> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

ARIETE PROSTĚJOV - BC GEOSAN KOLÍN

vloženo: 07.04.2016           komentářů: 0Den: Pátek 8. 4. 2016 od 18:00 hod
Místo: Sportcentrum - DDM, Prostějov
Komisař: Pavel Hlaváček

Basketbalový Kolín se po roční absenci vrací do play-off Kooperativa NBL. Po základní části soutěže obsadil šestou příčku, takže ve čtvrtfinálové sérii narazí na třetí Prostějov. První utkání se hraje v pátek od 18 hodin na Moravě.

Oba týmy se v letošní sezoně potkaly v ostrých zápasech už pětkrát. A kdyby Prostějov jeden z duelů neproměnil ve svou výhru až v prodloužení, byla by bilance naprosto vyrovnaná: dvě výhry Kolína, jedna remíza a dvě výhry Hanáků. Medvědi soupeře zdolali pokaždé v domácím prostředí a v obou případech se jednalo o velmi vysoké vítězství. Jeden z úspěchů spadal do Českého poháru, v němž se kolínskému Geosanu na úkor Prostějova podařilo postoupit do pardubického Final Four.

Medvědi v play-off startovali naposledy předloni, přičemž narazili na stejného rivala jako nyní. Prostějov na jaře 2014 postoupil do semifinále po vítězství 3:0 na zápasy.

Nejúspěšnější play-off Medvědi odehráli v sezoně 2011/2012, kdy v nesmírně dramatickém čtvrtfinále nejprve zaskočili favorizované Pardubice a pak v semifinále sice podlehli Nymburku, ale dokázali mu poprvé v historii sebrat jeden zápas. Tehdy se nehrál zápas o třetí místo a oba poražení semifinalisté získali bronz.

Prostějov je ve vyřazovacích bojích mnohem úspěšnější, v poslední dekádě je vlastně jasnou domácí dvojkou za kralujícím Nymburkem. Jedenáctkrát v řadě skončili Hanáci vždy mezi elitní trojkou ligy, na titul však nikdy nedosáhli, i když minimálně v jednom případě k němu měli velice blízko. V minulé sezoně skončil Prostějov v lize třetí, když v souboji o bronz porazil Opavu.

Pokud by se měla brát v potaz forma z posledních kol základní části, měl by Prostějov navrch, jelikož dokázal vyhrát poslední tři zápasy. Kolín naopak nenavázal na skvělé výsledky z ledna a z února a na konci března několikrát klopýtal.

Čtvrtfinálová série se hraje na tři vítězné zápasy a Prostějovu bude minimálně v jejím úvodu chybět zraněný rozehrávač Radovan Kouřil.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „Prostějov je klub s bohatou historií, který získal řadu stříbrných a bronzových medailí. My se budeme snažit mu tuhle úspěšnou bilanci překazit a moc si přejeme, aby se nám to povedlo. Ale soupeř je samozřejmě absolutním favoritem série, z toho musíme vycházet. Myslím, že půjde o vyrovnanou bitvu, čekám pět zápasů. Bude rozhodovat aktuální forma, štěstí, zdravotní stav hráčů. My jsme nyní kompletní, krátce nám chyběli Vocetka a Ličartovský, ale už jsou oba připravení nastoupit.“

VZÁJEMNÉ ZÁPASY V KOOPERATIVA NBL:
2015/16
Kolín - Prostějov 60:71
Prostějov - Kolín 109:103 pp
Kolín - Prostějov 84:56
Prostějov - Kolín 105:65
2014/15
Kolín - Prostějov 89:98
Prostějov - Kolín 87:60
Kolín - Prostějov 79:70
Prostějov - Kolín 103:75

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Lukáš Rovenský – Je po plastice předního zkříženého vazu. V pořádku by měl být do srpna 2016 a bude tak moct nastoupit do přípravy na sezonu 2016/17.


MÉDIA:
Odkaz na Tvcom.cz: ...zde.
Odkaz na LiveStats: ...zde.
Hashtag utkání: ‪#PROKOL

autor: BC Geosan Kolín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.