> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tiskové prohlášení

vloženo: 11.04.2016           komentářů: 0

Dnes bylo předáno v oblastní kanceláři Hnutí ANO 2011 oznámení dvanácti členů MO Prostějov o ukončení členství. Mezi nimi i tří zastupitelů města Prostějova, tedy nás.

Pod vlivem událostí, které se v poslední době odehrály, jsme se po dlouhém rozmýšlení rozhodli pro ukončení členství v hnutí ANO 2011. Odchod z Hnutí jsme vyhodnotili jako jedinou možnou variantu. Směr, který Hnutí v poslední době nabralo na místní úrovni, nemá nic společného se zásadami, pro které jsme do Hnutí vstoupili, hájili je a prosazovali na politickém kolbišti.
Jak se však v průběhu času ukázalo, někomu stále šlapeme na kuří oka. Mocenské vazby v Prostějově jsou zřejmě natolik silné, že prostřednictvím nastrčených posluhovačů dochází  v oblastní organizaci Hnutí k odklonu od programových zásad a naopak k souznění s mocenskými zájmovými skupinami. Domníváme se, že není možné dosáhnout změn, které jsme si ve svém volebním programu předsevzali, aniž bychom se neoprostili z vlivu „hybatelů“. Postup oblastního předsednictva a krajského předsedy nás utvrzuje v tom, že se snaží zabetonovat aktivitu  „nepohodlných“ zastupitelů za každou cenu. Za pomoci manipulace a intrik si nejen pánové Šestořád a Okleštěk snaží z prostějovské organizace ANO udělat svého vazala. Čas ukáže, v čí prospěch pracovali.  Vedení oblastní organizace Hnutí ANO 2011 Prostějov navrhlo celostátnímu vedení Hnutí ANO 2011 vyloučení značné části členů MO Prostějov a MO Konice proto, že opustili zasedání oblastního sněmu konaného dne 18.1.2016. Názorná ukázka toho, kde končí demokracie.
Členská základna není z úrovně oblasti objektivně a pravdivě informována o činnosti  zastupitelského klubu Hnutí ANO v Prostějově. Členům jsou z oblasti bez dalšího předkládány účelové, tendenční a lživé informace z místního bulvárního plátku (ten ovládá radní za ČSSD), hanící členy zastupitelského klubu ANO.   Ti zastupitelé, kteří loni rozbili klub zastupitelů za Hnutí ANO (Jura, Župková), dnes v podstatných věcech hlasují v rozporu s programovými cíli ANO a v souladu s vládnoucí koalicí. Na tuto skutečnost bylo vedení oblasti a krajský předseda Okleštěk opakovaně písemně upozorňováni. Jejich odpovědí bylo vždy mlčení. Nikdy se nevysvětlilo, proč má Prostějovský Večerník  k dispozici interní informace, které projednávalo oblastní předsednictvo ANO.
Mrzí nás, že ani 1. místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek, který má dostatek mediálního prostoru, neuvedl na pravou míru lži šířené bulvárem o naší činnosti.
                Předsedovi oblasti Zdeňku Šestořádovi jsme opakovaně doložili seznam naší činnosti v zastupitelstvu a dosažené výsledky a žádali jsme, aby nám konkrétně sdělil, co se mu na naší práci nelíbí.  Bezvýsledně. Přesto na sněmech ANO opakovaně naši práci haněl a v souladu s Prostějovským Večerníkem ji označoval za obstrukce a zdržování. 
V nastávajících dnech budeme jistě vystaveni veřejnému pranýřování, budou nám nasazovány hlavy různých zvířat a budeme vláčeni tiskem. Bulvární tisk však přestane ANO hanět a naopak ho bude chválit za to, že bylo konečně očištěno a nyní je v rukou těch „správných“ lidí.
V zastupitelstvu města Prostějova budeme pracovat jako nezávislí podle zásad, na kterých bylo Hnutí ANO 2011  původně postaveno. Předvolební hesla, pod kterými jsme získali důvěru veřejnosti, pro nás nejsou prázdné fráze.  V tom se zásadně lišíme od předsedy oblasti Zdeňka Šestořáda a všech těch, kterým tyto jeho názory nevadí a dlouhodobě je tolerují.     
 Budeme pracovat o to lépe, když nám všichni tito lidé nebudou dále svazovat ruce. Díky tomu se můžeme naplno věnovat práci pro naše město a jeho občany.  
Prostějov 11. dubna 2016
ing.Hana Naiclerová,MBA             ing.František Filouš                   Mgr.František Švec

autor: Ing. Hana Naiclerová, MBA

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.