> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BC GEOSAN KOLÍN - Ariete Prostějov

vloženo: 13.04.2016           komentářů: 0


BC GEOSAN KOLÍN - Ariete Prostějov 110:106 p.p.Téměř celý zápas vedli, v průběhu zápasu dokonce o 18 bodů, náskok ale ztratili a o své výhře rozhodli až v prodloužení. Díky tomu basketbalisté Kolína vyrovnali čtvrtfinálovou sérii s Prostějovem na 1:1.

Zatímco v prvním duelu na Hané ani jeden tým nevedl o víc jak šest bodů, v Kolíně se domácí dostali rychle do vedení. Především díky Bakičovi, který proměnil tři trojky v řadě. Domácí postupně náskok navyšovali a ve třinácté minutě po Machačově koši s faulem vedli 49:31.

Kolín byl v laufu a stále si držel odstup. Až v závěru prvního poločasu Orli začali ztrátu umazávat. Tomanec proměnil dvě šestky a rázem byla ztráta pouze devítibodová.

Po změně stran se jako první prosadil Roseboro a bylo to už jenom o osm bodů (51:43). Kolín se však z menšího šoku brzy oklepal a opět si vypracoval vedení o víc jak deset bodů. Po Huntově trojce to bylo dokonce 67:53.

Pak přišel moment, který rozvášnil fanoušky v hale. Norwa tvrdě atakoval pod košem Horáka, jenž se dlouho nemohl zvednout. Po delší době nakonec za aplausu zaplněné haly vstal, zápas ale pro zranění zad nedohrál.

„Vůbec jsem nepochopil nesportovní zákrok Norwy na našeho Láďu Horáka. Podle mne byl zákrok hodně zbytečný, hodně emotivní. Bohužel nám vyřadil Láďu z kádru a vůbec nevíme, zda bude hrát nejenom příští zápas, ale jestli vůbec nějaký do konce sezony,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Musíme se podívat na video, ale podle mne to vypadalo pod košem jako normální souboj. Norwa šel blokovat balón, byl tam kontakt a chlapi jako horák a Norwa se potkali ve vzduchu a dopadlo to takto. Jestli je Horák zraněný, tak nás to mrzí, ale určitě to nebyl žádný úmysl,“ podotkl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

S odchodem Horáka odešla i střelba Kolína. Prostějov se začal čím dál víc prosazovat. Ústřední postavou závěru třetí čtvrtiny byl Tomanec. Ten v rychlém sledu zaznamenal dvě šestky, koš ze hry a poté trojku. Vedení Kolína se najednou smrsklo na 71:67.

Kolín sice nadále vedl, ale Palyzova trojka a Tomancova další úspěšná střela na začátku čtvrté čtvrtiny znamenala vedení Prostějova 76:75.

Pak však začal úřadovat Machač. Kolínský kapitán ve správný okamžik ukázal přesnou ruku a dostal Kolín opět do vedení. K němu se přidal Skinner a především Bakić, nejlepší střelec zápasu.

Diváci pomalu slavili výhru. Jenomže minutu a dvacet vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny Tomanec dalším košem vyrovnal, vzápětí ten samý hráč přidal úspěšný doskok a po další akci Palyza poslal Prostějov do vedení 94:92.

Kolín byl v těžké situaci. Ale hodně mu pomohl Marko. Tomu byla sedmnáct vteřin před koncem odpískána nesportovní chyba, Bakić proměnil dvě šestky a vyrovnal. Kolín mohl rozhodnout. Hunt ale vyrobil hrubku, když mu byl odpískaný nesený míč. Do konce zbývaly dvě vteřiny. Poslední útok pro změnu měl Prostějov. Marko rozehrál na Tomance, jeho pokus z otočky skončil na obroučce. Konec.

Zápas došel do prodloužení a drama pokračovalo. Hosté se sice dostali do vedení o čtyři body, hráči Kolína ale v báječní atmosféře dokázali nepříznivé skóre otočit na svoji stranu. Důležitou trojku zaznamenal kapitán David Machač, který dostal Kolín do vedení a tím jako by své spoluhráče polil živou vodou. Nakonec se v hale Spojů slavilo vítězství 110:106.

To znamená, že se v Kolíně bude hrát ještě jedno, v úterý 19. dubna. Nyní se ale série přesouvá do Prostějova. Třetí utkání se hraje v pátek.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů,“ přiznal kapitán Kolína David Machač. „Vedli jsme o 18 bodů. Pak jsme ale začali ukvapeně střílet. Jak jsme byli v euforii, tak jsme začali vymýšlet blbosti. Poločas byl o deset. Po zranění Ládi Horáka jsme se dostali do nějakého útlumu, z kterého jsme se díky bohu dostali,“ oddechl si David Machač.

„Zápas byl takový, že si ho diváci užili, takže pro diváky to byl určitě pěkný zápas. Jsem rád, že jsme první domácí utkání v play off zvládli. Nyní musíme podat podobný výkon i v Prostějově,“ dodal.

„Nezbývá mi než pogratulovat domácím, kteří zápas výborně začali. V první čtvrtině dominovali, to byla paráda, taková hra kočky s myší. Bakič tři trojky, všem to padalo a vycházelo a nám ne. To dobré z toho zápasu je, že jsme to nevzdali a postupem času jsme se lepšili. Už v půlce to bylo o deset z těch mínus sedmnácti. Ještě chvíli před prodloužením jsme mohli dát balón, ale nepovedlo se. Škoda, mohli jsme zvítězit. Bohužel v prodloužení nás David Machač potrestal trojkou a vrátil hráčům sebevědomí a energii,“ řekl po utkání trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

„Jsem přesvědčený, že celá série bude hodně vyrovnaná a každý další zápas, který budeme hrát, bude podobný. Bude rozhodovat štěstí a taktická příprava hráčů. Musím pogratulovat klukům, že to neodevzdali v závěru a že vybojovali prodloužení, ve kterém jsme nejprve prohrávali, ale nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří nás drželi v průběhu celého zápasu, když se dařilo, i když se nedařilo a věřím, že přijedou ve velkém počtu do Prostějova a stejným způsobem nás podpoří a díky tomu se vrátíme domů s úsměvem na tváři,“ konstatoval Predrag Benáček.

Body Kolín:
Bakić Bojan 31, Skinner Lee Edward 24, Hunt Jimmie 15, Machač David 15, Horák Ladislav 12, Aušprunk Karel 4, McEachin Christopher Edward 4, Vocetka Michal 3, Glover Showron 2, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Ličartovský Štefan 0

Body Prostějova: Roseboro Brett Evan 28, Slezák Pavel 20, Tomanec Jan 18, Marko Roman 13, Palyza Lukáš 13, Šteffel David 10, Dokoupil Petr 2, Peterka Ondřej 2, Norwa Michal 0, Novák Martin 0, Sehnal Marek 0

STŘELBA 3B. 23/10:25/10
STŘELBA 2B. 48/24:43/26
TH 39/32:31/24
doskoky 36:41
CHYBY 27:31
ROZHODČÍ Vyklický Robert, Hruša Petr, Lukeš Václav
KOMISAŘ Volejník Pavel
POČET DIVÁKŮ 650
Hráč utkání: Bakić Bojan

autor: BC Geosan Kolín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.