> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BC GEOSAN KOLÍN - Ariete Prostějov

vloženo: 13.04.2016           komentářů: 0


BC GEOSAN KOLÍN - Ariete Prostějov 110:106 p.p.Téměř celý zápas vedli, v průběhu zápasu dokonce o 18 bodů, náskok ale ztratili a o své výhře rozhodli až v prodloužení. Díky tomu basketbalisté Kolína vyrovnali čtvrtfinálovou sérii s Prostějovem na 1:1.

Zatímco v prvním duelu na Hané ani jeden tým nevedl o víc jak šest bodů, v Kolíně se domácí dostali rychle do vedení. Především díky Bakičovi, který proměnil tři trojky v řadě. Domácí postupně náskok navyšovali a ve třinácté minutě po Machačově koši s faulem vedli 49:31.

Kolín byl v laufu a stále si držel odstup. Až v závěru prvního poločasu Orli začali ztrátu umazávat. Tomanec proměnil dvě šestky a rázem byla ztráta pouze devítibodová.

Po změně stran se jako první prosadil Roseboro a bylo to už jenom o osm bodů (51:43). Kolín se však z menšího šoku brzy oklepal a opět si vypracoval vedení o víc jak deset bodů. Po Huntově trojce to bylo dokonce 67:53.

Pak přišel moment, který rozvášnil fanoušky v hale. Norwa tvrdě atakoval pod košem Horáka, jenž se dlouho nemohl zvednout. Po delší době nakonec za aplausu zaplněné haly vstal, zápas ale pro zranění zad nedohrál.

„Vůbec jsem nepochopil nesportovní zákrok Norwy na našeho Láďu Horáka. Podle mne byl zákrok hodně zbytečný, hodně emotivní. Bohužel nám vyřadil Láďu z kádru a vůbec nevíme, zda bude hrát nejenom příští zápas, ale jestli vůbec nějaký do konce sezony,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Musíme se podívat na video, ale podle mne to vypadalo pod košem jako normální souboj. Norwa šel blokovat balón, byl tam kontakt a chlapi jako horák a Norwa se potkali ve vzduchu a dopadlo to takto. Jestli je Horák zraněný, tak nás to mrzí, ale určitě to nebyl žádný úmysl,“ podotkl trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

S odchodem Horáka odešla i střelba Kolína. Prostějov se začal čím dál víc prosazovat. Ústřední postavou závěru třetí čtvrtiny byl Tomanec. Ten v rychlém sledu zaznamenal dvě šestky, koš ze hry a poté trojku. Vedení Kolína se najednou smrsklo na 71:67.

Kolín sice nadále vedl, ale Palyzova trojka a Tomancova další úspěšná střela na začátku čtvrté čtvrtiny znamenala vedení Prostějova 76:75.

Pak však začal úřadovat Machač. Kolínský kapitán ve správný okamžik ukázal přesnou ruku a dostal Kolín opět do vedení. K němu se přidal Skinner a především Bakić, nejlepší střelec zápasu.

Diváci pomalu slavili výhru. Jenomže minutu a dvacet vteřin před koncem čtvrté čtvrtiny Tomanec dalším košem vyrovnal, vzápětí ten samý hráč přidal úspěšný doskok a po další akci Palyza poslal Prostějov do vedení 94:92.

Kolín byl v těžké situaci. Ale hodně mu pomohl Marko. Tomu byla sedmnáct vteřin před koncem odpískána nesportovní chyba, Bakić proměnil dvě šestky a vyrovnal. Kolín mohl rozhodnout. Hunt ale vyrobil hrubku, když mu byl odpískaný nesený míč. Do konce zbývaly dvě vteřiny. Poslední útok pro změnu měl Prostějov. Marko rozehrál na Tomance, jeho pokus z otočky skončil na obroučce. Konec.

Zápas došel do prodloužení a drama pokračovalo. Hosté se sice dostali do vedení o čtyři body, hráči Kolína ale v báječní atmosféře dokázali nepříznivé skóre otočit na svoji stranu. Důležitou trojku zaznamenal kapitán David Machač, který dostal Kolín do vedení a tím jako by své spoluhráče polil živou vodou. Nakonec se v hale Spojů slavilo vítězství 110:106.

To znamená, že se v Kolíně bude hrát ještě jedno, v úterý 19. dubna. Nyní se ale série přesouvá do Prostějova. Třetí utkání se hraje v pátek.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů,“ přiznal kapitán Kolína David Machač. „Vedli jsme o 18 bodů. Pak jsme ale začali ukvapeně střílet. Jak jsme byli v euforii, tak jsme začali vymýšlet blbosti. Poločas byl o deset. Po zranění Ládi Horáka jsme se dostali do nějakého útlumu, z kterého jsme se díky bohu dostali,“ oddechl si David Machač.

„Zápas byl takový, že si ho diváci užili, takže pro diváky to byl určitě pěkný zápas. Jsem rád, že jsme první domácí utkání v play off zvládli. Nyní musíme podat podobný výkon i v Prostějově,“ dodal.

„Nezbývá mi než pogratulovat domácím, kteří zápas výborně začali. V první čtvrtině dominovali, to byla paráda, taková hra kočky s myší. Bakič tři trojky, všem to padalo a vycházelo a nám ne. To dobré z toho zápasu je, že jsme to nevzdali a postupem času jsme se lepšili. Už v půlce to bylo o deset z těch mínus sedmnácti. Ještě chvíli před prodloužením jsme mohli dát balón, ale nepovedlo se. Škoda, mohli jsme zvítězit. Bohužel v prodloužení nás David Machač potrestal trojkou a vrátil hráčům sebevědomí a energii,“ řekl po utkání trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

„Jsem přesvědčený, že celá série bude hodně vyrovnaná a každý další zápas, který budeme hrát, bude podobný. Bude rozhodovat štěstí a taktická příprava hráčů. Musím pogratulovat klukům, že to neodevzdali v závěru a že vybojovali prodloužení, ve kterém jsme nejprve prohrávali, ale nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce. Chtěl bych poděkovat divákům, kteří nás drželi v průběhu celého zápasu, když se dařilo, i když se nedařilo a věřím, že přijedou ve velkém počtu do Prostějova a stejným způsobem nás podpoří a díky tomu se vrátíme domů s úsměvem na tváři,“ konstatoval Predrag Benáček.

Body Kolín:
Bakić Bojan 31, Skinner Lee Edward 24, Hunt Jimmie 15, Machač David 15, Horák Ladislav 12, Aušprunk Karel 4, McEachin Christopher Edward 4, Vocetka Michal 3, Glover Showron 2, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Ličartovský Štefan 0

Body Prostějova: Roseboro Brett Evan 28, Slezák Pavel 20, Tomanec Jan 18, Marko Roman 13, Palyza Lukáš 13, Šteffel David 10, Dokoupil Petr 2, Peterka Ondřej 2, Norwa Michal 0, Novák Martin 0, Sehnal Marek 0

STŘELBA 3B. 23/10:25/10
STŘELBA 2B. 48/24:43/26
TH 39/32:31/24
doskoky 36:41
CHYBY 27:31
ROZHODČÍ Vyklický Robert, Hruša Petr, Lukeš Václav
KOMISAŘ Volejník Pavel
POČET DIVÁKŮ 650
Hráč utkání: Bakić Bojan

autor: BC Geosan Kolín

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.