> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ARIETE PROSTĚJOV - BC GEOSAN KOLÍN

vloženo: 07.04.2016           komentářů: 0Den: Pátek 8. 4. 2016 od 18:00 hod
Místo: Sportcentrum - DDM, Prostějov
Komisař: Pavel Hlaváček

Basketbalový Kolín se po roční absenci vrací do play-off Kooperativa NBL. Po základní části soutěže obsadil šestou příčku, takže ve čtvrtfinálové sérii narazí na třetí Prostějov. První utkání se hraje v pátek od 18 hodin na Moravě.

Oba týmy se v letošní sezoně potkaly v ostrých zápasech už pětkrát. A kdyby Prostějov jeden z duelů neproměnil ve svou výhru až v prodloužení, byla by bilance naprosto vyrovnaná: dvě výhry Kolína, jedna remíza a dvě výhry Hanáků. Medvědi soupeře zdolali pokaždé v domácím prostředí a v obou případech se jednalo o velmi vysoké vítězství. Jeden z úspěchů spadal do Českého poháru, v němž se kolínskému Geosanu na úkor Prostějova podařilo postoupit do pardubického Final Four.

Medvědi v play-off startovali naposledy předloni, přičemž narazili na stejného rivala jako nyní. Prostějov na jaře 2014 postoupil do semifinále po vítězství 3:0 na zápasy.

Nejúspěšnější play-off Medvědi odehráli v sezoně 2011/2012, kdy v nesmírně dramatickém čtvrtfinále nejprve zaskočili favorizované Pardubice a pak v semifinále sice podlehli Nymburku, ale dokázali mu poprvé v historii sebrat jeden zápas. Tehdy se nehrál zápas o třetí místo a oba poražení semifinalisté získali bronz.

Prostějov je ve vyřazovacích bojích mnohem úspěšnější, v poslední dekádě je vlastně jasnou domácí dvojkou za kralujícím Nymburkem. Jedenáctkrát v řadě skončili Hanáci vždy mezi elitní trojkou ligy, na titul však nikdy nedosáhli, i když minimálně v jednom případě k němu měli velice blízko. V minulé sezoně skončil Prostějov v lize třetí, když v souboji o bronz porazil Opavu.

Pokud by se měla brát v potaz forma z posledních kol základní části, měl by Prostějov navrch, jelikož dokázal vyhrát poslední tři zápasy. Kolín naopak nenavázal na skvělé výsledky z ledna a z února a na konci března několikrát klopýtal.

Čtvrtfinálová série se hraje na tři vítězné zápasy a Prostějovu bude minimálně v jejím úvodu chybět zraněný rozehrávač Radovan Kouřil.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „Prostějov je klub s bohatou historií, který získal řadu stříbrných a bronzových medailí. My se budeme snažit mu tuhle úspěšnou bilanci překazit a moc si přejeme, aby se nám to povedlo. Ale soupeř je samozřejmě absolutním favoritem série, z toho musíme vycházet. Myslím, že půjde o vyrovnanou bitvu, čekám pět zápasů. Bude rozhodovat aktuální forma, štěstí, zdravotní stav hráčů. My jsme nyní kompletní, krátce nám chyběli Vocetka a Ličartovský, ale už jsou oba připravení nastoupit.“

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V KOOPERATIVA NBL:
2015/16
Kolín - Prostějov 60:71
Prostějov - Kolín 109:103 pp
Kolín - Prostějov 84:56
Prostějov - Kolín 105:65
2014/15
Kolín - Prostějov 89:98
Prostějov - Kolín 87:60
Kolín - Prostějov 79:70
Prostějov - Kolín 103:75

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Lukáš Rovenský – Je po plastice předního zkříženého vazu. V pořádku by měl být do srpna 2016 a bude tak moct nastoupit do přípravy na sezonu 2016/17.


MÉDIA:
Odkaz na Tvcom.cz: ...zde.
Odkaz na LiveStats: ...zde.
Hashtag utkání: ‪#PROKOL

autor: BC Geosan Kolín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.