> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ARIETE PROSTĚJOV - BC GEOSAN KOLÍN

vloženo: 07.04.2016           komentářů: 0Den: Pátek 8. 4. 2016 od 18:00 hod
Místo: Sportcentrum - DDM, Prostějov
Komisař: Pavel Hlaváček

Basketbalový Kolín se po roční absenci vrací do play-off Kooperativa NBL. Po základní části soutěže obsadil šestou příčku, takže ve čtvrtfinálové sérii narazí na třetí Prostějov. První utkání se hraje v pátek od 18 hodin na Moravě.

Oba týmy se v letošní sezoně potkaly v ostrých zápasech už pětkrát. A kdyby Prostějov jeden z duelů neproměnil ve svou výhru až v prodloužení, byla by bilance naprosto vyrovnaná: dvě výhry Kolína, jedna remíza a dvě výhry Hanáků. Medvědi soupeře zdolali pokaždé v domácím prostředí a v obou případech se jednalo o velmi vysoké vítězství. Jeden z úspěchů spadal do Českého poháru, v němž se kolínskému Geosanu na úkor Prostějova podařilo postoupit do pardubického Final Four.

Medvědi v play-off startovali naposledy předloni, přičemž narazili na stejného rivala jako nyní. Prostějov na jaře 2014 postoupil do semifinále po vítězství 3:0 na zápasy.

Nejúspěšnější play-off Medvědi odehráli v sezoně 2011/2012, kdy v nesmírně dramatickém čtvrtfinále nejprve zaskočili favorizované Pardubice a pak v semifinále sice podlehli Nymburku, ale dokázali mu poprvé v historii sebrat jeden zápas. Tehdy se nehrál zápas o třetí místo a oba poražení semifinalisté získali bronz.

Prostějov je ve vyřazovacích bojích mnohem úspěšnější, v poslední dekádě je vlastně jasnou domácí dvojkou za kralujícím Nymburkem. Jedenáctkrát v řadě skončili Hanáci vždy mezi elitní trojkou ligy, na titul však nikdy nedosáhli, i když minimálně v jednom případě k němu měli velice blízko. V minulé sezoně skončil Prostějov v lize třetí, když v souboji o bronz porazil Opavu.

Pokud by se měla brát v potaz forma z posledních kol základní části, měl by Prostějov navrch, jelikož dokázal vyhrát poslední tři zápasy. Kolín naopak nenavázal na skvělé výsledky z ledna a z února a na konci března několikrát klopýtal.

Čtvrtfinálová série se hraje na tři vítězné zápasy a Prostějovu bude minimálně v jejím úvodu chybět zraněný rozehrávač Radovan Kouřil.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „Prostějov je klub s bohatou historií, který získal řadu stříbrných a bronzových medailí. My se budeme snažit mu tuhle úspěšnou bilanci překazit a moc si přejeme, aby se nám to povedlo. Ale soupeř je samozřejmě absolutním favoritem série, z toho musíme vycházet. Myslím, že půjde o vyrovnanou bitvu, čekám pět zápasů. Bude rozhodovat aktuální forma, štěstí, zdravotní stav hráčů. My jsme nyní kompletní, krátce nám chyběli Vocetka a Ličartovský, ale už jsou oba připravení nastoupit.“

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V KOOPERATIVA NBL:
2015/16
Kolín - Prostějov 60:71
Prostějov - Kolín 109:103 pp
Kolín - Prostějov 84:56
Prostějov - Kolín 105:65
2014/15
Kolín - Prostějov 89:98
Prostějov - Kolín 87:60
Kolín - Prostějov 79:70
Prostějov - Kolín 103:75

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Lukáš Rovenský – Je po plastice předního zkříženého vazu. V pořádku by měl být do srpna 2016 a bude tak moct nastoupit do přípravy na sezonu 2016/17.


MÉDIA:
Odkaz na Tvcom.cz: ...zde.
Odkaz na LiveStats: ...zde.
Hashtag utkání: ‪#PROKOL

autor: BC Geosan Kolín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.