> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Centrum Amelie hledá dobrovolníky.

vloženo: 25.04.2016           komentářů: 1Postrádáte ve svém životě hlubší smysl, schází vám možnost seberealizace nebo chcete získat jedinečné zkušenosti? To vše a mnohé další nabízí akreditovaný dobrovolnický program neziskové organizace Amelie, která poskytuje bezplatnou psychosociální pomoc onkologicky nemocným a jejich blízkým. Olomoucká pobočka této neziskové organizace hledá právě nyní nové dobrovolníky.
Nezisková organizace Amelie poskytuje bezplatnou psychosociální pomoc dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým téměř deset let. Bezplatné služby odborného psychologického a sociálního poradenství nabízí organizace prostřednictvím svých Center Amelie v Olomouci, Praze, Liberci a Rakovníku. Pomoc je dostupná i na telefonické a internetové lince organizace. V Olomouci a v Praze je také uskutečňován uznávaný akreditovaný dobrovolnický program Amelie, který pomáhá jak nemocným, tak jejich rodinám. V Olomouci probíhá tento program pod hlavičkou Centra Amelie, které jej uskutečňuje především na dvou lůžkových odděleních Onkologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc a v Centru Amelie. Na onkologii dobrovolníci Amelie navštěvují pacienty dvakrát až třikrát týdně a tráví s nimi čas jako společníci u lůžka nebo pro ně připravují tvořivé dílny. Dobrovolníci se však vedle návštěv pacientů věnují i organizaci různých kulturně-společenských a benefiční akcí, které pořádá právě Centrum Amelie v Olomouci.
V měsíci březnu se navíc působení tohoto dobrovolnického programu rozšířilo i na ambulantní část kliniky, kde je možné se s dobrovolníky Amelie setkat každé druhé pondělí v měsíci. „Naši dobrovolníci se nyní snaží zpříjemnit nemocniční pobyt nejen pacientům u lůžek, ale i čekajícím na ambulanci. Vedle vřelého slova jim zde totiž mohou nabídnout i šálek teplého nápoje nebo informace o bezplatných službách Centra Amelie Olomouc. Chtěli bychom tímto nemocným i jejich blízkým vyjádřit podporu v nelehké životní situaci,“ upřesnila koordinátorka dobrovolníků Klára Putalová. A proto nyní hledá olomoucké Centrum Amelie nové zájemce o vstup do svého dobrovolnického programu, kteří by chtěli věnovat svůj čas a energii pomoci druhým.
Před nástupem do akreditovaného dobrovolnického programu Amelie je však třeba absolvovat bezplatné školení pro dobrovolníky, které se uskuteční ve dnech 19. až 20. května 2016 v Olomouci. V rámci školení se mohou zájemci těšit na zajímavé přednášky z oblasti onkologie, psycho-onkologie, sociální práce nebo prohlídky onkologických pracovišť. Díky tomu mohou absolventi školení získat komplexní představu o fungování akreditovaného dobrovolnického programu Amelie a rozhodnout se, zda v něm budou působit. Zájemci mohou již nyní zasílat své životopisy a motivační dopisy na email dobrovolnici.olomoucko@amelie-zs.cz. Další informace lze získat na telefonním čísle +420 734 409 757 nebo na oficiálních webových stránkách organizace www.amelie-zs.cz.autor: www.amelie-zs.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

26.10.2017

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.