> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Oprava protihlukové stěny u D46

vloženo: 06.04.2016           komentářů: 0Ředitelství silnic a dálnic ČR se v Prostějově pustilo do opravy protihlukové stěny.Důvodem rekonstrukce protihlukové stěny u silnice D46 je její nevyhovující stav a zvukově - izolační vlastnosti.

„Konkrétně se zde navyšuje stávající stěna o dva metry. Vyměňují se výplně stěny v celém úseku v délce 430 metrů. Realizací této stavby dojde k zlepšení stavebně technického stavu protihlukové stěny a ke zlepšení zvukově - izolačních charakteristik stěny. S ohledem na její navýšení se zmenší hluková zátěž tamních obytných domů,“ uvedl tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Studecký a dodal, že v celém úseku je třeba počítat s dopravním omezením. Uzavřen je pomalý jízdní pruh levého jízdního pásu. Náklady stavby jsou 16,5 milionu korun.

Akce byla zahájena 1. 4. 2016, dokončena bude do konce srpna 2016.

Motoristé se musí připravit i na další omezení. V současné době probíhá výběrové řízení na opravu povrchů vozovky D46 v úseku Vranovice – Olomouc, konkrétně:


Pravý jízdní pás:

Vranovice – Žešov km 16,655 – 17,817

Žešov – Prostějov km 18,705 – 25,387Levý jízdní pás:

Žešov – Prostějov km 18,766 – 23,423

Prostějov – Držovice km 26,490 – 27,845

Olšany – Olomouc km 29,245 – 35,581

„Tyto práce budou prováděny v letošním roce etapovitě. Doprava bude svedena do protilehlého jízdního pásu. Předpokládaný termín realizace je 05 – 11/2016 v celkových odhadovaných nákladech 160 milionů korun,“ doplnil Studecký.

autor: www.prostejov.eu

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.