> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ARIETE PROSTĚJOV - BC GEOSAN KOLÍN

vloženo: 07.04.2016           komentářů: 0Den: Pátek 8. 4. 2016 od 18:00 hod
Místo: Sportcentrum - DDM, Prostějov
Komisař: Pavel Hlaváček

Basketbalový Kolín se po roční absenci vrací do play-off Kooperativa NBL. Po základní části soutěže obsadil šestou příčku, takže ve čtvrtfinálové sérii narazí na třetí Prostějov. První utkání se hraje v pátek od 18 hodin na Moravě.

Oba týmy se v letošní sezoně potkaly v ostrých zápasech už pětkrát. A kdyby Prostějov jeden z duelů neproměnil ve svou výhru až v prodloužení, byla by bilance naprosto vyrovnaná: dvě výhry Kolína, jedna remíza a dvě výhry Hanáků. Medvědi soupeře zdolali pokaždé v domácím prostředí a v obou případech se jednalo o velmi vysoké vítězství. Jeden z úspěchů spadal do Českého poháru, v němž se kolínskému Geosanu na úkor Prostějova podařilo postoupit do pardubického Final Four.

Medvědi v play-off startovali naposledy předloni, přičemž narazili na stejného rivala jako nyní. Prostějov na jaře 2014 postoupil do semifinále po vítězství 3:0 na zápasy.

Nejúspěšnější play-off Medvědi odehráli v sezoně 2011/2012, kdy v nesmírně dramatickém čtvrtfinále nejprve zaskočili favorizované Pardubice a pak v semifinále sice podlehli Nymburku, ale dokázali mu poprvé v historii sebrat jeden zápas. Tehdy se nehrál zápas o třetí místo a oba poražení semifinalisté získali bronz.

Prostějov je ve vyřazovacích bojích mnohem úspěšnější, v poslední dekádě je vlastně jasnou domácí dvojkou za kralujícím Nymburkem. Jedenáctkrát v řadě skončili Hanáci vždy mezi elitní trojkou ligy, na titul však nikdy nedosáhli, i když minimálně v jednom případě k němu měli velice blízko. V minulé sezoně skončil Prostějov v lize třetí, když v souboji o bronz porazil Opavu.

Pokud by se měla brát v potaz forma z posledních kol základní části, měl by Prostějov navrch, jelikož dokázal vyhrát poslední tři zápasy. Kolín naopak nenavázal na skvělé výsledky z ledna a z února a na konci března několikrát klopýtal.

Čtvrtfinálová série se hraje na tři vítězné zápasy a Prostějovu bude minimálně v jejím úvodu chybět zraněný rozehrávač Radovan Kouřil.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „Prostějov je klub s bohatou historií, který získal řadu stříbrných a bronzových medailí. My se budeme snažit mu tuhle úspěšnou bilanci překazit a moc si přejeme, aby se nám to povedlo. Ale soupeř je samozřejmě absolutním favoritem série, z toho musíme vycházet. Myslím, že půjde o vyrovnanou bitvu, čekám pět zápasů. Bude rozhodovat aktuální forma, štěstí, zdravotní stav hráčů. My jsme nyní kompletní, krátce nám chyběli Vocetka a Ličartovský, ale už jsou oba připravení nastoupit.“

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V KOOPERATIVA NBL:
2015/16
Kolín - Prostějov 60:71
Prostějov - Kolín 109:103 pp
Kolín - Prostějov 84:56
Prostějov - Kolín 105:65
2014/15
Kolín - Prostějov 89:98
Prostějov - Kolín 87:60
Kolín - Prostějov 79:70
Prostějov - Kolín 103:75

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Lukáš Rovenský – Je po plastice předního zkříženého vazu. V pořádku by měl být do srpna 2016 a bude tak moct nastoupit do přípravy na sezonu 2016/17.


MÉDIA:
Odkaz na Tvcom.cz: ...zde.
Odkaz na LiveStats: ...zde.
Hashtag utkání: ‪#PROKOL

autor: BC Geosan Kolín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.