> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Tiskové prohlášení

vloženo: 11.04.2016           komentářů: 0

Dnes bylo předáno v oblastní kanceláři Hnutí ANO 2011 oznámení dvanácti členů MO Prostějov o ukončení členství. Mezi nimi i tří zastupitelů města Prostějova, tedy nás.

Pod vlivem událostí, které se v poslední době odehrály, jsme se po dlouhém rozmýšlení rozhodli pro ukončení členství v hnutí ANO 2011. Odchod z Hnutí jsme vyhodnotili jako jedinou možnou variantu. Směr, který Hnutí v poslední době nabralo na místní úrovni, nemá nic společného se zásadami, pro které jsme do Hnutí vstoupili, hájili je a prosazovali na politickém kolbišti.
Jak se však v průběhu času ukázalo, někomu stále šlapeme na kuří oka. Mocenské vazby v Prostějově jsou zřejmě natolik silné, že prostřednictvím nastrčených posluhovačů dochází  v oblastní organizaci Hnutí k odklonu od programových zásad a naopak k souznění s mocenskými zájmovými skupinami. Domníváme se, že není možné dosáhnout změn, které jsme si ve svém volebním programu předsevzali, aniž bychom se neoprostili z vlivu „hybatelů“. Postup oblastního předsednictva a krajského předsedy nás utvrzuje v tom, že se snaží zabetonovat aktivitu  „nepohodlných“ zastupitelů za každou cenu. Za pomoci manipulace a intrik si nejen pánové Šestořád a Okleštěk snaží z prostějovské organizace ANO udělat svého vazala. Čas ukáže, v čí prospěch pracovali.  Vedení oblastní organizace Hnutí ANO 2011 Prostějov navrhlo celostátnímu vedení Hnutí ANO 2011 vyloučení značné části členů MO Prostějov a MO Konice proto, že opustili zasedání oblastního sněmu konaného dne 18.1.2016. Názorná ukázka toho, kde končí demokracie.
Členská základna není z úrovně oblasti objektivně a pravdivě informována o činnosti  zastupitelského klubu Hnutí ANO v Prostějově. Členům jsou z oblasti bez dalšího předkládány účelové, tendenční a lživé informace z místního bulvárního plátku (ten ovládá radní za ČSSD), hanící členy zastupitelského klubu ANO.   Ti zastupitelé, kteří loni rozbili klub zastupitelů za Hnutí ANO (Jura, Župková), dnes v podstatných věcech hlasují v rozporu s programovými cíli ANO a v souladu s vládnoucí koalicí. Na tuto skutečnost bylo vedení oblasti a krajský předseda Okleštěk opakovaně písemně upozorňováni. Jejich odpovědí bylo vždy mlčení. Nikdy se nevysvětlilo, proč má Prostějovský Večerník  k dispozici interní informace, které projednávalo oblastní předsednictvo ANO.
Mrzí nás, že ani 1. místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek, který má dostatek mediálního prostoru, neuvedl na pravou míru lži šířené bulvárem o naší činnosti.
                Předsedovi oblasti Zdeňku Šestořádovi jsme opakovaně doložili seznam naší činnosti v zastupitelstvu a dosažené výsledky a žádali jsme, aby nám konkrétně sdělil, co se mu na naší práci nelíbí.  Bezvýsledně. Přesto na sněmech ANO opakovaně naši práci haněl a v souladu s Prostějovským Večerníkem ji označoval za obstrukce a zdržování. 
V nastávajících dnech budeme jistě vystaveni veřejnému pranýřování, budou nám nasazovány hlavy různých zvířat a budeme vláčeni tiskem. Bulvární tisk však přestane ANO hanět a naopak ho bude chválit za to, že bylo konečně očištěno a nyní je v rukou těch „správných“ lidí.
V zastupitelstvu města Prostějova budeme pracovat jako nezávislí podle zásad, na kterých bylo Hnutí ANO 2011  původně postaveno. Předvolební hesla, pod kterými jsme získali důvěru veřejnosti, pro nás nejsou prázdné fráze.  V tom se zásadně lišíme od předsedy oblasti Zdeňka Šestořáda a všech těch, kterým tyto jeho názory nevadí a dlouhodobě je tolerují.     
 Budeme pracovat o to lépe, když nám všichni tito lidé nebudou dále svazovat ruce. Díky tomu se můžeme naplno věnovat práci pro naše město a jeho občany.  
Prostějov 11. dubna 2016
ing.Hana Naiclerová,MBA             ing.František Filouš                   Mgr.František Švec

autor: Ing. Hana Naiclerová, MBA

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.07.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před šestou hodinou ranní se na linku 156 obrátil muž s tím, že na parkovišti na Dolní ulici nalezl vozidlo s klíči ponechanými ve dveřích auta. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Vozidlo strážníci zajistili. V pátrání PČR nebylo. Pro řidiče ponechán vzkaz za stěračem. Klíče uloženy na služebně jako nález.

02.07.2018

Slečna měla štěstí, peněženka se našla.
V nočních hodinách se na linku 156 obrátila žena s prosbou o zkontrolování autobusové zastávky na Janáčkové ulici, kde měla její dcera při odjezdu zapomenout peněženku s platební kartou a doklady. Na nádraží vyslána hlídka. Na uvedeném místě peněženku strážníci nalezli.

01.07.2018

Nadýchal 4,53 promile.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o vzájemném napadání dvou bezdomovců v OD na Plumlovské ulici. Vyslána hlídka. Na místě zjištěni a kontaktováni oba aktéři sporu. Jednalo se o muže bez trvalého přístřeší, ve věku 37 a 40 let. Starší uvedl, že mladšího udeřil pěstí do obličeje. Napadený bezdomovec byl ve značně podnapilém stavu. Nebyl schopen stát na nohou. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hodnota 4,53 promile.

30.06.2018

Mohl za to alkohol.
Hodinu po poledni vyjížděla hlídka prověřit oznámení o fyzickém napadení ženy, jejím přítelem, v bytě v centru města. Na místě zkontaktována oznamovatelka. Ta uvedla, že společně nejprve popíjeli alkohol a poté se pohádali. Čtyřiasedmdesátiletý muž ženu chytil za ruku a vyvedl jí z obývacího pokoje do kuchyně. Výpověď své o deset let mladší partnerky potvrdil. V přítomnosti strážníků k napadání nedocházelo.

30.06.2018

Nakupovala ve velkém.
Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ala byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek v šestnáct hodin odpoledne přijala městské policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. Při zjišťování dalších skutečností na místě, vyšlo najevo následující protizákonné jednání, jež se měla dopustit totožná žena ve stejné prodejně. Během minulého týdne zde odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč.