> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Centrum Amelie hledá dobrovolníky.

vloženo: 25.04.2016           komentářů: 1Postrádáte ve svém životě hlubší smysl, schází vám možnost seberealizace nebo chcete získat jedinečné zkušenosti? To vše a mnohé další nabízí akreditovaný dobrovolnický program neziskové organizace Amelie, která poskytuje bezplatnou psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým. Olomoucká pobočka této neziskové organizace hledá právě nyní nové dobrovolníky.
Nezisková organizace Amelie poskytuje bezplatnou psychosociální pomoc dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým téměř deset let. Bezplatné služby odborného psychologického a sociálního poradenství nabízí organizace prostřednictvím svých Center Amelie v Olomouci, Praze, Liberci a Rakovníku. Pomoc je dostupná i na telefonické a internetové lince organizace. V Olomouci a v Praze je také uskutečňován uznávaný akreditovaný dobrovolnický program Amelie, který pomáhá jak nemocným, tak jejich rodinám. V Olomouci probíhá tento program pod hlavičkou Centra Amelie, které jej uskutečňuje především na dvou lůžkových odděleních Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc a v Centru Amelie. Na onkologii dobrovolníci Amelie navštěvují pacienty dvakrát až třikrát týdně a tráví s nimi čas jako společníci u lůžka nebo pro ně připravují tvořivé dílny. Dobrovolníci se však vedle návštěv pacientů věnují i organizaci různých kulturně-společenských a benefiční akcí, které pořádá právě Centrum Amelie v Olomouci.
V měsíci březnu se navíc působení tohoto dobrovolnického programu rozšířilo i na ambulantní část kliniky, kde je možné se s dobrovolníky Amelie setkat každé druhé pondělí v měsíci. „Naši dobrovolníci se nyní snaží zpříjemnit nemocniční pobyt nejen pacientům u lůžek, ale i čekajícím na ambulanci. Vedle vřelého slova jim zde totiž mohou nabídnout i šálek teplého nápoje nebo informace o bezplatných službách Centra Amelie Olomouc. Chtěli bychom tímto nemocným i jejich blízkým vyjádřit podporu v nelehké životní situaci,“ upřesnila koordinátorka dobrovolníků Klára Putalová. A proto nyní hledá olomoucké Centrum Amelie nové zájemce o vstup do svého dobrovolnického programu, kteří by chtěli věnovat svůj čas a energii pomoci druhým.
Před nástupem do akreditovaného dobrovolnického programu Amelie je však třeba absolvovat bezplatné školení pro dobrovolníky, které se uskuteční ve dnech 19. až 20. května 2016 v Olomouci. V rámci školení se mohou zájemci těšit na zajímavé přednášky z oblasti onkologie, psycho-onkologie, sociální práce nebo prohlídky onkologických pracovišť. Díky tomu mohou absolventi školení získat komplexní představu o fungování akreditovaného dobrovolnického programu Amelie a rozhodnout se, zda v něm budou působit. Zájemci mohou již nyní zasílat své životopisy a motivační dopisy na email dobrovolnici.olomoucko@amelie-zs.cz. Další informace lze získat na telefonním čísle +420 734 409 757 nebo na oficiálních webových stránkách organizace www.amelie-zs.cz.autor: www.amelie-zs.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

17.08.2018

Rušila noční klid.
Zřejmě ráda poslouchá hudbu, ale nebere ohled na ostatní. O půl jedné ráno vyjížděla hlídka na rušení nočního klidu. Na místě byla slyšet hlasitá hudba z domu. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatelku zvoněním i klepáním na okno a dveře, ale neúspěšně. Toto chování čtyřiatřicetileté ženy se v nočních hodinách děje opakovaně. Svým jednáním je podezřelá z přestupku proti veřejnému pořádku.

17.08.2018

Nebyl dodržen tržní řád.
Dvacet minut po půlnoci vyjížděla hlídka prověřit oznámení o otevřené předzahrádce kavárny v centru města. Na místě bylo zjištěno, že u dveří se nachází několik hostů, kteří zde předtím konzumovali nápoje a personál kavárny je obsluhoval. Hlídka kontaktovala zaměstnance, které upozornila na provozní dobu. V daný den je otvírací doba povolena pouze do 24:00 hodin.

13.08.2018

Sledováním noční oblohy vyrušoval okolí.
Krátce po půl jedné ráno byli strážníci vysláni k prověření rušení nočního klidu do okrajové části města. Na místě čekal oznamovatel, který uvedl, že jej obtěžuje hluk a výkřiky vedoucí ze zahrady sousední ulice. Hlídce se podle hluku podařilo identifikovat dům, ze kterého byly slyšet hlasité projevy. Zde byl kontaktován obyvatel domu a upozorněn na dobu nočního klidu. Své chování vysvětlil pozorováním padajících Perseidů na obloze, u kterého současně popíjel alkoholické nápoje a poslouchal hudbu. Za přítomnosti hlídky na místě byla hudba vypnuta a hlučné chování utichlo.

12.08.2018

Jak ke kalhotám přišel.
V sedmnáct hodinodpoledne vyjížděla hlídka prověřit oznámené o krádeži v supermarketu na Okružní ulici. Člen ostrahy obchodního domu zde zadržel osmatřicetiletou ženu. Ta se měla dne 5. 8. 2018 okolo třinácté hodiny spolu se svým komplicem dopustit krádeže pánských kalhot. Z kamerových záznamů bylo zjištěno, jak dvojice stojí v prostoru prodejny u regálů s oblečením a dotyčná pomáhá neznámému muži si co nejrychleji obléknout kalhoty. Oba následně zamíří k pokladní zóně, kde se rozdělí a odchází bez zaplacení.

11.08.2018

Sousedské spory.
Konfliktem mezi sousedy se strážníci zabývali ve večerních hodinách. Na místě je čekala oznamovatelka, která uvedla, že dochází k opakovaným rozepřím ze sousedské strany vůči její rodině. Dnešního dne v dopoledních hodinách se nacházeli dcery oznamovatelky na zahradě domu. Bez jakéhokoliv předchozího kontaktu je sousedka začala slovně urážet vulgárními výrazy. Na hrubé chování nebylo žádným způsobem reagováno. Přibližně kolem osmnácté hodiny uslyšela oznamovatelka šplouchnutí, následně se šla podívat na zahradu svého domu, co se stalo. Zde našla ve svém bazénu vhozenou rostlinu i se zeminou, jenž je majetkem sousedky.