> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Mistrovství světa 2016 v KORFBALU

vloženo: 10.05.2016           komentářů: 0Mistrovství světa 2016 hráčů do 23 let v korfbalu bude v Olomouci

Mezinárodní korfbalová federace IKF (International Korfball Federation) udělila pořadatelství nejvýznamnější letošní korfbalové světové akce Českému korfbalovému svazu, který vybral z možných pořadatelských měst hanáckou metropoli Olomouc.

Olomouc se osvědčil již v roce 2014, kdy se zde konalo Mistrovství Evropy 2014 v korfbalu a účastníci i zástupci IKF byli z této akce, z jejího hladkého průběhu i z krás města Olomouce, nadšeni. I proto zvolilo vedení Českého korfbalového svazu stejné místo i pro akci té nejvyšší úrovně. Český korfbalový svaz v rámci obou těchto šampionátů úzce spolupracoval jak s vedením města Olomouc, s Olomouckým krajem a v neposlední řadě rovněž s Universitou Palackého, v jejíž sportovní hale se odehrávají všechny zápasy.

Mistrovství světa v korfbalu 2016 hráčů do 23 let se uskuteční ve dnech 9.-16.července 2016 a zúčastní se jej 12 nejlepších světových týmů základě kontinentálních šampionátů, které sloužily jako kvalifikační pro tuto světovou událost. Týmy byly rozlosovány do dvou šestičlenných skupin a českou reprezentaci tak čekají ve skupině B souboje s Jihoafrickou republikou, Nizozemskem, Maďarskem, Tureckem a Čínou. Ve skupině A se pak utkají reprezentační družstva Taiwanu, Anglie, Německa, Dominikánské republiky, Polska a Hong Kongu.

Zápasy českého reprezentačního družstva jsou na programu každý den od 18,30 (zápasový program je denně od 11.00 do 21.00), ve čtvrtek 14.7. se odehrají semifinálová střetnutí a v sobotu 16.7. jsou pak na programu finálová utkání (od 16.00 zápas o bronz a od 18.00 pak finálový zápas o titul Mistra světa).

autor: www.korfbal.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.