> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ARIETE PROSTĚJOV - BC GEOSAN KOLÍN

vloženo: 07.04.2016           komentářů: 0Den: Pátek 8. 4. 2016 od 18:00 hod
Místo: Sportcentrum - DDM, Prostějov
Komisař: Pavel Hlaváček

Basketbalový Kolín se po roční absenci vrací do play-off Kooperativa NBL. Po základní části soutěže obsadil šestou příčku, takže ve čtvrtfinálové sérii narazí na třetí Prostějov. První utkání se hraje v pátek od 18 hodin na Moravě.

Oba týmy se v letošní sezoně potkaly v ostrých zápasech už pětkrát. A kdyby Prostějov jeden z duelů neproměnil ve svou výhru až v prodloužení, byla by bilance naprosto vyrovnaná: dvě výhry Kolína, jedna remíza a dvě výhry Hanáků. Medvědi soupeře zdolali pokaždé v domácím prostředí a v obou případech se jednalo o velmi vysoké vítězství. Jeden z úspěchů spadal do Českého poháru, v němž se kolínskému Geosanu na úkor Prostějova podařilo postoupit do pardubického Final Four.

Medvědi v play-off startovali naposledy předloni, přičemž narazili na stejného rivala jako nyní. Prostějov na jaře 2014 postoupil do semifinále po vítězství 3:0 na zápasy.

Nejúspěšnější play-off Medvědi odehráli v sezoně 2011/2012, kdy v nesmírně dramatickém čtvrtfinále nejprve zaskočili favorizované Pardubice a pak v semifinále sice podlehli Nymburku, ale dokázali mu poprvé v historii sebrat jeden zápas. Tehdy se nehrál zápas o třetí místo a oba poražení semifinalisté získali bronz.

Prostějov je ve vyřazovacích bojích mnohem úspěšnější, v poslední dekádě je vlastně jasnou domácí dvojkou za kralujícím Nymburkem. Jedenáctkrát v řadě skončili Hanáci vždy mezi elitní trojkou ligy, na titul však nikdy nedosáhli, i když minimálně v jednom případě k němu měli velice blízko. V minulé sezoně skončil Prostějov v lize třetí, když v souboji o bronz porazil Opavu.

Pokud by se měla brát v potaz forma z posledních kol základní části, měl by Prostějov navrch, jelikož dokázal vyhrát poslední tři zápasy. Kolín naopak nenavázal na skvělé výsledky z ledna a z února a na konci března několikrát klopýtal.

Čtvrtfinálová série se hraje na tři vítězné zápasy a Prostějovu bude minimálně v jejím úvodu chybět zraněný rozehrávač Radovan Kouřil.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „Prostějov je klub s bohatou historií, který získal řadu stříbrných a bronzových medailí. My se budeme snažit mu tuhle úspěšnou bilanci překazit a moc si přejeme, aby se nám to povedlo. Ale soupeř je samozřejmě absolutním favoritem série, z toho musíme vycházet. Myslím, že půjde o vyrovnanou bitvu, čekám pět zápasů. Bude rozhodovat aktuální forma, štěstí, zdravotní stav hráčů. My jsme nyní kompletní, krátce nám chyběli Vocetka a Ličartovský, ale už jsou oba připravení nastoupit.“

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V KOOPERATIVA NBL:
2015/16
Kolín - Prostějov 60:71
Prostějov - Kolín 109:103 pp
Kolín - Prostějov 84:56
Prostějov - Kolín 105:65
2014/15
Kolín - Prostějov 89:98
Prostějov - Kolín 87:60
Kolín - Prostějov 79:70
Prostějov - Kolín 103:75

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Lukáš Rovenský – Je po plastice předního zkříženého vazu. V pořádku by měl být do srpna 2016 a bude tak moct nastoupit do přípravy na sezonu 2016/17.


MÉDIA:
Odkaz na Tvcom.cz: ...zde.
Odkaz na LiveStats: ...zde.
Hashtag utkání: ‪#PROKOL

autor: BC Geosan Kolín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.