> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

KOLÍN - Ariete Prostějov 86:90 p.p.

vloženo: 19.04.2016           komentářů: 0


BC GEOSAN KOLÍN - Ariete Prostějov 86:90 p.p.

Fotogalerie (autor: Prokop Bělina) ...http://basketballkolin.rajce.idnes.cz/


Bylo to jenom pro silné povahy. Podruhé v řadě totiž muselo v hale Spojů o vítězi rozhodnout až prodloužení. Po tom prvním se basketbalisté Kolína radovali z vítězství, po druhém jim skončila sezona. Čtvrtý čtvrtfinálový duel prohráli 86:90 a celou sérii ztratili v poměru 1:3.

Na začátku zápasu se do hlavní role pasovali Bakič se Slezákem. Oba elitní střelci téměř neminuli. Hlavně díky nim skóre narůstalo.

Oba týmy se hlídaly a v první čtvrtině si ani jeden z nich nevybudoval výraznější náskok. Maximálně vedl o koš.

V průběhu první čtvrtiny se za velkého aplausu dostal na palubovku také Horák, který minulé domácí utkání nedohrál. Na palubovce ale vydržel chvíli, než musel s poraněným obočím na pár minut odstoupit.

Začátek druhé čtvrtiny vyšel lépe Kolínu, dostal se do vedení 24:19. To byl největší rozdíl mezi oběma soupeři od úvodního rozskoku. Hosté se ale nenechali zahanbit. Desetibodovou šňůrou obrátili vývoj na svoji stranu (24:29).

Kolín v tomto okamžiku mohl spolehnout na střely z dálky. Přesnou ruku prokázali Machač s Ličartovským. Bylo opět srovnáno. Oba týmy se v dalším průběhu přetahovaly o vedení. Díky trojce Palyzy v závěru periody odcházeli do kabin v lepším rozpoložení hráči Prostějova (41:43).

Po příchodu ze šaten se odehrával podobný scénář. Nikdo neodskočil na víc jak čtyřbodový rozdíl. Po třetí čtvrtině prohrával Kolín 53:57.

Rozhodnout se mělo ve čtvrté části. Ale nerozhodlo. Chvíli měli blíž k vítězství hosté, když brzy vedli 60:54, jenomže Kolín zahájil stíhací jízdu. Deseti body v řadě se dostal do výhody zase on (69:67).

Palyza vzápětí vyrovnal a začínalo se od znova od nuly. Skóre bylo pořád vyrovnané. V posledních vteřinách mohl rozhodnout Skinner, nebo Peterka. Ani jeden z nich však svůj pokus neproměnil.

Na řadu přišlo prodloužení. Třetí mezi těmito soupeři v průběhu sezony.

V pětiminutovém nastavení se Kolín musel obejít bez Bakiće, který dostal pátou osobní chybu. Rychle také prohrával. Stejně jako v prvním domácím duelu. A i tentokrát se z toho vyhrabal. V prvním případě z minus čtyři, nyní z minus pěti bodů.

Hala bouřila. Chvíli se radovali fanoušci v bílém, podruhé zase v modrém. Bylo to jako na houpačce. Pevnější nervy a přesnou ruku nakonec měli hráči Prostějova. Díky tomu se dostali do dvanáctého semifinále v řadě. Zato pro Kolín sezona skončila.

Skončila ale velkým a uznalým potleskem.

„Série s Kolínem byla strašně těžká, protože Kolín je velmi dobrý tým. Celou druhou půlku sezony to dokazoval, stejně tak jako tady v té sérii,“ uznal trenér Prostějova Zbyněk Choleva.

„Chtěl bych pogratulovat kolegovi a Prostějovu k vítězství. Určitě bylo zasloužené,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Ale kdybychom vyhráli my, tak by bylo také zasloužené. Byl to obrovský boj. Tři utkání s Prostějovem se rozhodovali v posledním útoku. Pro diváky to byl určitě vynikající zápas, který si užili,“ dodal Benáček.

„Byl to obrovský boj. Tři utkání s Prostějovem se rozhodovali v posledním útoku. Pro diváky to byl určitě vynikající zápas, který si užili. Utkání bylo vyrovnané. Neměli jsme štěstí v závěru, kdy jsme nedali koš v pěti ze šesti útoků. Měli jsme několik otevřených střel. Nedali jsme. Šli jsme do prodloužení. Tam se na začátku stalo, co se stalo, když nám byl vyloučený Bakić, a i přesto jsme se dokázali vrátit do utkání. Nakonec rozhodlo spoustu dalších věcí. Jak říkám, i štěstí se musí zasloužit a Prostějov si ho dnes zasloužil. Také chci poděkovat hráčům Prostějova i Kolína, kteří předvedli dobré zápasy i pro diváka. Život jde dál a já přeji Prostějovu hodně štěstí v závěru sezony,“ dodal Predrag Benáček.

„My jsme hrozně rádi, že jsme podvanácté v řadě v semifinále. Za to jsme strašně rádi. Série s Kolínem byla strašně těžká, protože Kolín je velmi dobrý tým. Celou druhou půlku sezony to dokazoval, stejně tak jako tady v té sérii. Také dnes na domácí palubovce předvedl to, co ho zdobilo, i když se tolik nedařilo Bakičovi a ani střelba z dálky, ale to ani nám. Jsem rád, že jsme byli koncentrovaní na začátek zápasu, tam nám to neuteklo. Druhá půlka byla trochu jiná, tam jsme šli ve třetí čtvrtině trochu dopředu a za to si myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. Nakonec koncovka nás dovedla do prodloužení, kde byli velké nervy. Tam se rozehrál McEachin, bral to hodně na sebe, byl hodně produktivní, ale i tak jsme to nějakým způsobem udolovali. Tam byla důležitá dvojka z pod koše Ondry Peterky a nakonec i šestkami jsme to dotáhli do konce. Nakonec si troufám říci, že jsme měli v zásobě ještě domácí zápas, kde by jsme si věřili asi více. Nakonec jsem ale rád, že to dopadlo takto a že můžeme slavit. Byla to vyrovnaná a seriózní série,“ přiznal Zbyněk Choleva.

„V koncovce jsem čekal, že po vyfaulování Romana Marka ji možná zvládneme, protože všechny zápasy odtáhl a za to má můj obrovský kredit. Prostějov měl více štěstí. Vyhrál kvalitní tým a postupuje dále. Asi nás bude mrzet hodně dlouho první utkání v Prostějově. Kdybychom ho zvládli, tak bychom měli více sebevědomí. Prostějov by byl pod větším tlakem a dnes to mohlo být jinak. To je sport a je to samé kdyby a na to se nehraje. Bohužel. Přeji Prostějovu, aby se dostal co nejdál,“ řekl po utkání smolař série Ladislav Horák.

Body Kolín:
McEachin Christopher Edward 20, Bakić Bojan 19, Skinner Lee Edward 15, Hunt Jimmie 13, Machač David 12, Aušprunk Karel 3, Ličartovský Štefan 3, Glover Showron 1, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Horák Ladislav 0, Vocetka Michal 0

Body Prostějova: Šteffel David 23, Palyza Lukáš 15, Slezák Pavel 15, Marko Roman 12, Norwa Michal 10, Dokoupil Petr 8, Peterka Ondřej 4, Roseboro Brett Evan 3, Novák Martin 0, Sehnal Marek 0

STŘELBA 3B. 27/7:24/6
STŘELBA 2B. 44/21:45/24
TH 33/23:32/24
doskoky 43:45
CHYBY 28:26
ROZHODČÍ Vyklický Robert, Hošek Jan, Baloun Jan
KOMISAŘ Hlaváček Pavel
POČET DIVÁKŮ 650
Hráč utkání: Šteffel David

autor: BC GEOSAN KOLÍN

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.