> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Centrum Amelie hledá dobrovolníky.

vloženo: 25.04.2016           komentářů: 1Postrádáte ve svém životě hlubší smysl, schází vám možnost seberealizace nebo chcete získat jedinečné zkušenosti? To vše a mnohé další nabízí akreditovaný dobrovolnický program neziskové organizace Amelie, která poskytuje bezplatnou psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým. Olomoucká pobočka této neziskové organizace hledá právě nyní nové dobrovolníky.
Nezisková organizace Amelie poskytuje bezplatnou psychosociální pomoc dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým téměř deset let. Bezplatné služby odborného psychologického a sociálního poradenství nabízí organizace prostřednictvím svých Center Amelie v Olomouci, Praze, Liberci a Rakovníku. Pomoc je dostupná i na telefonické a internetové lince organizace. V Olomouci a v Praze je také uskutečňován uznávaný akreditovaný dobrovolnický program Amelie, který pomáhá jak nemocným, tak jejich rodinám. V Olomouci probíhá tento program pod hlavičkou Centra Amelie, které jej uskutečňuje především na dvou lůžkových odděleních Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc a v Centru Amelie. Na onkologii dobrovolníci Amelie navštěvují pacienty dvakrát až třikrát týdně a tráví s nimi čas jako společníci u lůžka nebo pro ně připravují tvořivé dílny. Dobrovolníci se však vedle návštěv pacientů věnují i organizaci různých kulturně-společenských a benefiční akcí, které pořádá právě Centrum Amelie v Olomouci.
V měsíci březnu se navíc působení tohoto dobrovolnického programu rozšířilo i na ambulantní část kliniky, kde je možné se s dobrovolníky Amelie setkat každé druhé pondělí v měsíci. „Naši dobrovolníci se nyní snaží zpříjemnit nemocniční pobyt nejen pacientům u lůžek, ale i čekajícím na ambulanci. Vedle vřelého slova jim zde totiž mohou nabídnout i šálek teplého nápoje nebo informace o bezplatných službách Centra Amelie Olomouc. Chtěli bychom tímto nemocným i jejich blízkým vyjádřit podporu v nelehké životní situaci,“ upřesnila koordinátorka dobrovolníků Klára Putalová. A proto nyní hledá olomoucké Centrum Amelie nové zájemce o vstup do svého dobrovolnického programu, kteří by chtěli věnovat svůj čas a energii pomoci druhým.
Před nástupem do akreditovaného dobrovolnického programu Amelie je však třeba absolvovat bezplatné školení pro dobrovolníky, které se uskuteční ve dnech 19. až 20. května 2016 v Olomouci. V rámci školení se mohou zájemci těšit na zajímavé přednášky z oblasti onkologie, psycho-onkologie, sociální práce nebo prohlídky onkologických pracovišť. Díky tomu mohou absolventi školení získat komplexní představu o fungování akreditovaného dobrovolnického programu Amelie a rozhodnout se, zda v něm budou působit. Zájemci mohou již nyní zasílat své životopisy a motivační dopisy na email dobrovolnici.olomoucko@amelie-zs.cz. Další informace lze získat na telefonním čísle +420 734 409 757 nebo na oficiálních webových stránkách organizace www.amelie-zs.cz.autor: www.amelie-zs.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

24.05.2018

Roj na radnici.
Krátce po poledni přijali strážníci na operačním středisku MP, formou SMS zprávy oznámení o výjezdu jednotky hasičů do centra města, k odstranění roje včel. Na místo vyslána hlídka. Včely se nacházely ve dvorním traktu radnice. Strážníci během zásahu hasičů uzavřeli prostor, proti vstupu neoprávněných osob.

23.05.2018

Během dvou hodin zkolabovaly
Během dvou hodin zkolabovaly na náměstí dvě ženy. Před jedenáctou hodinou dopoledne si hlídka, provádějící dohled nad veřejným pořádkem na náměstí T. G. M., vyžádala přes operační středisko, příjezd ZZS k šestnáctileté slečně, která zkolabovala u muzea. Za necelé dvě hodiny nahlásil strážník totožnou situaci.

21.05.2018

Jídlem znečistil taxík.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 oznámení od taxikáře, který má problémy se zákazníkem. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zkontaktováni oba pánové. Oznamovatel sdělil, že převážel dva muže z centra na hl. nádraží. Jeden z nich za jízdy jedl i přes to, že ho několikrát na zákaz konzumace jídla ve vozidle upozornil. Po kontrole vozidla taxikář zákazníka vyzval k uhrazení vzniklé škody, jelikož sedačka byla zamaštěná od padajícího jídla. To muž odmítl. Při řešení celé záležitosti se choval i před hlídkou hrubě. Chtěl se do vozidla vrátit a znečistit sedačku ještě více.

19.05.2018

Prasklá hadice od WC vytopila byt.
Před polednem přijato telefonické oznámení o tekoucí vodě v bytě, který je majetkem města. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Uvnitř domu se již nacházel technik Domovní správy, který zastavil hlavní uzávěr vody. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že voda prosakuje do spodního bytu.

19.05.2018

Chtěl ho jen uklidnit.
V dopoledních hodinách se na strážníky prostřednictvím linky 156 obrátil jednatřicetiletý muž. Uvedl, že zanechal svého psa přivázaného před obchodem a zatím co nakupoval, viděl, jak cizí muž, v podnapilém stavu, omotává jeho zvířeti kolem krku opasek. Na místo vyslána hlídka.