 24. ročník.


„V širokém spektru 14ti koncertů si určitě posluchači vyberou svůj žánr, který rádi poslouchají. Naší snahou je široké propojení hudebních generací. Uslyšíme tedy malé muzikanty, kteří se učí hrát na nástroje, dále pak studenty, kteří si vybrali hru na nástroj jako své povolání. A v neposlední řadě uslyšíme renomované profesionály,“ uvedla ředitelka ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov Eliška Kunčíková. Na co se mohou posluchači těšit?

Zahajovací koncert bude ve znamení Dechového orchestru ZUŠ Vladimíra Ambrose Prostějov, se kterým zazpívá Zuzka Kožnárková. Chybět nebudou ani tradiční koncerty jako jsou: Děti dětem, Jarní koncert prostějovských pěveckých sborů, Promenádní koncert, Chrámové koncerty, Koncert učitelů. Bicí kolem nás je název koncertu, na kterém se po delší době představí úspěšní žáci Olomouckého kraje ve hře na melodické i tradiční bicí nástroje. Žesťové sexteto ze Zlína připravilo koncert Od Bacha po Vlacha.

„Ráda bych posluchače pozvala na mimořádný koncert Sullivan Fortner Trio. Americký jazzový klavírista ověnčený řadou cen z jazzové americké scény zavítá k nám do Prostějova. Sullivan Fortner se narodil a vyrůstal v kolébce jazzu - New Orleansu. Jsem přesvědčena o tom, že i ty, kteří jazz neposlouchají, klavírní umění pana Fortnera určitě strhne. Společně s ním budou hrát čeští nadějní jazzmani – Václav Pála na bicí a Petr Forman na basovou kytaru,“ doplnila ředitelka Kunčíková.

Stejně jako v minulosti, tak i letos přebírá nad festivalem záštitu primátorka města Prostějova Alena Rašková a finančně festival podporuje město Prostějov.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.