> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Oprava protihlukové stěny u D46

vloženo: 06.04.2016           komentářů: 0Ředitelství silnic a dálnic ČR se v Prostějově pustilo do opravy protihlukové stěny.Důvodem rekonstrukce protihlukové stěny u silnice D46 je její nevyhovující stav a zvukově - izolační vlastnosti.

„Konkrétně se zde navyšuje stávající stěna o dva metry. Vyměňují se výplně stěny v celém úseku v délce 430 metrů. Realizací této stavby dojde k zlepšení stavebně technického stavu protihlukové stěny a ke zlepšení zvukově - izolačních charakteristik stěny. S ohledem na její navýšení se zmenší hluková zátěž tamních obytných domů,“ uvedl tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Studecký a dodal, že v celém úseku je třeba počítat s dopravním omezením. Uzavřen je pomalý jízdní pruh levého jízdního pásu. Náklady stavby jsou 16,5 milionu korun.

Akce byla zahájena 1. 4. 2016, dokončena bude do konce srpna 2016.

Motoristé se musí připravit i na další omezení. V současné době probíhá výběrové řízení na opravu povrchů vozovky D46 v úseku Vranovice – Olomouc, konkrétně:


Pravý jízdní pás:

Vranovice – Žešov km 16,655 – 17,817

Žešov – Prostějov km 18,705 – 25,387Levý jízdní pás:

Žešov – Prostějov km 18,766 – 23,423

Prostějov – Držovice km 26,490 – 27,845

Olšany – Olomouc km 29,245 – 35,581

„Tyto práce budou prováděny v letošním roce etapovitě. Doprava bude svedena do protilehlého jízdního pásu. Předpokládaný termín realizace je 05 – 11/2016 v celkových odhadovaných nákladech 160 milionů korun,“ doplnil Studecký.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.