> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Oprava protihlukové stěny u D46

vloženo: 06.04.2016           komentářů: 0Ředitelství silnic a dálnic ČR se v Prostějově pustilo do opravy protihlukové stěny.Důvodem rekonstrukce protihlukové stěny u silnice D46 je její nevyhovující stav a zvukově - izolační vlastnosti.

„Konkrétně se zde navyšuje stávající stěna o dva metry. Vyměňují se výplně stěny v celém úseku v délce 430 metrů. Realizací této stavby dojde k zlepšení stavebně technického stavu protihlukové stěny a ke zlepšení zvukově - izolačních charakteristik stěny. S ohledem na její navýšení se zmenší hluková zátěž tamních obytných domů,“ uvedl tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Studecký a dodal, že v celém úseku je třeba počítat s dopravním omezením. Uzavřen je pomalý jízdní pruh levého jízdního pásu. Náklady stavby jsou 16,5 milionu korun.

Akce byla zahájena 1. 4. 2016, dokončena bude do konce srpna 2016.

Motoristé se musí připravit i na další omezení. V současné době probíhá výběrové řízení na opravu povrchů vozovky D46 v úseku Vranovice – Olomouc, konkrétně:


Pravý jízdní pás:

Vranovice – Žešov km 16,655 – 17,817

Žešov – Prostějov km 18,705 – 25,387Levý jízdní pás:

Žešov – Prostějov km 18,766 – 23,423

Prostějov – Držovice km 26,490 – 27,845

Olšany – Olomouc km 29,245 – 35,581

„Tyto práce budou prováděny v letošním roce etapovitě. Doprava bude svedena do protilehlého jízdního pásu. Předpokládaný termín realizace je 05 – 11/2016 v celkových odhadovaných nákladech 160 milionů korun,“ doplnil Studecký.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.